Dodaj do ulubionych

Przedszkole nr 346 „Pod Kasztanem” Warszawa

26.05.11, 14:33
Witam, bardzo proszę o opinie o tej placówce ale w miarę aktualne bo na forum znalazłam jedynie strasznie stare. Syn idzie w tym roku do tego przedszkola a strona jest nieaktualna i wciąż przepraszają bo jest w przebudowie....

z góry dziękuję
Obserwuj wątek
    • yuty Re: Przedszkole nr 346 „Pod Kasztanem” 13.06.11, 19:03
      Moje dziecko właśnie kończy to przedszkole.
      Przedszkole jest ok pod warunkiem, że trafi się na odpowiednie panie, my poznaliśmy różne panie i różne też były z nimi problemy, niektóre mam wrażenie minęły się z powołaniem.
      Na pewno bardzo fajne są zajęcia dodatkowe, pani od angielskiego jest wprost uwielbiana przez wszystkie dzieci, tańce i rytmika też super, gimnastyka może być.
      Jedzenie jest dobre i zróżnicowane.
      Dzieci mają ciekawe zajęcia prowadzone w grupach, niektóre moje koleżanki dziwiły się, że moje dziecko w zwykłym (czytaj nieprywatnym) przedszkolu robi takie fajne rzeczysmile
      • nena123 Re: Przedszkole nr 346 „Pod Kasztanem” 20.06.11, 14:26
        Mój syn tez idzie od września do tego Przedszkola. Wybrałam je bo jest blisko domu.
        Także chętnie poczytam opinie.
        Syn miał krótki epizod ze żłobkiem w tym samym miejscu, ale przerwaliśmy chodzenie bo chorował i strasznie nie chciał tam chodzić ani bawić się z dziećmi. Teraz jest trochę lepiej "uspołeczniony" ale ciągle synek mamusi. Trochę się martwię jak bedzie w przedszkolu. Ale żłobek bardzo mi się osobiście podobał, kadra i zabawy.
        Mam nadzieję, że przedszkole też będzie przyjazne.
        • ap77 Re: Przedszkole nr 346 „Pod Kasztanem” 21.06.11, 09:39
          osobiscie wybralam (rok temu) Pod Tecza, a nie Pod Kasztanem. Straszny moloch to przedszkole, Panie srednio zaawansowane (bylam na dniach otwartych i codziennie obserwuje zza plotusmile W porownaniu do naszego przedszkola, malo sie dzieje (znajome dzieci chodza) jesli chodzi o atrakcje kulturalne, zajecia animacyjne. NO i to przedszkole dla zaprawionych w boju dzieci, samodzielnych! nie lekliwych, bezproblemowych najlepiej. I wtedy jest ok.
          --
          Mama KaOwiec
          Zapraszam! (prosze pukac na mojego maila gazetowego)

www.zabawkowicz.pl/
          • totata Re: Przedszkole nr 346 „Pod Kasztanem” 15.05.14, 16:35
            ap77 napisała:

> osobiscie wybralam (rok temu) Pod Tecza, a nie Pod Kasztanem. Straszny moloch
            > to przedszkole, Panie srednio zaawansowane (bylam na dniach otwartych i codzien
            > nie obserwuje zza plotusmile W porownaniu do naszego przedszkola, malo sie dzieje
            > (znajome dzieci chodza) jesli chodzi o atrakcje kulturalne, zajecia animacyjne.
            > NO i to przedszkole dla zaprawionych w boju dzieci, samodzielnych! nie lekliwy
            > ch, bezproblemowych najlepiej. I wtedy jest ok.
            Dlatego "Pod Tęczą" większość dzieci do pierdółki smile) Niestety nasz maluch dostał się Pod Tęczę, ale będzie tam pasował smile)
        • kw.84 Re: Przedszkole nr 346 „Pod Kasztanem” 28.06.11, 08:03
          Moja córka też od września zaczyna przygodę z przedszkolem pod Kasztanem. Co do samego przedszkola nie mamy specjalnych obaw, doświadczona kadra, spora przestrzeń i możliwości dla dzieci. To sprawa indywidualna jak które dziecko odnajdzie się w nowej sytuacji.
          Ponieważ dni integracyjne są dopiero pod koniec sierpnia, może umówimy nasze dzieci gdzieś na placu zabaw, żeby się poznały. We wrześniu będzie im łatwiej. Ja co prawda jestem w pracy, ale do 17 córka jest z babcią i krążą po okolicznych placach zabaw. Moja córka będzie w grupie Misiaków, a wasze dzieci
          • nena123 Re: Przedszkole nr 346 „Pod Kasztanem” 28.06.11, 13:53
            Mój syn bedzie w grupie na piętrze - nie pamiętam czy była nazwa tej grupy, ale nie grupa mieszana z dwóch roczników tylko druga. Niestety w dniach adaptacyjnych nie bedziemy mogli uczestniczyć bo będziemy właśnie nad morzem. Zastanawiam się więc jak to bedzie z tą adatpacją mojego syna. W dzień ja także jestem w pracy, a synek z opiekunką. Ale po pracy zawsze jak jest pogoda wychodzimy razem na plac zabaw. Kilkoro dzieci z osiedla już znamy, ale wszyscy będą w innych grupach. Sama nie wiem ile tych grup w końcu będzie.
            • kw.84 Re: Przedszkole nr 346 „Pod Kasztanem” 28.06.11, 14:25
              Też nie wiem ile będzie grup. Na ostatnim zebraniu „chodziły” listy to widziałam trzy: Rybki (grupa mieszana 3-4latków, Misiaki i grupa bez nazwy. Z tego co wiem ta bez nazwy i Rybki będą na górze, Misiaki na dole, a czy jeszcze jakaś grupa to nie wiem, ale wydaje mi się że 3 grupy to mało.
              Córka z babcia też znają kilkoro dzieci, ale akurat nikogo z Misiaków. Gdzie te Misiaki się ukrywają? big_grin
              • jonaska Re: Przedszkole nr 346 „Pod Kasztanem” 09.08.11, 08:22
                ap77 - skoro nie masz doświadczeń nie pisz nieprawdy
                co miesiąc jest praktycznie coś - teatrzyk, wyjście lub coś się dzieje. Lista wisi zawsze w szatni więc można poczytać.
                Bardzo złe doświadczenia mam związane z jedną Panią. Ale mój syn sprawiał sporo kłopotów. Jednak wsparcia od tej Pani nie otrzymałam, a jedynie oskarżenia i dołowanie.
                Pani dyrektor bardzo pomocna., trzyma rękę na pulsie.
                Pani Sławka, Basia, Hania ----moje dzieci je uwielbiały.

Dlaczego moloch? bo jest połączone ze żłobkiem?
                Każdy ma swój plac zabaw.

Dziecko przynosi sporo prac.
                Widzę,że dzieci naprawdę lubią te Panie.

Więcej mogę napisać odpowiadając na konkretne pytania.

Ja polecam w każdym razie serdecznie jako mama 2 chłopców.
                Starszy już skończył, młodszy będzie teraz w zerówce w przedszkolu.
                smile))

ps. każdy ma jakieś zastrzeżenia. ja też miałam zastrzeżenia kiedy idąc do domu z synem, usłyszałam stek wyzwisk w kierunku synka z placu zabaw Pod Tęczą. Pani z długim płaszczu zareagowała, kiedy całkiem głośno zawołałam, ze wypadałoby zareagować. Była baaardzo zajęta rozmową z koleżanka.
                moja sąsiadka dosyć często chodziła na rozmowę do przedszkola - zwracała uwagę na ilość szkieł na placu zabaw na przykład...jak widzisz znamy różne sytuacje, ale nie są to nasze doświadczenia z innych przedszkoli...a tylko ktoś coś mówił...
    • misianda Re: Przedszkole nr 346 „Pod Kasztanem” 26.08.11, 11:04
      Przez dłuższy czas nie wchodziłam na forum bo nie pojawiał się żaden wpis a tu proszę! Dziękuję za opinie smile Mój syn będzie w grupie Smerfów w budynku łączonym ze żłobkiem, na dole. Był już na zajęciach adaptacyjnych...nic rewelacyjnego ale zobaczył taki dzień w przedszkolu w pigułce. Były zabawy, korzystanie z toalety, jedzenie podwieczorku, niby leżakowanie. Szkoda tylko, że dzieci się jakoś nie zapoznawały...ale to zbyt mało czasu było. Jesteśmy pełni nadziei ale i obaw, Syn chodził do żłobka bardzo kameralnego a tu takie duże grupy... tam podejście prawie indywidualne, tutaj tyle dzieci do "zaopiekowania się". W żłobku miał dwóch kolegów za którymi strasznie tęskni bo w wakacje już nie chodzili do żłobka i nie miał z kim łobuzować wink (bo on z tych żywiołowych jest). No cóż, zobaczymy w praktyce, my w dużym stresie on podchodzi na luzie i oby tak pozostało.
      Pozdrawiam wszystkie Mamy i Tatusiów z Kasztanów i Tęczowego również (to był nasz pierwszy wybór ale się nie dostaliśmy wink
      • 48milka Re: Przedszkole nr 346 „Pod Kasztanem” 11.05.12, 17:28
        KU PRZESTRODZE RODZICÓW
        Mój synek do niedawna uczęszczał do przedszkola pod Kasztanem.Niestety nie wybaczę sobie tego że aż tak długo...codziennie myślę o tym jak mogłam być tak nieodpowiedzialna i nie dostrzegać znaków, które od dawna mi dawał.Jego smutne oczy,spuszczona głowa,agresja,niechęć do zabawy,malowania a przede wszystkim brak jakiegokolwiek postępowania w rozwoju.Chodziliśmy do psychologów,martwiliśmy się bardzo.Wystarczyła zmiana przedszkola i wszystko się odblokowało.Do niedawna zamknięte w sobie dziecko stało się radosne,uśmiechnięte.Wreszcie zostało docenione.Rozwija się wspaniale,bardzo szybko robi postępy.Tylko ja wciąż nie mogę sobie tego wybaczyć.Przecież to my rodzice powinniśmy na to reagować,buntować się i nie dopuszczać żeby osoby które nie lubią dzieci pracowały z dziećmi.Mój syn padł ofiarą totalnego braku akceptacji,ciągłego szykanowania,ciągłego niezadowolenia ze strony pani przedszkolanki.Zdenerwowane,wypalone wyżywają się na NASZYCH NAJUKOCHAŃSZYCH BEZBRONNYCH SKARBACH.Mój skarb niestety trafił na taką niezadowoloną z życia przedszkolankę,która ciągle się dąsała, przewracała oczy,w której oczach było tyle pogardy, że mogłaby obdarować całe przedszkole.Ciągłe pretensje, ciągłe skargi,dąsanie się,obojętność i od września ani jednej maleńkiej pochwały, ŻADNEJ ŻADNEJ.Uważam że takie osoby nie powinny pracować w przedszkolu bo robią wielką krzywdę...a tu chodzi tylko o malutki uśmieszek,miły gest i troszkę serdeczności...czy jestem tak bardzo wymagająca...chyba nie.Rodzice nie dajmy się, bo musimy nasze kochane pociechy wychować na pewnych siebie,docenionych i wartościowych ludzi.Niestety z Panią M z grupy T będzie to bez najmniejszych szans.
        • bj32 Re: Przedszkole nr 346 „Pod Kasztanem” 11.05.12, 20:30
          Chodziliście do psychologów i nie stwierdzili, że straszny stan psychiczny dziecka to kwestia mobbingu w przedszkolu? Ciekawe. W dodatku zmiana przedszkola przyniosła *natychmiastową* zmianę w zachowaniu dziecka?
          Bo w sumie tylko tyle mi się udało wyczytać z Twojego postu.
          Inna rzecz, ze "my rodzice, powinniśmy reagować" i na przykład rozmawiać z dzieckiem, zamiast ciągać je po psychologach. Ja zawsze wiedziałam, z czym córa ma problem, a - zauważ - komunikacja werbalna kuleje szalenie przy głębokim niedosłuchu. W dodatku - o cudzie! - rozmawiałam z przedszkolankami, terapeutami, a teraz rozmawiam z nauczycielami. Dzięki czemu wiem, jakie problemy i z czym związane może mieć mój najukochańszy skarb. I nie muszę się biczować za to, ze ileś czasu nie dostrzegałam znaków. A Ty sama - matka! - ileś czasu nie widziałaś problemu, spędzając z dzieckiem większość doby, natomiast masz żal do kobitki, która ma pod opieką przez kilka godzin 20 - 30 dzieci. Fajne.

No, jedno jest pewne: z interpunkcją młoda mieć problemów nie będzie. Ani z logicznymi wypowiedziami. Bo słowo daję: na podstawie Twojego postu nie jestem w stanie wyrobić sobie choćby minimalnej opinii ani o przedszkolu, ani o przedszkolance-potworze.
          --
          Ale że co? Że Ty pomagasz bez niczego? To nie pomagaj? A.... nie pomagasz? No tak. To zajmij się swoimi sprawami, a nie wszczynaniem pyskówek w każdym wątku. - by Anka7961
          Przepraszam wszystkich userów, których nie lubię. Przepraszam.
        • kw.84 Re: Przedszkole nr 346 „Pod Kasztanem” 14.05.12, 09:09
          Bardzo mi się nie podoba wypowiedź 48milki, bo gdybym nie znała przedszkola to bym pomyślała że jest okropne. Owszem w każdym przedszkolu choć nie powinno się tak dziać, ale może się trafić nazwijmy to nieodpowiedni pedagog, jednak przecież w każdej grupie są 2stałe Panie + 1 pedagog do pomocy i dodatkowo kilka zmieniających się Pań do pomocy/obsługi, więc to cały zespół musiałby być tak okropny… a w to nigdy nie uwierzę.
          Moja córka chodzi do grupy Misiaków gdzie Panie Iza i Monika są jak anioły smile Na górze w rybkach Pani Basia jest nie do pobicia, kompletnie zwariowana na punkcie dzieci. Naprawdę każdemu życzę takiego podejścia.
          Ja z przedszkolem jestem zachwycona, oprócz bardzo dobrej opieki na co dzień, cały czas coś się dzieje. Teatrzyki, konkursy, programy edukacyjne, występy… Naprawdę dzieci mają wiele atrakcji i możliwości rozwoju.
          • ap77 Pod Tecza 16.05.12, 22:38
            napisze jeszcze o animacjach w naszym przedszkolu (Pod Tecza)
            1-2 x w miesiacu sa koncerty stalej grupy muz. (muzyka etniczna, naprade na wysokim poziomie, nie jakie infantylne rzępolenie)
            1 x na kwartal jest teatrzyk, ktory przyjezdza do przedszkola
            1x w roku wyjezdzaja autokarem do jednego z warszawskich teatrow
            1x w roku jest wycieczka wyjazdowa (wczoraj wlasnie byla super wycieczka do osrodka eko. z dzikimi zwierzetami-dzieci zachwycone zwl. sowąsmile
            Wycieczki /spacery: do pobliskiej biblioteki, na orlik i do szkoly podstawowej, do lasu bielanskiego, nad kanalek z Marzanna, wyprawa na okoliczne ogrodki dzialkowe etc etc.
            +Dzien Dziecka w plenerze (impreza w ogrodzie, kucyki, dmuchany zamek)
            Festyny w plenerze np. we wspolpracy z Fundacja Myszka Norka (zbieramy pieniadze na chore dzieci, a przy okazji sie bawimy-np byly pokazy strazy pozarnej, nawet woz przyjechal!!!)
            Swieto pieczonego ziemniaka (grill w ogrodku)
            wizyty policjantow
            wizyty zwierzatek (węże)
            wizyty Myszki Norki
            nie wspominam juz o imprezach z okazji Świat, Dniach Babci Dziadka itp., bo to standard w kazdym przedszkolu.
            I jeszcze ciagle maja jakies tygodnie tematyczne-a to tydzien hiszpanski, chinski, niemiecki nawet zydowski ostatnio!
            Codziennie tworza prace plastyczne, istna manufaktura! Czesc prac wygrywa konkursy ogolnoprzedszkolne
            I jeszcze warsztaty kulinarne, pieczenie ciasteczek, chleba itp.
            Uff to sie nachwalilamsmile
            --
            Zapraszam na forum Mama KaOwiec
            • ap77 Re: Pod Tecza 16.05.12, 22:39
              dla tych co sie dostali i chca poznac przedszkole polecam nasz blog (zawsze na swiezo uaktualniany)
              podtecza.blogspot.com/
              --
              Zapraszam na forum Mama KaOwiec
    • odpowiedzialnamama Re: Przedszkole nr 346 „Pod Kasztanem” 26.09.14, 12:07
      UWAŻĄJCIE NA TO PRZEDSZKOLE!!!! Wczoraj spotkałam "opiekunki" z dziećmi na placu Wilsona! Sam siedziały w jednym miejscu (bujały się na dziecięcych huśtawkach) i paliły papierosy, a dzieci same biegały po placu zabaw! Nie wiem czy w każdym publicznym przedszkolu "opiekunki" interesują się tylko sobą, ale dla mnie z punktu widzenia matki to było oburzające!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka