torbiel na jajniku Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Dziewczyny !
    Proszę polećcie mi jakiegoś dobrego ginekologa zajmującego sie
    torbielami na jajnikach. Wczoraj dowiedziałam się, że mam 4 cm.
    torbiel a moja p. dr od razu chce mi do wycinac.Wolałabym to jednak
    skonsultować.
    Proszę o rady!!!
    --
    Agnieszka
    • A z jakiego miasta ma być ten polecony ginekolog?
    • Torbieli bez wskazań do 6cm nie trzeba usuwać. Jeśli jesteś z Warszawy to
      polecam prof. Bidzińskiego(sama do niego chodziłam), niestety wizyta u niego to
      spory wydatek, ale warto. Lekarze bardzo liczą się z jego opinią.Jeśli będziesz
      zainteresowana to mogę przesłać Ci namiary na gabinet profesora.
      • Chodzi o Wawe. Bardzo prosze o kontakt do tego lekarza!
        --
        Agnieszka
        • Dr Ewa Dadalska bardzo dobry lekarz. Mam 3 torbiele na jednym
          jajniku, a z tym ciezko zajsc w ciaze. Obecnie jestem w 19tyg po 4
          miesiacach staran oczywiscie dzieki Pani doktor.
      • Dziewczyny jestem w świętokrzyskiego.Mam problem i prosze o rady.
        Na prawym jajniku mam torbiel 5,5*4,5 a na lewym 3,5*3. Byłam już u 3
        ginekologów i każdy powiedział żebym starala sie o dziecko.Ostatnio torbiel na
        prawym sie powieksza a moj lekarz powiedział ze daje mi miesiąc na zajście w
        ciąży.Jesli sie nie uda o trzeba wykonać operację.Umowiłam sie do 4 lekarza na
        konsultaje bo juz nie wiem co robic.Prosze Was, poradźcie mi coś, bo strasznie
        sie boje.
    • Moja koleżanka miała torbiel 4,5 cm, podczas konsultacji u drugiego
      lekarza okazało się, że zniknęła w czasie miesiączki. Ten lekarz
      powiedział, że typowe torbiele ewakuują się zwykle same w ciągu 3
      miesięcy i przed upływem tego czasu nie ma sensu ich leczyć.
      • Nie wiem w ktorym tygodniu ciazy jestes, ale opisze moj przypadek. Ciaze
        zaczynalam z torbiela 8cm. Wskutek skretu torbieli trafilam do szpitala. Na
        szczescie trafilam na bardzo kompetentnych lekarzy, ktorzy wytlumaczyli mi, ze
        do 3 miesiaca ciazy takich operacji nie wykonuje sie, gdyz stanowi to powazne
        zagrozenie ciazy, praktycznie nie da sie jej uratowac. Chyba ze ze wskazan
        zyciowych pacjenta. Lezalam wiec prawie miesiac czasu z czego 3 dni bylam
        przygotowywana do operacji, ale to tak na wszelki wypadek gdyby torbiel jednak
        pekla. Na szczescie bole ustapily i zostalam wypisana do domu, jako ze bylo Boze
        Narodzenie. Po czterech dniach znow mialam straszne bole i trafilam do szpiatala
        na Madalinskiego, tu tez stwierdzono, ze na operacje jest za wczesnie, ze
        torbiel moze sie sama wchlonac no chyba ze chce operacje i godze sie na nia to
        mi ja zrobia. Oczywiscie nie zgodzilam sie i po 2 tygodniach zostalam wypisana
        do domu. Obecnie jestem w 6 miesiacu ciazy, torbiel regularnie zmniejsza sie, ma
        obecnie 2cm a dziecko rozwija sie prawidlowo. Jestem pod stala opieka
        ginekologiczna.Bylam tez na konsultacji chirurgicznej i lekarz mi powiedzial, ze
        w ciazy niechetnie wykonuje sie takie operacje, bo narkoza, jest zagrozeniem dla
        dziecka, no chyba ze ze wskazan zyciowych.
        Nie wiem czy jakos Ci pomoglam, ale nie rozumiem dlaczego twoja lekarz od razu
        wysyla Cie na operacje, bo wedlug wszystkich ginekologow, ktorzy sie mna
        zajmowali, to byla ostatecznosc.
        --
        http://dziecko.haczewski.pl/suwaczek/2008/10/16/30.png
    • Hej. ja zaczynalam ciaze z torbiela 7cm. Oczywiscie tez sie przerazilam, na szczescie moj gin mnie uspokoil i kazal czekac. po 6 tyg.po torbieli nie bylo sladu. Wchlonela sie.
      --
      • U mnie podobnie. W szostym tygodniu lekarz stwiedzil torbiel 7 x 7,5
        cm. Nastraszyl ze peknie, ze trzeba operowac itp. Po 3 tygodniach
        poszlam do innego lekarza i po torbieli byl jedynie slad - wchlonela
        sie. Wytlumaczyl mi ze torbiele sa bardzo czestym zjawiskiem we
        wczesnej ciazy i nie ma co panikowac a czekac az sie wchlonie.
        Wiec trzymam kciuki, glowa do gory a wszystko bedzie dobrze smile
        --
        Karolina 26 l., pierwsza ciąża, termin 27.06.2009
        • Witam.Ja mam problem z torbielem.Jestem w ciaży-6 t.c.W 5 t.c. lekarz wykryl torbiel na jajniku 8x6 cm.Przepisal duphaston i co tygodniowe USG.Bylam wczoraj i okazalo się ,że torbiel urosla 9x6 cm.Lekarz mówi ,że maloprawdopodobne ,że taka duża torbiel sama się wchlonie.Po 12 tygodniu będzie operacja.Strasznie się martwie.Czy jest możliwość ,że nawet taka duża torbiel sama się wchlonie? Dodam ,że przed zajściem w ciąże torbiela nie mialam,robila wszystkie badania i napewno go nie bylo.
          • Być może lekarka jest głupia, bo wiele jest takich, ale jest też
            możliwość, że zobaczyła na usg inny typ torbieli niż torbiel prosta,
            jednokomorowa, którą zapewne Wy miałyście i stąd jej pomysł by
            torbiel wyciąć. Może być też tak, że torbiel jest prosta i chociaż
            niewielka to już stara i twarda czyli bez szans na wywalenie jej
            lekami hormonalnymi. Najlepiej się skonsultować ze specjalistą i
            obejrzeć ją na przepływowym usg i o wszystko dokładnie wypytać.
            Jeśli dojdzie do zabiegu to powinni zrobić laparoskopię. Jest mało
            inwazyjna i nie zostawia śladów na brzuchu.
            • Lekarz powiedział : mało prawdopodobne. Z tego wniosek, że jakies
              prawdopodobieństwo wchłonięcia istnieje, zwłaszcza że podobno w
              ciąży torbiele lubią się wchłaniać.
              • W 10 tyg ciąży byłam na USG i tam dowiedziałam się, że mam torbiel (41mm) na
                jajniku. W opisie wyczytałam iż dopuszczalne jest, że może to być torbiel ciałka
                żółtego. Dwa tygodnie później poszłam do poleconego przez koleżankę, mającego w
                necie pochlebne opinie ginekologa. Wizyta była ogólnie związana z ciążą a nie
                tylko z powodu torbieli.
                W ogóle nie wykazał zainteresowania torbielą. Na moje pytanie co z tą torbielą
                odpowiedział... to fizjologia.

• w 6 tc, miałam 4 cm torbiel na jajniku. Niestety nie wchłonęła się tylko rosła
                  powoli całą ciążę. Wycięli mi ją w czasie cc.
                  --
                  Moje Promyczki kochane: ALICJA (15.03.2006) SZYMON (23.09.2008)
          • Nie martw się. Jestem akurat tym mało prawdopodobnym przypadkiem,
            kiedy torbiel 10 cm, skręcająca się, przez którą do 15 tc. trochę
            wycierpiałam i którą po 17 tc. mieli usunąć, w ciągu 3 tygodni
            zmniejszyła się do 3cm. A na następnej wizycie, po miesiącu nie było
            po niej śladu. Jestem teraz w 35 tc. i czekam na szczęśliwe
            rozwiązanie. Głowa do góry. Życzę Ci podobnego scenariusza!
    • skonsultuj to jeszcze z innym lekarzem, jaki charakter ma ta torbiel, gdyż ja
      miałam torbiel parę lat temu nie będąc w ciąży i pierwszy lekarz na dzień dobry
      powiedział, że trzeba usunąć, nie wyjaśniając mi niczego, a następny
      wytłumaczył, iż moja torbiel nie jest wypełniona płynem, tylko to rodzaj guzka,
      musiałam poddać się operacji, a w rzeczywistości okazało się, że to był potworniak.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.