Dodaj do ulubionych

pin-up retro itp - gdzie w PL :)

14.09.09, 14:38
Znacie jakieś ciekawe miejsca (polskie sklepy stacjonarne i netowe), gdzie można zakupić ciuchy typowe dla tego stylu? Grzebałam w necie i niestety nie jestem za bardzo zadowolona. Wpadły mi w oko różne sklepy gdzie od biedy można upolować jakieś dodatki:
klik- głównie jakieś kokardki czy kolczyki
klik też dodatki, parasole, okulary
klik - nigdy nic nie kupiłam, bo niewiele się tu dzieje, no ale takie coś wynalazłam.
A poza tym to przypadkowo w różnych sieciówkach coś tam się wygrzebie. Brakuje mi jakiegoś wielkiego sklepu, w którym można by pobuszować do woli :D
--
77/102
Edytor zaawansowany
  • sheilunia 26.10.09, 09:40
    Rewelacja! Szalenie inspirujące! Jak ja bym chciała, żebyśmy my mieli takie
    sklepy...
    Przetestowałam Restyle.pl, niestety, jakoś pozostawia wiele do życzenia :/ Nie
    mówiąc o tym, że ciuchy nie nadają się na osoby, które mają jednocześnie biust,
    zarysowaną talię i biodra. Kompletne niedopasowanie :(

--
    77/102
  • sheilunia 28.10.09, 20:57
    Kurcze, właśnie odesłałam.
    Kupowałam t-shirta z dziewczyną w klatce - znasz mniej więcej moje wymiary: był
    dość krótki, i taki workowaty, a jednocześnie nie za duży, bo w biuście
    ciasnawy. Tak, jakby wziąć zwykłego męskiego, bezkształtnego t-shirta - ja w
    takich zawsze wyglądam beznadziejnie, bo przez biust koszulka mnie poszerza
    strasznie. Ale jakość całkiem ok, nadruk porządny, bawełna dość gruba. No ale
    nie wyglądał na mnie zupełnie.
    Drugi zakup, jaki stał się moją obsesją, to koszulka w biało czarne pasy, na
    fotach genialna. W rzeczywistości materiał przypomina stare prześcieradła, jest
    bardzo cieniutki, sztywny i kiepskiej jakości, trochę wystających nitek (ale to
    już pal licho). L w biuście się rozchodziła a w talii 82 wisiała. Wglądałam
    bezkształtnie. Myślałam o noszeniu do niej gorsetów, ale za 60 zł na wyprzedaży
    w Mohito kupię jakąś bluzkę porządnej jakości, ta, moim zdaniem, w cieplejszym
    praniu się rozleci.
    I kupiłam parasolkę z kokardą - jest malutka, tak, jakby udekorować wersję
    dziecięcą. Zostawiłam ją jako gadżet, ale na deszcz się nie nadaje (prześwity
    przy szyciach) a na słońce za ciemna. Na fotach wygląda jak czarno-biała, jest
    faktycznie granatowo-błękitna. Mój błąd, nie doczytałam informacji na stronie.
    Nie jestem zbyt zadowolona z tych zakupów :(
    Na forum moda znalazłam jeszcze taki sklep: www.papercats.pl/
    podoba mi się gorset tatoo:
    www.papercats.pl/p106,gorset-tattoo-black.html ale jak patrzę na wymiary
    to mam spore opory, pewnie też będzie do odesłania;/
    --
    77/102
  • lafere 30.10.09, 11:12
    Fajny ten sklepik:)Podobaja mi sie bluzeczki, moze sie kiedyś skuszę.

--
    78+104=32GG
  • yaga7 30.10.09, 11:43
    Dzięki za info :)

Myślałam, że może skusiłaś się na jakieś gorsety czy coś.

Z tego, co piszesz, to faktycznie, jakość kiepska, rozmiarówka kiepska, same
    minusy. Bez sensu.
    Już lepiej dołożyć trochę i szukać czegoś na ebayu czy w zagranicznych sklepach
    - bo i jakość, i dopasowanie powinny być lepsze.

Ten gorset tattoo fajny, ale też bałabym się o wymiary.

Ja sobie zakupiłam ostatnio overbusta - właśnie do mnie idzie - i ciekawa
    jestem, czy będzie pasować, bo nie jest to jakaś super hiper jakość, ale na
    pewno lepszy niż restyle i na pewno gorszy niż robiony na zamówienie.
    --
    Blog foto
    yaga7.fotolog.pl
    staniki na sprzedaż :)
  • sheilunia 30.10.09, 17:39
    Gorsety oferowane w Restyle kupowałam kiedyś z Yoanką od źródła - czyli hong
    kong na ebayu ;) mam czerwony z koronką i cały czarny pseudosatynowy. Na bardzo
    rzadkie wychodzenie ok, ale fiszbiny się wyginają we wszystkie strony, z tyłu
    brak panelu kryjącego. Kupowałyśmy je dużo taniej, podobnie jak długie
    rękawiczki ;) Akurat rękawiczki są udane, ale więcej takich gorsetów mi nie
    trzeba. Na dare to provoke spodobał mi się underbust:
    daretoprovoke.com/burleska/roses-and-skulls/ i na niego mam zamiar się
    skusić.
    A gdzie zamawiałaś overbusta? I jakiego?:> Koniecznie się pokaż jak przyjdzie,
    bo już tak za mną chodzi, że oszaleję ;)
    --
    77/102
  • yaga7 31.10.09, 19:12
    uuu, wyginające się fiszbiny nie dla mnie, na pewno :(

Overbusta kupowałam przez takie zagraniczne forum gotyckopodobne, nie w sklepie.
    Ma być w miarę porządny i ze stalowymi fiszbinami. Jak będzie dobry, to na pewno
    pokażę, ale jeżeli nie, to pewnie wyląduje na allegro.
    --
    Blog foto
    yaga7.fotolog.pl
    staniki na sprzedaż :)
  • indigo-rose 01.02.12, 00:11
    Ja sobie właśnie kupiłam matowy z papercats i jest bardzo fajny - jednocześnie wygodny (siedziałam w nim dzisiaj kilka godzin bez przerwy) i nawet zawiązany średnio umiejętnie robi ze mnie osę ;)
    --
    60/89-91 60FF :)
    luinloth.deviantart.com/
  • rudazouza 08.11.09, 03:46
    gorsety: polecam jak cholera stronę Heterandrii. dziewczyna kocha się w
    gorsetach i poznajdowała ich masę, tanich i bardzo porządnych. swego czasu za
    250 złotych kupiłam u niej underbusta - jest świetny, wygodny, śliczny i, co
    najważniejsze, prawdziwy (spiralne fiszbiny i takie tan duperele) i nadaje się
    do dość mocnego ściskania na serio.
    www.gorsety.intelishop.pl
    a ja mam to :)
    www.awacs-collection.de/Corset/Underbreastcorset/Korsett-Unterbrust-Satin-Rot-Schwarz-14992.html
  • rudazouza 08.11.09, 16:02
    Inny model, inna firma, inna jakość :) i tak będę ją chwalić pod niebiosa za
    tego awacsa.
    ;]
  • archangeli 11.11.09, 11:51
    Tylko polskie wchodzą w grę?
    Bo KappAhl ma linię vintage, która ma tego typu 'odnogi' :)
  • sheilunia 11.11.09, 18:22
    Linia kaphalla wygląda łądnie tylko na zdjęciach producenta :P w rzeczywistości
    to bida z nędzą, nie warta nawet w połowie swoich cen. Większość ciuchów z tej
    linii to zwykłe szmaty :(
    --
    sheila9.blox.pl/html
  • archangeli 11.11.09, 23:02
    A to dobrze wiedzieć. Lubię tę firmę, więc pewnie bym tylko straciła czas na
    wyprawie do sklepu, skoro to szmaty :)
  • sheilunia 12.11.09, 15:09
    Ja ogólnie też bardzo lubię Kaphalla, ma ciuszki dobrej jakości, fajne fasony,
    wie, że kobiety mają biust i biodra i naprawdę bardzo wyczekiwałam tej kolekcji.
    Byłam w sklepie w dniu "premiery" baldym świtem, bo w necie upatrzyłam sobie
    kilka cudeniek. Ale jak zobaczyłam je na żywo, to strasznie się roczarowałam i
    nic nie kupiłam :P
    --
    sheila9.blox.pl/html
  • lafere 16.11.09, 12:26
    Tak sobie patrzyłam i patrzyłam i od tego patrzenia doszłam do wniosku, że może sie skuszę na takiego underbusta z restyle
    www.restyle.pl/Gorset_underbust_satynowy-15.html
    Tylko nie wiem jak celowac z rozmiarem, na stronie podane sa wymiary gorsetu maksymalnie zawiązanego.Rozumiem, że powinnam najbardziej patrzeć na wymiar w tali, prawda? Mam się nie przejmować pozostałymi wymiarami zupełnie? Przykładowo na 80 w tali brać co?L? XL? I czy mi się zmieści tyłek w takie cacko ?:D z góry dziękuję za pomoc!
    --
    78+104=32GG
  • lafere 16.11.09, 14:22
    Podobać to sie podoba :) ale mój mały portfelik pospołu z wypłatką głosuja za najtańszą opcją ;)Co poradzić - jestem w mniejszosci...ah, ta demokracja ;)
    --
    78+104=32GG
  • rudazouza 16.11.09, 23:50
    pragnę zauważyć, że najtańsza opcja nie będzie zbyt porządna. nie zrozum mnie
    źle - po prostu gorset taki jak ten nie trzyma mocno, nie zwęzi Ci talii.
    podkreśli ją, owszem, ale cala konstrukcja jest słaba :)
    wszytko zależy od Twoich oczekiwań :]
  • lafere 17.11.09, 11:03
    Wiem, że najtańsza opcja ma duże szanse być dziadowską, ale generalnie nie mam dużych oczekiwań i nawet nie specjalnie chodzi mi o modelowanie figury, tylko o bajer do ubrania :) A wracając do mojego pytania - który rozmiar obstawiać?
    --
    78+104=32GG
  • rudazouza 18.11.09, 04:06
    ile masz centymetrów w talii?
    jeśli, przykładowo, 80 - weź najlepiej 73, czyli z ichniejszej rozmiarówki - L.
    wydaje mi się, że ten rozmiar będzie leżał najlepiej. zostanie duzo miejsca do
    dopasowania i powinien ładnie opinać ciało (nie ma nic brzydszego niż gorset,
    który wisi ;D)
  • lafere 20.11.09, 12:54
    Dzięki :)
    --
    78+104=32GG
  • lafere 04.12.09, 11:27
    Jeśli chodzi o ceny to jest to nawet przedział XXL. Sukienki za 300 to moim zdaniem jednak przegięcie.
    --
    78+104=32GG
  • lenka_i_lenka 16.12.09, 14:43
    Od zeszłego piątku funkcjonuje w Krakowie na Kazimierzu vintage, ale
    nie pamietam nazwy niestety, podobno na ul. św. Katarzyny. Może na
    internecie konkrety znajdziesz, sama tam jeszcze nie byłam.
    powodzenia :)
  • angis.zvaigzde 30.07.11, 14:39
    Dziewczyny,
    może zainteresuje Was moja propozycja. Otóż zajęłam się szyciem tzw french knickers, których praktycznie nie można dostać w Polsce.
    Są w stylu retro, można je obejrzeć i ew zamówić tutaj : www.facebook.com/home.php#!/pages/Black-ribbon-lingerie/176560099053066

Jestem ciekawa waszych opinii :-)
  • greta-lingerie 31.07.11, 18:52
    Witajcie,
    I ja się nieśmiało zareklamuję :)
    Zaczęliśmy ponad pół roku temu od pasów do pończoch w stylu retro. Obecnie mamy już całkiem spory wybór tych pasów (rozmiarówka od XS do XXL, ale właśnie szyjemy na zamówienie pierwszą XXXLkę), zaczynamy też sprowadzać pończochy nylonowe i różne fajne drobiazgi pasmanteryjne. Oto nasza "informacyjna" strona na Facebooku:
    www.facebook.com/pages/Greta-Vintage-Store/170167833002130
    a nasze wyroby można zakupić na Allegro:
    allegro.pl/Shop.php/Show?id=20146215
    oraz Ebay.com:
    shop.ebay.pl/gretavintagestore/m.html?_trksid=p4340.l2562
    Obecnie planujemy trochę nowości - już niedługo (planowana premiera: koniec sierpnia/początek września) pojawią się spódnice ołówkowe w stylu pin-up - wysoki stan i mocno podkreślona talia. Oprócz standartowej rozmiarówki (uwzględniającej fakt, iż kobieta posiada talię, biodra - a pomiędzy nimi różnicę obwodu - a także pupę ;)) będzie również możliwość uszycia takiej spódniczki na konkretny wymiar. Troszkę później, jesienią, pojawią się pasy do pończoch typu girdle (między innymi takie: www.facebook.com/photo.php?fbid=242509402434639&set=a.242509365767976.68279.170167833002130&type=1&theater)
    Serdecznie zapraszamy do zakupów, komentowania, konstruktywna krytyka również mile widziana :) pozdrawiam
  • greta-lingerie 09.09.11, 10:45
    allegro.pl/rockabilly-pin-up-spodnica-olowkowa-na-wymiar-i1807024029.html
    Będzie ich więcej - jeszcze we wrześniu. Zapraszamy! :)
  • britstyle 08.05.12, 18:07
    Zapraszamy do naszego nowego sklepu www.britstyle.pl
    Duży wybór odzieży Retro/Pin Up.
    Galeria Klientek, stylizacja miesiąca, promocje, wyprzedaże, konkursy na naszym fanpage na Facebook.
  • phial 09.05.12, 08:25
    W pierwszej chwili się bardzo ucieszyłam, ale nie wiem, czy zdecyduję się na zakupy w tym sklepie.
    Przedstawię moje wątpliwości na przykładzie:
    Czerwona sukienka. britstyle.pl/index.php/action,product,nr,305,id,72.html
    Cena: 350 zł + min. 10 zł wysyłka
    Dostępność: "Towar na zamówienie (realizacja zamówienia maksymalnie 10 dni)" (Wszystkie rzeczy, które mi się spodobały, tak mają).

Dla porównania, ta sama sukienka na stronie Asosa:
    www.asos.com/ASOS/ASOS-Fit-and-Flare-Midi-Dress-with-V-Neck/Prod/pgeproduct.aspx?iid=1841412&cid=8799&Rf-200=1&Rf961=3345&sh=0&pge=0&pgesize=200&sort=-1&clr=Red
    Cena: 40 GBP (około 210 zł) + darmowa wysyłka.
    Czas oczekiwania: według strony średni czas dla Europy to 5 dni, według informacji, jakie dostałam na maila, "should be delivered within the next 8 days".

Ja rozumiem, że sklep w Polsce chce zarobić, ale nie widzę, co zyskuję za dopłatę ponad 100 złotych do tej sukienki. Poza tym mocno mnie zniechęca ten "towar na zamówienie". Bo łatwo się może okazać, że jednak nie będzie dostępny, lub że czas oczekiwania jeszcze bardziej się wydłuży.
  • britstyle 09.05.12, 14:25
    Marka Asos to część oferty sklepu - ze względu na brak możliwości hurtowej współpracy z marką, ceny niestety są wyższe niż bezpośrednio u dostawcy (narzut w postaci vat itp, rezerwa w razie konieczności wymiany na inny towar, rozmiar).

Co Klientka zyskuje: z najważniejszych rzeczy będzie to możliwość zakupu za pobraniem, możliwość zapłaty przelewem (ważne dla osób, które nie posiadają karty kredytowej, PayPal itp itd), możliwość zakupu u polskiego dostawcy - ważne dla osób, które nie lubią robić zakupów zagranicą. My przejmujemy też ryzyko w przypadku zagnięcia przesyłki - szybszy zwrot kwoty na konto niż w przypadku bezpośredniego zakupu.

Z rzeczy mniej ważnych choć dla niektórych istotnych - polska obsługa, informacje na temat produktu (asos często posiada bardzo ograniczone informacje nt wymiarów itp), możliwość konsultacji (oglądamy te produkty i wiemy dokładnie w przypadku którego lepiej zamówić rozmiar większy niż standardowo itp).

Ponadto - możliwość szybszego otrzymania produktu -składamy u nich zbiorowe zamówienie i wysyłka kurierem.

Wreszcie - mamy możliwość otrzymania od nich informacji kiedy dany produkt wyprzedany jest znowu dostępny w ilości 1 czy kilku sztuk. Tak więc możemy "upolować" dany produkt dla Klientki.

Generalnie chcemy jednak rozwijać swoją kolekcję Retro/Vintage oraz ofertę innych marek, z którymi prowadzimy standardową współpracę handlową.

Chcemy również rozwijać naszą Galerię Klientek, Stylebook, tak by potencjalne Klientki widziały jak dany produkt wygląda "na żywo" a nie tylko na modelce.

Może coś z naszej bogatej oferty się spodoba.
  • greta-lingerie 11.05.12, 07:29
    gretavintagestore.com.pl/ - zapraszam :)
  • mszn 11.05.12, 09:07
    A jak z jakością pasów, poprawiła się?

--
    logiczka.blogspot.com
  • greta-lingerie 14.05.12, 14:13
    To już nie nam oceniać... Jednak z tego co widzę, na Lobby Pończoszanym, w wątku z recenzjami naszych pasów, oprócz Pani opinii, są same pozytywne :)
    Oczywiście cały czas się uczymy, staramy się ulepszać nasze produkty, szukamy lepszych materiałów i rozwiązań, więc bardzo sobie cenimy uwagi Klientek odnośnie ewentualnych niedociągnięć :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka