• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

18 tydzien ciazy - waga

• 16.12.10, 10:47
    Witam. Wiem ze pewnie niektóre z was napiszą ze wymyślam,że tylko powinnam się cieszyć itp.,ale na prawdę nie daję mi to spokoju.
    Jestem dokładnie w 18 tygodniu ciąży i 4 dni. W ciąże zaszłam z duża otyłością 107 kg przy wzroście 172. Czuję się dobrze od początku ciąży. Nie wymiotuję,nie mam żadnych mdłości,ogólnie wszystko w porządku. Gdy tydzień temu weszłam na wagę ważyłam 108.5 kg to w sumie sie cieszyłam że wszystko jest ok. Ale z dnia na dzień ta waga spada z powrotem w dół . Dziś jak weszłam to już było 107.5. Nie wiem dlaczego tak się dzieję. Jem normalnie jak przed ciążą,czasem pozwole sobie na coś słodkiego a waga zamiast stać w miejsciu lub iśc w góre to chudne .
    Edytor zaawansowany
    • 16.12.10, 11:17
      Jeżeli ciąża rozwija się prawidłowo,a tak jest-prawda-to nie ma powodu do niepokoju.
      Moja mama też chudła w ciąży mimo iż nie miała mdłości ani wymiotów.
      Ja z kolei przytyłam przez całe 9 mc tylko 4 kg,córeczka ważyła 3200g...
      Jeżeli dobrze się odżywiasz,łykasz witaminy,dziecko się poczęstuje czym trzeba.
      Mój ginekolog,kiedy się martwiłam,że prawie nie przybieram na wadze,uspokoił mnie:
      "A kto powiedział,że w ciąży trzeba tyć?Brzuch ma rosnąć!Rośnie?Rośnie.No to ok" smile
    • 16.12.10, 12:09
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • 16.12.10, 12:27
        Wagę 107 miałam przez dłuższy czas i nic się nie zmieniało. Jem tak samo jak przed ciążą czyli dokładnie tak samo,słodycze w małych ilościach,owoce,warzywa... nic sie nie zmieniło oprócz picia gazowanej wody,zamieniłam ją na niegazowaną. Nie przejmowałabym się gdybym schudła z tej wagi początkowej czyli 107 kg. A jak wspomniałam 10 dni temu sie ważyłam to juz było 1,5 kg na plusie i myslalam ze waga sie utrzyma lub jeszcze pujdzie w górę a ona z powrotem spada-z dnia na dzien.
        • 16.12.10, 13:47
          Witam
          nie powinnaś się absolutnie niczym przejmować, ale dla spokojnego sumienia i pewności zapytaj lekarza.
          Gdy waga wskazywala 1,5 na plusie mogłaś wcześniej wypić więcej wody, zjeść więcej pokarmu zawierającego sól, ważyć się w innym ubraniu, o innej porze itd.
          jest naprawde milion powodów przez które waga podnosi się/spada w ciągu dnia nawet o 2-3 kg.
          Pozdrawiam smile
    • 16.12.10, 15:00
      alez moja droga, przed ciaza mialas nadwage, wiec nic dziwnego, ze mozesz nawet schudnac teraz kilka kilo.
      dziecko ma skad czerpac zapasy, nie bylas szczupakiem, mialas jakby nie bylo 30 kg nadwagi.
      inaczej to wyglada, jak w ciaze zajdzie kobieta szczupla a nawet wrecz chuda.

--
      Jestem tak paskudna, ze za kazdym razem, kiedy ide sie kapac, woda ucieka z wannytongue_out
    • 21.12.10, 23:13
      z taka waga wyjsciowa i Ty chcesz zeby jeszcze szla w gore???O_O
    • 28.12.10, 11:24
      Z wagą różnie bywa, wg mnie nie masz się co przejmować, ja schudłam przez pierwsze miesiące niecałe 5 kg, a potem i tak wszystko nadrobiłam i w sumie mam ok 20 kg więcej niż przed ciążą. A znam taką co całą ciążę chudła, a urodziła normalną, zdrową córeczkę smile więc spokojnie, jak masz przytyć to i tak przytyjesz, a jak nie to nie, grunt to odżywiaj się normalnie smile

--
      http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3rjjglnptik1h.png
    • 28.12.10, 12:30
      Ja przez pierwsze 4 m-ce schudłam 3kg a maleństwo rosło. Potem lekko przytyłam (5-6mąc 2kg razem) a od dwóch miesięcy przybrałam 7kg jedząc tak jak zawsze i mając sporo ruchu. Moja koleżanka, która miała bardzo dużą nadwagę 120kg przy wzroście 165cm przytyła na całą ciążę 2kg. Córka urodziła się 4500g i całkiem zdrowa. Tycie to indywidualna sprawa, i jeśli maleństwo przybiera w granicach normy to powinnaś się cieszyć, że ciągnie z ciebie zbędne kilogramy wink
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.