• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Czy test owulacyjny może wykryć ciążę? Dodaj do ulubionych

• 29.10.08, 14:52
    Witam, dziś jest 28dc, wczoraj zrobiłam test ciążowy, i wyszła jedna
    kreska, natomiast dziś rano zrobiłam test owulacyjny, i wyszły dwie
    ciemne grube kreski, raczej nie możliwe żebym miała teraz owulacje,
    bo miałam owulację ok 18 do 20stego pażdziernika.Ok 23 i 24
    października miałam lekkie plamienie, cykle mam raczej 30-32 dniowe,
    czy możliwe że zaszłam w ciąże? czy któraś z Was tak miała? Proszę o
    odpowiedź, i pozdrawiam
    Zaawansowany formularz
    • 29.10.08, 17:38
      Z tego co wiem, test owulacyjny sluży jedynie do określania owulacji
      i dwie kreski nic nie znaczą w kwestii ewentualbnej ciąży. Ja na
      przykład mialam za wysoki poziom LH (to ten, którego pik występuje
      przed ovu) i test owulacyjny był pozytywny przez całą drugą połowę
      cyklu...
      Proponuję powtórzyć test ciążowy za kilka dni. No i życzę dwóch
      kreseczek. smile
      • 29.10.08, 23:24
        hmm... a czy test ciążowy może wykryć owulacje? po to są testy
        owulacyjne i ciążowe żeby każdy z nich służył do czegoś innego. Więc
        sądzę że dwie kreski na teście owulacyjnym mają się nijak do
        ewentualnej ciąży. Pozdrawiam.
        • 30.10.08, 00:25
          A ja czytałam o tym, że testy owulacyjne można wykorzystywać jako ciążowe, tylko
          szczegółów już nie pamiętam. A diabeł jak wiadomo tkwi właśnie w szczegółach smile
          --

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20601;441/st/20090508/dt/5/k/d2a1/preg.png
          • 30.10.08, 00:33
            "Testy owulacyjne mogą pokazać ciążę, ale są mniej czułe na hcg niż testy
            ciążowe (wychodzą pozytywne przy wyższym stężeniu)." - tak na innym forum
            odpisała lekarka.
            --

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20601;441/st/20090508/dt/5/k/d2a1/preg.png
    • 30.10.08, 07:34
      Nie tak dawno jedna z dziewczym z forum pisała, że test owulacyjny w
      ciąży zawsze wychodzi pozytywny, ale podstaw naukowych do tego nie
      znamsmile
      --
      "Rottweiler jest jak MEDIA MARKT - nie dla idiotów"
      • 30.10.08, 09:08
        Czytałam właśnie gdzieś, że hormony hcg i LH , są bardzo podobne, i
        ze były sytuacje że test owulacyjny wykrył ciążę, mam nadzieje że u
        mnie tak będzie, jutro zrobię normalny ciążowy i zobaczymy co z tego
        wyjdzie. pozdrawiam
        • 03.03.09, 19:55
          ja tez czytałam że test owulacyjny wykryje ciąże ja właśnie staram sie o dziecko
          jestem po łyżeczkowaniu pierwsza ciąża był nie udana miałam puste jajo płodowe
          lekarz nie kazał mi czekać nawet za pierwszą miesiączką po zabiegu tylko robić
          następne dziecko zabieg miałam 22 stycznia i jeszcze nie dostałam okresu własnie
          zrobiłam test na owulacje i są dwie kreski jutro zrobie test ciążowy bo dopiero
          go kupię. Mam nadzieję że jestem już w ciąży
          • 03.03.09, 20:36
            boże święty, znowu ten sam wątek? nie umiecie korzystać z
            wyszukiwarki?? uncertain////////
            • 04.03.09, 17:05
              a ty mloda19877 starasz się o dziecko? Gdybyś pragnęła dziecko to wieżyłabyś we
              wszystko test na owulacje wykrywa ciążę to samo mi powiedział dzisiaj ginek
              sprawdziłam to w pierwszej ciąży.
              • 04.03.09, 17:18
                angela1234.online napisała:

> a ty mloda19877 starasz się o dziecko? Gdybyś pragnęła dziecko to
                wieżyłabyś we
                > wszystko test na owulacje wykrywa ciążę to samo mi powiedział
                dzisiaj ginek
                > sprawdziłam to w pierwszej ciąży.

aha to jeśli nie wierze we wszystko to nie pragnę dziecka? no
                ciekawa teoria. Ja nie popadam w paranoje poprostu i racjonalnie
                myśle i tym samym nie katuje samej siebie. A o dziecko starałam się
                2 lata obecnie jestem w 15 tygodniu ciązy i uważam że dużo przeszłam
                starając się ale mimo to nie przyszedł mi do głowy pomysł stosowania
                testów owulacyjnych do sprawdzania czy w ciązy jestem.
                • 11.03.09, 17:24
                  czytałam na innym forum że gdy jest wczesna ciąża 1-2 tygodniowa i gdy robi się
                  test na owulacje pojawią się dwie kreseczki. Nie wiem może się myle ale gdy
                  byłam w pierwszej ciąży został mi jeden teścik i zrobiłam go z ciekawości i
                  wyszły dwie kreseczki a byłam już w tedy w 4 tyg.
                  • 11.03.09, 18:28
                    dla mnie to kompikowanie sobie zycia. test owulacyjny służy do
                    wykrycia owulacji a test ciążowy do wykrycia ciąży, jak sama nazwa
                    wskazuje. Bosh co to nie przyjdzie do pustej głowy.
                    • 11.03.09, 19:58
                      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                      • 14.03.09, 10:42
                        Myśl sobie co chcesz ja wiem swoje sprawdziłam to i nawet na jednym z forum
                        pisze że test owulacyjny pokazuje tak samo dwie kreski gdy się jest w ciąże bo w
                        tedy jest on mylny. Nie wiem nie znam się na tym ale czytałam na forum i gdy
                        byłam w pierwszej ciązy naprawde wyszedł pozytywny a byłam w 13 tyg
                        paaaaaaaaaaaaaaaaaa
                        • 14.03.09, 13:26
                          no i po co Ty to piszesz? chcesz się pochwalić swoim marnym zasobem
                          wiedzy ? udało Ci się big_grin
                        • 15.03.09, 05:42
                          to skoro wiesz, to poco się pytasz??
                          --
                          Michałek - nasze szczescie smile 2500gr, 51 cm, 10 apgar

Wiktoria [*]
                          • 22.03.09, 22:28
                            BOŻEEEEEEEEEE ty to widzisz i nie grzmisz, dajcie dziewczynie spokój może
                            rzeczywiście tak miała... normalnie chyba sama z ciekawości to sprawdze hihi,
                            chociąż też czytałam na inym forum że ten test nieraz wychodzi pozytywnie w
                            czasie ciązy, no cóż jakoś tego nie kumam bo test na owulacje służy po to by
                            pokazał kiedy są dni płodne a ciążowy do wykrycia ciąży, no ale ja w pierwszej
                            ciązy robiłam kilka testów i dopiero kreska druga pokazała się gdy byłam w 8 tyg
                            ciązy a objawów zero, teraz też czekam na potwierdzenie być może tej ciąży,
                            testu narazie nie robie w piątek pędze do gina, POWODZENIAAAA wszystkim
                            • 22.06.09, 18:55
                              Dla niedowiarków wytłumaczenie dlaczego test owulacyjny wskazuje ciąże, łacznie
                              z chemicznym wytłumaczeniem dla czego
                              Czy test owulacyjny wykrywa ciążę?
                              To pytanie pojawia się tak często, a inwencja twórcza testujących nie zna granic
                              zatem słowa wyjaśnienia.

Test owulacyjny wykrywa ciążę
                              Dlaczego?
                              to jest tak naprawdę jego wada bo krzyżuje się z hormonem ciążowym HCG w niskich
                              wartościach, ale konstruując test i jego czułość zakładaliśmy, że człek będzie
                              testował w okolicy owulacji.

A teraz wstawka dla chemików, dlaczego tak jest
                              Otóż podjednostka Beta HCG wykazuje bardzo duże podobieństwo do LH. Jak duże, aż
                              ciężko uwierzyć ale jest to 91 aminokwasów !!! w łańcuchu o długości 121 reszt
                              aminokwasowych

Test krzyżuje się z HCG na poziomie 10 co oznacza, że przekroczenie tego poziomu
                              powoduje pozytywny test owulacyjny (1-2 dni od zagnieżdżenia)

Dużo testujących używa zatem 9-10 dni po owulacji testów owulacyjnych, żeby
                              zobaczyć jak wyjdzie jak pozytywnie to testują ciążowym, ale
                              UWAGA

TEST OWULACYJNY zawsze WYCHODZI POZYTYWNIE W CIĄŻY
                              ale
                              POZYTYWNY TEST OWULACYJNY po owulacji NIE MUSI oznaczać ciąży

dlatego radzę testujecie ciążowymi

TEST OWULACYJNY jeżeli ma przepowiadać ciążę MUSI MIEĆ KRESKĘ TESTOWĄ
                              CIEMNIEJSZĄ OD OWULACYJNEJ lub PRZYNAJMNIJE TAKĄ SAMĄ jeżeli testowa jest
                              jaśniejsza to nie jest to zwiastun ciąży.

kobiece.mojeforum.net/temat-vt100.html
                              ps.sprawdziłam w pierwszej ciązy 14 dc była owu i pozytywny test owu,kolejny
                              wykonany 3 dni przed terminem @ pokazywał dwie tłuste kreski a @ nie przyszła...

ps. i jak to jedna z miłych pań określiła testujące owulacyjnymi "puste głowy"
                              czasem wiedzą więcej niż pseudo mądre głowy tongue_out
    • 09.05.10, 12:19
      testy owulacyjne mogą wykryc ciąze, ja opisze swój przypadek,
      kupiłam testy owulacyjne, przed @ bo myslałam ze sie przydadza za
      jakies 2 tyg okres sie spóżniał, ale u mnie to norma zrobiłam test
      owulacyjny wyszedł pozytywny, potem 2 i 3-ci równiez.
      Nastepnego dnia kupiłam ciązowy i bingo!!!!!
      udało sie za 3 razem, zycze wszystkim powodzenie.
      PS w aptece powiedzili ze owulacyjne zawsze wykrywaja ciąze ale
      wynik pozytywny nie musi oznaczac ciązysmile))))
      tak ze chyba rozwiałam wątpliwości wszystkich co do testó owu w ciąży
      u mnie obecnie 6 tydzień
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.