wcześniej do zerówki, wcześniej do szkoły Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Córka jest ze stycznia 1999.Zamiast trzymać ją jeszcze rok w maluchach, poszła
    do średniaczków.Poszła z myślą, że wyślę ją rok wcześniej do szkoły. Po
    wprowadzeniu obowiązkowych zerówek sprawa się skomplikowała. Na tyle, że
    trudno uzyskać wiążące informacje na temat np testu gotowości szkolnej.
    Zamiast jednego problemu mam wiec dwa: 1 czy wysyłać córkę do zerówki, bo mimo
    jej niezlego rozwoju, ciągle sie waham 2 jak to formalnie przeprowadzić?
    Chętnie przeczytałabym o doświadczeniach mam, ktrych dzieci poszły wcześniej
    do szkoły. A co do drugiego tematu to nie mam złudzeń, że pewnie muszę iśc do
    jakiegoś kuratorium smile
    pozdrawiam
    --
    gosia
    • możesz ją spokojnie wysłać wcześniej do zerówki, najlepiej do zerówki w
      przedszkolu, i decyzję o wysłanie do szkoły podejmować rok później

najwyżej pochodzi sobie dwa lata do zerówki, nie stanowi to żadnego problemu,
      moja córka też chodziła dwa razy do zerówki (nie dlatego, że chciałam ją
      wcześniej wysłać do szkoły, tylko dlatego, że z braku miejsca "w pięciolatkach"
      dali ją do grupy zerówkowej, umiała wszystko, co tam robili, ale nie widziałam
      sensu wysłać wcześniej do szkoły z różnych względów)

do zapisania dziecka do zerówki nie jest potrzebne żadne zaświadczenie o
      jakiejkolwiek dojrzałości, musisz to tylko uzgodnić z dyrektorem przedszkola
      (może się nie zgodzić, jeśli będzie miała komplet zerówkowiczów)

natomiast do wcześniejszego zapisania do dziecka potrzebna jest pozytywna
      opinia miejscowej poradni psychologiczno-pedagogicznej (w przedszkolu powinni
      wiedzieć, gdzie takowe się znajduje)

pozdrawiam
      Judyta
    • Mój syn też jest ze stycznia 1999! Dokładnie 13 styczeń. Ale on chodzi teraz do
      średniaków. Do zerówki idzie za rok, tj. w 2005, a nie teraz od września. Ja
      nie chciałam, żeby był w starszej grupie. Jest duży, i chyba największy w
      grupie, ale chcę, żeby chodził ze swiom rocznikiem. Mam wrażenie, że zabrałabym
      mu dzieciństwo posyłając rok wcześniej do szkoły. Ale to moje zdanie, możecie
      się z tym niezgodzić.

Pozdrawiam

Ala

--
      A to moje dzieci:
      Damian, Kamil i Oleńka
      • Moja Maja jest z 23 stycznia, w zerówce radzi sobie dobrze.11 kwietnia ma mieć
        test dojrzałości szkolnej tyle że ja juz nie chce jej wcześniej posyłać do
        szkoly. Mam taki plan, że teraz pojdzie do szkolnej zerowki bo chodzila do
        zerowki przedszkolnej. Jedyny problem to kolezanki, ale to da sie jej wytlumaczyc.
        Wlasciwie to z wielu powodow bronie ją teraz przed szkola, ale jest jeden
        podstawowy, jest bardzo wrazliwa, opiekuncza i nie jest gruboskorna.
        Jest drobniutka, dopiero ostatnio oddala status najmniejszej w zerowce innym
        dziewczynkowm.
        Wydaje mi sie ze pobyt w zerowce szkolnej oswoi ja ze szkola, bo tego przejscia
        sie obawiam.
        pozdrawiam
        --
        gosia
    • Cześć Gwiazdko smile Mam teraz podobną sytuację jak Ty rok temu - moja Julka jest
      z 3 stycznia 2005, kończy teraz pięciolatki i od września idzie do zerówki.
      Ponieważ myśl o tym, co będzie potem spędza mi sen z powiek, to już teraz w
      czerwcu idę z nią na badanie do poradni psychologiczno pedagogicznej przed
      zerówką. Jest dzieckiem zdolnym, ale chciałabym żeby było jej jak najlepiej smile.
      --
      A tu są moje dzieci:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=6254638&v=2&s=0
    • Mój syn jest z 22 stycznia 1999. Chodzi do przedszkola ze swoim rocznikiem,
      teraz jest w 5latkach. Od września idzie do zerówki, ale do szkoły, bo chcę aby
      oswoił się ze szkołą.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.