Dodaj do ulubionych

plis...jak obliczyć dni płodne

15.02.12, 23:02
Witam wszystkie forumowiczki!
Pytanie jest następujące: Okres mam co 28 dni. Jak mam obliczać te dni płodne? Kiedy najlepiej kochać się z mężem (ile dni od okresu) żeby pojawiły się te wyczekiwane kreski na teście? Podobno jajeczko jest zdolne do zapłodnienia tylko przez 12 godz.(tak mi powedział ginekolog).
Wiem o obserwacji śluzu i innych oznakach organizmu ale nie potrafię tego wyczuć.
Staramy się już 3 miesiącsmile proszę pomóżcie mi to jakoś policzyć bo już mi się woda z mózgu zrobiła od czytania różnych artykułów...jak u Was to wygląda? Mam nadzieję że prędzej czy póżniej się nam wszystkim uda, pozdrawiam serdecznie i życzę Wam i sobie powodzenia!
Edytor zaawansowany
  • m.b.g 16.02.12, 09:26
    www.edziecko.pl/przed_ciaza/0,79775.html
    kochaj sie co drugi dzien, jak masz zaskoczyc, zaskoczysz.
  • pszczzola 16.02.12, 11:59
    Jak chcesz dokładnie wiedzieć kiedy jest ten dzień to najlepsze jest mierzenie temperatury codziennie rano o tej samej godzinie przed wstaniem z łóżka. Na forum o Naturalnym Planowaniu Rodziny znajdziesz wszytko, czego potrzebujesz w tym temacie.

Albo rób rak Ci napisała m.m.g tzn. co 2 dni. Plemnik średnio żyje chyba ok. 3 dni czy jakoś tak i pamiętaj, że przy każdym podejściu masz jakieś 40% szans, więc cierpliwości (bo rozumiem, że nia masz wątpliwości co do dobrego zdrowia Twojego i partnera).
  • kotkowa 16.02.12, 12:15
    Jesli nie mierzysz temperatury, to trudno bedzie cos powiedziec. Obserwuj sie - jak zmienia sie sluz, jak zmienia sie szyjka, moze masz jakies oznaki - bol podbrzusza? Teoretycznie, jesli bawic sie w wyliczanki, owulacja jest na okolo 14 dni przed miesiaczka. Jesli cykle masz zawsze 28 dniowe, to teoretycznie ok 14 dc, ale w praktyce mozesz miec krotsza lub dluzsza faze lutealna, nie musi to byc 14 dni, moze byc 10, a moze 16. Starac sie powinno wtedy gdy pojawiaja sie oznaki plodnosci, przede wszystkim rozciagliwy szklisty sluz.
    --
    synek Krzyś (ur. 13.04.2010 r.)
  • mika.pola 22.02.12, 23:14
    hejka, sprawdzony przepis wypróbowany na sobiesmile
    najczęstszym błędem przy próbach zajścia w ciążę jest szukanie dni płodnych. Pytanie powinno zaś brzmieć: "kiedy będę miała następny okres"? Od tej daty odejmij 14 dni i kochaj się w tym dniu, +2, -2 dni. Owulacja zwykle występuje 14 dni przed okresem. Tak już jest, pozdrawiam smile
  • kisi_165 23.02.12, 10:00
    w takim wypadku zaczęła bym się już starać w 10d.c do 18.
  • sommerrrzeit.33 24.02.12, 11:31
    Może to coś pomoże, w sumie bardziej dla orientacji:
    www.kalendarzdniplodnych.pl
  • olusiek81 27.02.12, 20:46
    ja tam jestem dodatkowo fanka testów owulacyjnych z apteki ( nie z allegro ) 30 zł miesiecznie to nie jest duzo a daja dodatkowa wiedze
  • olinek2mis 27.03.12, 18:14
    Z własnego doświadczenia wiem że najlepsze jest nieliczenie dni, zwłaszcza jest to ciężkie przy nieregularnych cyklach takich jak moje. Możesz mieć owulację wtedy kiedy wydaje ci się, że jej mieć nie powinnaś. Tym ciągłym sprawadzaniem możesz się tak stresować, że być może dlatego wam nie wychodzi. Ja niestety często zachodzę bez żadnego liczenia ale bez efektów ( 3 poronienia; obecnie 4tc.nie wiadomo jak długo). Poprostu nie spinaj się. Życzę wkrótce dwóch kreseczek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.