Dodaj do ulubionych

Przedszkola Białystok

24.02.11, 10:21
Witajcie,
podzielcie się Waszymi opiniami na temat przedszkoli w Białymstoku.Opiszcie Wasze doświadczenia- te radosne i smutne.Zachęćcie do dobrych przedszkoli i zniechęcie do złych. Opisujcie jak są prowadzone i na jaką opiekę mogą w nich liczyć nasze dzieci.Stwórzmy aktualny ranking przedszkoli w Białymstoku !
Może ja zacznę od zniechęcenia i przestrogi przed "Promyczkiem" na Kisiela. Piękne wnętrza kuszą rodziców, ale opieka i program edukacyjny to wielka porażka. Moje starsze dziecko miało pecha - zapisałam skuszona warunkami zewnętrznymi, ale odchorowało ten pobyt i cofnęło (bądź przystopowało) się w rozwoju.
Młodsze zapiszę z pewnością gdzie indziej - tym razem będę ostrożniejsza.
Czekam na Wasze opinie i przestrogi. Mama.
Edytor zaawansowany
  • mama_amelii 05.04.11, 08:55
    Może ta strona w jakiś sposób pomoże.Ja mogę wypowiadać się w samych superlatywach na temat Słonecznego przedszkola pod każdym względem,a szczerze odradzać Wesołe nutki(z dwoma miałam do czynienia(ale to są prywatne przedszkola o samorządowych niewiele wiem)
    super-przedszkole.pl/pokaz/miejscowosc/Bialystok/1348.html
    www.sloneczneprzedszkole.eu/
    --
    Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,
    nie obleka tego faktu w słowa.
  • alfa1979 05.04.11, 09:09
    Moje dzieci chodzą do przedszkola prywatnego na Boruty. Jak dla mnie rewelacja. Panie naprawdę się starają, widać ogromny postęp w rozwoju u dzieci, Panie są miłe, aczkolwiek jak dziecko coś przeskrobie to mówią i starają się z rodzicami wspólnie zaradzić, co mi się osobiście bardzo podoba.
  • agaja5b 06.04.11, 18:42
    Hej białostoczanki. Mamy w planach przeprowadzkę do Białegostoku w przyszłym roku, a w związku z tym że mam na stanie dwoje dzieci w wieku przedszkolnym (4,5 oraz 2,5)to mam takie pytania: jak sytuacja z miejscami w przedszkolach, jakie są kryteria naboru, a może któraś miała tak, że musiała przenieść dziecko w trakcie roku( u nas będzie to styczeń/luty).Moja starsza będzie wtedy w zerówce więc chyba musi się dla niej znaleźć miejsce. Najbardziej mnie interesuje sytuacja w okolicach Leśnej Doliny, Słonecznego Stoku ale z ogólnobiałostockim stanem przedszkoli też chętnie się zapoznam.
  • taktak-nie 07.04.11, 11:54
    Hej,

Podsyłam adres strony z indeksem większości przedszkoli w Białymstokusmile Mam nadzieję, że pomożesmile Pozdrawiam
  • ida.lipcowa 07.04.11, 18:41
    taktak-nie napisała:

> Hej,
    >
    > Podsyłam adres strony z indeksem większości przedszkoli w Białymstokusmile Mam nadzieję, że p
    > omożesmile Pozdrawiam

Nie,nie pomoże.Założycielka postu prosiła o podzielenie sie opiniami a nie o podawanie bzdetnego linku z danymi adresowymi.
  • bajaderka36 09.04.11, 11:01
    Troje dzieci,kilkoro siostrzeńców i bratanków,dzieci znajomych.Moje opinie-świetne wszystkie przedszkola na Zielonym Wzgórzu nr 77 i 79 oraz 76, aczkolwiek mam jeszcze wskazania na konkretne,na najbardziej niesamowite kochające swą prace przedszkolanki w tych przedszkolach wyprawiające z dziećmi w sensie pozytywnym cuda i wspaniałości we wszystkich dziedzinach(ewentualnie nazwiska na priv).
    Omijać PS 36 -dzieci znajomych krolika hołubione a inne różnie,Montessoru bez przyszłości bo dalej nie ma podstawówki,większosć pań starszych i wypalonych),PS 31-kiedys świetne teraz do niczego,dużo na pokaz robione ale kadra się nie przejmuje,wokoło nowe bloki i dużo kandydatów;z prywatnych omijac Wesołe Nutki ,słyszałam dobre opinie o Słonecznym na Dziesięcicnach aczkolwiek podobno bardzo młode panie to i ucza się dopiero pracy na dzieciach i nie robią tyle co w dobrym państwowym ale podobno dyrektorka konkretna ,to i pewnie przedszkolanki rozwiną skrzydła.
  • agaja5b 09.04.11, 18:40
    Dzięki za konkrety.
  • mama_mama0 10.10.11, 17:52
    nasze dziecko chodzilo do prywatnego przedszkola muzyczne nutki na ul. produkcyjnej.niestety mamy okropne wspomnienia z tamtego okresu. corka ciagle plakala i zadawala tylko jedno pytanie: "mamo ale czy ty po mnie przyjedziesz?" serce mi pekalo. pytala 100 razy wieczorem i rano jak wstala. ona plakal i ja tez. poza tym po pierwszym tygodniu byla juz chora. byc moze dlatego ze rodzice przyprowadzaja chore, przeziebione dzieci a moze dlatego ze w kazdej sali jest klimatyzacja. jedzenie tez pozostawialo wiele do zyczenia. ciagle tylko kapusta i kapusta! budynek jest stary i smierdzi stechliznal a wpisowe kosztuje 500zl!!! w ciagu jednego miesiaca zmienily sie 3 panie prowadzace grupe, dla takich dzieci to nie bylo dobre rozwiazanie. dzieci chodzily zasmarkane, zaplakane, kaszlace. raz bylam swiadkiem sytuacji kiedy dziwczynka plakala a pani nawet do niej nie podeszla! pobyt w tym przedszkolu to byla masakra!poza tym ostatnio spotkalismy kolezanke corki na placu zabaw i okazalo sie ze jej rodzice tez sa nie zadowoleni i beda dziecko przenosic. my teraz jestesmy w przedszkolu panstwowym. jest super! dziecko jest zadowolone i usmiechniete. nikomu nie polecam przedszkola wesole nutki
  • leneczkaz 29.11.11, 09:57
    To ja się totalnie nie zgodzę z opinią o Promyczku. Mieliśmy 2 tyg. problemów adaptacyjnych, ale po tym czasie mogę orzec, że to fajna placówka. Nie wiem o jakie 'piękne wnętrza' chodzi- p-kole jest zwyczajne (ładne, czyste) chyba, że ktoś mieszka w slumsie. Panie są bardzo różne w grupach, więc ciężko mi coś napisać o Waszych, ale u mojego syna po tym czasie się 'dotarły' z dziećmi i niezła z nich paczka wink .. Choć mój syn nieodmiennie zakochany w pani od ang. z innej grupy..

> Moje starsze dziecko miało pecha - zapisałam skuszona warunkami zewnętrznymi

Znowu te wnętrza.. Gdzie Ty mieszkasz? I jaka normalna matka zapisuje dziecko bo jej się wnętrze podoba???

a
    > le odchorowało ten pobyt i cofnęło (bądź przystopowało) się w rozwoju.

Wytłumacz mi traumę związaną z tym p-kolem. Bo my mieliśmy tylko jeden problem- synek był największym łobuzem. Dzieci są tam naprawdę dobrze wychowane, fajne. Panie kochane, a pani dyrektor to do rany przyłóż!!
    Najprawdopodobniej Twoje dziecko nie było gotowe na p-kole. Ile tam było i co się działo zanim 'odchorowało pobyt'?

Jedyny minus jaki można napisać, to rzadkie wychodzenie na podwórko. No ale co poradzić jak to rodzice proszą, żeby nie puszczać dzieci..
    --
    http://lbdm.lilypie.com/1KPQp1.png
  • leneczkaz 29.11.11, 10:06
    - Jedzenie robią na miejscu- ślinka cieknie jak się w na stołówkę zajrzy- pieką pizze, ciasta, pączki, robią sosy spagetti, zupy powtarzają się co 20 dni, codziennie mięsko.. Panie pomagają maluszkom, zachęcają, jak trzeba karmią. Mój osobisty syn przytył 2kg. w ciągu 2 m-cy, nauczył się jeść mięso i jest już w 90% samodzielny jedzeniowo.
    - Mają fajne zajęcia. Syn wali po angielsku aż nam kopary opadają, przychodzi pani od rytmiki bardzo wymagająca. Co m-c są teatrzyki, filharmonia i inne atrakcje.
    - Wszystkie dzieci (4 grupy) się znają, znają swoich rodziców, jest rodzinna atmosfera której 'dobrym duszkiem' jest Pani Dyrektor.
    - Mój maluch chodzi chętnie, wraca z opowieściami, rozwija się pięknie i widać, że jest tam szczęśliwy.
    --
    http://lbdm.lilypie.com/1KPQp1.png
  • inga1977 06.12.15, 17:54
    polecam nasze szkraby na ryskiej 3
  • mum_t 23.05.13, 11:19
    Mowa już była na forum o przedszkolu Wesołe Nutki na ul. Produkcyjnej 3, ja również mam fatalne doświadczenia. Można by tu dużo mówić o bezpieczeństwie dzieci i wsadzaniu ich do taksówek bez zapiętych pasów i braku opiekunów.
  • garfield1507 09.06.13, 15:26
    Ja tam byłam zadowolona z przedszkola wesołe nutki na produkcyjnej. moj syn chodził tam z uśmiechem na twarzy, wielokrotnie się zdarzało, że nie chciał wracać do domu. rozmawiałam z rodzicami dzieci z grupy syna i także bardzo chwalili przedszkole. nie wiem skąd takie negatywne opinie o tym przedszkolu...
  • ida.lipcowa 04.09.14, 15:52
    Ze Słonecznego odeszła obecnie połowa tych świetnych pań, podobno uciekły do przedszkoli samorządowych.Nie ma co krywać,wszystkie prywatne sa nastawione na zysk jak normalny biznes, dlatego rotacja kadry duża.
  • asa31.12 04.09.19, 15:34
    Słoneczne na Gajowej to totalna porażka. Tylko kasa się liczy. Na dzieci nikt nie zwraca uwagi, a już panie to najmniej. Właścicielka nabiera autystyczne agresywane dzieci z papierami nie mając wykwalifikowanej kadry do opieki nad nimi. Tragedia, tylko z wierzchu dobrze wygląda.
  • niepoz7ryw5any 29.06.16, 16:10
    Zapraszam przedszkola do współpracy z nami! Można dostać finansową pomoc !
    www.facebook.com/dotacjedlaprzedszkoli/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka