w 9 tc wzięłam panadol extra.... Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • I mam wielkie wyrzuty sumienia, ale niestety ból po usunięciu zęba trwający od
    piątku zmusił mnie do tego, od piątku wzięłam w sumie 3 apapy, 1 pyralgin(za
    zgodą gin) i panadol extra.
    Bardzo się martwię czy nie zaszkodziło to dzidziusiowi, ale ból jest tak
    wielki, że już nie mogłam wytrzymaćsad
    • A czy panadol to nie jest czasem paracetamol (podobnie jak apap)? na porzadny
      bol zeba najlepszy bylby ibuprofen, ale tego zdecydowanie nie wolno. Paracetamol
      to w zasadzie placebo przy takich bolach, a dla dzidziusia lepiej byloby nie
      brac. A sam bol i stan zapalny dla dzidziusia tez niebezpieczny. Co mowi gin i
      stomatolog?
      • na pewno nie zaszkodziło, nie martw się. Panadol to paracetamol a ten jest w
        ciąży dozwolony. Oczywiście lepiej nie brać jesli nie jest to konieczne.
        • Nie masz powodu do wyrzutów sumienia. Paracetamol jest bezpiecznym
          lekiem w ciąży
          • stomatologa odwiedziłam już dwa razy, antybiotyk wykluczony, nie może mi przepisac, muszę wytrzymać ten ból, płukać szałwią, rumiankiem i wodą z wodą utlenioną,ale to nie pomaga. Martwię się szczególnie tym panadolem EXTRA, na ulotce napisane, żeby nie brać w 1 trymetrze, ale mnie tak ból przycisnął, że prawie mdlałam, opatrunek włożony przez stomatologa do rany po usunięciu też nic nie pomógł.
            • Bo tak naparwde to paracetamolu tez nie powinno sie brac do konca I trymestru.
              Szkoda, ze zabow wczesniej nie wyleczylas (tez b. wazne zalecenie przy
              planowaniu ciazy). Moglas chociaz tez panadol pokruszyc i wlozyc bezposrednio w
              rane...
              • Moglas chociaz tez panadol pokruszyc i wlozyc bezposrednio w
                > rane...
                A co by to miało dać? Paracetamol hamuje odczuwanie bodźców bólowych w
                mózgu
                , a nie bezpośrednio w ranie. To nie jest lek znieczulający miejscowo
                jak np. lidokaina czy maść emla.
                --
                "Bywasz piekącym jadem trollów na internetowym forum
                Wiwat Polonia Frustrata, wiwat to psychopata
                Jam nieudacznik, grafoman i śmieć" Strachy na lachy
            • Hej,spróbuj podzielić polopirynę na 4 cząstki,jedna z nich wciśnij do zębodołu i
              przykryj gazą jałową.Potrzymaj tak około pół godzinki.Spytaj lekarza o maść
              perio-kin albo zwykły sachol(można nałożyć na polopirynę)-dawaliśmy pacjentom
              próbki(pracuję u dentysty)i naprawdę ten zabieg przynosił im ulgę,nie pamiętam
              czy w ciąży dozwolone są te medykamenty.
              • Polopiryna działa antyagregacyjnie- wciskanie czegoś takiego w ranę może
                spotęgować krwawienie... Dziewczyny, trochę rozsądku, bo takie idiotyczne rady
                mogą w końcu komuś zrobić krzywdę!

nie pamiętam
                > czy w ciąży dozwolone są te medykamenty.
                Zdecydowanie pochodne aspiryny są zabronione w ciąży...
                --
                "Bywasz piekącym jadem trollów na internetowym forum
                Wiwat Polonia Frustrata, wiwat to psychopata
                Jam nieudacznik, grafoman i śmieć" Strachy na lachy
            • Aha,i nie płucz zbyt intensywnie,żeby nie wypłukać skrzepu,delikatnie przelewaj
              płyn z boku na bok,nie tworząc podciśnienia i nie" wysysając"
    • A czemu masz wyrzuty sumienia? Bez przesady. Oczywiście dentysta niezbędny, ale
      akurat panadol to dobry wybór - leki z paracetamolem są bezpieczne w ciąży.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/7u22sek24dub2a27.png
      • Polopiryna jest zabroniona w ciązy!!! Panadol jest ok, ja sama
        brałam w i trymestrze. Mieszkam w Irlandii i tutaj panadol to lek na
        wszystkowink
        --
        <http://www.suwaczek.pl/cache/807f170251.png>
        • Dziewczyno nie wariuj, doraźne przyjecie paracetamolu w 9 tyg nie ma
          zadnego wpływu na płód. Mało tego, są antybiotyki, które mozna brac
          bezpiecznie w ciązy, nawet w I trymestrze.
          Ulotka wbrew pozorom nie jest dla pacjenta...
          Zobaczysz ile jeszcze przyjmiesz leków w ciąży przepisanych przez
          samego położnika, który w ulotce bedzie straszył i wiał grozą jako
          absolutnie przeciwwskazany.
    • Mój mąż jak miał ekstrakcję zęba, to pomagało mu tantum verde do płukania jamy
      ustnej na ból. W ciąży można stosować, bo działa miejscowo i nie przenika do
      krwioobiegu. Ma działanie antybakteryjne, ściągające i przeciwbólowe.
      Nadaje się również przy bólach gardła (tu akurat z własnego doświadczenia wiem).

--
      http://www.suwaczek.pl/cache/0c65c38b91.png
      • Dziękuję za Wasze wypowiedzi, o zęby dbam, ząb który miałam niestety wyrwany, rok temu był leczony kanałowo i nagle zaczął mnie boleć .choć wyglądał b.dobrze.Dentysta po rozwierceniu znalazł wielki kawał waty, który zostawił mi w zębie poprzedni stomatolog i przez to dużo ropy, stan zapalny, i ząb nie do uratowania. I to przez jednego konowała, który za grube pieniądze zostawi ci kłebek waty w zębie.
        Teraz cierpię, niewiem jak długo to jeszcze potrwa, ale rana nie goi mi się dobrze, wogóle nie zarasta.Jestem załamana, ryczeć mi się chce, nigdy takiego czegoś nie przeszłam co teraz przechodzę.Policzek mam już prawie odmrożony od tego ciągłego przykładania lodu.Szkoda gadaćsad(
    • Eludril badz dentosept, oba mozna stosowac w ciazy

moim zdaniem jezeli bol utrzymuje sie dluzej niz 2 dni, to osobiscie wybralabym
      sie do stomatologa (moze zmien lekarza?), bo z jednej strony bol dla Ciebie i
      niebezpieczenstwo dla dziecka,
      jezeli plukanie rozcienczona woda utleniona, szalwia i rumiankiem nie przynioslo
      poprawy to po co sie meczyc dalej...
      • Niestety historia z moim bólem trwa dalej, chodzę na płukanie tej rany, oraz trzy razy miałam miejscowo założony lek Nipas, no i niestety mam suchy zębodół, który może goić się nawet miesiącami, nie życzę tego nikomu. Dodatkowo dziś miałam leczony kanałowo ząb i to bez znieczulenia, mam już dosyć tej historii z moimi zębami, i tego bólu,stresu i łez które wylałam przez ostatnie dni.
    • hej, panadolem bym się nie przejmowała, jest to lek bezpieczny w ciąży, chociaż
      też mówi się o przyjmowaniu doraźnym i unikaniu w I trymestrze. Za to pyralgina
      zaliczana jest do kat. c pod kątem bezpieczeństwa w ciąży - "Kategoria C - to ta
      grupa leków, w której badania na zwierzętach wykazały szkodliwość dla płodu,
      bądź też takich badań nie wykonano oraz brak jest odpowiednio wiarygodnych
      danych z obserwacji stosowania tego leku u ludzi. Zwykle do tej grupy leków
      zalicza się leki nowo wprowadzane na rynek. Lek z tej grupy można zastosować
      jedynie wtedy, gdy w opinii lekarza spodziewana korzyść dla matki przewyższa
      potencjalne ryzyko dla płodu". Z pewnością więc większe ryzyko niesie za sobą
      przyjmowanie pyralginy niż paracetamolu, jednak "jednorazowy wyskok" raczej nie
      zaszkodzi.
      pozdrawiam i życzę rychłego końca problemów z bólem.
    • Mi przy kolce nerkowej w 6 tygodniu lekarz polecił jako bezpieczne dla dzidzi
      Buscopan i Paracetamol.
      --
      Mójsuwaczek w portalu Ślub-Wesele.pl

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.