Dodaj do ulubionych

wysoki progesteron na poczatku ciazy

03.09.11, 15:24
jestem w 4 tyg 4 dniu, wiem ze wczesnie i ze swiruje ale odebralam wyniki bety i progesteronu z 4tyg 3 dnia (2-3 dni po terminie miesiaczki)
beta 195 mU/ml (norma 4-5 tydzien: 75-2600)
progesteron: 58.8 ng/ml (norma 4-5 tydzien: 10-36)
Dzwonilam do swojej lekarki i powiedziala abym sie nie martwila, no ale ja sie martwie...

Kurcze jak martwilam sie swoimi bolami brzucha i przeszly i sie cieszylam tak odebralam swoj progesteron i jest ponad norme. Na 24 godziny przed badaniem nie przyjmowalam luteiny ani duphastonu ani zadnego syntetycznego progesteronu. Przed tym okresem bralam 1 raz dzienne Utrogestan 200mg.

Dziewczyny czy tak wysoki progesteron na poczatku ciazy moze prowadzic do poronienia? Czytalam ze normalnie powinien miec taka wartosc okolo 10-12 tygodnia ale nie w 5 tygodniu. Lekarka mnie uspokajala, powiedziala, ze mam nie brac utrogestanu i ze byc moze jest to ciaza mnoga....
Edytor zaawansowany
  • agnrek 03.09.11, 17:39
    Ja w pierwszej ciąży pojedynczej miałam niski progesteron i niestety, poroniłam. gdy zaszłam w drugą ciążę, od razu zrobiłam to badani i z tego, co pamiętam, to miałam dość wysoki wynik - zostałam mamą bliźniąt smile Maiłam bardzo duże przyrosty beta hcg i właśnie progesteronu.
    Wysoki progesteron to bardzo dobry znak z całą pewnością.
  • koo-lka 03.09.11, 21:42
    Czyli moge juz spac spokojnie, lekarz mowil tak samo, dziekuje za odpowiedz.
  • koo-lka 05.09.11, 17:57
    dziewczyny to znowu ja...
    jestem przerazona moimi wynikami z dzis (w nawiasie podaje wyniki z piatku):
    beta: 619 mU/ml (195)
    progesteron: 114 ng/ml (58) (norma 4-5 tydzien ciazy: 10-36)

kurcze to ze beta ladnie rosnie ok ale progesteron? czyz on nie jest za wysoki? czy taki wysoki progesteron nie spowoduje poronienia? Jutro wizyta a ja mam znowu jakies zmartwienie....

• aguacate 05.09.11, 19:14
    Ekspertem nie jestem, ale zdaje sie, ze przyczyna poronien jest zbyt niski progesteron. Nie czytalam, by zbyt wysoki byl problemem.
    Glowa do gory!
  • agnrek 05.09.11, 20:25
    Spokojnie,progesteron to najważniejszy hormon w ciąży - bez jego odpowiedniego poziomu może dojść do poronienia. U mnie tak właśnie się stało, dostałam duphaston czyli syntetyczny progesteron, ale nie pomogło. Z kolei w drugiej ciąży, jak pisałam wyżej, wszystko szło super.
    No, może poza jednym - okazałam się wrażliwa na wysoki progesteron w ciąży mnogiej i mdłości mnie mordowały od 6 do 14 tygodnia ciąży.
    Zapamiętaj sobie najważniejsze - progesteron podtrzymuje ciążę smile
  • mikusia_k 06.09.11, 08:08
    Ty kochana Bogu dziękuj a nie panikuj!!!

ja 600mg progesteronu dopochwowo brałam,żeby taki mieć!!!

od nadmiaru progesteronu nic się nie dzieje-jest za dużo to się wydala z organizmu i tyle...
    im wyższy progesteron tym bezpieczniej dla ciąży
    --
    Oliwia - 11.04.2003;
    kwiecień 2011-2 kreski... czekamy na Ciebie Syneczku!
  • kkitka 05.09.11, 20:11
    Bardzo dobrze że rośnie, u mnie w 4 tyg progesteron wynosił około 90, a dziś mam już 7 miesiąc ciąży. Gratulacje i jak najmniej stresów życzę smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka