• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Poradzcie cos na spuchniete i krwawiace dziasla:-( Dodaj do ulubionych

• 12.02.07, 23:20
    Prawie przy kazdym posilku krwawia mi niestety dziasla. Mycie zebow pomimo
    bardzo miekkiej szczoteczki to katorga, krew sie leje! Wiem, ze to normalne w
    ciazy, ale co mozna zaradzic. Moze brakuje mi jakis witamin. Jestem dopiero w
    30 tyg, a problem nasilil sie jakies dwa tygodnie temu. To juz do konca ciazy
    tak zostanie?
    Zaawansowany formularz
    • 12.02.07, 23:37
      pasta Meridol. Ale działa tylko przy bardzo regularnym i częstym stosowaniu.
      Najlepiej po każdym posilku, nawet kawce starannie spokojnie umyc nią zęby (nie
      szorowac nerwowo, bo to podraznia dziąsła). Jesli dawno nie byłaś u dentysty,
      idź na kontrolę.
    • 13.02.07, 08:59
      ja stosuję lacalut pastę i płyn do płukania.troche pomogło ale trzeba używać
      regularnie.
      • 13.02.07, 09:06
        ja nic nie stosowalam niestety, po urodzenie poszlam do dent i mialam dzasla w
        kiepskim stanie, dentystka kazala mi uzywac pasty lacalut i 2 tyg plukac
        plukanka
    • 13.02.07, 09:41
      Polecam Meridol (pasta i płyn). Ale mi dentystka na dziąsła kazała stosować
      płukanie szałwią, rumiankiem lub wodą utlenioną.
    • 13.02.07, 10:43
      Tak, polecam Lacalut lub sensodyne odpowiednie dla dziąseł. No i warto spr. czy
      nie masz poprostu b. dużego kamienia poddziąsłowego - ja tak miałam, wszystko
      po zdjęciu przeszło jak ręką odjął wink
      • 13.02.07, 10:50
        Mi dentysta polecił maść PERIO KIN. W aptece bez recepty, kosztuje ok.20zł
    • 13.02.07, 11:42
      Miałam podrażnione dziąsła po wizytach u ortodonty (noszę stały aparat). Mój
      stomatolog polecił mi żel Parodium:

sklep.dentylium.pl/product_info.php?products_id=116
      W opisie nie ma nic na temat stosowania w ciąży ale ufam mojemu lekarzowi bo na
      wizycie byłam około 12 tc (o czym oczywiście go poinformowałam). Żel jest
      skuteczny. Stan dziąseł poprawił się i to bardzo, teraz kiedy po zmianie
      szczotki wystąpiły krwawienia zastosowałam ponownie - pomogło smile

Pozdrawiam.
      --
      tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;19;19/st/20070531/dt/7/k/296d/preg.png
    • 13.02.07, 11:48
      mi dentysta usunal kamien, polecil zel lub spray perio kin i pokazal inna
      metode mycia zebow- nie kulistymi ruchami , tylko z gory na dol (gorna szczeka)
      lub z dolu na gore (dolna szczeka) pojedyncze ruchy wymiatajace, szczoteczka
      obejmuje ok 3 zeby na raz, kawalek dziasla i powierzchnie zebow, ustawienie pod
      katem 45stopni. zawsze tylko ruchy w jednym kierunku, to ponoc wazne, bo
      inaczej" wmiata sie" caly kamien z powrotem pod dziaslo. przez pierwszy tydzien
      dziasla krwawily jeszcze bardziej(i dentysta wspomnial, ze tak bedzie), a potem
      sei troche uspokoilo, co nie znaczy, ze wcale juz nie krwawia.
    • 13.02.07, 13:03
      Dzieki dziewczyny za rady, zmienie wiec paste do zebow na bardziej
      specjalistyczna, mam nadzieje ze pomoze. U mnie to nie jest niestety wina
      kamienia nazebnego, bo bylam 3 miesiace temu u dentysty u usuwalam.POZDRAWIAMsmile
      • 14.02.07, 11:55
        jakie niestety? to super że nie masz kamienia. Zmien pastę, stosuj regularnie
        nie dręcząc dziąseł i po tygodniu będziesz jak nowonarodzona smile Wiem co
        czujesz, bo ja już się po prostu budziłam z krwią w ustach, a teraz jest
        olbrzymia poprawa.
    • 14.02.07, 16:15
      Ja myje zęby Paradontaxem. Dobry jest.
      • 16.02.07, 00:35
        Płukanie dentoseptem i korą dębu. Nabrać do ust i pochodzić z tym parę minut,
        wypluć i za jakiś czas znowu.Dolegliwości łagodzi też płukanka z oliwy z oliwek.
        Trzeba poszukać przyczyny ( infekcja?).
        • 16.02.07, 17:39
          To n ie infekcja, tylk0o zapalenie dziąseł związane z ezmianami hormonalnymi.
          Niektórym kobietom rosną na dziąsłach nawet tzw guzy ciążowe, takie krwawiące
          uszypułowane wyrośla, które po porodzie sobie samoistnie znikają. W tym wypadku
          nie ma co szukać przyczyny, bo jest nią ciąża. Bardzo skuteczna jest metoda
          szczotkowania zębów podana wcześniej przez jedną z forumowiczek+ pasta meridol+
          płyn meridol. Płukanie zębów szałwią może je przebarwić, lepiej poprosić
          dentystę o wypisanie płukanki Parmy(lek robiony na receptę) ale mimo wszystkich
          tych zabiegów czasem poprawa bywa niewielka, bo "mała przyczyna" problemów z
          dziąsłami rośnie sobie pod serduszkiem nadal.
    • 16.02.07, 18:00
      Ta pasta Meridol rzeczywiscie jest dobra, stosuje drugi dzien, a juz jest lekka
      poprawa. DZIEKI DZIEWCZYNYsmile
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.