CIĄŻA PO TABLETKACH ANTYKONCEPCYJNYCH Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • witajcie!!! BĘDĄC OSTATNIO U GINEKOLOGA ZOSTAŁAM POINFORMOWANA ŻE MIMO TEGO IŻ BIORE TABLETKI (PO PRZERWANIU ICH)NIE BĘDĘ MIAŁA PROBLEMÓW Z ZAJŚCIEM W CIĄŻĘ. TAK OCZYWIŚCIE ZAPEWNIAŁ MNIE MÓJ GINEKOLOG.TWIERDZĄC RÓWNIEŻ ŻE BĘDZIE MI ŁATWIEJ ZAJŚĆ W CIĄŻĘ.JEDNAK ZNAM KOLEŻANKI KTÓRE MIAŁY PROBLEMY I NAWET PRZEZ 2 LATA STARAŃ NIE MOGŁY MIEĆ DZIECIACZKA .PROSZĘ ..DAJCIE ZNAĆ..MOŻE KTÓRAŚ BYŁA W PODOBNEJ SYTUCJI..BRAŁA TABLETKI ,PRZERWAŁA I BEZ PROBLEMU ZASZŁA W CIĄŻĘ?? CZEKAM. CZY GINEKOLOG MA RACJĘ?
    • Gość edziecko: piglecikkolka IP: *.* 29.07.02, 16:35
      Cześć! ja należę do tych szczęściar, które po odstawieniu tabletek bez problemu zaszły w ciążę! Praktycznie 3 miesiące po odstawieniu okazało się, że będę Mamusią. Brałam Cilest. Pozdrawiam, Kolka
    • Gość edziecko: AneczkaG IP: *.* 29.07.02, 17:37
      Ja co prawda brałam tabletki tylko 3 miesiące, potem jeden cykl przerwy (tak zaaprobował ginekolog) i w drugim cyklu już zaszłam w ciążę. Przed tabletkami stosowaliśmy NPR (metody naturalne) i ten jeden cykl po też - niczym nie różnił się od tych cykli sprzed tabletek, więc myślę że potencjalnie możliwe jest, że był zaszła od razu, ale woleliśmy poczekać. Aneczka
    • Gość edziecko: E.T. IP: *.* 29.07.02, 18:09
      Nam zajscie w ciaze po odstawieniu pigulek zajelo rok. Ale przyznam ze zbytnio sie nie staralismy.
    • Gość edziecko: Mika_P IP: *.* 29.07.02, 23:03
      agnieszka napisała/ł: > DAJCIE ZNAĆ..MOŻE KTÓRAŚ BYŁA W PODOBNEJ SYTUCJI..BRAŁA TABLETKI ,PRZERWAŁA I BEZ PROBLEMU ZASZŁA W CIĄŻĘ?? CZEKAM. CZY GINEKOLOG MA RACJĘ? Zgłaszam się - Mika_P wpadnięta w pierwszym miesiącu bez tabletek, po ponad pół roku brania, z dzidziusiem urodzonym dokładnie w terminie, 10 pkt Apgar itd.
      • Gość edziecko: altro1 IP: *.* 29.07.02, 23:39
        To ja chyb będę rekordzistką, bo brałam pigułki 8 lat praktycznie bez przerwy, odstawiłam w listopadzie w związku z rozstaniem z partnerem, a zaszłam w nieplanowaną ciążę w pierwszym cyklu po ponownym podjęciu współżycia, a było to w czerwcu zeszłego roku. aga
        • Gość edziecko: Zoe IP: *.* 30.07.02, 00:22
          Ja tez bralam tabletki anty przez 8 lat i zaszlam w ciaze w trzecim miesiacu po odstawieniu, w tym ze przez dwa pierwsze zabezpieczalam sie (prezerwatywa) zeby nie miec blizniakow !
