Warszawa, Ursynów, prywatne przedszkola opinie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Drogie Mamy,
    będę wdzięczna za Wasze opinie na temat prywatnych przedszkoli na
    warszawskim ursynowie. Od września chciałabym zapisac córkę do
    jednego z nich, miałam na oku Echa Leśne lub Małych Odkrywców. A
    może polecacie inne?
    • nat,
      synek mojej kolezanki z pracy chodzi do zielonej ciuchci
      młody dobrze sie tam bawi
      z tego co mi Viola mówi mały ma dużo ciekawych zajec, wycieczek
      mysle,ze warto abys podjechala i zobaczyla
      sama zobaczysz jakie wrazenie na Tobie wywrze

• Zależy w której części Ursynowa smile

--
      --------------------
      Si vis pacem, para bellum
    • Moja opinia o Chatce Skrzatce:
      Samo przedszkole ma wady i zalety - zależy co dla kogo jest ważne. Trzeba pójść
      i obejrzeć. Budynek duży, przestronny, przy lesie kabackim jest atutem. Niestety
      przy opadach śniegu dojazd jest prawie niemożliwy. Wyżywienie - catering (ok,
      ale często nie trzymają diety. Napisze też o tym czego nie widać na pierwszy
      rzut oka.Problemem są właścicielki przedszkola - zupełnie nastawione na zysk
      nawet w obliczu sytuacji życiowej.
      Mimo najwyższej ceny na rynku w umowie zawarta możliwość podwyżki, o czym nie
      informuje się szczególnie - skwapliwie z tego korzystają. Umowa prawie wyłącznie
      chroni prawa właścicielek. Brak jakiejkolwiek chęci porozumienia gdy zaczyna się
      mieć uwagi. Zdanie rodziców nie jest brane przez nie pod uwagę - wszystko jest
      narzucane. Jak ktoś się nie zgadza to fora ze dwora. Dobro dzieci nie ma dla
      nich znaczenia. Rotacja pracowników stosunkowo duża - ale to raczej standard w
      tej branży.
      w skali 1-10 ocena:
      Opieka - 8
      wyżywienie - 7
      Lokalizacja - 5
      Cena - 2
      współpraca - 0
    • ja polecam Przedszkole Żyrafa, szeroki wachlarz zajęć, bardo miłe panie przedszkolanki a przede wszystkim zadowolona córkasmile
      • przedszkole Żyrafa jest super. Moja córeczka wraca z przedszkola bardzo zadowolona. każdego dnia opowiada mi co robiła, czego nowego się nauczyła. Zajęcia pozwalają na połączenie nauki z zabawą a zdrowe domowe posiłki przygotowywane przez panią kucharkę dają nam- rodzicom pewność iż nasze dzieci zdrowo się odżywiają
      • zgadzam się z wypowiedzią Pani :asiuladob. Moja córka uczęszcza do tego przedszkola i jest bardzo zadowolona. myślałam że ciężko będzie się jej odnaleźć w nowym miejscu ale jednak się myliłam. Zawsze jak wracamy do domu to zdaje mi relacje z całego dnia co robiła a widząc jej uśmiech na twarzy jestem przekonana iż wybór właśnie tego przedszkola był jak najbardziej trafny
    • Ja również polecam przedszkole Mały Olimpijczyk.
      Małe grupy, kameralna atmosfera. Ciocie znają wszystkie dzieci, nie tylko ze swojej grupy.
      Dzieci, zwłaszcza w starszych grupach, przygotowują ciekawe projekty, np. na temat przyjaźni.
      Maluszki dostają dużo troski i uwagi, szybko się adaptują.
      Brawo dla pani Dyrektor - wspaniała osoba, bardzo zaangażowana i z dużą klasą.
      Jedyny minus to moim zdaniem zbyt rzadkie wychodzenie na dwór, zwłaszcza w okresie zimowym.
      Poza tym bez zarzutu.
    • Ja polecam przedszkole Inspiren na ul. Lokajskiego 14. Bardzo przytulne i uwielbiane przez moją córkę a wcześniej przez syna (chodził do niego przez 4 lata i został wspaniale przygotowany do startu w szkole). Panie są cudowne, mają dużo ciepła, życzliwości i świetnych pomysłów na zabawę. W przedszkolu dzieci uczestniczą w wielu ciekawych zajęciach jak eksperymenty, muzyka, dziecięca matematyka, angielski. Jest wiele ciekawych wycieczek. Ale najważniejsze jest to jak się czują w przedszkolu dzieci. Mam pełne zaufanie do tego przedszkola i do Pań. Gorąco polecam!
    • Ja polecam przedszkole Cudowne Lata. Przede wszystkim rewelacyjna opieka i bardzo dobra współpraca z Paniami oraz Panią Dyrektor. Dzieciaki mają dużo atrakcji. Każdy piątek jest tematyczny, przyjeżdżają teatrzyki, są eksperymenty "naukowe", kucyk którego dzieciaki uwielbiają. Organizowane są wycieczki krajoznawcze. Jest oddzielna super wyposażona sala gimnastyczna oraz sala do integracji sensorycznej. Dla mnie jednym z większych plusów jest ich własna kuchnia a nie catering. Mój synek nie wyjdzie z Przedszkola bez podwieczorku i ciągle prosi o dokładki (co nie miało miejsca w innym przedszkolu). Plac zabaw jest genialny- przestronny, super wyposażony, najlepszy ze wszystkich ursynowskich przedszkoli. Jest też grupa z rozszerzonym angielskim, mój synek do niej nie uczęszcza, ale wiem że jest bo nam proponowano.
      Budynek powstał specjalnie z myślą o przedszkolu, więc jest całkowicie do niego przystosowany, a nie tak jak inne przedszkola które odwiedzaliśmy gdzieś w "piwnicach" bloków. Sale bardzo przestronne.
      Teraz o minusach- jak dla mnie trochę lokalizacja. Bez samochodu się nie obędzie. Jeździmy z początku Ursynowa i zajmuje nam to jakieś 12 minut od wyjazdu z garażu. Szkoda że nie jest trochę bliżej. Dla kogoś z Kabat lub Natolina dużo lepiej. Lokalizacja ta ma jednak plus, że żadnej ulicy nie ma w pobliżu.
      Drugi minus to moim zdaniem drogie zajęcia dodatkowe. Zajęć w cenie podstawowej jest dostatecznie dużo (jest angielski), dlatego my się nie zdecydowaliśmy. Cena ogólna jak na Ursynów jest porównywalna do innych placówek (sprawdziłam ich 14).

w skali 1-10 ocena:
      Opieka - 10
      wyżywienie - 10
      Lokalizacja - 5
      Cena - 6
      współpraca - 10

Zanim trafiliśmy do Cudownych Lat (ze względu na lokalizację nie myśleliśmy o tym przedszkolu na początku) odwiedziliśmy kilka innych przedszkoli. Oto nasze spostrzeżenia:

Mały Olimpijczyk- chodził tam synek mojej koleżanki, byli bardzo zadowoleni. Nasz synek się tam nie przystosował, coś mu nie pasowało. Chodził przez miesiąc i codziennie była ogromna histeria przy odprowadzaniu. Jak się pojawiałam to był też płacz i od razu idziemy do domu. Jakby cofnął się w rozwoju, nie chciał mówić, ciągle płakał. Wcześniej chodził do żłobka, więc nie była to dla niego nowość. Złego słowa o przedszkolu nie powiem, panie były miłe, ale coś było nie tak dla synka. Wystrój i jedzenie takie sobie, ale gdyby synkowi się podobało to na pewno byśmy zostali. Po miesiącu zabraliśmy synka, miał zostać w domu, ale znaleźliśmy Cudowne Lata. Drugiego dnia nie chciał już wyjść z przedszkola.

Jeżykowa Dolinka- z wyglądu bardzo podobna do Małego Olimpijczyka. Oba przedszkola zlokalizowane są w tzw. podziemiu bloku. Od dalszych znajomych słyszeliśmy, że są zadowoleni, ale nam jakoś nie przypadło od gustu. Plac zabaw ubogi i niestety dość daleko od przedszkola.

