Endometrioza Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Cześć dziewczyny. Ok 2 miesiecy temu gin "odkryla" u mnie endometrioze (ale
    tylko na szyjce macicy). Powiedziala, że nie ma to wiekszego wplywu na zajscie
    w ciaze, ale jednak od 2 miesiecy probujemy i nic. Mam jednak takie
    przeczucie, że z zajsciem w ciaze beda jednak jakies problemy. Moze któras z
    Was miala taka "chorobe" i zaszla? Bardzo dziekuje za odp.
    • Z tego co wiem,endometrioza może wpłynąć na płodność,a na dodatek szybko rośnie.
      Moim zdaniem powinnaś udać się do jakiegoś dobrego specjalisty, który się w
      niej specjalizuje.On będzie mógł ci coś konkretnego odpowiedzieć.
    • nie chcę Cię straszyć ale endometrioza jest jedną z przyczyn niepłodności u
      kobiet, czy gin robiła dodatkowe badania bo jeśli nie to skąd wie że jest tylko
      na szyjce ??? Miałam dokładnie to samo - ognisko endo na szyjce - gin zauwazył
      podczas cytologii, błyskawicznie podjęliśmy z M decyzję o dziecku ( endo jest
      nieuleczale czasem mozna "zaleczyć to paskudstwo ciążą- brak miesiączki
      powoduje że że nie złuszcza się endometrium i nie ma co się wszczepiać w Twoje
      tkanki powodując nowe ogniska ) i czekaliśmy na nasz cud 1,5 roku - teraz
      jestem w 22 tc, u mnie był też problem z pco, no i wiek 34, ale zdrowe
      koleżanki też się starały po 6,8 miesięcy, a faktycznie to co Tobie znalazła
      ginka nie jest przeszkodą - więc do dzieła, nie martw się na zapas, pozdrawiam
      serdecznie i życzę efektów!
      • Bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. nie mialam zadnych dodatkowych badan,
        dlatego zmieniam lekarza (mam kontakt do bardzo dobrego specjalisty). Napisz czy
        mialas ogniska endo np. na jajnikach lub macicy, bo to one sa przyczyna
        nieplodnosci a raczej moga byc, i czy Twoj gin zalecil Ci jakies zabiegi, bo mi
        powiedziala, ze trzeba z tej szyjki wyskrobac to cholerstwo. Tak poza tym, tez
        wrecz kazała mi jak najszybciej zajsc w ciaze, zeby zahamowac chorobe, a nawet
        ja ciaza wykonczycsmilepozdrawiam i gratuluje malenstwa. Zycze aby urodzilo sie
        zdrowe i zebys miala z niego lub niej bardzo duzo pociechy. Ja z mezem probuje
        dalej.
        • na oko nie da sie z cala pewnoscia stwierdzic endometriozy a tym bardziej jak
          jest rozlegla.
        • Kasiu! absolutnie nic nie daj sobie "wyskrobać z szyjki" jezeli chcesz mieć
          dziecko to lepiej tam nie grzebać bo gojaca się rana może też stać się
          problemem (tak mi powiedziało 3 dobrych lekarzy-w moim przypadku), nie wiem czy
          miałam jeszcze jakieś ogniska endo bo to może tylko wykazać laparoskopia o ile
          się nie mylę a tego nie robiłam, piłam zioła przeciwzrostowe - tak na wszelki
          wypadek i one mi dużo pomogły uregulowały cykle ( bo miałam 60 dniowe!!i długie
          plamienia przed miesiączką) a samo endometrium miałam bardzo cienkie bo ok 5 m
          i nie wiem jak mojemu dzieciątku udało się w nim zagnieździć.
          • Czesc dziewczyny, tez wlasnie sie dowiedzialam niedawno o tym pskudztwie u
            siebie, narazie dali mi duphaston i kazali dzialac, zobaczymy co sie bedzie
            dzialo? xyz000 czy moglabys napisac mi jakie ziola pilas? Chcialabym sprobowac
            wszytskiego, co prawda ja mam normalne cykle 28-29 dni ale ziola nie zaszkodza.
            Pozdrowionka i powodzonka
      • A co jeśli cała macica ma zbyt grube endometrium? Jaka jest norma (grubość w
        mm?) Jak to się leczy i czy rzeczywiście zawsze oznacza to problem z
        zagnieżdżeniem?
        • Nie mam pojecia o tych rozmiarach. Problemy z zagniezdzeniem sie są gdy endo
          jest bardzo rozlegla i powstaly zrosty. Jedyne leczenie to operacyjne usuniecie
          zrostow, niestety nie ma na to lekarstwa sad
    • witaj kasiab33 ja miałam endometrioze i myslałam ze przez nia nie moge zajsc a
      starałam sie pare lat ale okazało sie ze to nie endometrioza jest przyczyna
      tylko wysoki poziom prolaktyny,brałam specjalne tabletki na to i mi przeszło. w
      tej chwili mam pieknego 4 miesiecznego synka.pozdrawiam
      • Ja miałam III st kliniczny endometriozy. Tydzień przed operacją wycięcia( bo
        była już duża i nie dało się zwalczyć proszkami ani laparoskopią)okazało się,
        że jestem w ciąży.Miała wymiar 10cm x10cm. Teraz jestemw 19t ciąży i jak na
        razie wszystko jest w porządku. Głowa do góry.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.