          • Gość edziecko: 8888 IP: *.* 30.07.02, 12:10
            Blizniaki ???? Ja zaszlam w ciaze w jakies 2 tyg. po odstawieniu tabletek. Co prawda bralam tylko 2 m-ce, ale ta informacja o blizniakach mnie porazila, czy okreslone sa jakies procentowe szanse na urodzenie blizniakow po tabletkach? Ja bralam Diane. pozdrawiam, asia
        • Gość edziecko: Aluc IP: *.* 31.07.02, 10:50
          Nie będziesz rekordzistką :lol: brałam prawie 10 lat bez przerwy, udało nam się zajść w ciążę dopiero po 10 miesiącach od odstawienia, ale akurat nie było to z winy tabletek, bo w pierwszym cyklu po odstawieniu miałam normalną owulację, za to przez następne pół roku nie, potem się okazało, że mam zaburzenia hormonalne :(, ale to już zupełnie inna historia, tabletki bardziej mi pomogły niż przeszkodziły po tabletkach nowszych generacji w pierwszych cyklach często występuje tzw. efekt odbicia, czyli nadrabianie przez organizm okresu ciszy hormonalnej, i czasem łatwiej zajść w ciążę zaraz po odstawieniu, częściej też dochodzi do uwolnienia dwóch lub więcej jajeczek, stąd większe ryzyko (szansa ? :lol: co kto woli) na poczęcie bliźniąt. trudności z zajściem w ciążę po odstawieniu tabletek są najczęściej spowodowane zupełnie innymi przyczynami, nasze mamy mogły mieć kłopoty, no ale 20 lat temu w tabletkach były końskie dawki hormonów
      • Gość edziecko: annika IP: *.* 10.10.02, 12:51
        Hahaha, miałam tak samo Pozdrawiam Agnieszka mama Mateusza i Emilki :hello:
    • Gość edziecko: magdako IP: *.* 31.07.02, 09:49
      cześć ! brałam tabletki przez 7 lat, odstwiłam w lutym, zaczęliśmy sie starać w sierpniu, w ciążę zaszłam na przełomie września i października, udało nam sie za drugim razem, a nasza córeczka ma prawie 7 tygodni jest zdrowiutka i śliczna ! pozdrawiam gorąco magda
      • Gość edziecko: kasia.s IP: *.* 31.07.02, 13:07
        Cześć! Ja brałam tabletki pół roku.Przestałam brać w pażdzierniku a w grudniu test ukazał dwie kreski.Termin mam na 25 sierpnia-więc właśnie czekam na moją niunię!!!!!!! Pozdrawiam Kasia i 37tyg.Zuzia(jeszcze w brzuszku)
    • Gość edziecko: magdasko IP: *.* 28.08.02, 12:15
      Brałam tabletki Mecilon przez 5 lat i po ich odstawieniu w ciągu miesiąca zaszłam w ciążę. Od 4 miesięcy jestem szczęśliwą mamusią zdrowego chłopczyka. Mój lekarz mówił, że po tabletkach łatwiej zajść w ciąże i sie sprawdziło.
    • Gość edziecko: Esther IP: *.* 29.08.02, 17:26
      Tabletki nie maja tutaj zadnego znaczenia, kobiety ktore po tabletkach nie moga zajsc, bylyby w identycznej sytuacji gdyby tabletek w ogole nie braly. Same tabletki nie maja zadnego wplywu na plodnosc, raczej ja poprawiaja, szczegolnie podczas pierwszych kilku miesiecy po odstawieniu. O potencjalnych problemach z zajciem w ciaze zwyczajnie wczesniej sie nie wie, dowiadujemy sie o nich wtedy kiedy staramy sie o zajscie. Czesto kobiety ktore maja jedno dziecko, pozniej biora tabletki i maja problemy -zwalajac wine na tabletki nie biora pod uwage tego ze np pierwszy porod mogl doprowadzic do problemow, rowniez u mezczyzn z wiekiem spada jakosc i ilosc plemnikow, no i dochodzi tzw "wtorna nieplodnosc".
      • Gość edziecko: A(le)gatka IP: *.* 29.08.02, 18:14
        Również myślę, że tabletki nie mają wpływu na ciążę. Chociaż muszę przyznać, iż miała wyrzuty po prawie 3 latach brania tabletek, gdyż miałam problemy.....małe...z zajściem w ciążę(ale zdążyłam się przestraszyć i obwinić za to tabletki).Po odstawieniu zabezpieczaliśmy się inaczej przez ok.5 m-cy.Od chwili starania zaszłam w ciążę po 4-5 m-cach. Bobasek miał się urodzić w wakacje (ze wzgl na studia)nio ale będzie w listopadzie...a może nawet w grudniusmilenajważnejsze jednak, że będziesmile
    • Gość edziecko: czarnotka IP: *.* 29.08.02, 18:27
      Według moich doświadczeń tabletki nie wpływają na plodność. Ja zaszłam w pierwszą ciążę 2 miesiące po odstawieniu tabletek, natomiast w drugą ciążę nie mogłam zajść przez 4 miesiące, choć wtedy tabletek nie brałam.
