Bądź świadoma i bezpieczna w ciąży! Moja Ciąża z eDziecko.pl

Ból biodra zwłaszcza przy wstawaniu ? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • witam mam problem mam okropny ból biodra, zwłaszcza gdy sie położę wieczorem
    do łóżka. Gdy leżę na wznak nie mogę sie przekręcić ani w jedna ani w drugą
    stronę a gdy wstaję ból jest tak niesamowity ze łzy same lecą proszę o opinie.
    Jestem w 17 tyg.ciąży i boję sie że do końca ciąży wcale sie nie poruszę.
    • Nie martw się na zapas... mnie też bardzo bolało biodro (i nadal boli), a z
      łóżka to się musiałam sturlać, z tym, że ja miałam połamaną nogę w trzech
      miejscach i to najpewniej skutek tego urazu. Nawet gdyby się działo coś innego,
      to w ciąży nic z tym nie zrobisz, rentgen przecież nie wchodzi w grę. Dla
      pocieszenia dodam, że mnie bardzo bolało tak do 25 tygodnia, potem się
      uspokoiło. A najlepiej jakbyś nie leżała na wznak, ale na boku. Mnie boli lewe
      biodro to sobie leżę na prawym boku, jak nie boli to na tym lewym (w tej
      pozycji nie uciskasz na żadną tętnicę i nie obciążasz kręgosłupa. To pozycja
      zalecana przez lekarza). Ale zachowując zrdowy rozsądek - znajdź pozycję dla
      siebie wygodną i dużo odpoczywaj.
      Pozdrawiam serdecznie.
      --
      Widzieć, czego nie widzieliśmy,Być tym, kim nigdy nie byliśmy,wyjść z poczwarki
      i poszybować,opuścić ziemię i błękit całować (...)(K.W.S.)

• Witaj.
      Rozumiem Cie doskonale, znam uczucie tego bólu, z łapało mnie to 2 tyg
      temu,smarowałam maścią choć niewiele to pomagało, w razie dość poważnego bólu
      lekarz powiedział że można zażyc coś delikatnego przeciwbólowego, bo nic innego
      nie powinno sie by maleństwu nie zaszkodzić.
      Podobno jak dzidziuś sie tak ułoży to uciska na jakiś nerw i dlatego ciężko
      chodzić, przekręcać sie na boki w czasie snu, wstawać z łóżka a nawet ubierać
      się(mówie tu o spodniach, które tylko na siedząco dałam rade założyć).
      Od paru dni przestało mnie boleć w prawej nodze ale coś czuje ze sie maleństwo
      na lewą przeniosło.
      Miejmy nadzieje że jednak ból przejdzie.
      Pozdrawiam gorąco...
    • witam
      jestem w 25tyg i bol w biodrze robi sie coraz bardziej dokuczliwy sad mam
      problemy ze wstawaniem z lozka, podobnie jak ty. polecam spanie na drugim
      biodrze(ja np zapomnialam o spaniu na prawym boku!), pozycja na wznak jest
      najgorsza, staram sie jej unikac. pytalam ostatnio lekarza, czy moze mi cos na
      to poradzic i niestety nie sad Dzidzius uciska nerw, robi sie coraz wieksyz,
      wiec nastawiam sie na to, ze moze byc jeszcze gorzej uncertain
      pozdrawiam
      --
      tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;104/st/20070808/dt/7/k/7383/preg.png[/img]
    • Tez mam, na szczęście nie bola oba jednoczesnie i glownie w nocy. Chodze na
      cwiczenia, podobno pomagaja i dziewczyna prowadzaca stwierdzila, ze widac ze
      cos jest "nie tak" z lewym biodrem. Sprobuj pocwiczyc. A moze basen?
    • No to was pocieszę: jestem w 37tc i nadal nie przeszłosmile)
      polecam wkładanie poduszki między uda i drugiej większej między łydki w czasie
      leżenia na boku- nie leczy ale doraźnie pomaga. Poza tym w pewnej aptece pani
      wskazała mi maść homeopatyczną Traumeel s, lekarz wyraził na nią zgodę, ale
      tylko doraźnie i nie na całą powierzchnię nogi. Pomagało przy zasypianiu.
    • ą czy któraś z was miała konsultację z neurologiem ponieważ ja dostałam
      skierowanie i muszę iść ale wolała bym wiedzieć czego mogę się spodziewać po tej
      wizycie. Dzięki.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.