Dodaj do ulubionych

opłaty podsumowanie wszystkiego

08.09.11, 09:15
napiszcie mi mamy jak u Was wyglądają opłaty w przedszkolu; rada rodziców, ubezpieczenie, książki do przedszkola, przybory, czy coś tam jeszcze co macie opłacić.
U nas po wczorajszym zebraniu mam dość
Ubezpieczenie 50 zł
książki 5 latka 80 zł
rada rodziców wolne datki ja dam 50 zł
przybory( farby kredki kartki itp) 100 zł
Jak dla mnie trochę dużo jak na wrzesień co prawda to jednorazowa opłata ale akurat wszystko na raz sad i do tego opłata już za wrzesień posiłki i godziny.
--
http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqvfxmnyg7uvw2.png
Edytor zaawansowany
  • slonko1335 08.09.11, 09:20
    1.Opłata za przedszkole 2,9 za każdą godzinę ponad podstawę-moje dzieci zostają na 3 takich godzinach-drugie dziecko 50 procent zniżki w tej opłacie.
    2. wyżywienie 5,50 dziennie za każde dziecko
    3. ubezpieczenie po 30 zł
    4. książki dla zerókowiczki - 80 zeta
    5. Rada Rodziców 160 na rok za jedno 280 za dwoje - płatne w dwóch ratach na początku i w połowie roku.
    6.Wyprawki - po 80 za dziecko na rok, płatne w dwóch ratach na początku i w połowie roku
    7. co miesiąc dla każdego z dzieci opakowanie chusteczek higienicznych w pudełku
    8. zajęcia dodatkowe w przedszkolu: syn-rytmika-25 złotych; córka-rytmika, taniec, gimnastyka, angielski - 101 zł
    9. nie wiem czy będzie jeszcze jakaś książka do religii
    --
    Sygnaturka się zgubiła....
  • atena12345 08.09.11, 09:23
    250 zł czesne za 8 godz
    obiady koło 6 zł/dzień (nie pamietam) - platne w nastepnym miesiącu
    350zł wpisowe jednorazowe na cały okres uczeszczania dziecka
    35 zł ubezpieczenie.
    Za kredki, kartki, radę rodziców i inne duperele nie płacę
  • atena12345 08.09.11, 09:25
    za rytmike i angieski tez juz nie płacę
  • ciociacesia 08.09.11, 09:45
    u mnie prywatne kosztuje 500zl za 5 godzin i 780 za opieke od 7 do 18
    wpisowe 300zl
    obiad 7,5 - sniadanie, dwa dania, podwieczorek i bonusy jesli zostanie dluzej i bedzie glodne
    --
    zakładanie wątków tego typu to jak próba przekonania geja że seks z kobietą jest fantastyczny
  • ancymon123 08.09.11, 10:55
    Cesia, to tez masz jak darmo.
    U nas najtaniej znalazłam 550 zł pól etatu/ 760 zł cały + wyżywienie 260 zł. A mój chodzi teraz do takiego gdzie nie ma połówki etatu tylko jedna opłata 960 zł za wsio (opieka, wyżywienie, rytmika, angielski...).
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bx1hparv9wtta.png
  • ciociacesia 08.09.11, 11:10
    wlasnie kolo 900 place
    --
    'Im mniej rozmiarów, tym bardziej elitarny sklep. Worów nie sprowadzamy, mutantów nie popieramy.'
  • leneczkaz 08.09.11, 13:49
    U mnie 520 za cały dzień + 7zł/dzień za wyżywienie.
    --
    Maksymilian 10.10.2008, Aleksander (*19.08.10- 17tc)
    http://lbdm.lilypie.com/vo8Op2.png
  • atena12345 09.09.11, 08:10
    w Mysłowicach big_grin
    i przedszkole jest z własnym odgrodzonym placem zabaw, dostosowanym dla najmłodszych. Jest dużo zabawek, basen z kulkami, jeździki i rowerki na zewnątrz.
    Całkiem przyzwoite warunki za przystępna cenę. Oczywiście nie ma monitoringu wink
    Za pobyt dziecka ponad 8 godzin na dobe płaci sie 50 zł więcej czesnego.
    Zobaczymy jak bedzie wink
  • agni71 08.09.11, 09:39
    ubezpieczenie 32 zł
    ksiązki tez dla 5-latki - 82 zł
    rada - jeszcze nie ustalone do końca, prawdopodobnie 200 zł/rok
    przybory - sami przynosimy (kredki, klej, flamastry) lub składamy sie w grupie (w miare potrzeby, nie wiem, jeszcze jakie i ile tych składek będzie)
    opłaty 2,77 za platne godziny (u mnie będa dwie) + 8 zł wyzywienie calodzienne
  • upartamama 09.09.11, 08:51
    we wrześniu zapłacę:
    30 zł ubezpieczenie
    50 zł wyprawka + woda
    60 zł rada rodziców (cały rok)
    6,5 zł za wyżywienie dzienne
    10 zł rytmika (za miesiąc)
    2,2 za godzinę ponadprogramową (jest na 2 godziny) czyli razem we wrześniu:
    389,80 zł
    A to tylko jedno dziecko, za rok pójdzie drugie i nie będzie wiele taniej..........
    przedszkole publiczne.............
  • ciociacesia 08.09.11, 09:41
    ubezpieczenie 45
    podrecznik 3 latka - okolo 50zl
    rada rodzicow 80zl
    kredki i farby - dostalismy liste - spokojnie mozna sie zamknac w 100zl
    dodatkowa godzina 2,63 - max 3 godziny dziennie bo potem zamykaja szkole na 4 spusty
    obiady 3,5
    --
    'Im mniej rozmiarów, tym bardziej elitarny sklep. Worów nie sprowadzamy, mutantów nie popieramy.'
  • budzik11 08.09.11, 10:00
    Ile wyniesie opłata za pobyt - nie wiem jeszcze, syn zadeklarowany jest na 3 godziny ponad nieodpłatne 5 godzin - ale jako że stawka wynosi ok. 3,50/h, to będzie dziennie ok. 10zł czyli ok. 210zł. miesięcznie
    Stawka żywieniowa 8,10zł. dziennie
    poza tym:
    karty pracy - 60zł (raz w roku)
    ubezpieczenie - 28zł (raz w roku)
    wyprawka (przybory) 38zł (raz w roku)
    RR - 10zł (miesięcznie).
  • takasobieja79 08.09.11, 10:05
    tu gdzie mieszkam oplata za przedszkole dla 3 latak 15 godzin tyg za darmo. mala chodzi wlasnie pietnacie tak by sie pobawic. Przekaski i picie wliczone w cene.
    Place jej za sniadanko za caly miesiac 9 funtow.
    Innych oplat nie ma....
  • upartamama 09.09.11, 08:52
    krakowskie ceny
  • indigo_kid 08.09.11, 10:02
    Dla mnie podejrzanie wygląda kwota na przybory szkolne 100zł.
    Ileż tego dziecko zużyje?
    Bryza kartek: ok14zł
    kredki: max 10 zł
    nożyczki kupowałam po 2zł (takie którymi dziecko nie zrobi sobie krzywdy)
    strugawka (jej podkresliło mi, nie w polskim słowniku słowa strugawka) , gumka, max 2-3 zł
    Mokre chusteczki: 6zł za ok80szt nie będzie, ze dziecko zużyje 2 opakowania
    Farbki akwarele kupowałam po 4zł
    plakatóki ok 9zł
    kolorowy papier ok 2+3 zł nie zużyje dwa bloki daje 6zł

