picie zielonej herbaty Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Chciałabym sie dowiedzieć czy są jakieą przeciwwskazania do picia zielonej
    herbaty w ciąży? Ile można wypić filiżanej w ciagu dnia?
    Pozdrawiam
    • ja uwielbiam zielona i pilam w ciazy 3-4 razy dziennie. Zrezygnowalam z kawy
      wiec tylko zielonke pilam. I wszystko bylo OK. ( w pierwszej ciazy)
    • Jak najbardziej możnasmile
      • Dziewczyny, nie chce was wprowadzać w błąd, ale czytałam ostatnio,że w ciąży nie
        powinno sie pić zielonej herbaty, ponieważ hamuje ona rozwój komórek, a więc i
        komórek płodu. jak znajde źródło tej informacji, dam wam znać.
        • Kochane, coś jednak znalazłam: "W oczekiwaniu na
          dziecko"H.Murkoff,A.Eisenberg,S.Hathaway B.S.N., wydanie 2006, :...."picie
          zielonej herbaty prawdopodobnie należy ograniczyć,gdyż być może zakłóca rozwój
          komórek i wzrost płodu." Autorzy radzą nastepnie, aby lepiej korzystać z
          herbatek własnej roboty przygotowywanych w domu na bazie zwykłej czarnej
          bezkofeinowej hernaty z dodatkiem owoców, soków, cynamonu czy goździków. Co o
          tym sądzicie?
    • ...Nie wiem, ja już głupia jestem. Zwykłej nie za dużo bo tofeina, zielonej nie
      bo rozwój płodu, malinowej nie bo powoduje skurcze. Wydaje mi się, że gdyby
      faktycznie tak było że jest jakieś zagrożenie dla dzidka, to lekarze by
      przestrzegali, a mój doktorek powiedział, że mi wszystko wolno oprócz picia i
      palenia. A fakt jest taki że jakby zielona herbata szkodziła, to w Azji by nie
      było dzieci i populacja by wyginęła. Może chodzi im o to, że w jakiś ogromnych
      ilościach nie powinno się pić-bo już nie uwierzę, że po jednej filiżance będzie
      nie tak. A skoro pomaga...ja tam sobie będę piła tylko z umiarem.
      --
      \smile

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.