Jak można się zarazic paciork...

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Miesiac temu dowiedzialam sie, ze mam paciorkowca. Oczywiscie lecze to swinstwo. Kolezanka, ktora tez jest w ciazy zapytala mnie czy jest jakies zagrozenie, ze podczas naszego spotkania przy kawie moze sie tym zarazic? Jak to sie wlasciwie przenosi? dziekuje za wszytskie odpowiedzi!
  • 06.11.07, 18:45 Odpowiedz
    nie wiem jak sie przenosi,pewnie droga plciowa.
    ale radze ci zebys nie zwlekala z jazda do szpitala jak dostaniesz boli.
    ja tez mialam paciorkowca,leczylam sie w ciazy,niestety pojechalam do szpitala juz z 6cm rozwarcia a urodzilam za niecale 2godz od wejscia na izbe.przez takie ekspresowe tempo nie zdazyl zadzialac antybiotyk podane i przed porodem.
    mala zarazila sie paciorkowcm i przez tydzien byla leczona.
    w szpitalu dowiedzialam sie ze nie leczony paciorkowiec wywoluje sepse.
  • 06.11.07, 19:24 Odpowiedz
    Nosicielem paciorkowca jest co piaty człowiek. Nie znaczy to wcale, że u każdego
    daje objawy chorobowe. Możesz całe zycie być nosicielem i o tym nie wiedzieć.
    Zazwyczaj ma sie go w nosogardzieli. Może przenosic sie drogą kropelkową, może
    na przedmiotach. Wszystko zalezy.
    Nie panikujcie.
  • 06.11.07, 22:52 Odpowiedz
  • 06.11.07, 23:49 Odpowiedz
    Mysle ze mozesz spokojnie spotykac sie z kolezanka. No wlasnie 20% kobiet ma te
    bakterie ale np w Stanach sie jej nie leczy i w czasie porodu podaje sie
    antybiotyk dozylnie. Przy kazdym nastepnym porodzie nawet jak lekarz nie wykryje
    tej bakterii to i tak sie podaje antybiotyk bo to paskudztwo lubi wracac nawet
    jak jest leczone.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.