Dodaj do ulubionych

biegunka po żelazie???

• green_land Re: biegunka po żelazie??? 03.06.07, 11:18
      Żelazo może powodowac biegunki. Odstaw syrop na zaparcia, a dawke żelaza
      zmniejsz. Jeżeli biegunka ustanie, żelazo możesz zwiększać aż do pierwotnej
      dawki. Sprawdź też ulotkę - może przyjmowanie tego leku na czczo powoduje takie
      jazdy? Spróbuj więc brać go z jedzeniem albo po jedzeniu.
      A przy następnej wizycie powiedz o tym lekarzowi.
      Pozdrawiam
    • alusia20051 Re: biegunka po żelazie??? 03.06.07, 11:20
      Ja też muszę brać tardyferon, zaczęłam od jednego na czczo z wit c i kwasem
      foliowym było w mire ok, ale w ok 25 tyg bardzo spadło mi żelaazo i zaczęłam
      brać 2 tardyferony, dostałam biegunki i pobolewał brzuch, na wizycie
      powiedziałam lekarzowi co i jak a on na to że ważniejsze jest aby dziecku
      dostarczyć odpowiednią ilość żelaza, obecnie jestem w 35 tyg i jest w miare
      biegunki ustały więc się niemartw niektóre kobiety mają zaparcia a inne
      rozwolnienie
    • mmagda34 Re: biegunka po żelazie??? 03.06.07, 16:10
      Powinnas zmienić lek. Ja tolerowałam tyloko sorbifer. Po każdym innym miałam
      biegunke. Nie ma na co czekac. Im szybciej zmienisz tym lepiej, nie bedziesz sie
      meczyła. Sorbifer jest tylko na recepte.
      • ankas4 Re: biegunka po żelazie??? 03.06.07, 21:49
        Ja tez mialam Tardyferon przepisany i bralam 2 razy dziennie,ale niestety mialam
        straszne bole brzucha/zołądka i wlasnie biegunki,lekarz powiedzial aby
        zmniejszyc dawke i teraz biore 1 tabletke na noc, 2 godziny po ostatnim posilku
        czyli jem kolacje kolo 22 a o 24 jem tardyferon- bole przeszly, wyniki sa ok.
        ALE omow, to z lekarzem ,bo Jego opinia jest NAJWAZNIEJSZA!
    • etie Re: biegunka po żelazie??? 26.05.16, 22:04
      MIałam problem ze spadkiem hemoglobiny, zelaza. Zażywałam wiele preparatów,powodowały bóle brzucha biegunki. Przeszłam na ascofer,stary lek sprawdzony.W ciagu niespełna miesiąca żelazo z poziomu 4,6 skoczyło do 50.Odstawiłam. Brałam hemofer,koszmar,Tak samo z magnezem po którym miałam jazdy.Jedyne to aspot.Po nim nic sie nie dzieje ustapiły skurcze nóg.Tyle tylko aby zelazo było dobrze przyswajane,zazywałam wit B12,D3,kwas fiolowy,witC i B .
    • ekspert_ginekolog Re: biegunka po żelazie??? 29.05.16, 12:47
      Witaj kociaczek22,

Podczas przyjmowania suplementacji żelaza mogą występować różne efekty uboczne, najczęstsze są właśnie te dotyczące przewodu pokarmowego-wymienia się zarówno biegunki jak i zaparcia, choć częściej występują te drugie, dlatego pewnie lekarz prowadzący ?zabezpieczył? Cię w syrop na zaparcia. Mogą występować również nudności, wymioty, skurcze łydek, ciemniejszy mocz, ciemne (czarne) stolce oraz przebarwienia na zębach. Najczęściej po jakimś czasie stosowania suplementacji żelaza organizm ?przyzwyczaja się? i te efekty mijają lub mają mniejsze nasilenie.
      Oczywiście jeśli masz biegunki nie stosuj syropu na zaparcia, który je nasili.
      Być może jeśli czynność przewodu pokarmowego nie ustabilizuje się dobrym rozwiązaniem będzie zmiana preparatu-czasem trzeba spróbować kilku, żeby znaleźć ten który akurat dla Ciebie będzie optymalny pod względem tolerancji.
      W okresie zwiększonego zapotrzebowania na żelazo, jakim jest ciąża, szczególnie trzeba zwracać uwagę na dietę -produkty bogate w żelazo to m.innymi czerwone mięso, wątróbka, orzechy i pestki, zielone warzywa, buraki. Pamiętaj , że niektóre pokarmy zmniejszają wchłanianie żelaza: sery, jogurty, jaja, mleko, herbata i kawa oraz produkty pełnoziarniste (otręby, płatki, pieczywo)-należy unikać ich jedzenia 1 godzinę przed i 2 godziny po przyjęciu suplementu żelaza.
      Niezwłocznie udaj się do lekarza jeśli w stolcu pojawi się krew, biegunka przedłuża się, lub nasila się, towarzyszą jej bóle brzucha o charakterze skurczów, gorączka, wymioty-szczególnie z krwią lub ciemnobrunatne, wyglądające jak fusy od kawy, przyspieszone bicie lub uczucie kołatania serca , zawroty głowy lub inne objawy które będą Cię niepokoić-mogą wynikać z przedawkowania żelaza.
      Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka