Dodaj do ulubionych

Śniegowce praktyczne

15.01.12, 03:49
Co tu dużo mówić, białe z nieba spadło (do jutra pewnie stopnieje, ale you never know). Ponieważ odśnieżanie nie jest najmocniejszą stroną mego miasta i posypywanie ulic solą najczęściej zastępuje uczciwe machanie łopatą, but ma być: nieprzemakalny, niepoślizgowy i łatwy do umycia z paskudztwa (soli) najlepiej pod kranem. Fajnie też, gdyby był w miarę ciepły, ale nie musi być zaraz na Antarktydę. Ma być w miarę krótki i jak najłatwiejszy do wkładania/zdejmowania.

Więc doradźcie.

Może Crocsy, bo gumowe?
www.crocs.eu/crocs-crocband-winter-boot/11035,en_ES,pd.html?cid=45V&cgid=women-footwear-boots
Aha, nie muszą być najdroższe i najbardziej szpanerskie na świecie, mają spełniać swoją funkcję i nie odstraszać za bardzo wyglądem. Także niekoniecznie Sorele.

--
Stanikomania!
Stanikomaniaczki na Facebooku
Edytor zaawansowany
  • besame.mucho 15.01.12, 09:52
    Podobne do crocsów są Rubber Ducki. Tak, wiem, że modne i szpanerskie ;). ale ciepłe, wygodne i praktyczne.
    Ja sobie bardzo chwalę równie szpanerskie Moon Bootsy, ale odpadają ze względu na "w miarę krótki" (a pewnie i ze względu na "nie odstraszać", chociaż mnie się akurat podobają).

Na forum dziewczyny kiedyś polecały i poszłam przymierzyć Icebugi:
    www.icebug.pl/buty-icebug-winter.htm
    ciepłe i wygodne były, mnie się nie podobały, więc postawiłam na Moon Bootsy, ale jeśli Ty wolisz prostsze, to mogą Cię któreś zainteresować :).
  • zenobia44 15.01.12, 18:08
    Jeszcze (jeśli masz blisko) polecam buty z Decathlonu, są tam takie gumofonowe potwory (ciepłe i krótkie), ale też zwykłe buty na śnieg oraz kozaczki. W różnych cenach i różnych krojach. Możesz na stronie się rozeznać czy ci coś odpowiada www.decathlon.com.pl/PL/ Strona wyszukuje też asortyment w konkretnym sklepie, no i chyba można odkładać np. swój numer przez telefon.
  • pinupgirl_dg 16.01.12, 12:40
    > Jeszcze (jeśli masz blisko) polecam buty z Decathlonu, są tam takie gumofonowe potwory (ciepłe i krótkie), ale też zwykłe
    buty na śnieg oraz kozaczki. W różnych cenach i różnych krojach. Możesz na stronie się rozeznać czy ci coś odpowiada rel="nofollow">www.decathlon.com.pl/PL/ Strona wyszukuje też asortyment w konkretnym sklepie, no i chyba można odkładać np.
    swój numer przez telefon.

Ja mam takie:
    www.decathlon.com.pl/PL/inuit-199029031/
    i jestem bardzo zadowolona, zaczynają ze mną drugi sezon. Nie przemakają, nie wiem, jak z plamami soli, bo nie brudzą się specjalnie - albo nie chłoną soli, albo u mnie solą, nie wiem, nie zauważyłam :). Czyszczę je z błota szczoteczką. Nie przemakają, nawet, jak mi się noga omsknęła przy przechodzeniu przez potok, są bardzo ciepłe i przyczepne. Chyba nie spełnia warunku łatwego zakładania (wiązany za kostkę, bez systemu szybkiego sznurowania) i muszę mieć pod niego wysoką skarpetę lub kalesony, bo mnie inaczej trochę obcierają, jeśli cholewka dotyka gołej skóry (niby jest to miękkie futerko, ale po kilku km trze jak stara wykładzina dywanowa). Generalnie to już któreś moje buty z Decathlona, więc chyba mogę polecić ten sklep w ciemno - wszystkie, które mam, zostały wykonane bardzo porządnie.

--
    Fizia Pończoszanka
  • yaga7 16.01.12, 10:48
    Ja mam Icebugi i bardzo sobie chwalę. Ale ja mam takie typowe, na zamek, do pół łydki, a nie sznurowane.
    Ale super ciepłe i wygodne.

--
    brak sygnaturki
  • mszn 15.01.12, 10:42
    Ha, nas też przysypało trochę w piątek wieczorem, w sobotę byłam przekonana, że wszystko przez ranek stopniało, aż się nie zorientowałam, że po prostu tak dokładnie odśnieżyli :)

--
    logiczka.blogspot.com
  • inez69 16.01.12, 01:21
    Dwa latat temu dzięki stanikowym offtopom dowiedziałam sie o butach firmy IceBug i będę je polecac do końca życia. Ja mam model Avila, aktulanie przeżywamy śnieżycę stulecia, a ja śmigam jak wiosną;) na mrozie też nieźle się spisywały, w dodatku są nieprzemakalne i przewygodne (a pod tym względem jestem baardzo wrażliwa).
    --
    Katalog staników na facebooku
  • kasica_k 16.01.12, 14:07
    Dzięki za rady, na razie jestem na etapie przyzwyczajania się do wyglądu tych wszystkich buciorów ;) Jakieś Icebugi oglądałam w GoSporcie, trochę się ich przestraszyłam, ale zobaczymy. Czy te materiały naprawdę są nieprzemakalne?

--
    Stanikomania!
  • besame.mucho 16.01.12, 15:16
    Znalazłam też niższe Moon Bootsy, mają bardzo prosty krój, może Ci się spodobają (tylko okropnie się świecą).
    www.sportofino.pl/juliette-mid-ws,p,1272,72
    Ale w tych nie wiem jak z ciepłem i nieprzemakalnością - ja mam te ich typowie wielkie buciory i one pod tym względem są świetne, tych małych nie widziałam na żywo.
  • kasica_k 16.01.12, 15:29
    Bardzo fajne, świecenie mi absolutnie nie przeszkadza, wręcz przeciwnie - gładka powierzchnia łatwa do umycia. Tylko cena trochę nieprzyjazna. Swoją drogą, opis rządzi... ani słowa o tym, czy są nieprzemakalne, do jakiej temperatury chronią przed zimnem, za to o najnowszych trendach jak najbardziej :)

--
    Stanikomania!
  • besame.mucho 16.01.12, 15:48
    Taaa, opis beznadzieja. Ten sklep jest w Klifie, więc jakbyś je chciała kupować to pewnie lepiej podjechać i obejrzeć niż zamawiać przez net, bo tak bez opisu trochę strach :)
  • kasica_k 16.01.12, 16:32
    Faktycznie lepiej, zwłaszcza że do Klifa mam blisko, ale na marginesie - porównałam sobie ceny i trochę się zdziwiłam: www.spartoo.pl/Moon-Boot-b692.php :)

--
    Stanikomania!
  • besame.mucho 16.01.12, 16:46
    No nieźle, rzeczywiście. Ten sklep w Klifie wyglądał na drogi, jak tam kiedyś byłam, ale nie spodziewałam się, że mają aż takie przebicie. Ja już wiem jaki model i rozmiar mi pasuje, więc następnym razem chciałam sobie takie buty w ogóle zamówić przez Amazon, bo tam też wypadają znacznie taniej, ale zapiszę sobie ten link, który podałaś, bo ceny wyglądają rozsądnie :)
  • inez69 16.01.12, 19:04
    kasica_k napisała:
    Czy te materiały naprawdę są nieprzemakalne?

Naprawdę.
    --
    Katalog staników na facebooku
  • zenobia44 17.01.12, 00:30
    aha, sklepy myśliwskie:)
    jeśli przypadkiem masz jakiś w okolicy to warto rzucić okiem, bo oni mają czarodziejskie buty, skarpety i inne śniegołazy
    przykłady pierwsze z sieci: jeden
    dwa
  • pinupgirl_dg 17.01.12, 00:47
    > aha, sklepy myśliwskie:)
    > jeśli przypadkiem masz jakiś w okolicy to warto rzucić okiem, bo oni mają czaro
    > dziejskie buty, skarpety i inne śniegołazy
    > przykłady pierwsze z sieci: jeden
    > dwa

Albo Lemigo:
    www.lexpo.sote.pl/go/_category/?idc=id_9&order=1&page=1&producer_id=0&record_row=long&lang=pl
    Nie miałam, tylko je oglądałam - wyglądały ok. Tylko rozmiarówka zaczyna się od okolic 39.

--
    Fizia Pończoszanka
  • anna-pia 19.01.12, 20:40
    Bo śniegu w naszej wsi to już za dużo nie zostało...

--
    urodziłem się innym rodzicom

Dekolt po 35 r.ż.
  • kasica_k 19.01.12, 22:54
    Nie, bo trafiłam w Clarksie botki, które do mnie mówiły ;) Ale przymierzałam Icebugi, faktycznie wydawały się wygodne. Może jakby je bardziej przecenili, to bym kupiła (a tak, z 400 na 300 or sth, to mnie wąż gryzie, szkoda mi tyle na buty, w których będę pewnie głównie odśnieżać samochód, bo w długie zimowe spacery w moim wykonaniu jednak nie wierzę).

Rozważam tanie walonki z Decathlona, o takie: www.decathlon.com.pl/PL/weasy-199895628/

--
    Stanikomania!
  • besame.mucho 19.01.12, 23:25
    Achhh, jak napisałaś walonki, to już myślałam, że znalazłaś tańszy odpowiednik tych:
    http://www.ebuty-riccardo.pl/files/foto_add_medium/foto_add-64663.JPG

bo te bym sobie chętnie kupiła, gdyby nie kosztowały ok. 1000 złotych. W jednym sklepie przecenili na 600, nadal mnie to nie satysfakcjonuje ;).
  • kasica_k 19.01.12, 23:29
    Hmm, czy ja dobrze widzę, że one mają dół z filcu? Sorry, nawet za 300 zł bym nie brała, kapcie wolę mieć krótsze ;)

--
    Stanikomania!
  • besame.mucho 19.01.12, 23:33
    Te buty, jeśli wierzyć koleżance, która mi o tej firmie opowiadała, są robione jak tradycyjne walonki, to na dole to jakoś tam gotowana i impregnowana wełna jagnięca, podobno są nieprzemakalne i bardzo wytrzymałe :).
  • besame.mucho 19.01.12, 23:35
    Tu też twierdzą, że nieprzemakalne i ciepłe:
    www.zdarboot.com/
  • kasica_k 19.01.12, 23:40
    A to już lepiej brzmi. Mimo wszystko na moje potrzeby się nie nadają, nie wierzę, żeby słone błoto pośniegowe nie zrobiło im krzywdy w ten finezyjny wygląd ;) A prawdziwe walonki dół mają gumowy, po lekturze książek o Jakubie Wędrowyczu do walonek mam sentyment :)

--
    Stanikomania!
  • besame.mucho 19.01.12, 23:47
    A sól to tak, pewno by wyżarła niestety.
    No, każdym razie dopóki ich gdzieś nie zobaczę za bardziej przyzwoitą cenę niż 600 złotych (nie mówiąc już o 1000), to i tak nie kupię, więc niech już sobie będą z czego chcą. Może nawet lepiej jakby były z przemakalnego badziewia, to bym sobie mogła powiedzieć "eeee tam, i tak by mi przemakały" ;).
  • ciociazlarada 20.01.12, 10:54
    Tradycyjne ruskie walonki nawet podeszwy mają z wojłoka (filcu).

http://valenki-4u.ru/wp-content/gallery/seryj-valenok/seryj-valenok-01.jpg

Zdjęcie pochodzi stąd: valenki-4u.ru/
    Sól na pewno nic im nie zrobi, ale estetyczna strona przedsięwzięcia jakoś do mnie osobiście nie trafia:) Poza tym byłoby Ci chyba gorąco.
    Smoki:)
  • kasica_k 20.01.12, 10:57
    No i wyszło, że jednak na walonkach się nie wyznaję, bo pomyliłam je najwyraźniej z gumofilcami, wynalazkiem epoki szczęśliwie minionej ;)

--
    Stanikomania!
  • kasica_k 20.01.12, 10:58
    Czyż nie urocze? Bardzo trendy!

http://valenki-4u.ru/wp-content/gallery/valenki-uu-3/valenki-209.jpg

--
    Stanikomania!
  • besame.mucho 20.01.12, 11:28
    Dla mnie z lekka przesadzone, ale jakbym miała dziecko, to bym mu takie chętnie kupiła :)
  • kasica_k 20.01.12, 11:52
    Jakbym była dzieckiem, to bym je strasznie chciała :)

--
    Stanikomania!
  • anna-pia 20.01.12, 12:29
    Moje dziecko płci żeńskiej oszalałoby ze szczęścia, ja - z chęci ucieczki ;)

--
    urodziłem się innym rodzicom

Dekolt po 35 r.ż.
  • ciociazlarada 20.01.12, 12:43
    W wieku, kiedy mi się takie podobały, wolałam różowo-seledynowe:) najlepiej jeszcze z cekinami i kucykiem:-P

Zdajecie sobie sprawę, że to są buty na pi x drzwi -40 ^0C?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/92/Russie.jpg/784px-Russie.jpg

Smoki:)
  • besame.mucho 20.01.12, 14:04
    Dla mnie bomba, uwielbiam łazić sobie boso w mega ciepłych butach :). Oczywiście o ile idę na spacer po zaśnieżonych drogach, bo jakbym miała w tym przejść pięćset metrów i wejść do jakiegoś pomieszczenia, to pewnie bym zwariowała.
  • besame.mucho 20.01.12, 14:09
    Chociaż jak na -40 to łażenie w takim boso już by mogło być wstrętne, bo stopa by się mogła pocić, a w skarpetkach by było zupełnie za gorąco. Hmmm, muszę się przejechać do jakiegoś sklepu, w którym je mają, dokładnie obejrzeć i zdecydować czy śledzić przeceny czy odpuścić :)
  • besame.mucho 20.01.12, 11:27
    No, mnie niestety się bardziej podobają te za tysiaka ;).

Jak mówisz, że sól temu materiałowi nic nie robi, to będę się chyba jednak rozglądać czy ich jeszcze jakoś bardziej nie przecenią - może na wiosnę, to bym miała na przyszły rok.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka