Dodaj do ulubionych

procedury przy wskazaniu CC - pomóżcie :-)

24.05.09, 11:28
Szanowne Dziewczyny, poradźcie, bo nie wiem co zrobić i jak pokierować cała sprawą do końca. Pojawiła sie opcja prawdopodobnej cesarki ze względu na stan mojego serduszka.

Przedstawie Wam moje wyniki i prosze o opinię smile
HOLTER wykazał: liczne 11 589 skurczy dodatkowych komorowych jako pobudzeń komorowych, 7459 przedwczesnych pobudzeń komorowych, 4 bigeminie i trigeminie oraz 7 tachykardii.
Natychmiast wezwano mnie do przychodni do kardiologa i zlecono, na cito, wykonanie ECHO SERCA Z DOPLEREM.
Wyniki badania: to niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej II stopnia. Zcieńczała i tetniakowato uwypuklona przegroda przedsionkowa.

Po tych wynikach moja kardiolog stwierdziła, że do niczego nie będzie mnie zmuszać ale sugeruje aby poród rozwiazać CC, ponieważ ona nie zagwarantuje jak moje serduszko zachowa się w trakcie wysiłku przy porodzie sn. Jeśli podejmę decyzję wystawia mi wskazania do CC.
Mam czas do 23 czerwca, bo wówczas wykonujemy powtróne badania i wystawiamy ewentualne zaświadczenia.

Proszę doradźcie co zrobić, czy te wyniki są faktycznie tak poważne, zdecydowac się na CC, czy podjąc ryzyko porodu sn? ( serce ma się jedno ).
Nie mam swojego lekarza w szpitalu , w którym chcę rodzić. Jeśli dostanę zaświadczenie od kardiolog to jak mam to wszystko załatwiać? Zaraz po otrzymaniu wskazania iść do wybranego szpitala i na izbie przyjęc powiedziec z czy przyszłam? Powiedzieć, że za półtora mieśiąca mam termin porodu i chcę umówić się na cesarke?
Przeprasam za głupie pytania ale nie mam pojęcia jak to załatwiać, gdzie, kiedy i z kim. Czy z takimi wynikami szpital może odrzucić wskazania kardiologiczne i odmówić wykonania CC ?( słyszałam o róznych przypadkach podważania zaświadczeń lekarskich).
--
http://www.suwaczek.pl/cache/ce9717edda.png
Edytor zaawansowany
  • wrzesniowka_30 24.05.09, 14:40
    Witaj
    Mam podobny problem, jestem w 24 tygodniu ciąży i jestem pod stałą opieką
    kardiologa od 10 lat. Ostatnio podczas wizyty u niego dowiedziałam się że Holter
    wskazał bardzo liczne skurcze komorowe, co potwierdzone zostało przez echo
    serca. Kardiolog powiedział, że jest to wskazanie do CC, ponieważ ona nie wie
    jak zachowa się serce podczas porodu SN. Dodał, że jak w szpitalu zobaczą moje
    wyniki Holtera to lekarze sami zdecydują o CC, ponieważ będą się bać porodu SN.
    Niestety ja nie znam realiów szpitalnych, więc podczas najbliższej wizyty u
    mojego gin spytam o wszystko i jak to wygląda od strony technicznej. Za miesiąc
    mam powtórzyć Holtera i wówczas to mój lekarz kardiolog podejmie ostateczną
    decyzję. Na szczęście mam do niego zaufanie, ponieważ myślę że sama nigdy bym
    nie potrafiła zdecydować co jest lepsze / korzystniejsze. Na Twoim miejscu ,
    jeśli kardiolog nie jest pewny poszłabym na konsultację do innego. Myślę, że to
    lekarz powinien Ci powiedzieć co trzeba zrobić, a nie pozostawiać decyzje
    pacjentce.
    Po wizycie u mojego gin ( w środę) dam Ci znać czego się dowiedziałam o
    procedurach szpitalnych.
  • 32kropka 24.05.09, 14:58
    Z tych samych przyczyn przy 1 ciąży miałam cc i teraz też mam wskazania. Było
    tak - gin prowadzący na 2 tygodnie przed terminem na usg ocenił wagę dziecka,
    zalecił zaczekać jeszcze tydzień. Pojechałam do szpitala, gdzie ordynator
    wyznaczył mi termin cc. Kazał za tydzień przyjechać. Miałam ze sobą wyniki od
    kardiologa, skierowanie od kardiologa i skierowanie od ginekologa na cc.
    Przyjęto mnie na patologię i następnego dnia rano zrobiono cc i tyle. Jakby się
    poród zaczął wcześniej, musisz te papiery mieć naszykowane i z tym jechać do
    szpitala. W każdym szpitalu są inne praktyki, w niektórych cię umówią, a w
    niektórych każą przyjechać jak zacznie się poród - tyle wiem po tym jak
    dzwoniłam do szpitali przed pierwszym cc, więc najlepiej zadzwoń do swojego i
    zapytaj. Acha, podczas cc miałam cały czas podłączony monitoring serca.
  • prawujkowa 25.05.09, 01:23
    gdybym była na Twoim miejscu, zdecydowałabym się na CC. wskazania są, więc nie ma co ryzykować.
    ja z moim zaświadczeniem (w moim przypadku akurat od okulisty) pojechałam do szpitala, kiedy zaczęły się pierwsze skurcze - nie byłam umówiona na cięcie. pokazałam je przy badaniu razem ze wszystkimi innymi dokumentami.
    ale możesz spróbować umówić się na cięcie w szpitalu, w którym chcesz urodzić. niektórzy lekarze uzgadniają konkretny termin, inni nie.
    szczęśliwego rozwiązania życzę smile
  • wrednamadzia 26.05.09, 13:25
    Masz rację jaroosi, serce jest tylko jedno. Posłuchaj lekarza i nie
    ryzykuj. Zapytaj tylko czy Twoja wada nie jest przeciwwskazaniem do
    niektórych znieczuleń podczas cc.
    Co do procedur, też słyszałam wiele opinii o podważaniu skierowań,
    na szczęście nie miałam ze swoim żadnego problemu. Zaświadczenie o
    wkazaniu do cc wypisał okulista, przedstawiłam je lekarzowi
    prowadzącemu ciążę, ten zdecydował, że nie mogę czekać do
    rozpoczęcia akcji porodowej, więc w 38 tc wystawił skierowanie do
    szpitala. W szpitalu (ICZMP w Łodzi) cc zrobili bez zastrzeżeń.
    Gdyby jednak ktoś w szpitalu próbował zakwestionować moje wskazania,
    poprosiłabym o konsultację ze specjalistą i ewentualnie o pisemną
    informację dlaczego zakwestionowano zaświadczenie "mojego"
    okulisty.
  • skierka27 27.05.09, 08:55
    Ja bylam w bardzo podobnej sytuacji,tyle ze u mnie sprawa toczyla sie w temacie otworu na siatkowce.Ale podobnie jak Ty nie mialam swojego lekarza w szpitalu,gdzie mialam rodzic.Tak wiec u mnie bylo tak.Miesiac przed STP okulistka wystawila mi zaswiadczenie o bezwzglednym wskazaniu do cc.Z tym bylam u swojego gina,a on w karcie ciazy wyraznie wpisal rowniez to wskazanie.Przy czy,do konca nie wiedzialam jak to bedzie,bo nie mowil mi nic,ze mam sie w szpitalu na termin umawiac,czy cos.Na ostatniej wizycie u niego (10 dni przed terminem)dal mi skierowanie i tak tydzien pozniej stawilam sie na izbie przyjec,gdzie przyjeto mnie na patologie.Termin cc nie byl wyznaczany,ani umawiany.Po prostu czekalam.Lekarz mnie zbadal,po czym przeczytal zaswiadczenie od okulistki i nic wiecej nie pytal.Na drugi dzień mnie pocięli.Tak bylo u mnie,a przyznam,ze jak się naczytalam o problemach itp,to sama sie balam,ale nie potrzebnie.Najwazniejsze w Twoim przypadku jest miec zaswiadczenie od kardiologa z wyraznym wskazaniem do cc.Bo wiesz,gdyby bole sie zaczely wczesniej,to musisz to miec przy sobie.Pozdrawiam i zycze szczesliwego rozwiązaniasmile
    --
    http://www.alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/263311.png
    Zagłosuj_na_żółwika
  • efidorek 27.05.09, 09:16
    jeżeli twój kardiolog twierdzi, że jest realne ryzyko przy porodzie
    sn, to się nie wahaj. To prawda, ze serce ma sią jedno. A twój
    maluch ma tylko jedną mamę, więc nie ryzykuj.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.