      • Gość edziecko: kasia.s IP: *.* 29.08.02, 20:56
        Cześć! Ja również zaszłam w ciążę po odstawieniu tabletek!Zaszłam w ciążę podczas drugiego cyklu po odstawieniu tabletek i teraz właśnie czekam na dzidziusia,który miał się pojawić 25 sierpnia ale coś się nie śpieszy. Pozdrawiai i życzę powodzenia. Kasia
    • Gość edziecko: fran IP: *.* 02.09.02, 13:47
      agnieszka, ja brałam 8 lat piguły i mi z koli lekarka powiedziała ze pewnie nie bede miała dzieci, zwłaszcza ze mam tylko jeden jajnik. Według niej miała mnie czekać długa kuracja a tymczasem po 3 miesiacach, bez wiekszych starań dzidzius jak malowanie, czego i tobie zyczę kasia mam rocznego frania ps. ta pani ginekolog w 3 mcu mojej ciąży powiedziała mi że dziecko ma chyba zespół downa, ale nie mozna tego stwierdzic napewno, dopóki sie nie urodzi k
    • Gość edziecko: Ufcio IP: *.* 02.09.02, 14:40
      U mnie sytuacja była taka jak powiedział Twój lekarz: przerwałam branie tabletek i 2,5 miesiąca później już byłam w ciąży. A najśmieszniejsze jest to że wszyscy zgodnie twierdzili (widząc moje wyniki badań) nie mam szans na dzieci bez długotrwałej kuracji hormonalne. I co ciekawe moje dwie koleżanki miały tak samo....
    • Gość edziecko: Beata32 IP: *.* 04.09.02, 07:56
      Brałam tabletki przez ok 4 lata bez przerwy. Odstawiłam na pół roku (podobno należy to zrobić na przynajmiej 3 miesiące) i w pierwszym możliwym terminie za pierwszym razem ;) zaszłam w ciążę, która przebiegała bez żadnych problemów i urodziłam zdrowiutkiego synka. tak więc nie takie tabletki straszne - wynika z mojego doświadczenia. pozdrawiam Beata
      • Gość edziecko: kaate IP: *.* 04.09.02, 11:35
        przede wszystkim witam wszystkich bardzo serdecznie, bo jestem tu nową osobą i to moja pierwsza wypowiedź :) jestem w podobnej sytuacji, bo zamierzam w przyszłym tygodniu odstawić tabletki i mam nadzieję na zajście w ciążę jak najszybciej... :))) jeszcze nie wiem co na to mój lekarz, bo dopiero za chwilkę do niego jadę, ale z informacji ogólnych wiem, że można starać się o dzidziusia zaraz po tabletkach (podobno hormony są wydalane z moczem po 24 godzinach) a perspektywa bliźniaczków jakoś mnie nie przeraża.... pozdrawiam
        • Gość edziecko: Leokadija IP: *.* 05.09.02, 19:04
          moim zdaniem i doświadczeniem nie ma na to reguły, no, chyba, ze wtedy Bóg nade mną czuwał. Mialam wtedy 19 lat i z moim chłopakiem bardzo zachciało nam się dzidziusia. Wcześniej bralam tabletki. Lekarz powiedzial, ze jestem zdrowa i nie będzie problemu z zajściem. Przez 9 miesięcy jednak nic nie wyszło z naszych starań. Może i lepiej bo wkrótce się rozstaliśmy :)) A z moim mężem to bylo tak, że własciwie to ja bardziej chciałam niż on (tak mi sięwydaje), więc decyzję podjęłam sama (na szczęście cieszy się z przyszlego potomka). Odstawilam tabletki i jeszcze w tym samym m-cu zaszlam w ciąże. Trochę mnie to zdziwiło, nie powiem, ale ciąża przebiega prawidłowo, Mateusz (38 tygodni :)) ) rośnie w brzusiu idealnie, ja nie przytylam, i bliźniaków nie będzie :)) Pozdrawiam i polecam wierzyć Opatrzności! :)
    • Gość edziecko: syrena81 IP: *.* 10.09.02, 16:27
      Dziękuję za liściki i za rady..Właśnie z mężem staramy się o maluszka..zobaczymy. dopiero w sierpniu odstawiłam tabletki więc jak to dalej będzie zależy od losu i BOGA.. Dziękuje Wam jeszcze raz..Mam nadzieję że już wkrótce zajdę w cąże..(a może już jestem)..Dam znać. POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE. DAJCIE ZNAĆ CO U WAS??? BUZIAKI ..AGNIESZKA...
    • Gość edziecko: Agus_25 IP: *.* 07.10.02, 22:06
      Ja brałam tabletki wcześniej , ale sama zrobiłam sobie 3 miesięczną przerwe zabezpieczając sie prezerwatywą. Po za tym również mieliśmy z mężem problemy z zajściem w ciąże, starliśmy się ponad 1,5 roku. Ale to nie jest zależne od tych leków. Wiele kobiet nie moze zajść w ciąże tak od razu. Często jest to powiązane z naszą pschiką. Teraz jestem w 17 tygodniu i jak narazie jest wszystko okwink
      • Gość edziecko: kaczucha IP: *.* 08.10.02, 09:21
        Też brałam tabletki i to przez kilka lat (Cilest). Co prawda lekarz radził żeby od razu po odstawieniu próbować zajść w ciążę, ale ja zrobiłam 3 miesięczną przerwę (okres był regularnie i w tym samym czasie co po tabletkach). W następnym miesiącu zaszaleliśmy z mężem... i od razu zaszłam. Prawdę mówiąc nie spodziewałam się że tak od razu się uda. Chciałam żeby dzidzia urodziła się na wiosnę, a my się pośpieszyliśmy i będzie w styczniu. :bounce: Pozdrawiam Dot
    • Gość edziecko: Shiva IP: *.* 08.10.02, 11:05
      Droga agnieszko! Ja brałam tabletki 5 lat. Kiedy zapragnęłam dzidziusia po prostu je odstawiłam, poczekałam 3 m-ce na uregulowanie cyklu i za 2 podejściem zaszłam. Dziś jestem w 31 tyg. i z niecierpliwością czekam grudnia bo wtedy właśnie ma się pojawić na świecie moje maleństwo. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia! Dominika
    • Gość edziecko: mamaŁukasza IP: *.* 08.10.02, 12:23
      Po urodzeniu pierwszego dziecka brałam tabletki przez rok. Odstawiłam w czerwcu br. a w tej chwili jestem w 6 tygodniu ciążysmile))
    • Ha, ha!! Ktoś tu się boi bliźniaków? I pisze o tym, że po tabletkach trudniej jest zajść w ciążę??? To ja jestem żywym zaprzeczeniem tego stwierdzenia. Zjadłam jedno opakowanie tabletek, zaczęłam drugie, ale zapomniałam o 5 tabletce... Rezultat: Proszę bardzo: kończy się 16 tydzień CIĄŻY BLIŹNIACZEJ. Ma się tego farta, nie? Dodam, że mam dwie córki: 5,5-letnią i 1,5-roczną (obawiam się ze względu na młodszą jak to będzie, nie będzie jeszcze miała dwóch latek jak bliźniaki się urodzą) Pozdrawiam Basia
    • Gość edziecko: AniamamaOli IP: *.* 10.10.02, 08:20
      Brałam Cilest, odstawiłam Cilest, zaszłam w ciążę, Ola urodziła sie zdrowa i wesoła - 10pkt, biorę Cilest ponownie. Wszystko jest w porządku. :hello: Pozdrawiam Ania
    • Gość edziecko: SYLWIAKR IP: *.* 10.10.02, 15:45
      Witaj.Ze mna bylo tak: :) 5 lat probowalam zajsc w ciaze i nicc :( zaczelam zazywac tabletki anty przerwalam po 8 miesiacach 15 maja 2002 roku wzielam ostatnia a 1 czerwca bylam u ciazy.Jednak sie udaje :)0 Powodzenia Sylwia+20 tyg.bobasek

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.