Wychodzi na to, że jakieś 70zł by starczyło, czy mam błędne wyobrażenie o potrzebach w tej kategorii?
    U nas w p-kolu rodzice dostali listę co mają przynieść do szkoły dla dziecka:
    kartki ksero bryzę,
    kredki: świecowe, ołówkowe,
    4 ołówki
    nożyczki
    klej w sztyfcie i płynny
    paczka mokrych chusteczek
    farbki akwarele i pędzelek
    Z zaznaczenie, że rzeczy te będą do wspólnego użytku więc żeby nie kupować jakichś wypasionych.
    Rzeczy kupowałam na wyprzedażach wiec wydałam mniej niż 50zł.

• przeciwcialo 09.09.11, 16:34
    Atr plastyczne to szerokie okreslenie i dzieci duzo więcej wykorzystuja niz to co napisałaś.
  • lilithia13 18.08.13, 16:19
    Przepraszam, ale gucio prawda. Wyposażając moje własne i Tylko moje dziecko w art plastyczne, nie wydam więcej niż 60 zł na X miesięcy. A nie mam zamiaru dofinansowywać rzeczy dla innych dzieci. Od tego mają własnych rodziców. Możliwe, że będę spostrzegana jako ta "up****liwa" matka, ale jakoś nie widzę powodu robienia mnie w balona na każdym kroku i wyłudzania pieniędzy ode mnie.
    Mój syn rysuje i maluje często ( w domu i żłobku (teraz idzie do przedszkola )), od roku lub dłużej ma te same przybory i jakoś nadal wystarczają.
    Mokre chusteczki? Ok...paczka, góra dwie na miesiąc, ale rączki się MYJE a nie tylko wyciera chusteczkami.
  • mondovi 08.09.11, 10:05
    Rada Rodziców - 50zł za semestr (płatne do listopada)
    Ubezpieczenie 36zł
    Książki 70zł
    Przybory plastyczne 50zł (semestr)
    Teatrzyki 35zł
    Chusteczki 5zł
    --
    nie lubię pustych głów, pustych słów i pustych butelek
  • kasialip5 08.09.11, 10:26
    Prywatne przedszkole- czesne 820zł + ubezpieczenie 42 zł. Wszystko wliczone w czesne.
  • agnieszka_sn6 08.09.11, 12:07
    U nas, mała miejscowość na dolnym śląsku, przedszkole publiczne
    ubezpieczenie 30 zł
    książki (5 tatka) 77 zł
    rada rodziców 50 zł
    wyprawka 30 zł
    herbata, cukier, mydło, papier do łazienki 20 zł
    obiad 3 zł/dzień
    dodatkowa godzina 1,3 zł
  • mamamarta30 28.02.12, 18:01
    u mnie podobnie i jeszcze coś takiego że 1 dziecko 100%,drugie 50% trzecie 0% oczywiście prócz wyżywienia
  • koza_w_rajtuzach 08.09.11, 12:18
    Ubezpieczenie - 22 zł
    Rada rodziców - 90 zł
    Wyprawka - 150 zł (+kilka rzeczy trzeba było samemu kupić, myślę więc, że koszt wszystkiego to jakieś 200 zł)
    Książki - 90 zł

A tak poza tym to każda godzina dodatkowa kosztuje 2,4, natomiast wyżywienie za miesiąc to jakieś 80 zł (gdy dziecko nie chodzi do przedszkola, to ma odliczane za wyżywienie i te zadeklarowane dodatkowe godziny też).

--
    Klara (styczeń 2006)
    oraz
    Staś (styczeń 2009)
  • agusa79 08.09.11, 13:01
    Rada Rodziców 50 zeta na miesiąc!!! czy to nie jest dużo, jesteśmy pierwszy rok w przedszkolu wiec nie wiem co mam myśleć
    U Nas 1,94 zł/h na 09/2011 ubezpieczenie 35 zł , art. papiernicze jednorazowo. Co miesiąc paczka chustek

--
    Aga - mama Patryka (23.10.2008)
  • budzik11 08.09.11, 13:28
    Zależy, co będzie z tych pieniędzy kupowane. U nas w ubiegłym roku było 20zł/mies, ale zostało na ten rok 500zł z ubiegłorocznych składek, więc pani stwierdziła, że nie ma sensu zbierać tak dużo, skoro to jest niewykorzystane. A były kupowane upominki z okazji dnia dziecka, Mikołaja, na Gwiazdkę, był opłacony wodzirej i przekąski na bal karnawałowy, jakieś teatrzyki przyjezdne, mini cyrk, kupiony poczęstunek dla rodziców i dla dziadków z okazji dnia Matki i Ojca oraz Dnia babci i dziadka itp.
  • marika012 08.09.11, 15:31
    > Rada Rodziców 50 zeta na miesiąc!!!

Bardzo dużo, u nas było 50 zł na rok. Ale faktycznie wszystkie imprezy były płatne dodatkowo (teatrzyki, bal karnawałowy, prezenty mikołajkowe i od zajączka, festyn rodzinny, dzień babci itp.) Może faktycznie lepiej płacić co miesiąc określoną kwotę.
  • przeciwcialo 09.09.11, 16:36
    Ja płaciłam i nadal taka stawka w przedszkolu jest to 45 zł za semestr.
  • kannama 08.09.11, 13:21
    Ubezpieczenie- 33
    Ksiazka (3-latek)-63
    Rada Rodziców- 50
    Przybory- 80
    Wyzywienie 4.60
    Za godzine 1,39
  • zabulin 08.09.11, 13:28
    U mnie za przedszkole prywatne czynne od 6.30 do 17.00 place 420 zł/m-c + 9,5 stawka żywieniowa dzienna.

Jesli dziecko jest nieobecne i rodzic zglosi to wczesniej, zwracają 7 zł.

300 zl wpisowe (w tym materiały na cały rok, ubezp., dwa jezyki, rytmika).

