Warszawa, Ursynów, prywatne przedszk...

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Drogie Mamy,
    będę wdzięczna za Wasze opinie na temat prywatnych przedszkoli na
    warszawskim ursynowie. Od września chciałabym zapisac córkę do
    jednego z nich, miałam na oku Echa Leśne lub Małych Odkrywców. A
    może polecacie inne?
    • 28.05.10, 08:36 Odpowiedz
      nat,
      synek mojej kolezanki z pracy chodzi do zielonej ciuchci
      młody dobrze sie tam bawi
      z tego co mi Viola mówi mały ma dużo ciekawych zajec, wycieczek
      mysle,ze warto abys podjechala i zobaczyla
      sama zobaczysz jakie wrazenie na Tobie wywrze

• 31.05.10, 11:46 Odpowiedz
      Zależy w której części Ursynowa smile

--
      --------------------
      Si vis pacem, para bellum
    • 29.07.10, 11:41 Odpowiedz
      Moja opinia o Chatce Skrzatce:
      Samo przedszkole ma wady i zalety - zależy co dla kogo jest ważne. Trzeba pójść
      i obejrzeć. Budynek duży, przestronny, przy lesie kabackim jest atutem. Niestety
      przy opadach śniegu dojazd jest prawie niemożliwy. Wyżywienie - catering (ok,
      ale często nie trzymają diety. Napisze też o tym czego nie widać na pierwszy
      rzut oka.Problemem są właścicielki przedszkola - zupełnie nastawione na zysk
      nawet w obliczu sytuacji życiowej.
      Mimo najwyższej ceny na rynku w umowie zawarta możliwość podwyżki, o czym nie
      informuje się szczególnie - skwapliwie z tego korzystają. Umowa prawie wyłącznie
      chroni prawa właścicielek. Brak jakiejkolwiek chęci porozumienia gdy zaczyna się
      mieć uwagi. Zdanie rodziców nie jest brane przez nie pod uwagę - wszystko jest
      narzucane. Jak ktoś się nie zgadza to fora ze dwora. Dobro dzieci nie ma dla
      nich znaczenia. Rotacja pracowników stosunkowo duża - ale to raczej standard w
      tej branży.
      w skali 1-10 ocena:
      Opieka - 8
      wyżywienie - 7
      Lokalizacja - 5
      Cena - 2
      współpraca - 0
    • 18.05.12, 15:53 Odpowiedz
      ja polecam Przedszkole Żyrafa, szeroki wachlarz zajęć, bardo miłe panie przedszkolanki a przede wszystkim zadowolona córkasmile
      • 02.01.13, 14:39 Odpowiedz
        przedszkole Żyrafa jest super. Moja córeczka wraca z przedszkola bardzo zadowolona. każdego dnia opowiada mi co robiła, czego nowego się nauczyła. Zajęcia pozwalają na połączenie nauki z zabawą a zdrowe domowe posiłki przygotowywane przez panią kucharkę dają nam- rodzicom pewność iż nasze dzieci zdrowo się odżywiają
      • 28.02.13, 14:00 Odpowiedz
        zgadzam się z wypowiedzią Pani :asiuladob. Moja córka uczęszcza do tego przedszkola i jest bardzo zadowolona. myślałam że ciężko będzie się jej odnaleźć w nowym miejscu ale jednak się myliłam. Zawsze jak wracamy do domu to zdaje mi relacje z całego dnia co robiła a widząc jej uśmiech na twarzy jestem przekonana iż wybór właśnie tego przedszkola był jak najbardziej trafny
    • 19.05.12, 21:19 Odpowiedz
      Ja również polecam przedszkole Mały Olimpijczyk.
      Małe grupy, kameralna atmosfera. Ciocie znają wszystkie dzieci, nie tylko ze swojej grupy.
      Dzieci, zwłaszcza w starszych grupach, przygotowują ciekawe projekty, np. na temat przyjaźni.
      Maluszki dostają dużo troski i uwagi, szybko się adaptują.
      Brawo dla pani Dyrektor - wspaniała osoba, bardzo zaangażowana i z dużą klasą.
      Jedyny minus to moim zdaniem zbyt rzadkie wychodzenie na dwór, zwłaszcza w okresie zimowym.
      Poza tym bez zarzutu.
    • 03.01.13, 17:25 Odpowiedz
      Ja polecam przedszkole Inspiren na ul. Lokajskiego 14. Bardzo przytulne i uwielbiane przez moją córkę a wcześniej przez syna (chodził do niego przez 4 lata i został wspaniale przygotowany do startu w szkole). Panie są cudowne, mają dużo ciepła, życzliwości i świetnych pomysłów na zabawę. W przedszkolu dzieci uczestniczą w wielu ciekawych zajęciach jak eksperymenty, muzyka, dziecięca matematyka, angielski. Jest wiele ciekawych wycieczek. Ale najważniejsze jest to jak się czują w przedszkolu dzieci. Mam pełne zaufanie do tego przedszkola i do Pań. Gorąco polecam!
    • 04.01.13, 10:20 Odpowiedz
      Ja polecam przedszkole Cudowne Lata. Przede wszystkim rewelacyjna opieka i bardzo dobra współpraca z Paniami oraz Panią Dyrektor. Dzieciaki mają dużo atrakcji. Każdy piątek jest tematyczny, przyjeżdżają teatrzyki, są eksperymenty "naukowe", kucyk którego dzieciaki uwielbiają. Organizowane są wycieczki krajoznawcze. Jest oddzielna super wyposażona sala gimnastyczna oraz sala do integracji sensorycznej. Dla mnie jednym z większych plusów jest ich własna kuchnia a nie catering. Mój synek nie wyjdzie z Przedszkola bez podwieczorku i ciągle prosi o dokładki (co nie miało miejsca w innym przedszkolu). Plac zabaw jest genialny- przestronny, super wyposażony, najlepszy ze wszystkich ursynowskich przedszkoli. Jest też grupa z rozszerzonym angielskim, mój synek do niej nie uczęszcza, ale wiem że jest bo nam proponowano.
      Budynek powstał specjalnie z myślą o przedszkolu, więc jest całkowicie do niego przystosowany, a nie tak jak inne przedszkola które odwiedzaliśmy gdzieś w "piwnicach" bloków. Sale bardzo przestronne.
      Teraz o minusach- jak dla mnie trochę lokalizacja. Bez samochodu się nie obędzie. Jeździmy z początku Ursynowa i zajmuje nam to jakieś 12 minut od wyjazdu z garażu. Szkoda że nie jest trochę bliżej. Dla kogoś z Kabat lub Natolina dużo lepiej. Lokalizacja ta ma jednak plus, że żadnej ulicy nie ma w pobliżu.
      Drugi minus to moim zdaniem drogie zajęcia dodatkowe. Zajęć w cenie podstawowej jest dostatecznie dużo (jest angielski), dlatego my się nie zdecydowaliśmy. Cena ogólna jak na Ursynów jest porównywalna do innych placówek (sprawdziłam ich 14).

w skali 1-10 ocena:
      Opieka - 10
      wyżywienie - 10
      Lokalizacja - 5
      Cena - 6
      współpraca - 10

Zanim trafiliśmy do Cudownych Lat (ze względu na lokalizację nie myśleliśmy o tym przedszkolu na początku) odwiedziliśmy kilka innych przedszkoli. Oto nasze spostrzeżenia:

Mały Olimpijczyk- chodził tam synek mojej koleżanki, byli bardzo zadowoleni. Nasz synek się tam nie przystosował, coś mu nie pasowało. Chodził przez miesiąc i codziennie była ogromna histeria przy odprowadzaniu. Jak się pojawiałam to był też płacz i od razu idziemy do domu. Jakby cofnął się w rozwoju, nie chciał mówić, ciągle płakał. Wcześniej chodził do żłobka, więc nie była to dla niego nowość. Złego słowa o przedszkolu nie powiem, panie były miłe, ale coś było nie tak dla synka. Wystrój i jedzenie takie sobie, ale gdyby synkowi się podobało to na pewno byśmy zostali. Po miesiącu zabraliśmy synka, miał zostać w domu, ale znaleźliśmy Cudowne Lata. Drugiego dnia nie chciał już wyjść z przedszkola.

Jeżykowa Dolinka- z wyglądu bardzo podobna do Małego Olimpijczyka. Oba przedszkola zlokalizowane są w tzw. podziemiu bloku. Od dalszych znajomych słyszeliśmy, że są zadowoleni, ale nam jakoś nie przypadło od gustu. Plac zabaw ubogi i niestety dość daleko od przedszkola.

Żyrafa- dla mnie największe nieporozumienie ze wszystkich przedszkoli. Po pierwszym miesiącu wypisała się dwójka dzieci, które synek zna ze żłobka. Byli bardzo niezadowoleni. My też mamy niemiłe doświadczenia z tym przedszkolem, ale to już zainteresowanym mogę opowiedzieć na priv. No i te upiorne schody. Jestem na nie.

Piotruś Pan- w przedszkolu byliśmy jak wszystkie dzieci były na placu zabaw. Jakoś nie przypadło nam do gustu. Pani Dyrektor podważała kompetencje konkurencji. Dla nas czegoś takiego się nie robi.

Mali Odrywcy na Dereniowej- słyszeliśmy dobre opinie od znajomych, ale nie byliśmy, gdyż nie było miejsc. Bylismy w filii na Bogatki, ale za daleko.

Byliśmy jeszcze w Owocowym Przedszkolu, Małych Olimpijczykach na Nowoursynowskiej, Echach Leśnych.

• 04.01.13, 20:36 Odpowiedz
        Trochę razi mnie wkładanie Małego Olimpijczyka i Jeżykowej Dolinki do jednego worka poprzez pisanie, że podobnie wyglądają. Czy wszyscy ludzie wyglądają podobnie tylko dlatego, że mają głowę, ręce i nogi? Jedno z tych przedszkoli jest pięknie pomalowane, ma ozdoby ścienne w żywych kolorach i wchodząc do niego dostaje się dawkę pozytywnej energii (przynajmniej takie było moje odczucie). Natomiast drugie to smutne kolory, puste ściany, wieje nieprzyjemnym chłodem od tych wnętrz. I to tylko różnice w wyglądzie, a inne aspekty zarówno kadrowe jak i chociażby jadłospis (dla nas bardzo istotny ) też są całkowicie odmienne. W mojej opinii przedszkola diametralnie różne.
      • 12.03.13, 13:26 Odpowiedz
        Czy to przedszkole Cudowne lata to jest to samo co Moje cudowne lata na Gasek? Myslalam o nim dla mojego synka (grupa z rozszerzonym angielskim), ale nie ma zbyt wiele opinii w internecie. A moze ktos ma jeszcze jakie doswiadczenia z tym przedszkolem ? Bardzo prosze o opinie ?
        • 12.03.13, 23:15 Odpowiedz
          Tak, to jest te przedszkole na Gasek. My chodzimy do tej zwykłej grupy i jesteśmy bardzo zadowoleni. W przypadku szczegòłowych pytań proszę o informacje lub kontakt na maila.
          • 12.12.13, 20:41 Odpowiedz
            Witam,
            chciałam dopytać o Cudowne lata. Byłam tam już na rozmowie z p. dyrektor i samo przedszkole bardzo mi się podoba. Osoba dyrektorki też robi bardzo dobre wrażenie. Ale jedyny minus jaki widzę to właśnie lokalizacja. Czy mogłabyś napisać jak dojazd tam wygląda na codzień, tzn czy ten zjazd korkuje się rano w godzinach szczytu, jak sytuacja wygląda zimą, tzn czy ulica jest odśnieżona i czy nie nie ma tam ślizgawicy?
            I jeszcze mam pytanie jak oceniasz współpracę z rodzicami. Czy dla rodziców przewidziano jakieś aktywne uczestnictwo, np zajęcia otwarte, czytanie w ramach akcji cała Polska czyta dziecom, imprezy z udziałem rodziców? Jakoś odnoszę wrażenie, że w porównaniu z innymi przedszkolami nie ma takich okazji za dużo.
            Będę wdzięczna za informację, bo dotychczas nie udało mi się namierzyć żadnego rodzica z tego przedszkola w realu smile

• 14.03.13, 14:14 Odpowiedz
        Moje starsze dziecko od dwóch lat chodzi do Chrześcijańskiego Przedszkola Samuel. Jesteśmy bardzo zadowoleni.. to takie przedszkole z wartościamismile Ciepła atmosfera, bliskie relacje między dziećmi i nauczycielami. Bardzo rodzinnie. Teraz otwierają placówkę na Ursynowie na Dereniowej.. , przedszkole będzie nazywało się Daniel. Przenoszę mojego synka na Ursynów, bo stamtąd bliżejsmile
      • 06.05.13, 00:09 Odpowiedz
        Hej,
        bardzo mi zależy na dobrych doświadczeniach mojej córeczki z przedszkolem, bo ja sama miałam kiepskie.. Czemu Ty i Twoi znajomi byliście niezadowoleni z Żyrafy? Jestem ciekawa, bo już zaczęłam się zastanawiać nad tym przedszkolem, bo tyle dobrych opinii ma na forum.. Będe wdzięczna za odpowiedź mój mail to alice51@gazeta.pl
        pozdrawiam

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.