Dodaj do ulubionych

Bardzo częste skurcze Braxtona -Hicksa

28.07.07, 10:13
Dopiero co zaczełam 7m-c i wiem z fachowej lektury,ze zdarzac sie powinny
sporadyczne skurcze Braxtona -Hicksa(macica twardnieje i za chwile wraca do
normy)Dzisiejszej nocy mialam te skurcze przez cala noc!!!I byly bardzo
nieprzyjemne-odczuwalam twardnienie macicy rozpoczynajace sie od dna i
stopniowo przesuwajace sie ku dolowi trwały ok 20-40 sekund puszczały i za
kilkanascie minut pojawialy sie znowu.Okropne uczucie ,przestraszylam sie
bardzo tym bardziej ,ze w 7 mcu powinny pojawiac sie tylko sporadycznie,a
nie przez cala noc.Zasnelam dopiero nad ranem teraz wstalam i juz ich nie
czuje.Czy tez tak macie,czy jechac do lekarza?Czy to moze byc sygnal ,ze
urodze wczesniej???Czy moze sporadycznie znaczy,ze kilka razy w miesiacu,ale
np przez cala noc???
Obserwuj wątek
    • lavetti Re: Bardzo częste skurcze Braxtona -Hicksa 28.07.07, 10:25
      Ja skurcze BH mam od 18 tc. Obecnie jestem w 35 tc i skurcze do tej pory są.
      Czasem były częste, praktycznie co 10-20 minut, a czasem w ogóle ich nie było.
      Jeżeli tak mocno Ci one przeszkadzają to bierz magnez albo wcinaj banany w dużej
      ilości. Nie masz się czym przejmować. Aha, jeżeli odczuwasz skurcz w nocy,
      spróbuj zmienić pozycję leżenia albo wstań na chwilę i się przejdź. Powinno
      przejść. Na pewno z powodu skurczów BH nie jechałabym na izbę przyjęć.
      Zadzwoniłabym tylko do swojego lekarza, że skurcze są uciążliwe i zapytała, co
      mogę na nie stosować. I nie znaczą one w ogóle o tym, że urodzisz wcześniej.
      Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłam Ci sprawę.
      Pozdrawiam
    • optymist1 Re: Bardzo częste skurcze Braxtona -Hicksa 28.07.07, 10:48
      Jesli to przynajmniej Twoja 4 ciąża i masz absolutna pewność, ze to tylko
      skurcze BH to mozesz byc spokojna smile
      Jesli masz watpliwość, zadzwon do lekarza, opisz mu dokładnie jak czesto, jak
      długo trwają i niech Ci doradzi co robic. Po prostu smile
      Ja tez jestem w 7 miesiącu i zdarza sie, szczególnie wieczorami, ze mam skurcze
      nawet co 5 minut, ale trwają zazwyczaj nie więcej niz 20 sekund i raczej nie sa
      bolesne. Pojedyncze skurcze do kilku razy dziennie są bardzo mocne az troche boli.
      • hatta Re: Bardzo częste skurcze Braxtona -Hicksa 28.07.07, 10:55
        No wlasnie, wszystko OK, jesli to tylko skurcze BH. Ale zdarza sie tez, ze jest
        to przedwczesna czynnosc skurczowa macicy. Ze skurczami przepowiadajacymi da
        sie zyc, ze skurczami przedwczesnymi trafia sie do szpitala lub bierze leki. Ja
        bym sprawdzila. Zbadaja Cie i bedziesz wiedziala, jak reagowac na przyszlosc.
        Stres tez wywoluje skurcze,te prawdziwe, wiec sie nie denerwuj za bardzosmile
        Powodzenia.
    • a.stalowa Re: Bardzo częste skurcze Braxtona -Hicksa 28.07.07, 11:44
      Wlasnie rozmawialam z moim ginem ,wieczorem mnie przebada,poki co mam sie nie
      denerwowac,gdyby sie nasilily i powtorzyly mam natychmiast przyjechac ,a nie
      czekac na ustalona wizyte wieczorna.Wczesniej mialam twardnienie brzucha ale
      zdarzylo sie to moze kilkanascie razy ,trzymalo kilka sekund i puszczalo i
      nigdy nie bylo ich wiecej niz dwa w ciagu calej doby i nie odczuwalam
      przemieszcania sie tych skurczy.DZisiejszej nocy byl to ciąg skurczowy dlatego
      sie tak przestraszylam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka