• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

kiedy usunac?

• IP: *.* 14.01.03, 08:18
    jestem po dwoch porodach jeden za drugim. Uzywamy kondomow, ale raz zdarzylo sie bez. Nie chce na razie juz rodzic. Moze troche pozniej, ale nie tak odrazu. Kiedy najlepiej usunac ciaze, gdyby sie zdarzyla i w jaki sposob to szybko rozpoznac?
    Edytor zaawansowany
    • Gość edziecko: Asior IP: *.* 14.01.03, 17:19
      :( chyba troszke niesmacznie tutaj o to pytac...
      • Gość edziecko: Hermiona IP: *.* 14.01.03, 22:44
        Skoro dopuszczasz do siebie możliwość zajścia w ciążę "trochę później" to czy naprawdę nie mogłabyś dać temu dziecku szansy TERAZ, jeśli rzeczywiście okaże się, że jesteś w ciąży? Może chcesz mieć trzecie dziecko za rok czy za dwa-trzy lata - rozumiem, że musisz być bardzo zmęczona przy dwójce, ale mogłabyś w ten sposób nie pozbawiać TEGO dziecka, które być może JUŻ w Tobie rośnie, szansy na życie. Ono na pewno Ci się odwdzięczy swoją miłością. Czy to "trochę później" naprawdę jest tego warte?Nie podejmuj, proszę takich decyzji, co do których potem nie będziesz pewna, czy to było prawdziwe przekonanie, czy wygoda....:hello: Monika
    • Gość edziecko: kasiunia IP: *.* 14.01.03, 19:44
      :eek: :eek: :eek: a może by tak używać kondomów za każdym razem, co?
    • Gość edziecko: emama23 IP: *.* 14.01.03, 19:59
      No coz jakies to dziwne to pytanie zwlaszcza jak ma sie juz dwojke. Ale moze mieszkasz za granica i tam usuwanie "na zyczenie" bardziej "powszechne". A moze chodzi CI o Postinor ale zazycie tej tabletki nie dopuszcza do zaplodnienia i trzeba ja zazyc jak najszybciej chyba 48 h po stosunku to max - te informacje nie sa pewne gdyz nigdy nie musialam jej zastosowac. Czy na prawde po dwoch porodach nie wiesz jak rozpoznac czy jestes w ciąży??Zadziwiona ciezarowka
    • Gość edziecko: piffko IP: *.* 14.01.03, 20:13
      a moze skoro masz juz dwoje dzieci czas pomyslec o pigulkach antykoncepcyjnych? sa rowniez takie dla kobiet karmiacych. jest tez postinor ktory bierze sie do 48 godzin po stosunku. a jesli chodzi o usuwanie to znajdz sobie inne forum moze lepiej...
    • Gość edziecko: bestia IP: *.* 15.01.03, 07:41
      uważam że żyjemy w takich czasach, że można dobrać środki antykoncepcyjne do swojego organizmu, wystarczy trochę edukacji seksualnej, czego chyba Tobie brakuje.Ja na zajście w ciąże czekałam prawie pół roku bo ciągle nic z tego nie wychodziło i trochę mnie Twoje pytanie oburzyło, ale to już Twój problem!
      • Gość edziecko: zallidia IP: *.* 15.01.03, 12:53
        Ja myślę, że to pytanie tutaj to prowokacja. W każdym razie, dla przeciwwagi opowiem o zupełnie innej historii, która może da "zagubionej" koleżance do myślenia. Są rzesze kobiet, które z determinacją latami próbują zajść w ciążę i takie, które bronią zagrożonych ciąż jak lwice, ryzykując własne życie. Ja, będąc ostatnio w szpitalu na patologii ciąży, spotkałam dziewczynę, która nosi w sobie 3 płody, w tym dwa już nie żyją. Walczy o życie trzeciej dziewczynki. Lekarze robią wszystko balansując na linie. Po jednej stronie jest życie tego dziecka, po drugiej życie matki. Liczy się każdy dzień, dziewczynka jest jeszcze bardzo malutka. W domu natomiast czeka dwójka dzieci. Zostawię to tak, bez komentarza...Lidka
        • Gość edziecko: Karollaa IP: *.* 15.01.03, 15:14
          Dziewczyny,mysle, ze niepotrzebnie sie tu oburzamy... Mi wlasnie minal dzis termin porodu, bede miala pierwsze dziecko za pare dni. NIe rozumiem jak mozna usunac ciaze, choc wcale nie jestem osoba fanatycznie wierzaca itp... a mojego dziecka nie planowalam ani nawet nie wyczekiwalam z utesknieniem.Moge pojac, ze trzecie dziecko w tak krotkim odstepie czasu jest katorga, nasze ciala to nie maszynki do rodzenia. Nadal sie obawiam, ze nie jestem jeszcze gotowa na to. Ale nie mozna nikogo winic za brak wiedzy na temat antykoncepcji. Trzeba tlumaczyc i pamietac, ze antykoncepcja=swiadone macierzynstwo.Trzeba tlumaczyc, ze musimy odpowiadac za nasze czyny - kazdy stosunek bez zabezpieczenia moze zakonczyc sie ciaza - - i doswiadczona matka powinna o tym wiedziec! Jest cale mnostwo srodkow zapobiegawczych, nawet dla kobiet karmiacych. Jestesmy w duuuzo lepszej sytuacji niz nasze babki, a nawet matki. Dla kobiet karmiacych - tabletka Cerazzette lub zastrzyk Depoprovera raz na 3 miesiace.No a pozniej to wybor jest tak wielki, ze nie sposob nie dobrac dla siebie srodka. W najgorszej sytuacji jest tez Postinor - czytalam, ze nawet 72 godz. po ryzykownym stosunku zadziala!Ja po takiej wpadce polecialabym od razu do zaufanego lekarza, wytlumaczyla o co chodzi, poprosila o postinor i o rade, jak na przyszlosc uniknac takich stersow.pozdrawiamKarola
    • Gość edziecko: kati IP: *.* 15.01.03, 15:07
      to chyba naprawdę jakiś żart! ktoś tu robi sobie jaja! weź się kobieto w garść i pomyśl o jakiejś stałej antykoncepcji, na pewno twój lekarz coś ci doradzi, a nie będziesz miała schizy , że jesteś znów w ciąży!!! Poza tym pisanie tutaj o skrobankach to chyba nie najlepszy pomysł, tym bardziej, że masz już dwójkę dzieci...
    • Gość edziecko: norma IP: *.* 15.01.03, 17:44
      Tak macie racje,ze powinnam byla pomyslec o tym wczesniej, o wiele wczesniej. Wlasciwie minely juz 2 tygodnie i zadne z tych srodkow juz nie moge zastosowac. Antykoncepcja nigdy sie nie interesowalam. Zawsze stosowalam metode mierzenia temperatury. Teraz jednak kiedy karmie jest ona niesprawdzalna. Moja temperatura jest rozna, bo mierzona w roznych porach ze wzgledu na karmienie. Uzywalismy kondomow, ale akurat nam sie zdarzylo bez. Czasami tak bywa. Dlatego nie jestem pewna czy zaszlam w ciaze, czy tez nie. Chcialam to zalatwic sama,ale zbyt pozno. Oczywiscie skrobanka wykluczona. Gdy teraz okaze sie, ze jednak jestem w ciazy to bede musiala sie z tym pogodzic.Monika
      • Gość edziecko: Asior IP: *.* 15.01.03, 18:46
        Moim zdaniem to prowokacja i to malo smieszna. Karolaa ja uwazam, ze jak ktos swobodnie posluguje sie internetem to jednak troche liznal tej cywilizacji i taki prymitywny znowu nie jest. Cale szczesci to nie "norma"Jestem gleboko zniesmaczniona :(
    • Gość edziecko: nikitka IP: *.* 09.02.03, 15:45
      Ja staram się o dzidzię bezskutecznie od 11 miesięcy, i jest mi na prawdę bardzo przykro kiedy coś takiego czytam !
    • Gość edziecko: b2259 IP: *.* 09.02.03, 22:35
      Tez mam dwojke malych dzieci (15 mies roznicy). Tez uzywamy prezerwatyw (karmie piersia, a po zastrzykach i Cerazette mialam plamienia) i raz zdarzylo sie, ze gumka pekla. Usiadlam i sie zastanowilam: a co jesli poczelismy nastepne zycie? Jak damy rade: finansowo, uczuciowo i w ogole. Potem spojrzalam na buziaki moich spiacych dzieci i wiedzialam, ze jesli nawet "sie zdarzylo" to je pokocham, gory przeniose i nigdy mu nie powiem, ze jest z peknietej gumy (smiesznie brzmi, a mialo byc dramatycznie).Jezeli dopuszczasz do siebie mysl, ze zabijesz (to dobre slowo) swoje dziecko jezeli pocznie sie za mniej niz np. 5 lat, to zastanow sie, czy te dzieci, ktore juz masz sa kochane przez ciebie.I jeszcze jedno: po dwoch ciazach powinnas wiedziec jak sie zabezpieczac, pilnowac i jak rozpoznac ciaze, a jak nie to mezowi zawiazac supelek.W smutnym nastroju zegnam.BEATAS
    • Gość edziecko: kadyga IP: *.* 13.02.03, 20:46
      Macie rację, dziwny jakiś ten post, taka mała prowokacyjka, jak dla mnie, żeby się laski oburzyły... a tu proszę nader spokojne i wywazone odpowiedzi. Aż sama się zdziwiłam ;)A w sumie to możesz potem oddać na części, nie? Sorki - czarny humor.. wiem.Katarzyna mama Franka
      • Gość edziecko: natti IP: *.* 14.02.03, 12:38
        Zgadzam się, to prowokacja, trochę nieudolnie obmyślona i niesmaczna, ktoś chciał zaobserwować, jak rzucimy się z pazurami potępiać i kamienować. Chyba się nie udało, bo (zgadzam się z Katarzyną) odpowiedzi wyważone i bez linczu. Przykre tylko, że tak łatwo komuś przyszło zagranie na naszych uczuciach.A swoją drogą chyba nie tak łatwo udawać "ciemną masę" po dwóch porodach, która nie umie rozpoznać ciąży. Nie nabrałam się, ale zdenerwowałam troszkę, owszem.Natalia, mama Gacka
        • Gość edziecko: Lidka1975 IP: *.* 18.02.03, 10:55
          nie dajmy sie takiej prowakacji i to jeszcze tak nieudolnej. Zyczymy wszystkiego najlepszego i zyczymy takze swiadomego, dojrzalego macierzynstwa.Lidka
    • Gość edziecko: kreania IP: *.* 14.02.03, 21:28
      a jesli masz usunąć to nie rób tego-ja je wszystkie wezme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • Gość edziecko: dziubulek1 IP: *.* 20.02.03, 12:16
        Norma, piszesz (w drugim poście), że nie wiesz, jak się zabezpieczać. Jest świetna literatura na temat NPR (naturalne planowanie rodziny) np. książka dr Rotzera "Naturalna regulacja poczęć - droga współodpowiedzialności". Polecam. Jest długi i dokładny rozdział o NPR w czasie karmienia. Nie trzeba brać tabletek, ale nie zawsze się sprawdza - mam na myśli to, że nie każdy wie, jak wyznaczyć dni płodne, ale nie ma wpadek, jeśli trzymasz się zasad. Ja sama nie używam NPR, bo mój organizm szaleje w czasie karmienia (czyli teraz), ale znam sporo osób je stosujących. Możesz też po prostu iść do dobrego ginekologa i poprosić o radę. Może znajdziesz czas...Jeśli tym razem będzie dzidzia, życzę Ci, żeby był(a) zdrowa i żebyś kochała ją bardzo!Do innych dziewczyn: Proszę, nie oceniajcie - czasem życie naprawdę daje w tyłek. Wiem, że to trudno - ja sama nie wyobrażam sobie aborcji ani antykoncepcji post-koidalnej w moim przypadku (a naprawdę nie byłoby mi łatwo na miejscu Normy), ale nie zawsze łatwo ocenić sytuację. Post Normy był krótki - nie wiadomo, co się za nim kryje.
    • Gość edziecko: Lidek IP: *.* 22.02.03, 22:13
      Jak dla mnie już dawno powinnaś zniknąć z tego forum!!!To ja po poronieniu i ciąży pozamacznej przez 4 lata walczyłam o dziecko, co wieczór dziękowałam Bogu za kolejny dzień ciąży, bałm się mysleć, że ten cud się stanie patrzyłam jak takie kobiety jak Ty skrobią się, wyrzucaja dzieci na śmietnik, topią i inne tam.Szkoda, że życie nie dało Ci kopa w tyłek!!!!!!!!Może wtedy myślałabyś trzeźwo. A od czego pigułki, Postinor po stosunku, spirale? Kobieto gdzie ty żyjesz??? To ta mała bezbronna istota ma płacić za Twój brak rozsądku, aż taka jesteś wygodna???Brak mi słów
    • Gość edziecko: Basia_mama_Patryka IP: *.* 25.02.03, 21:42
      Jak wyżej.PozdrawiamBasia, moderator forum "Ciąża i poród"
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.