Żyrafa- dla mnie największe nieporozumienie ze wszystkich przedszkoli. Po pierwszym miesiącu wypisała się dwójka dzieci, które synek zna ze żłobka. Byli bardzo niezadowoleni. My też mamy niemiłe doświadczenia z tym przedszkolem, ale to już zainteresowanym mogę opowiedzieć na priv. No i te upiorne schody. Jestem na nie.

Piotruś Pan- w przedszkolu byliśmy jak wszystkie dzieci były na placu zabaw. Jakoś nie przypadło nam do gustu. Pani Dyrektor podważała kompetencje konkurencji. Dla nas czegoś takiego się nie robi.

Mali Odrywcy na Dereniowej- słyszeliśmy dobre opinie od znajomych, ale nie byliśmy, gdyż nie było miejsc. Bylismy w filii na Bogatki, ale za daleko.

Byliśmy jeszcze w Owocowym Przedszkolu, Małych Olimpijczykach na Nowoursynowskiej, Echach Leśnych.

• Trochę razi mnie wkładanie Małego Olimpijczyka i Jeżykowej Dolinki do jednego worka poprzez pisanie, że podobnie wyglądają. Czy wszyscy ludzie wyglądają podobnie tylko dlatego, że mają głowę, ręce i nogi? Jedno z tych przedszkoli jest pięknie pomalowane, ma ozdoby ścienne w żywych kolorach i wchodząc do niego dostaje się dawkę pozytywnej energii (przynajmniej takie było moje odczucie). Natomiast drugie to smutne kolory, puste ściany, wieje nieprzyjemnym chłodem od tych wnętrz. I to tylko różnice w wyglądzie, a inne aspekty zarówno kadrowe jak i chociażby jadłospis (dla nas bardzo istotny ) też są całkowicie odmienne. W mojej opinii przedszkola diametralnie różne.
      • Czy to przedszkole Cudowne lata to jest to samo co Moje cudowne lata na Gasek? Myslalam o nim dla mojego synka (grupa z rozszerzonym angielskim), ale nie ma zbyt wiele opinii w internecie. A moze ktos ma jeszcze jakie doswiadczenia z tym przedszkolem ? Bardzo prosze o opinie ?
        • Tak, to jest te przedszkole na Gasek. My chodzimy do tej zwykłej grupy i jesteśmy bardzo zadowoleni. W przypadku szczegòłowych pytań proszę o informacje lub kontakt na maila.
          • Witam,
            chciałam dopytać o Cudowne lata. Byłam tam już na rozmowie z p. dyrektor i samo przedszkole bardzo mi się podoba. Osoba dyrektorki też robi bardzo dobre wrażenie. Ale jedyny minus jaki widzę to właśnie lokalizacja. Czy mogłabyś napisać jak dojazd tam wygląda na codzień, tzn czy ten zjazd korkuje się rano w godzinach szczytu, jak sytuacja wygląda zimą, tzn czy ulica jest odśnieżona i czy nie nie ma tam ślizgawicy?
            I jeszcze mam pytanie jak oceniasz współpracę z rodzicami. Czy dla rodziców przewidziano jakieś aktywne uczestnictwo, np zajęcia otwarte, czytanie w ramach akcji cała Polska czyta dziecom, imprezy z udziałem rodziców? Jakoś odnoszę wrażenie, że w porównaniu z innymi przedszkolami nie ma takich okazji za dużo.
            Będę wdzięczna za informację, bo dotychczas nie udało mi się namierzyć żadnego rodzica z tego przedszkola w realu smile

• Moje starsze dziecko od dwóch lat chodzi do Chrześcijańskiego Przedszkola Samuel. Jesteśmy bardzo zadowoleni.. to takie przedszkole z wartościamismile Ciepła atmosfera, bliskie relacje między dziećmi i nauczycielami. Bardzo rodzinnie. Teraz otwierają placówkę na Ursynowie na Dereniowej.. , przedszkole będzie nazywało się Daniel. Przenoszę mojego synka na Ursynów, bo stamtąd bliżejsmile
      • Hej,
        bardzo mi zależy na dobrych doświadczeniach mojej córeczki z przedszkolem, bo ja sama miałam kiepskie.. Czemu Ty i Twoi znajomi byliście niezadowoleni z Żyrafy? Jestem ciekawa, bo już zaczęłam się zastanawiać nad tym przedszkolem, bo tyle dobrych opinii ma na forum.. Będe wdzięczna za odpowiedź mój mail to alice51@gazeta.pl
        pozdrawiam
      • Dzień dobry, chciałabym Was prosić o informacje dotyczące dojazdu do przedszkola Moje Cudowne Lata - chodzi mi o to, jak duże są korki na ul. Podgrzybków i czy zimą są problemy z przejazdem tą ulicą. Z góry dzięki za informacje - smile
    • Witam serdecznie,

nasza córka od 2 miesięcy jest w przedszkolu Active Kids na kabatach.
      Ma już prawie 6 lat i to ostatnia przygoda z przedszkolem. Żałuję , że przedszkole nie było otwarte wcześniej. Ostatnio nie chciała jechać z nami na wakacje bo opuści kilka dnia w przedszkolu ( szok!).

Niestety córka musiała pójść do przedszkola jak miała niecałe 3 lata dlatego mamy trochę doświadczeń. Zanim zdecydowaliśmy się na przedszkole robiliśmy rozeznanie, odwiedzaliśmy , szukaliśmy opinii itd.
      Najpierw był Mały Olimpijczyk - było całkiem w porządku chociaż córka niezbyt chętnie zostawała ale myśleliśmy , że to z powodu wieku ( 2 lata 9 miesięcy). Zakończyliśmy przygodę jak na koniec dnia właściciel ( mężczyzna ) był sam na koniec dnia z dziećmi - chłopcy + dziewczynki...
      Następnie przedszkole państwowe na Dembowskiego - porażka, totalne lekceważenie, trauma dla dziecka , mega wku... rodzice. Jak za PRL. Ogólnie lepiej jak najszybciej zapomnieć !

W międzyczasie mocno interesowaliśmy się Europejskim Przedszkolem Dwujęzycznym - 2 wizyta - widzę płaczące w kącie dziecko... Po krótkiej rozmowie pytam jak sobie poradzą jak córeczka będzie płakać ? "... w naszym przedszkolu nie zdarza się żeby dziecko płakało cały dzień " Po tej odpowiedzi podziękowaliśmy za spotkanie i zrezygnowaliśmy.

Kolejne to Owieczka Asia - również kabaty. Po przedszkolu państwowym totalna zmiana. Całkowicie inne podejście. Sympatyczne Panie, codzienny angielski, basen i inne ciekawe zajęcia. Poźniej mała zmiana - przejście do Owieczki na Nowoursynowskiej. Na plus na pewno połowa dnia z Ciocią Yemi ( Native Speaker ). Trochę niedociągnięć w zakresie bezpieczeństwa ale jest to jedno z 2 przedszkoli , które byśmy wybrali jeżeli od nowa musieliśmy wysłac dziecko do przedszkola prywatnego.

Kolejne to przedszkole państwowe Hirszfelda - jesteśmy zadowoleni chociaż to nie to samo co prywatne smile Córka bardzo dużo się nauczyła i rozwinęła. Przystosowała się również do realiów szkolnych ale... W grupie 25 dzieci i o podejściu indywidualnym możemy zapomnieć. Angielski ( jako zajęcia dodatkowe ) raz w tygodniu. Po spóźnieniu do przedszkola "rozmowa dyscyplinująca". Rozmowy dyscyplinujące rodziców były niemalże codziennie ... ( oczywiście względem różnych rodziców ).
      Na pewno nie żałujemy ale dodatkowo chodziliśmy na zajęcia z angielskiego za 650 zł miesięcznie przez co lepiej było wybrać prywatne przedszkole z native speakerem.

No i obecnie Active Kids - może jesteśmy krótko i ma dobry start ale jesteśmy zachwyceni.
      Zarówno właścicielka jak i ciocie bardzo miłe i kontaktowe. Córeczka rano wstaje i pyta czy już jesteśmy gotowi , żeby ją zaprowadzić do przedszkola smile Ogromny plus za to, że zajęcia prowadzą Native Speakers z bardzo fajnym akcentem. Po 2 miesiącach córka otworzyła się w mówieniu , potrafi poprosić o picie, jedzenie , zapytać czy może się dłużej pobawić itp.
      Pewnie dużo słów znała już wcześniej ale teraz potrafi złożyć je w całość i nie boi się mówić.
      Co prawda wybór tego przedszkola był przypadkowy - odwiedziliśmy je za względu na bliskość domu i zachwyciło mnie wnętrze i pierwsza rozmowa z właścicielką...
      Okazało się jednak świetnym wyborem i po miesiącu zyskało pozycję nr 1 na naszej przedszkolnej liście smile

Podsumowując nasze doświadczenia polecam wybór pomiędzy Owieczką Asią - www.naturalneprzedszkole.asia lub Actice Kids - www.activekids.edu.pl z dużym akcentem na aktywne dzieciaki tongue_out

• ps. zapomniałam o jedzeniu... nie wiem kto dostarcza catering ale jest podobno "przepyszne" smile
        I na Hirszfelda również było "przepyszne". Chodziła tam córka naszych znajomych ,która miała alergię chyba na wszystko co da się jeść i jakoś sobie z tym radzą. Jeżeli ktoś ma problemy żywieniowe to wtedy zdecydowanie polecam : www.przedszkole50.waw.pl a w dodatku są za to przyznawane dodatkowe punkty rekrutacyjne.

Mam nadzieję, że opinie będą dla kogoś pomocne. Są to moje a właściwie nasze subiektywne opinie dlatego najlepiej samemu sprawdzić. ( ale przedszkole na Dembowskiego radzę omijać szerokim łukiem )

• wiolecia87 napisał(a):

Cytat Zakończyliśmy przygodę jak na koniec dnia właściciel ( mężczyzna )

ojezu!! mę-żczy-zna??!!
        NA PRA WDĘ??!
        i co teraz?! i co teraz?!
        MĘŻCZYZNA został z dziecmi!
        na Twoim miejscu przeprowadzilabym krucjate przeciwko wszystkim ojcom suspicious

--
        Siedzieć w domu na macierzyńskim big_grin Normalnie wstaje taka mama malucha, albo kilku maluchów, kiedy chce, siada i tak siedzi, czas płynie, a ona siedzi - aż do wieczora, bo potem znowu się kładzie. by lampka_witoszowska
      • Pozwolę sobie na odpowiedź ponieważ pracuję w przedszkolach i miałam okazję szukać miejsca dla dziecka w przedszkolach na warszawskim Ursynowie.
        Na zakończenie dnia w większości ursynowskich placówek dzieci z różnych grup zbierają się w jednej sali i czekają na przyjście rodziców. Zazwyczaj na godzinę (a nawet dłużej) przed zamknięciem zostają tylko z jedną panią. Jest to normą. A zadaniem nauczycielki jest zaplanowanie takich działań, które sprawią, że gdy będzie pomagała w toalecie jednemu dziecku pozostałe nie zrobią sobie w między czasie krzywdy. Śledzę stronę "Małego Olimpijczyka" oraz innych ursynowskich przedszkoli i obserwując chociażby znajdujące się tam zdjęcia jestem w stanie wywnioskować, że właściciel przedszkola na Symfonii jest bardzo zaangażowany w życie i w pracę przedszkola, dzieci na pewno dobrze go znają i pozostanie pod jego opieką przez pewien czas zapewne nie stanowi dla nich problemu. Problem w tym przypadku może stanowić brak wykształcenia pedagogicznego pana właściciela. Dla uściślenia w Polsce jest kilku panów "przedszkolanków" i nie słyszałam o tym, aby rodzice narzekali na ich pracę.
        Droga "Wioleciu" zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego Twoje dziecko przez tak krótki czas tak często zmieniało placówki? Skoro w Owieczce Asi było dobrze to czy Twoja córka nie mogła tam pozostać? Zmiana otoczenia, opiekuna i kolegów nie wpływa pozytywnie na poczucie bezpieczeństwa dziecka. Uważam, że miejsca idealnego nie znajdziesz, zawsze znajdzie się jakieś "ale".
        Co do rozmów dyscyplinujących w przedszkolu publicznym - wcale im się nie dziwie, przy tak dużej grupie dzieci i ustalonym z góry grafiku, jedno spóźnienie może zdezorganizować pracę grupy, ale rodzicom ciężko to zrozumieć, sama miałam z tym problem zanim zaczęłam pracować w przedszkolu. Dla pań w placówkach prywatnych spóźnienia też stanowią problem, ale komentuje się to na bieżąco między sobą, rodzice nie są o tym informowani "klient nasz Pan".

Pozdrawiam
        • oj mamusia przewrazliwiona, ze sie nikt nad kazdym paproszkiem na dziecku nie pochylal, to zmieniala placowki fazylion razy.
          a teorie o okropnej placowce zawsze mozna dorobic.
          nieziemsko mnie ubawil powod, ze mezczyzna zajmowal sie dziecmi wink

--
          22 alternatywy dla kary
          • Ty się nie śmiej, bo to straszne. Wiadomo, co takiemu mężczyźnie do głowy strzeli? To są istoty zupełnie nieobliczalne! Weźmie się taki i upije na przykład przy tych dzieciach i zacznie sprośne piosenki śpiewać...
            Albo zaśnie malowniczo przykryty gazetą.
            A już najgorzej, jak dziewczynce pójdzie tyłek podcierać, a reszta dzieci sobie w tym czasie nic nie zrobi, bo będą zagospodarowane - to już w ogóle strach, bo mogłoby się okazać, że jeden taki lepszy niż sześć niewiast i całą ideologię feministyczną szlag trafia suspicious
            --
            Wszystkich moderatorów Bóg po śmierci zabiera do nieba, żeby ci dwadzieścia cztery godziny na dobę moderowali modlitwy do niego.
            • Nie wiem czy czytamy to samo ?? Napisałam, że jest to moja subiektywna opinia a o taką tutaj chyba chodzi? No chyba , że mi się wydaje ...

Nie jestem przewrażliwiona i nie chronię córki od wszystkich nieszczęść i porażek.
              Po prostu jeżeli przedszkole mi nie odpowiada to je zmieniam i wybieram to ,które uważam za lepsze. Jeżeli macie ochotę aby Waszymi dziećmi opiekował się jedynie obcy mężczyzna to Wasz wybór. Mi to przeszkadzało i owszem jest to dla mnie problem. I nie porównujcie męża do obcej osoby. Tata to jest tata a opiekun to będzie zawsze obca osoba.

A jeżeli Wy macie taki świetny instynkt i intuicję w wyborze najlepszego przedszkola to serdecznie gratuluję. Szczerze.

Ja znalazłam 2 przedszkola , które sprawdziły się znakomicie i o tym napisałam a skoro miałam doświadczenia z innymi to również to opisałam.

Rozumiem, że każdy ma swój pogląd na różne sprawy i każdy podejmuje takie decyzje , które wg niego są najlepsze dla dziecka. Ciekawa jest czy macie dzieci bo tak swobodnie rzuciłybyście je gdziekolwiek i niech sobie radzą ...

A to forum ma służyć pomocą w wyborze przedszkola dla dziecka a te pseudo żarciki ( ciężko to zresztą nazwać) tylko je zaśmiecają...
              • Strasznie Waćpani wrażliwa na tle swoich subiektywnych opinii i cudzych subiektywnych nie toleruje suspicious
                Póki co większość wątków o złej opiece w placówkach czy podłych nianiach maltretujących dzieci dotyczył - o cudzie! - kobiet - opiekunek. Zdumiewające, nie?

Fajnie, że przedszkole zmieniasz, kiedy *Tobie* nie odpowiada. A co na to córka? "Dzieci i ryby..."?

"Tata to jest tata a opiekun to będzie zawsze obca osoba."
                Powiedz to mojej koleżance - jej "tata to tata" dostał lata za to, że ją zgwałcił... Zdarza się. I nie jest to powód, żeby stosować metodę modliszek big_grin

Nie mam instynktu i pierwsze przedszkole - u Józefitek - wybrałam fatalnie: babska były kompletnie niekumate. Drugie już było znakomite. Z czego wynika, że mam dziecko. Przeżyło 13 lat i ma się dobrze big_grin

Podoba mnie się też opcja pouczania akurat mnie i Murwy w kwestii "czemu służy forum" suspicious
                --
                Wszystkich moderatorów Bóg po śmierci zabiera do nieba, żeby ci dwadzieścia cztery godziny na dobę moderowali modlitwy do niego.
                • bj32 napisała:

Cytat Podoba mnie się też opcja pouczania akurat mnie i Murwy w kwestii "czemu służy forum" suspicious

tak, tak.
                  mnie rowniez to urzeklo.

--
                  emocje dziecka
                • Nie Waćpani proszę Pani , nie Waćpani...

Nie wie również czyją opinię Pani czytała bo na pewno nie moją... Albo problem z czytaniem ze zrozumieniem albo pomyliła Pani osoby.

" Póki co większość wątków o złej opiece w placówkach czy podłych nianiach maltretujących dzieci dotyczył - o cudzie! - kobiet - opiekunek. Zdumiewające, nie? " -czego to dotyczy ??? Czy ja pisałam COKOLWIEK o maltretowaniu dzieci ??????? To Pani napisała odpowiedź do moje opinii a teraz przypisuje mi swoje własne słowa... Ciekawe...

Widzę również, że ideologia dorobiona a jakże... każde przedszkole wybieraliśmy wspólnie ( oprócz Dembowskiego - czego żałowałam ).
                  Przed zapisaniem oglądaliśmy stronę internetową, budynek z zewnątrz i umawialiśmy się na spotkanie abyśmy mogli ocenić zarówno my jak i córka. Jeżeli mówiła , że jest "nie fajne" to nawet nie braliśmy pod uwagę... Co do fazyliona ( interesujące słowo ) zmian przedszkola to nie uważam żebyśmy jakoś strasznie wybrzydzali. W Olimpijczyku kilka miesięcy, na Dembowskiego kilka dni, w Owieczce - rok, na Hirszfelda ( państwowe - rok szkolny) i teraz wakacje w Active. Może jak uda mi się rozszyfrować to słowo to wtedy zrozumiem a na tą chwilę zostanę przy swoim zdaniu tongue_out

Nie bardzo rozumiem wtrącenie o zgwałconej koleżance ale cóż. Jest mi przykro ,że miała taką sytuację ale nie wiem co to ma wspólnego z opieką w przedszkolu. Napisałam chyba wyraźnie , że mi osobiście przeszkadza aby to mężczyzna opiekował się córką i towarzyszył w tak intymnych sytuacjach jak korzystanie z toalety. Chyba nie jest to tak trudno zrozumieć , że jest to moje odczucie, moja decyzja i wrzucanie mnie do worka feministek i już nie wiem co tam pisałyście jest trochę za szybkie ale każdy ma swoje zdanie i je szanuję. Zwróciłam uwagę, że jest to forum na którym ktoś stara się znaleźć informacje pomocne w wyborze przedszkola i może niekoniecznie interesować co Waćpani bj32 myśli o mnie smile

"
                  Podoba mnie się też opcja pouczania akurat mnie i Murwy w kwestii "czemu służy
                  > forum" suspicious
                  " - myślę, że akurat to zdanie też wiele mówi o szanownych Paniach. Oczywiście nie mi krytykować wysoką samoocenę Szanownej Waćpani ale pozwala wyrobić subiektywną opinię tongue_out

pozdrawiam forumowiczów i

ps. jak się można do Pań zwracać ? Wszechpotężne Panie adminki może być ? Czy może jakoś mniej wzniośle wystarczy ?

• Wiesz co? Najlepiej gdybyś wcześniej popytała o opinię na temat danego przedszkola, albo poszła na dni otwarte, moja córka będzie chodziła do Akademii Bystrzak, właśnie na Ursynowie od poniedziałku mają dni otwarte, ma być pokaz umiejętności warsztaty dla rodziców i dzieci.
    • Mam dwójkę dzieci w echach i jestem zadowolona. Fajne Panie, świetne zajęcia, angielski na poziomie, dzieci lubią tam zostawać. Małe grupy i przedszkole nie jest w piwnicy tudzież przyzeimiu... Maja mały ale swój płac zabaw.
      Może mniej mi się podoba dyrekcja ale dla mnie najważniejsze dzieci i to ze osoby które się nimi zajmują robią to z sercem i pomysłem
    • Słyszałem dobre opinie na jego temat

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.