• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

ułożenie główkowe a ruchy Dziecka!! - odpowiedzcie

• 20.02.09, 16:01
    Mam do Was takie pytanie: 9-ego lutego byłam na USG (to byl 34 tydz) i Dzidzie
    była ułozona główką w dół. Tydzień pozniej lekarka, dotykając brzucha,
    pwoiedziala, ze faktycznie główka jest na dole, plecy po lewej stronie
    brzucha, pupa jakby pod zebrami z lewej, nogi zgiete w kolanach a lapki sobie
    dyndają swobodnie. Jak w takim razie jest możliwe, że ruchy czuję po środku
    brzucha albo pod żebrami i to po stronie prawej, czkawkę zawsze w połowie
    wysokości brzucha po prawej?? Przecież Dzidzia jest po lewej stronie...
    Denerwuje się, czy czasami nie przekręciła się pośladkami do dołu sad(
    Edytor zaawansowany
    • 20.02.09, 16:27
      mi lekarz powiedział jak byłam na usg w 34 tyg. ze przewrócenie sie
      dziecka jest juz praktycznie niemożliwe, ale wszystko moze sie
      zdarzyćsmile Narazie się nie przejmuj, ja czułam czkawkę w całym
      brzychu i też się zastanawiałam czy to wogóle czkawka,czy cos
      innegosmile
      • 20.02.09, 16:50
        nie przejmuj się. ja czułam czkawke w kolanie a jak synek kopał to zawsze czułam
        w dużym palcu u nogi. lekrze powiedzieli, ze jest prawoskręcony i głowką leży mi
        między oczami, więc to normalne, że tak czuję. też się zastanawiałam jak to
        możliwe, skoro jest między oczami to dlaczego czuje go w stopie, ale okazało się
        przy cięciu, ze rzeczywiscie tak było, tylko nogę miał długą i stąd uczucie w
        stopie.
      • 20.02.09, 16:51
        a! a drugie dziecko mi sie przewróciło w brzuchu w 63 tygodniu i okropnie się
        potłukło.
        • 20.02.09, 17:23
          gosiakos,ja miałam takie odczucia jak piszesz, tez mała leżała główką w dole,
          plecy po lewej - a ja czułam kopniaczki po prawej pod żebrami - to właśnie
          nóżki, które - skoro plecki po lewej - są przerzucone właśnie na prawą stronę.Na
          usg twoj dziec miał zgięte kolana, ale przecież nie ma tak cały czas, tylko
          wypina i wygina te nóżki...

Moja obecnie - 36tc - przerzuca tyłek z nóżkami wokół własnej osi - i czasem ma
          tyłek jak wcześniej - po lewej stronie a nóżki po prawej, a czasem na odwrót.

Aaaa...czkawkę to ja też czuję dość wysoko, ale to przecież normalne - jak się
          "czka" to drga głównie tułów, a nie tylko główka..
        • 20.02.09, 20:13
          >dziecko mi sie przewróciło w brzuchu w 63 tygodniu

Strasznie długa ciąża.... wink
    • 20.02.09, 17:39
      Moja Misia (32 t) też leży identycznie jak Twoje Dziecię i też ruchy czuję przede wszystkim po prawej stronie - piętki stukają mnie w prawe żebra, kolanka i łapki zaś wypychają mi się po prawej stronie pępka smile. Z tym, że Mała przekręca się czasem i wypina pupę na środku mojego brzucha, ale i tak wraca potem na lewy boczek... Poza tym czuję od jakiegoś czasu takie dziwne smyranie w lewej części brzucha, tak jak by się jakaś galaretka mi tam przelewała - nie wiem czy Mała wtedy opróżnia pęcherz czy bawi się pępowinom? Fajnie by mieć podgląd na te harce smile No i Misia przestałą czkać - teraz czuję już jedynie jej łykanie, tzn. o wiele delikatniejsze, mniej niż czkawka rytmiczne ruchy w okolicach ramionek smile
    • 20.02.09, 20:15
      >Denerwuje się, czy czasami nie przekręciła się pośladkami do dołu

Mój gin twierdzi, że już nie może się odwrócić główką w górę, bo ma za mało
      miejsca.
      • 20.02.09, 20:47
        Dziecko może się obrócić przed samym porodem nawet.
        • 20.02.09, 20:50
          Potwierdzam dziecko może się odwrócić w dowolnym momencie, moje odwróciło się w
          36 tygodniu i 3 dni po obrocie się urodziło przez cc
    • 21.02.09, 19:28
      najlepiej weź kartkę, ołówek i narysuj sobie swoje dziecko to
      zrozumiesz, czemu czujesz ruchy po prawej. głowa leży w dół, ale
      może tułowiem się okręcać w prawo i w lewo leżąc cały czas głową w
      dół!a nogi może np prostować, albo kolanami wypychać akurat w
      połowie brzucha. jak ma czkawkę to drga całe ciało i stąd czujesz to
      po prawej str. ja mam to samo. też czuję to po prawej stronie a
      dziecka główka jest w tym tygodniu dawno na dole.
      • 22.02.09, 11:23
        Ostatnio znalazlam w internecie taką informację: "jesli dziecko ułozone jest
        główkowo, to serduszko dziecka można wysłuchać w miejscu na Twoim brzuchu
        poniżej pępka. W przypadku położenia pośladkowego: powyżej pępka".
        A wam gdzie lekarze przykładaja to urządzenie i słuchają serduszka??? Właśnie
        poniżej pępka przy ułożeniu główkowym i powyżej przy pośladkowym??
        • 22.02.09, 12:06
          gosiakos85 napisała:

> Ostatnio znalazlam w internecie taką informację: "jesli dziecko ułozone jest
          > główkowo, to serduszko dziecka można wysłuchać w miejscu na Twoim brzuchu
          > poniżej pępka. W przypadku położenia pośladkowego: powyżej pępka".
          > A wam gdzie lekarze przykładaja to urządzenie i słuchają serduszka??? Właśnie
          > poniżej pępka przy ułożeniu główkowym i powyżej przy pośladkowym??

jesli masz na mysli KTG to mi przykladaja od 30tygodnia na wysokosci pepka z
          lewej strony, ani powyzej ani ponizej. Bicie serduszka slychac swietnie, a maly
          przeciez od 30tyg jest ulozony glowkowo, wiec wedlug twojej teorii powinni
          przykladac ponizej a nie na rowni i nie z bokubig_grin
          --
          Jesli czasem Polka sie Panu Bogu uda to po prostu klekajcie narody.
          • 23.02.09, 14:19
            Jeśli dobrze zrozumiałam twój opis, to mój maluch jest ułożony tak
            samo, pleckami po lewej stronie i kopniaczki czuję pomiedzy żebrami
            a biodrem z prawej strony, a rączkami uderza w miednicę, pęcherz i
            co mu się nawinie. Wyczytałam gdzieś, że tak bardzo dobre ułożenie i
            dziecko łatwo wstawia się do kanału rodnego, chociaż zobaczymy, bo u
            mnie 40 tc i nic.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.