Bądź świadoma i bezpieczna w ciąży! Moja Ciąża z eDziecko.pl

bardzo wczesna ciąża-czy ktoś miał jakieś objawy? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Jestem w 2tc i nie mam apetytu,ciągle jest mi niedobrze,najchętniej
    bym tylko spała! Cały czas czuje jak sie dzieje rewolucja w dole
    mojego brzuszka! Czy któraś miała takie bądź jeszcze inne objawy we
    wczesnej ciąży?
    • A skąd wiesz, ze to ciąża? 2 tc to teoretycznie jeszcze przez zapłodnieniem, bo
      tc liczysz od 1 dnia ostatniej miesiączki wink
      --
      Stronki www moich bąbli na imbu.pl
      • Stąd wiem że współżyłam w płodne dni do końca i wiem kiedy do
        zapłodnienia doszło!
        • Bol piersi, a raczej sutkow. Czulam sie jakbym byla przeziebiona, bolalo mnie
          gardlo. Bylam chwilami bardzo podekscytowana, bez powodu. Oprocz tego mialam
          zgage, czego nie mialam nigdy.
          --
          Misio
        • wiek ciazy liczy sie od dnia ostatniej miesiaczki, a nie od dnia
          potencjalnego zaplodnienia, w ten sposob wszytskie inne obliczenia
          wlacznie z potrzebna wiedza nt wieku ciazy w aspecie medycznym sa
          takie same dla wszystkich kobiet... natomiast jesli chodzi o Twoje
          objawy, to moim zdaniem wynikaja z Twojej psychiki, bo bedac w 2 czy
          nawet 3cim tygodniu ciazy, objawow nie ma, bo dopiero sie zarodek
          zagniezdza, a robilas test? wyszedl pozytywnie.. jesli tak to
          gratuluje, ale z tymi objawami, to bym raczej stawiala na psychike.
          • Cóż, tak to jest, jak się nie ma o ciąży zielonego pojęcia... Ech, jakby tak
            policzyć wszystkie forumki, które "współżyły do końca dni płodnych", a jednak w
            upragnioną ciążę nie zaszły... Pewnie sporo by się nas nazbierało, prawda? No,
            ale może autorka postu ma owu ósmego dnia i magiczną kulę, więc jest po
            zapłodnieniu i już wie, że jest w ciąży? Wszystko możliwe. Niemniej skłaniam się
            ku zdaniu Arszany, że na całym świecie ciążę liczy się od dnia ostatniej
            miesiączki, więc drugi tydzień przypada na okres przed zapłodnieniem. Ponadto
            liczy się tylko tygodnie skończone.

Co do pytania autorki i objawów- ja 2-3 dni przed terminem miesiączki miałam
            bolesne, powiększone piersi. Poza tym nic specjalnego.
          • > objawy, to moim zdaniem wynikaja z Twojej psychiki, bo bedac w 2 czy nawet 3cim tygodniu ciazy, objawow nie ma, bo dopiero sie zarodek zagniezdza

U mnie już były. od 2 tc właśnie. Taki stan "wiecznego susła" - byleby się położyć i spać, spać... I ciągłe zmęczenie. Mało wygodna sprawa, kiedy trzeba było pracować smile

--
            Forum M.
            Szanty.Art.Pl
            Szczecin
          • czesc .Ja jestem po dwumiesiecznym stos clo mialam okres ale
            wczesniej i tylko dwa dni czy to moze byc ciaza?
        • od początku byłam tak zmęczona, jakbym co najmniej tonę węgla dzeń w dzień
          przerzucała, ciągle mi się chciało spać (przychodziłam z pracy, o 20.00 kładłam
          się spać, budziłam się o 6.00 i tak byłam niewyspana) i miałam wrażenie że
          jestem na giga-kacu- każde poranne gwałtowniejsze ruchy budziły we mnie okropne
          mdłości. piersi mnie nie bolały, nie były powiększone i żadnych "apetytów" też
          nie odnotowałam.
          --
          czekamy na Zośkę
    • U mnie pierwszym objawem był ból piersi, niemal natychmiast po przypuszczalnym
      terminie zapłodnienia. Następny wczesny objaw - ból w dole brzucha w czasie,
      kiedy planowo powinna pojawić się miesiączka. I jeszcze zmęczenie, a zwłaszcza
      senność - zawsze byłam zdecydowanie "nocnym markiem", a nagle zaczęłam zasypiać
      na stojąco ok. 20 - 21.
      Pozdrawiam, smile
    • u mnie pierwsze objawy pojawily sie szybko, bo juz okolo dwoch tygodni po zaplodnieniu. probowalam sobie wmawiac, ze to na pewno nie zwiazane z ciaza, bo za szybko i takie tam... okazalo sie ,ze sie myslilam i juz wtedy ciaza dawala o sobie znacsmile z najbardziej widocznych objawow moge wymienic czestomocz, bol piersi, jakies blizej niesprecyzowane "ciagniecie" w bodbrzuszu i naprawde duze rozdraznienie. miesiac pozniej doszly mdlosci, wymioty, zgaga i wiele innych.
    • Pierwsze objawy jeszcze przed planowaną miesiączką - ból w podbrzuszu podobny, ale troszkę inny niż przed okresem - nie czułam skurczów tylko tępy niepokój. Ogromne zmęczenie, chciałam spac cały czas - chodziłam i ziewałam, nic mi się nie chciało, piersi jak przed okresem. Poza tym czułam się "inaczej" - dodam, że ciąży się zupełnie nie spodziewałam, bo brałam hormony.
      --
      www.suwaczek.pl/cache/003a21876f.png
    • nie mialam zadnych objawow, oprocz braku miesiaczkismile zadnych
      mdlosci, zadnej sennosci. po prostu nic.
      --
      Mikołaj 6.11.2007r
    • Witaj niczym się nie stresuj. Przede wszystkim każda ciąża jest inna
      i masz w tym stanie prawo do egoizmu i własnych objawów. Jeśli Cię
      to uspokoi u mnie było identycznie. Jestem w ciąży drugi raz i
      przebieg jest taki sam. Objawy jak u Ciebie + b. silne torsje i
      spadek wagi o 3kg. do trzeciego miesiąca. Nie łam się.
    • witaj! ja w tak w3czesnej ciąży[jeszcze nic o niej nie wiedziałam] miałam ochotę
      na banany-wogle je lubię,więc za bardzo nie zwróciłam na to uwagi,ale bardzo
      dziwne były "bąki" oraz odbijanie! masakra najgorzej było z tymi "bąkami",aż
      głupio w towarzystwie-często musiałam wychodzić! także wszystko jest możliwe
      • na 2tyg przed @ zaczęłam mieć wstręt do kawy i do miesiączki zjadłam 3słoiki
        litrowe kiszonej kapusty.
        • Najpierw dostalam ostrego bolu zebow,trwalo to 3-4 dni(wszystkie zeby
          zdrowe).Pierwsze pytanie pani w aptece to czy przypadkiem nie jestem w
          ciazy.Zaczelam brac wapno w tabletkach i bol przeszedl.W 3 tyg ciazy jedna piers
          tak mi urosla ze nie miescila sie w staniku (to samo mialam w pierwszej ciazy) i
          nagle okazalo sie ze wyskoczyl mi brzuszek jak u ciezarnej i nie moge dopiac sie
          w spodniach.Ja od pierwszych tygodni ciazy wygladalam jak ciezarna.
          --
          "Mamo nie boj się, to tylko Hehalump trąbi."
          • Witaj u mnie podobne objawy jak u większości - ból piersi, senność, zmęczenie i
            ból w podbrzuszu jak przed okresem. Byliśmy z mężem na wakacjach i strasznie się
            dziwiłam, że nic mi się nie chce, najchętniej spałabym w hotelowym pokoju. Po
            przyjeździe zrobiłam test, później wizyta u ginekologa, badanie bhcg - 4 tydzień
            ciąży. Pozdrawiam
      • ja mam bardzo podobne objawy jak kolezanka... ale nie wiem czy
        jestem w ciazy okres teraz mialam w terminie ale jakis takki lekki i
        dziwny byl... boli mnie dziwnie nerka albo jelito w jednym miejscu,
        ostatnio bardzo duzo jem..a ogolnie waze /wazylam 40kg i nie lubilam
        jesc... i tera nie wiem czy jestem w ciazy bo ten okges mialam czy
        nie;/ az sie boje zrobic test ciazowy;] a chlopak oczyiwscie mi mowi
        ze jest bezplodny ;p a i jesczez jedno robilam "to" w dzien plodny i
        co dalej to wiecie ;] jak myslicie. ciaza?...
    • moimi objawami byly:bol brzucha,piersi,zgaga,sennosc...jest to moja
      pierwsza ciaza ale odrazu wiedzialam,ze to jest to,ze jestem w
      ciazy...
      • ja jestem blisko końca- 32 tydzień,ale na początku czułam ból brzucha jak przed
        miesiączką,straszne parcie na pęcherz i mdłości(na szczęście bez
        wymiotów)dodam,że od pół roku staraliśmy się z mężem o dziecko,każdy mi mówił,że
        za bardzo się na tym skupiam i dlatego nic z tego,że mam ciągle przestać o tym
        myśleć,a wtedy się uda i rzeczywiście wyjechaliśmy na wakacje,nad morzem ciągle
        było mi niedobrze i jeszcze wsiadłam z mężem na karuzelę-masakra,byłam pewna,że
        to przez to tak źle się czuję,a ja już miałam w brzuchu nasze cudowne maleństwo smile
    • ja przez cala ciaze nie mialam zadnych objawow,czulam sie b.dobrze,ale pamietam
      ,ze na samiutenkim poczatku poczulam (nie wiem jak to nazwac) jakies prady do
      zebow i nereksmile

