Dodaj do ulubionych

Bolące dłonie w 38tc

01.03.09, 14:55
Jestem w 38 tc i od kilku dni bardzo bolą mnie dłonie (śródręcza i
palce). Miewam je trochę opuchnięte, ale nie przesadnie. Natomiast
ten ból jest nieznośny. Może ktoś ma pomysł co to może być? Wiem, że
powinnam zapytać lekarza, ale jak byłam ostatnio to zupełnie
zapomniałam, a dodzwonić się jest ciężko sad
Obserwuj wątek
    • nglka Re: Bolące dłonie w 38tc 01.03.09, 17:11
      1. Jak bardzo spuchnięte masz dłonie i palce? Jeśli bardzo, to masz powód, jesli
      nie bardzo, to:
      2. Pod koniec ciąży następuje rozciąganie więzadeł, co znaczy mniej więcej tyle,
      że miednica przygotowuje się na rozciąganie przy porodzie - niestety dotyka to
      wszystkich stawów. Mnie bolały łokcie, kolana, wszystkie "zgięcia" - szczególnie
      od 35-36 tc wzwyż.

--
      http://www.e-gify.strefa.pl/gify/zwierzeta/myszy/myszy22.gif
    • joasia-ja1974 Re: Bolące dłonie w 38tc 01.03.09, 23:51
      Najprawdopodobniej masz zespół ciesni nadgarstka...łagodna postać i prawdopodobnie jak zejdzie z Ciebie nadmiar wody po porodzie to po jakims czasie to minie, bo opuchlizna w ciąży wzmaga nacisk na kanał nerwowy i stąd ból i drętwienie palcy...ja niestety miałam tak straszne dolegliwości z tym związane i tak potworny ciągły ból i brak czucia w palcach ze pod koniec stycznia miałam zabieg(rozcinanie dłoni i kanału nerwowego ...potem szycie i gips na tydzien)...reka powoli odzyskuje sprawność ale czucia w palcach jeszcze nie odzyskałam...moge doradzic w razie co orteze taka specjalna na rękę bo nic innego na to cholerstwo nie działa...na szczecie jesli łagodny stan to samo minie i zabieg nie potrzebny....zycze duzo zdrówka bo to co przeszłam z reka to 3 misiace wyjete z życiorysu...
      --
      http://www.suwaczek.pl/cache/9b66ed1edf.png
      • tiuia Re: Bolące dłonie w 38tc 05.03.09, 15:45
        Ja też w ostatnich tygodniach poprzedniej ciąży miałam zespół cieśni nadgarstka. Niestety nie minęło to po porodzie. Ale jeden mądry lekarz powiedział, żebym się wstrzymała z zabiegiem do pół roku po porodzie. Jeśli się nie cofnie - to zabieg. I wyobraźcie sobie, że się cofnęło! Bardzo długo to trwało, bo rzeczywiście kilka miesięcy, ale stopniowo opuszki palców drętwiały coraz mniej, aż w końcu wszystko wróciło do normy.
        Ps: Chodziłam przez jakiś czas na rehabilitację.

--
        Tymonek ma juz...
        Ewunia... probablysmile...
        www.fajne-miejsce.pl
    • malinka_bdg Re: Bolące dłonie w 38tc 04.03.09, 17:37
      Mnie też bolą dłonie, zwłaszcza po nocy mam zasztywniałe palce i śródręcze, gina mi mówiła, że to normalne w ciąży i że mam moczyć w ciwpłej wodzie z mydłem jak będzie bolało mocnosmile. Wydaje mi się też, że pomocny może być Altacet ale to lepiej spytaj lekarza... Powodzeniasmile!
    • kandalama Re: Bolące dłonie w 38tc 05.03.09, 01:08
      Ja jestem w 34 tygodniu i od kilku dni mam to samo. Przypomina to
      objawy grypy i na poczatku myslalam ze to wlasnie to. Niebotycznie
      wkurzajace. Jakby nie dosc tego ze i tak mi wszystko z rak leci sad
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka