wplyw badan okul na ciaze:wada wzroku jaki porod? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Pytanie: pani doktor i babeczki

Mieszkam za granica i tu jest to wszystko inne. Mam wysoka krotkowzrocznosc (-
    7/-8). Tutejsza 'moja' pielegniarka/polozna (jeszcze nie jestem z ciazy)
    powiedziala ze musze isc sie przebadac do okulisty czy porod ma byc wysysany
    (nie znam polskiej teminologii) czy cesarka. No i problem w tym ze ona
    twierdzi ze tych badan okulistycznych nie mam robic jak juz zajde w ciaze bo
    sa niebezpieczne dla plodu. Czy to prawda? czy to tylko badanie dna oka czy
    jeszcze inne? Moze pani Doktor lub ktoras z was przechodzila podobne badania.
    Mozna je robic w ciazy? Nie chce sie tak 'przebadywac' zeby sobie nie robic
    tak od razu nadzieji ze od razu wyjdzie mi dzieciatko plus tu sie na wizyte u
    okulisty czeka ok 3 miesiecy a ja nie chce czekac tak dlugo z ciaza. Prosze o
    rade.okulisty czeka ok 3 miesiecy a ja nie chce czekac tak dlugo z ciaza.
    Prosze o rade.

• Ja robilam badania pod koniec ciazy (wada -6). Badanie dna oka i ciśnienia w
      oku. Nie rozumiem, jaki by to mialo wplyw na dziecko?? Jedyne co robia to
      zapuszczaja krople i potem dmuchaja w oko roznymi aparatami... No ale moze w
      kazdym kraju bada sie co innego?
      poadrawiam, Ania

• czesc
        ja mialam robione w ciazy badania z atropina zeby mogli zbadac dno oka bo to
        pewnie o to chodzi i lekarz pytal sie mnie o cisnienie i czy nie mam zadnych
        problemow i badanie przeprowadzil niechetnie bo bylam juz w 6 miesiacu ciazy a
        to badanie podobno on przeprowadza najpoznoiej do 5 miesiaca
        hmmm atropina podobno moze wplywac na tetno plodu bo dziala rozkurczajaco na
        miesnie gladkie tak mowil a potem sama sobie w necie szukalam o co chodzi
        poczytaj sobie co to atropina
        a badanie lepiej zrobic przed ciaza
        powodzenia w staraniach
        karolina
    • Dzieki piekne, to dobra wiadomosc..

I rodzilyscie naturalnie? ponoc sie odchodzi od cesarek przy
      krotkowzrocznosci... rzecz chyba zalezy od wady...zgadza sie?
      • hej
        no ja jeszcze nie rodzilam dopiero za tydzien mam nadzieje, ale niestety nie
        naturanlnie tylko cc
        z tego co slyszalam to przy duzej wadzie wzroku a wlasciwie towarzyszącej jej
        odklejaniu sie siatkowki (ale to nie u wsztstkich) skraca sie druga faze porodu
        bo ona moze byc niebezpieczna dla oczu tzn wysilek jej towarzyszacy
        mi dal lekarz wybor z naciskiem na : po co ryzykowac naturalny porod
        mialam wade podobna do ciebie tylko mi sie w ciazy troche pogorszylo i mam
        nadzieje ze wszystko wroci do normy po porodzie
        a zreszta to tak jak wszystko sprawa indywidualna
        karolina
        • Ogromne dzieki raz jeszcze! Trzymam kciuki, z cc to mniej stresu bo dzidzius ma
          bezstresowy porod tylko ty bedziesz sie potem goic.. ale bedzie dobrze,
          pozdrawiam mocno
        • Karolino, ja tez mam krótkowzroczność, ale niestety większą.. okuliści zalecają
          cc i się z nimi zgadzam, ale boję się pogorszenia wzroku w czasie ciąży. Można
          wiedzieć ile dioptrii pogorszył Ci się wzrok? (o ile nie jest to temat
          drażliwy..) Bardzo się tego boję, a zegar biologiczxny tyka i tyka.. Pozdrawiam
          Kasia
          • czesc
            mialam -6,5 a teraz ciężko mi powiedzieć ostatnio w 6-tym miesiacu było -8,0
            i nie wiem ile jest teraz, nie potrafię powiedzieć ale lekarz mnie pocieszał
            mówił że pól roku po porodzie wszystko powinno wrócić do normy też mam taka
            nadzieję a tam jak się wszystko unormuje to może jakąś operację smile
            nie martwię się i nie jest to drażliwy temat -8 czy -6 to już niewielka różnica
            karolina
    • hmm.. ja też mam dużą krótkowzroczność i nie miałam jeszcz robionych żadnych badań okulistycznych w trakcie ciąży. a to już 25. tydzień. możecie mi powiedzieć - o jakie badanie pytać okulistę?ono się jakoś nazywa specjalnie?

--
      Ida i Kosma (w brzuszku)

preg.fertilityfriend.com/pregticker/51769/
      • Ida, z pewnością miałaś wczesniej wielokrotnie robione takie badania - głównie
        stan siatkówki - czyli badanie dna oka przy rozszerzonych źrenicach. Z
        pewnościa kompetentny okulista rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Życzę
        powodzenia, Kasia
    • Wada wzroku może, ale nie musi determinować rozwiązania porodu przez cc. Po
      prostu przy wadzie wzroku istnieje możliwość zmian w dnie oka, potencjalnej
      możliwości odklejenia się siatkówki w czasie parcia przy porodzie. Badanie dna
      oka w ciąży (można robić spokojnie, ja robiłam 2 razy w zaawansowanej ciąży) ma
      właśnie pokazać w jakim stanie jest oko, czy parcie będzie bezpieczne czy nie.
      Wiem, że to kontrowersyjny temat, ja z powodu zmian zwyrodnieniowych w dnie oka
      rodziłam dwa razy przez cc (i nie narzekam smile) wiem, że dużo okulistów zezwala
      wtedy na poród naturalny z zastrzeżeniem o "skróceniu ostatniej fazy porodu" co
      w praktyce oznacza albo próżniociąg albo kleszcze, na myśl o czym mam dużo
      większe obawy niż przed cc...

Więc szukaj dobrego okulisty...
      --
      Serdecznie zapraszam na stronę dla chrześcijanek
      www.bozakobieta.dlaJezusa.pl

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.