pierwsze objawy zaraz po zapłodnieniu Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam
    mam pytanie czy zaraz po zapłdnieniu wystepuja jakies objawy?a jakie
    na poczatku ciazy?
    prosze podzielcie sie swoimi spostrzezeniami
    dziekuje,
    • Nie,nie występują żadne objawy zwłaszcza tuż/zaraz po
      zapłodnieniu.
      Ponieważ organizm"nie wie"jeszcze,że jest w ciąży,a dopiero
      zagnieżdżenie w macicy powoduje produkcję hormonu
      gonadotropiny kosmówkowej czyli hcg.
      I po ok.7 dniach dochodzi do zagnieżdżenia zapłodnionego jaja.
      --
      Olaf,Maksio i prezenty
      Wodne dzieci wakacje 2009
      • u mnie nie było absolutnie żadnych objawów, od początku wiedziałam o ciąży bo się staraliśmy i robiłam testy chyba co 2 dni, ale pamiętam , że nie było mdłości, napadów głodu itd.. Jedynie senność i siku co 5 minutsmile ale to już po jakimś czasie. Za to teraz (38tydz.) czasem zdarzają mi się mdłości porannesmile o bólach krzyża nie wspomnebig_grin pozrdooo
      • Pierwsza ciąża - przed terminem@ strrraszna chęć na bardzo ostre jedzenie mimo,ze normalnie mam wtedy chec na slodkie i rozpulchnienie"tam" odczuwane podczas kąpieli. W II ciąży w 3 t.c nawrót mleka w piersiach po 6 mies.ciszy oraz biala wydzielina i dużo jej.
    • mediweb.pl/womens/wyswietl_vad.php?id=645
      www.teraz-zdrowie.pl/zaplodnienie-oraz-wczesny-rozwoj-zarodka-czlowieka/
      www.poradnikmedyczny.pl/mod/archiwum/6058_przebieg_procesu_zap%C5%82odnienia.html
      --
      Olaf,Maksio i prezenty
    • I jeszcze jedno.
      Skąd możesz wiedzieć kiedy doszło do zapłodnienia i czy w ogóle
      doszło?
      --
      Olaf,Maksio i prezenty
      • Wlasnie dlatego, ze nie wie, chcialaby wiedzic, jakie moga byc pierwsze objawy.
        --
        Gasofnia
        • oczywiście na 100% nikt nie wie kiedy nastepuje połaczenie kom
          jajowej i pelmnika. Pewne jest dopiero zobaczenie bijacego serduszka
          na USG (nawet nie brak miesiaczki czy pozytywny test ciazowy). Sa
          jednak kobiety które znaja dobrze swoje cialo i mogą podejrzewać
          kiedy maja owulację (np czują ból z jajnika w którym doszło do
          owulacji) no i obserwują temperature ciala a także śluz.
          Co do subiektywnych objawów zapłodnienia to ja osobiscie w okresie
          implantacji zarodka mialam delikatne plamienie oraz pieczenie ,
          mrowienie piersi - dosyc nieprzyjemne i nieznośne. Ponadto troche
          bolało mnie podbrzusze i było takie gorace. Do tego bylam b zmeczona
          tak że o 20stej szłam spać. Potem dopiero w czasie kiedy mialam
          dostać miesiączkę zrobiłam test i wyszło ze jestem w ciazy.
          Posluchaj swego ciala czy daje ci jakies znaki ale uprzedzam strzeż
          sie autosugestii. Czasem kobiety odczuwaja wszytskie ksiażkowe
          objawy ciązy bo bardzo chca w niej być a jest to tylko wyobraźnia.
          Sluchania swojego ciala trzeba sie nauczyc a to wymaga troche czasu.
          • Wlasnie to peiczenie i mrowienie piersi +/- tydzien po owulacji jest u
            niektorych kobiet b. charakterystyczne.
            --
            Gasofnia
          • > Co do subiektywnych objawów zapłodnienia
            To, co opisujesz, to nie są objawy zapłodnienia. Zapłodnienie jest dla organizmu
            niezauważalne, hormony ciążowe pojawiają się dopiero po implantacji- bo dopiero
            wtedy można mówić o ciąży.
            --
            "Bywasz piekącym jadem trollów na internetowym forum
            Wiwat Polonia Frustrata, wiwat to psychopata
            Jam nieudacznik, grafoman i śmieć" Strachy na lachy
            • To czytaj dokładnie....
              "Co do subiektywnych objawów zapłodnienia to ja osobiscie w okresie
              implantacji zarodka mialam delikatne plamienie oraz pieczenie ,
              mrowienie piersi - dosyc nieprzyjemne i nieznośne"
              • No właśnie czytam dokładnie smile I zapłodnienie to przecież jedno, a implantacja-
                to zupełnie co innego. Objawów zapłodnienia nie ma żadnych (a o to pyta autorka
                wątku), a implantacji (jak sama zaobserwowałaś) jak najbardziej tak. Ja miałam w
                obu ciążach plamienie, które wypadło właśnie w okresie, kiedy maluch się
                najpewniej zagnieżdżał... I chyba zacznę wierzyć w potęgę podświadomości, bo w
                miesiącu, w którym zaszłam w drugą ciążę, ten temat mnie nieustannie
                prześladował. Jeszcze mówiłam znajomym, że coś dziwnego się dzieje- śnią mi się
                ciąże, wszystko mi się z ciążą kojarzy (bo te plamienie, brzuch duży jakiś,
                piersi "nieswoje", pobolewania dziwne), widzę dookoła ciężarówki. I co to może
                znaczyć? big_grin No i się dowiedziałam, jak z głupia frant nasikałam na test
                (znalazłam w szafce podczas świątecznych porządków i coś mnie natchnęło- bo
                przecież odstawiliśmy anty-, więc może to jednak to...) smile
                --
                "Bywasz piekącym jadem trollów na internetowym forum
                Wiwat Polonia Frustrata, wiwat to psychopata
                Jam nieudacznik, grafoman i śmieć" Strachy na lachy
        • mnie zaczął pobolewać brzuch równo 7 dni od TEGO dnia i to szczerze
          powiedziawszy bolał dość konkretnie z boku. Tylko ja znam swój cykl
          i wiedziałam że może tak boleć i rzeczywiście kilka dni później na
          teście były II krechy.
