• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Antybiotyki na poczatku ciąży

• 16.05.08, 18:10
    Proszę o opinie na temat antybiotyków stosowanych we wczesnej ciąży. nie wiedząc, że będę miała dzidziusia w 3,4 i 5 tygodniu brałam leki na oskrzela-doxcyklinę, augumentin i nimesil. jestem przerażona jestem teraz w 18 tygodniu, NT wyszło prawidłowe- 1,4. Ale ciągle ię boję co będzie z moją dzidzią i czy jej nie zaszkodziłam. Czy któraś z was miała podobny przypadek?
    Edytor zaawansowany
    • 16.05.08, 18:17
      dodam,że doxycyklina i augumentin to antybiotyki.
    • 16.05.08, 19:16
      NT nie jest wskaznikiem wszytskich schorzen i deformacji!Nie jest
      testem genetycznym, ktiry daje pewna odpowiedz.

Jestes juz przy koncu 1 polowki ciazy i raczej powinno byc ok.A
      mowilas lekarzowi o tych lekch?sam 3-5tc to bardzo wczesna
      ciaza,raczej sie nic nie moglo stac.
      --
      Moje Dzieci
      Małe-16 październik 2008
      • 17.05.08, 04:25
        Ja bralam antybiotyki i tez nie wiedzialam ze jestem w ciazy. Tylko ze moj
        organizm po jakims czasie zaczal je odrzucac i zaczynalam wymiotowac. Rowniez
        zylam w stresie ze z dzieckiem cos bedzie nie tak. Urodzilam zdrowa corcie, ale
        koniecznie powiedz o tym lekarzowi. Ja gdy mu o tym powiedzialam stwierdzil ze
        na kazdym USG bedzie musial dokladniej przyjrzec sie dziecku...
        --
        Olenka ma juz...
        Moje Sloneczko
        Czekamy na malenstwo
    • 17.05.08, 13:42
      Ja od samego początku powiedziałam lekarzowi,że brałam antybiotyki. Gdy tylko test wyszedł pozytywny od razu pobiegłam do gina. On jednak stwierdził, że dowiemy się czy z dzidzią wszystko w porzadku kiedy urodzę.Tak więc ciągle żyję w niepewności, ale dziękuję za wasze słowa otuchy.
    • 18.05.08, 11:10
      Hej dziewczyny, czy któraś jeszcze brała antybiotyki w tak wczesnej ciąży? Może którąś mnie jeszczę pocieszy...smile
      • 18.05.08, 11:35
        To ja sie zamadrze, ze zapalenie oskrzeli nie leczone mogloby byc bardziej
        niebezpieczne dla dzidzi niz kuracja natybiotykowa (swoja droga byc moze akurat
        te antybiotyki, ktore bralas nie sa az tak szkodliwe dla du´zidziusia, istnieja
        przeciez tez antybiotyki, ktore mozna barc w ciazy). Porozmawiaj koniecznie z
        lekarzem. Bedzie dobrze!
        --
        Gasofnia
        Forum Krychy, Baby i tajemniczej Szarej Eminencjismile))
      • 18.05.08, 12:46
        zaczelam ciaze od zapalenia oskrzeli, dostalam DUOMAX. Spozniala mi sie miesiaczka wiec stwierdzialam ze to pewnie przez antybiotyk...Ale po 3 tyg nadal jej nie bylo, wiec zrobilam test. No i okazalo sie ze to ciaza smile Bylam wtedy w 6 tyg. Potem nagle zaczelam czesciej robic siku. Wszyscy mowili ze to normalne na poczatku ciazy. Ale ginekolog zalecilmi posiew moczu i ...dzien przed odebraniem wynikow wyladowalam na ostrym dyzurze bo sikalam krwią. Okazalo sie ze ten DUOMAX t o jeszcze pozywil bakterie ktore mialam w pecherzu moczowym i dostalam strasznego zapalenia i kolejny antybiotyk (ZINAX) i wylam przy kazdym sikaniu sad Ale minelo. Potem na USG w 8 tyg czekalismy z mezem jak na wyrok czy zobaczymy serduszko bijace...BILO JAK DZWON !!!Ale najlepsze bylo potem. Jak poszlam w 10 tyg na kolejne USG ( z uwagi na te antybiotyki) okazalo sie ze moje dziecko bylo wielkosci nie 10 tyg tylko 12-13 smile Poprosty antybiotyki opoznily wczesniejszy rozwoj - tak tlumaczyl lekarz. Potem juz na kolejnym USG bylo wszystki OK - oczywiscie lekarz badal wyjatkowo dokladnie .
        Takze nie martw sie, ale kontroluj smile
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.