--
      ARTUREK 28 listopad 2007
      • ciekawe z tymi zębami...
        zanim się jeszcze dowiedziałam że spodziewam się Maluszka, miałam 2
        zęby do remontu. I tak mnie oba zaczęły lekko pobolewać a po 4
        dniach tak mocno boleć, że od razu pogoniłam do stomatologa -
        chciałam przeczekać bo 1,5 tyg później miałam już wizytę ustawioną,
        ale Maluch wiedział lepiej smile
    • Ja do 6 tyg. mogłam spać bez przerwy + zawroty głowy. Duuży problem z
      koncentracją, tak jakby organizm już mi mówił żebym przestała zajmować się
      pierdołami. Piersi napompowane tak jak przed miesiączką, ale raczej wrażenie
      balonów a nie ciężaru. Mdłości dopiero po 8tyg, wcześniej zachcianki. Mogłam
      zjeść i 2 kg małosolnych smile
      Głównym dominującym objawem MEGA zmęczenie (zwalałam na przepracowanie) i
      ogromna potrzeba snu.
    • Nie mozesz byc w 2tc!To wbrew logice-wlasnie trwa owulacja, jakie
      masz miec objawy?Ciaze liczy sie od 1 dnia ostaniej miesiaczki , nie
      od zaplodnienia czy implantacji zarodka.
    • zgadzam sie z tym co pisza dziewczyny - w 2 tyg, to nie ma mozliwosci zeby byc w
      ciazy, bo ewentualnie wlasnie dochodzi do zaplodnienia jesli sie liczy od
      ostatniej miesiaczki.
      Jesli liczysz od owulacji to tez nic pewnego - samo wspolzycie nie gwarantuje
      ciazy.
      Pierwszym wyraznym objawem ciazy jest brak miesiaczki i dodatni test ciazowy.
      U mnie bylo jeszcze obzarstwo i inne objawy w zasadzie te same co przed okresem,
      wiec tego typu interpretacjami mozna sie niepotrzebnie nakrecic. Obzarstwo
      przeszlo pozniej w mdlosci, ale to juz bylo po tescie smile

• Witam, moje objawy jak widze były całkiem nietypowe. Żadnych bóli,
      mdłości.. jedyne rozlewałam wszytsko co mogłam. Kawa, herbata,
      woda.. zamiast do szklanek trafiałam precyzyjnie obok smile moja
      koncentracja znacznie sie pogorszyła. Był to czas kiedy staralismy
      sie o kolejne dziecko; połaczyłam te kwestie i test potwierdził moje
      domysły. Pozdrawiam
      • Dziewczyny, lekarz mi potwierdzil 6 tc (jest to druga moja ciaza). Mam wszystkie
        wstepne objawy ciazy, oprocz bolacych piersi ( w pierwszej okropnie mnie
        bolaly). Poniewaz ostatnio wsrod moich znajomych duzo bylo poronien, obawiam
        sie, ze moze ciaza sie nie rozwija? i mnie moze spotkac poronienie? Czy to
        glupie co mi przychodzi do glowy? Przez to zamartwianie nie potrafie sie cieszyc
        ta druga ciaza. buuu.
        • dziewczyny!!!dzis moj 19 dzien cyklu i 8 po przytulanku.pisalam do bardziej doswiadczonych kobiet na tym forum i co dostalam tylko naukowe tlumaczenia i zadnego pocieszenia.rozumiem ze nikt nie jest w stanie stwierdzic czy moglam zakjsc w ciaze ale za kazdym razem jak pisalam o swoich watpliwosciach i zadawalam pytania to tylko zasypywano mnie odpowiedziami typu wyluzuj to twoja psychika plata ci figle.mie mysl nie denerwuj sie i tak dalej.nie wiem jeszcze tego na pewno ale mozliwe ze jestem w ciazy i jednoczesnie ewenementem ktory wie kiedy doszlo do zaplodnienia.wiem rowniez ze zeby byly jakies objawy ciazy musi dojsc do zagniezdzenia.ok.ale moze wezcie pod uwage moje przeczucie(wiem to nic w stosunku do medycyny!)znam kilka kobiet ktore rowniez jak ja wiedzialy(one juz urodzily)a ja nawet nie wiem czy zaszlam ale dajcie mi coc odrobine nadziei!dzis 5 dzien wyzszych tem(dzis 37,6)i buzo bialego gestego sluzu.nie piszcie ze to mozliwe objawy ciazy i ze takie sa zazwyczaj objawy drogiej polowy cykli.wiec apel do spodziewajacych sie:czy ktoras z was miala podobne objawy jaj w/w i byla w ciazy i czy instynktownie czulyscie ze to wlasnie ten cykl?dziekuje za wyrozumialosc i slowa zrozumienia
          • Oj Józka Józka, jesteś niepoprawna. Oczywiście, że jest mozliwośc,
            że jesteś w ciąży. Taka sama jak ta, ze nie jesteś. Gorąco trzymam
            kciuki, ale teksty o wyluzowaniu nie są naukowe, wychodzą ze
            szczerego serca. Z tego co piszesz wynika, że wcale nie chcesz, żeby
            ktoś pisał ci prawdę, ale żeby wszyscy pisali, że napewno jesteś w
            ciąży. Gwarantuje Ci, że rozczarowanie będzie wtedy znacznie
            bardziej bolesne. Mam nadzieję, że Ci się udało, ale żadna z nas nie
            powie ci że tak jest na 100%. Pozdrawiam i sciskam!!
            --
            Madzia i Bąbelek
            • wim ze nikt nie jest w stanie okreslic mojej cizay(jezeli wogole jest)ale szukam to poparcia w moich domyslasz i dziewczyn ktore moze maja podobne uczucia i odczucia do moich.moze podpowiecie mi kiedy moge zrobic test hcg?bo ten z moczu to dopiero pewnie 16 bo wtedy mam planowany @.a hcg moze cos wykazac wczesniej?nie wiem juz sama.nie swiruje po prostu jestem dobrej mysli.3majcie sie
              • Pamiętaj Józko jeszcze jedno, duży procent ciąż jest usuwany przez
                organizm poprzez samoistne poronienie, które wygląda tak jak
                normalna miesiączka. Dlatego właśnie test zalecany jest w terminie
                @. Ale jeśli patrzymy optymistycznie to implantacja zarodka ma
                miejsce 8-9 dni po zapłodnieniu. Właśnie wtedy zaczyna być
                wytwarzana gonadotropina kosmówkowa (hcg) i wtedy badanie ma sens.
                Czyli oblicz sobie ok 10 dni od zapłodnienia i wtedy zrób badanie na
                betę. Trzymam kciuki.
                --
                Madzia i Bąbelek
    • doskonale wiem co czujesz...
      Jestem w 6tc i ... mam dosyc.
      Moglabym spac calymi dniami oprocz tego co zjem to biegiem laduje w
      toilet. Tragedia. Oprocz tego boli mnie dol brzucha ale to podobniez
      normalne. Niektore ciaze przechodza nic nie czujac a inne...
      zdychaja tak np jak ja.
      • Jestem w 6 tyg ciąży, wiedzialam ,że jestem w ciązy juz 3 tyg temu:
        czułam się zmęczona i senna, ciągle zdekoncentrowana, bolały mnie
        piersi. Zrobiłam test ciążowy na 7 dni przed planowaną miesiączką i
        wyszła blada różowa kreska. Dodam, że ciąży akurat teraz nie
        planowałam i zrobiłam test tylko dlatego, że objawy miałam podobne,
        jak w poprzedniej ciąży (choć wtedy później się zorientowałam).
    • Ja w 2 tygodniu to jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży. A pierwsze objawy pojawiły się u mnie duużo później. Pamiętam, że na pierwszej wizycie u ginekologa byłam w 7 tc i wtedy jeszcze nic oprócz braku miesiączki i pozytywnego testu ciążowego nie wskazywało na to, że jestem w ciąży. Mdłości, senność, zmęczenie pojawiły się później.
      • Aha, rozumiem, że dla Ciebie 2 tc to 2 tygodnie po zapłodnieniu. Bo 2 tc to tak naprawdę jeszcze nie ciąża - wiek ciąży oblicza się bowiem powszechnie na podstawie pierwszego dnia ostatniej miesiączki. A zatem jeśli jesteś w 2 tc (prawidłowo liczonym) to nie masz prawa jeszcze nic czuć, bo ciąży jeszcze może w ogóle nie być smile
        • pytanie do bardziej doswiadczonych:dzis tem 37,7 i lekkie plamienie a wlasciwie sluz w kolorze czerwono rozowym ibol w dple brzucha jak na @.co o tym myslec?prosze o szybka odpowiedz!dzieki
          • kochane kobitki smile wspolzylam do konca w 12dc ;] a 14 mam owulacje bo mam
            regularne co 28 od kilku lat smile 6 dni po stosunku a 3 po owulacji zaczelam
            plamic na brazowo ze strzepkami krwi takie żyłki jakby smile plamienie trwalo 2 dni
            i przy tym bardzo bolaly jajniki i brzuch ;] do dzis mam bole jajnikow raz
            jednego raz drugiego caly czas, piersi mi nabrzmialy i staly sie jedrniejsze
            zauwazyl to nawet moj facet bo nosze 70b wiec bardzo sa malutkie smile ... moze te
            plamienie oznaczac ze zarodek nie zagniezdzil sie i dlatego to plamenie? dodam
            ze robilam test 7 dni po owulacji i wyszedl negatywny... no chyba ze za wczesnie?
            • To, że cyklu Ciebie trwa 28 dni nie znacy, że miał owulację w 14 dc
              - primo, ten cykl mógł być inny
              - secundo, owulacja występuje na 10 do 16 dni przed miesiączką, czyli w cyklu =
              28 dni będzie to przedział od 12 do 18 dc i w KAŻDYM z tych dni mogła wystąpić
              owulacja.

U Ciebie plamienie które wystąpiło w 17 dc było najpewniej okołoowulacyjnym, bo
              zagnieżdżenie występuje najwcześniej po 6 dniach od owulacji.
              A ten test to w ogóle bez sensu, za wcześnie, za wiarygodny uznaje się wynik
              negatywny robiony 3 tygodnie po stosunku (jeśli nie zna się dnia owulacji - a Ty
              go nie znasz, nie obserwujesz cyklu ani nie robiłaś monitoringu).
              --
              Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś
              komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w
              środku i tłumaczył się, że masz problemy z myciem...

NPR - wykresy; Córcia
    • hej
      moze to śmieszne ale u mnie taki dziwny pierwszy objaw to...wstręt do
      parówki.Przed spodziewaną miesiączką gdy chciałam na śniadanie zjeśc parówki to
      poprostu mnie odrzuciło..fuj, nie dobre! No i na następny dzień z rana zrobilam
      test, 2 kreski jedna bledsza ale jednak dwie. Powtórzyłam test następnego dnia
      po południu, znów dwie kreski ale już ciemniejsze. Pierwszy dowiedział sie mój
      narzeczony, Cieszymy sie oboje. Potem miałam napady płaczu, potrafiłam wyć i pół
      godziny noi te chwiejne nastroje! Teraz jestem w 8 tyg ciązy... nie wiem czy
      wiesz ale tygodnie ciąży liczy sie od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.
      Tydzień temu u gina zobaczyłam i usłyszałam jak naszemu maleństwu bije
      serduszko! cudowne niezapomniane przezycie!!!!acha około 6tygodnia powiekszyły
      mi sie piersi z C na D! a bolały juz przed spodziewaną @ i dalej bolą
    • Tak, miałam. Po około tygodniu od zapłodnienia klęłam na pizze hut, że mnie
      chamy struły... zadzwoniłam nawet do matki żeby się wyżalić jak to ja po niej
      rzygałam, ę pół nocy, że och i ach... tyle, że mi to rzyganie nie przeszło nawet
      na 1 dzień - już do końca 4 miesiąca wink
      --
      Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś
      komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w
      środku i tłumaczył się, że masz problemy z myciem...

NPR - wykresy; Córcia

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.