          ps. moja koleżanka na pogotowie pojechała z takim bólem bo myśleli
          że to wyrostek! big_grin - a tu za 9 miechów rzeczywiście ... pojawił
          się "wyrostek" na świecie smile
    • ja jestem po in vitro. faktycznie nie ma żadnych objawów zbyt szybko, a czasem
      dziewczyny mają tylko rosnący brzuch i tyle.
      ja jakiś tydzień po zabiegu (mogło to być zagnieżdżanie) w nocy obudziłam się ze
      straszną gorączką. było mi strasznie zimno, a jednocześnie byłam spocona jak kot.
      siostra podtrzymywała mnie na duchu i mówiła że to pewnie organizm walczy z
      zarodkiem wink miała rację. za pierwszym podejściem jak się udało to też tak
      miałam. moje koleżanki po in vitro też...
      opowieści o ciążach naturalnych mało znam wink
    • Mam cykle 28-29-dniowe. Od 17 dniu cyklu zaczęło mnie kłuć w jajniku
      (raz w jednym raz w drugim).Nigdy wcześniej nie miałam czegoś
      takiego. Czułam sie zmęczona i senna.Miałam w ustach metaliczny
      posmak. Tak więc już od 17dc podejrzewałam,że jestem w ciąży.
      Pierwszy test zrobiłam w 22dc ale wyszedł negatywny.Drugi zrobiłam w
      26dc i wyszedł pozytywny. Tak więc po niektórch objawach można
      podejrzewać że jest sie w ciąży nawet jeszcze przed miesiączką.
    • nogi mi sie trzesly i serce walilo taaaakkk mocniutko ze hoho! big_grin
      nie ma zadnych objawow bezposrednio po zaplodnieniu. bez jaj...
      mozna poczuc zagniezdzanie- ja np. czulam. ale nie ma ZADNYCH objaowo
      bezposrednio po zaplodnieniu.
    • u mnie to były bóle krzyża i bóle jak na okres.(rano, zaraz po tej nocce, kiedy
      szalałam), zwalałam na jajniki ale potem dopiero połapałam się o co chodziwink
    • Ja się szybko domyśliłam zaraz potem jak nagle i niespodziewanie 5 dni po owulacji nagle mnie wysypało na twarzy (gdzie zawsze mam gładką cerę). Dwa dni później pierwszy test ciążowy pokazał bladziutką drugą kreskę, ale jednak ciążę wykrył. Wszelkie "standardowe objawy ciąży" dopadły mnie dopiero po 7 TC.
      Wydaje mi się że jak dobrze znasz swoje ciało to szybko wychwycisz te subtelne zmiany. Ale to już moja 3 ciąża więc pewne doświadczenia w tej kwesti mam smile Przy pierwszej skapnęłam się dopiero w 7 tygodniu kiedy nagle mnie olśniło że okresu dawno nie miałam, a przy drugiej podobnie, tylko odrobinę wcześniej tongue_out
    • Mnie dwa dni po zapłodnieniu strasznie zaczęły boleć piersi. Nie wiem czy rzeczywiście miało to związek z zapłodnieniem.
      --
      http://fajnamama.pl/suwaczki/ug8ozrv.png
    • Ja zaraz po zapłodnieniu nie miałam żadnych objawów, ale kuzynka mi mówiła, że miała taki śmieszny ból sutków big_grin I takie uderzenie gorąca od czasu do czasu.
      • Czesc dziewczyny. Od paru dni ( dokladniej od soboty ) meczy mnie pewna sprawa. W piatek dostalam miesiaczke, w sobote urzadzilismy sobie mala imprezke i miesiaczka sie wstrzymala. Doszlo do zblizenia z narzeczonym ( podobno COS zostawil ) a na drugi dzien mialam dziwne plamienie ktore nigdy wczesniej sie nie przypaletalo. Nie bardzo wiem jak mam to odebrac. Czekam na odpowiedz wink
        • Witam wszystkich
          też chciałabym wiedzieć co z tymi objawami...
          Od 14 do 19 stycznia kochaliśmy sie z partnerem praktycznie codziennie i codziennie wszystko zostawało we mnie... Do miesiączki jeszcze 8 dni jeśli przyjdzie wg kalendarzyka - tutaj dodam ze mam nieregularną @( średnio 33-35 dni cyklu). Teraz mam 26 dzień cyklu i dziwne obawy, ból podbrzusza wieczorami,wzdęty brzuch, problem z wypróźnieniem, kilka dni temu tak mnie w nocy bolało że ruszyć sie nie mogłam, po chwili oblały mnie zimne poty prawie zemndlałam, przeszło po dłuższej chwili ale tak mnie cofneło że biegłam do toalety wymiotować - to była jednorazowa taka sytuacja. teraz juz mi lepiej tylko ten wzdęty brzuch i kłucie w lewym jajniku. Testu jeszcze nie moge zrobic bo za wczesnie. Niewiem czy to ciąża bo mam nie regulare @ i ciezko wyliczyc dni płodne.... co myślicie???

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.