• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

tardyferon Dodaj do ulubionych

  • 04.08.07, 16:28
    Witam.Jestesmy w 22 tc.Od tygodnia brałam Zinnat z uwagi na
    przeziębienie.Równoczesnie lekarz zapisał mi tardyferon Fol z uwagi na
    pogranicze anemii.Zaczęłąm przyjmować te dwa leki tego samego dnia i od tego
    czasu dostałam rozstroju żołądka.Wizyty w wc 6 razy na dzień, a do tego ból
    brzucha, żołądka.Czy możliwe, że któryś z tych dwóch leków tak na mnie
    wpływa? Od dziś zakończyłam leczenie Zinnat-em, ale czy brać Tardyferon ?
    Zaawansowany formularz
    • 04.08.07, 16:38
      Tardyferon to żelazo, a ono powoduje raczej zatwardzenia niż biegunki. Myślę,
      że to raczej Zinnat je spowodował. ALbo połączenie obu leków.
      Skoro odstawiłąś zinnat, to możesz na razie brać dalej tardyferon i zobaczysz,
      czy jest poprawa. Jeśli nie - powiedz o tym lekarzowi.
      --
      Natalka
      i
      Maluszek
    • 04.08.07, 16:41
      Prawdopodobnie masz to po tardyferonie ( największa dawka żelaza sposród innych
      leków) ja mialam to samo i po 3 dniach odstawiłam. Teraz zażywam biofer folic i
      nic mi sie już nie dzieje.
      • 04.08.07, 16:43
        Żelazo oprócz zaparć powoduje również biegunki - informacje na ten temat
        znajdziesz w załączonej ulotce leku.
        • 04.08.07, 16:59
          Dzięki za informacje, choć sprzeczne.Zastanawiam się tylko czy mogę odstawić
          Tardyferon skoro mam złe wyniki a do lekarza idę dopiero za 23 dni.Odstawić i
          zaopatrzyć się na własną rekę w inny lek czy czekać te trzy tygodnie na info od
          lekarza/? Poradźce coś...
          • 04.08.07, 17:00
            zapomniałąm dodać, że dziś odpuściłam sobie ranną dawkę żelaza a brzuszek boli
            i tak.
            • 04.08.07, 17:14
              hmmm pewnie masz jak ja ...obojętnie jaki rodzaj żelaza biore biegunki na
              maksa.Teraz dodatkow biore b12 na lepsze wchłanianie,ale i to nie pomaga.
              --
              Jestem,w podtekście
              mieszkam gdzieś,w przenośni chowam się.
              MATI;
              wrześniowy synek
              • 04.08.07, 19:47
                powinien byc przyjmowany na czczo, co najmniej pol godziny przed posilkiem.
                sprobuj tak przyjmowac.

                --

                Co tam robisz, hm?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.