• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Picie Pepsi, Coli w ciązy

• IP: *.* 01.10.01, 15:00
    Dziewczyny powiecie mi czy picie Pepsi itp. napoi jest szkodliwe w ciązy, czy jesli się ma wielka ochote czyli tzw. smaki to mozna?Pozdrawiam
    Edytor zaawansowany
    • Gość edziecko: guest IP: *.* 01.10.01, 15:19
      Tzn wypić czasami można choć nie za często ponieważ jest niezdrowa. Zresztą tak samo jak z kawą czy herbatą.Wszystko z umiarem :))))))Pozdrawiam,Wiki
      • Gość edziecko: guest IP: *.* 01.10.01, 15:26
        Mnie lekarz pozwolil z corka bedac w ciazy pilam cole tak jak przed ciaza ale teraz bedac w ciazy z synem nie ma takiej mozliwosci bo po coli od razu choruje ale moge pic fante i nic mi nie jest.
    • Gość edziecko: kzk IP: *.* 01.10.01, 15:23
      Czesc Stasiu,Pewnie dobrze wiesz, ze Coca-Cola i Pepsi zawieraja kofeine, ktore nie sa zalecane w czasie ciazy i sa gazowane. Napoje te posiadaja jeszcze inne swinstwa i raczej lepiej ich unikac. Ja jednak rozumiem, ze masz po prostu na nie ochote, sama przed ciaza czesto sie nimi raczylam by podtrzymac kondycje umyslowa w pracy. Sadze, ze mala szklaneczka (za granica mozna kupic bezkofeinowa Cole) raz na jakis czas nie zaszkodzi. Przyznaje, ze ja osobiscie calkowicie odstawilam te trunki.Pozdrawiam Kasia
      • Gość edziecko: guest IP: *.* 01.10.01, 15:41
        Na początku ciąży miałam wiecznie ochotę na Cherry Coke i Coca-Colę, piłam, piłam a za jakiś czas przerzuciłam się na Kubusie z malinami lub poziomkami, na pewno zdrowsze.Pij z umiarem. Monika A/P.
    • Gość edziecko: guest IP: *.* 01.10.01, 18:49
      Picie coli jest tak samo szkodliwe jak picie kawy czy herbaty-to trochę teorii.A co robić ze "smakami" na nią?Nie wiem .Ja ich nie mogę opanować i piję cole.Pozdrawiam
      • Gość edziecko: guest IP: *.* 01.10.01, 23:44
        Nie poleca sie picia Coca-coli, Pepsi, kawy, herbaty w ciazy ze wzgledu na zawartosc kofeiny, a ona niekorzystnie moze wplywac na system nerwowy Dzidzi. Ale ja niestety nie moge sie opanowac i 2 szklanki herbaty pije codziennie, sporadycznie coca-cole.
    • Gość edziecko: guest IP: *.* 02.10.01, 07:23
      Jejku, dziewczyny, co w tej coli jest takiego, że większość ma na nią "zachciewajki"? Ja też tak miałam, i prawie wszystkie, które znam! Myślę, że z umiarem, można. Tak jak z kawą - podobno dopiero picie powyżej trzech filiżanek dziennie jest szkodliwe. Może to, że się czegoś bardzo chce, znaczy, że organizm tego potrzebuje?
    • Gość edziecko: guest IP: *.* 02.10.01, 10:47
      Jestem przyznaje bez bicia nologowcem Coli :(( Na czas karmienia odstawilam, bo kolki i te sprawy, ale w ciazy sie zapijam, zeby sie ograniczac kupuje raz na tydzien, wypijam w godzine i licze dni do nastepnego weekendu....Nie no przesadzam.... az tak zle nie jest, ale lubie i pije.
    • Gość edziecko: guest IP: *.* 02.10.01, 11:08
      Można, można byle bez przesady. Zarówno Cola jak i Pepsi zawierają sporo kofeiny (ale dużo mniej niż kawa). Mają także (podobnie jak inne napoje tego typu) szereg "substancji ekologicznych" czyli Eileś tam. Słowem syntetyków. Szkodliwe to to nie jest ale do witamin im daleko. W każdym razie jeżeli masz ochotę na Pepsi to nic nie stoi na przeszkodzie (byle nie butlę dziennie). I jeszcze drobiazg za który dział marketingu Pepsi powinien wypłacić mi nagrodę: jeżeli już pijesz napoje tego typu to ZAWSZE markowe. Na rynku jest masa "wyrobów typu cola". Jakieś "polo-cola", "klaudia-cola" i diabli wiedzą co jeszcze. I tylko diabli wiedzą w jakich warunkach sanitarnych jest to produkowane oraz co do tego pakują. Ta zasada "markowości" dotyczy zresztą nie tylko napojów. Dokładnie tak samo jest np. z dżemami. Jeśli kupne, to markowe (choć czasem droższe). AM
    • Gość edziecko: guest IP: *.* 02.10.01, 11:26
      Witam :-)Ja też piłam coca colę w ciąży. Nie mogłam sie opanować. Wychodziło mniej więcej 1.5l/tydzeiń. Też się dziwię temu, bo ani wcześniej ani teraz (już urodziłam zdrowego synka) nie miałam na nią ochoty, a nawet jej nie lubię. Pzw Olik
      • Gość edziecko: guest IP: *.* 02.10.01, 21:49
        A ja uważam te napoje za paskudztwo! Nie mialam i nie mam na nie ochoty, ponadto jest tam kofeina ( czytałam, że może uszkodzic maluszkowi na serce) i barwniki sztuczne. Poza tym Cola jest napojem kwaśnym ( tzn. ma niskie ph - na studiach widziałam jak rozpuszcza śrubkę) może więc powodować zgagę!
        • Gość edziecko: guest IP: *.* 03.10.01, 07:48
          Bardzo dziekuje dziewczyny za odpowiedzi.Ja jak byłam w ciązy piłam Colę, ale starałąm sie nie przesadzać, lekarz mi pozwolił. Obecnie moja kolezanka jest w ciązy i tez ma smaki na Colę, pytała się równiez lekarz tez jej pozwolił. Wiadomo ze jest to napoj niezdrowyale czasami trudno się opanować. Dlatego chciała zasięgnąć waszych opini jak to jest u innych.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.