Po mojej stronie jest zapewnienie koca, poduszki, pantoli, kubek, szczotka, pasta i recznik.

O radzie rodzicow w przedszkolu słyszę po raz pierwszy.
  • karolina17w 08.09.11, 13:43
    Przedszkole prywatne:
    250 czesne co miesiąc (w to wliczone jest 8h opieki, każda dodatkowa godzina to 10 zł)
    250 wpisowe (na cały okres uczęszczania)
    47 ubezpieczenie (co roku).
    8zł/dzień za wyżywienie - śniadanie, 2 danie, zupa i podwieczorek. Jeżeli dziecko zostaje dłużej jak do 16 to odgrzewają zupę)

Do tego zajęcia dodatkowe to angielski, niemiecki i rytmika. Języki obce mnie na razie nie interesują - 2-latek po prostu za mały jest. Podręczniki też odpadają. Ale na rytmikę go zapisze - te zajęcia będą odbywać się w czasie trwania zajęć, nie po godzinach(10zł/m-ąc).

Dodatkowe koszty to:
    kapcie
    kredki
    ryza papieru
    chusteczki wyciągane
    chusteczki nawilżane
    pieluchy(jeśli dziecko nosi, każda paczka jest przypisana do konkretnego dziecka).

Reszta rzeczy typu ręczniczki, ubrania, kubek-niekapek, pościel, koc to miałam w domu więc specjalnie nie kupowałam. Jedynie 3 pary spodni dresowych i ustnik do niekapka. rady rodziców brak u nas.
  • ewcia1980 08.09.11, 19:34
    U nas:
    - 41 zł ubezpieczenie
    - 50 zł rada rodziców
    - 50 zł wyprawka za cały rok
    - 70 zł książka
    - 30 zł woda mineralna (3 zł miesięcznie - zapłaciłam za całość)
    Oprócz tego musiałam nabyć herbatę, cukier, chusteczki higieniczne, chusteczki gastronomiczne i pastę do zębów

Opłata za przedszkole ... córka zadeklarowana jest na 7 h dziennie czyli 2 h ponad podstawę programową - koszt 110 zł miesięcznie

jedzenie - 6 zł/dzień (za sam obiad i podwieczorek, śniadania przynoszą swoje)
  • sabka22 08.09.11, 20:38
    U Nas:
    1.35zł ubezpieczenie
    2.30zł wyprawka na cały rok.
    3.rady rodziców nie ma.
    4.95zł książki do zerówki.
    5.4zł dziennie za sniadanie,obiad,podwieczorek(pyszne domowe robione na miejscu)
    I to wszystko,aaa za 2 pierwsze godz ponad podstawe 4zł każda następna 1,30 i tak za syna mies będę płaciła 340zł (od 7-16) a za córkę 220zł bo ma 50% zniżki.
    Jeszcze po paczce chusteczek muszą przynieść.
    --
    fotoforum.gazeta.pl/5,2,sabka22.html
  • sabka22 08.09.11, 20:40
    aha rytmika jest za darmo i dodam że obiad składa się z dwóch dań..piszę bo w szoku byłam jak przeczytałam że w niektórych przedszkolach jest jedno danie.
    --
    fotoforum.gazeta.pl/5,2,sabka22.html
  • zjawa1 08.09.11, 21:14
    To u nas tez sa obiady dwu-daniowe. Sniadania tezsmile Ja bylam w szoku jak dowiedzialam sie, ze w jenym z przedszkoli na sniadanie podaja tylko np. zupe mleczna czy mleko z platkami!
    U nas jest zupa mleczna/mleko z platkami plus chcleb z szynka, pomidorem do tego jakis owoc.
    Mamy jedzenie tzw,, domowe". Czyli wlasciwie wszystko panie kucharki same robia, nawet kisiel, bo widzialam juz nie razsmile
    Ostatnio jak robily pierogiwink
    --
    www.gazeta.pl www.youtube.com/watch?v=uhV4me_k8Y8
  • upartamama 09.09.11, 09:03
    u mnie np. wczoraj były na śniadanie zupa mleczna i kanapki z szynką i czekoladą, na obiad rosół z makaronem na drugie gulasz z kaszą i surówką z pekińskiej kapusty, kompot na podwieczorek batonik.
    dziś jest w przedszkolu 7 dzień a na podwieczorki były kolejno: jabłko, nektarynka, budyń, ciasto drożdżowe (pieczone w przedszkolu), gruszka, wczorajszy batonik a dziś będzie jogurt.

U nas nawet fajne te dania w przedszkolu mają.
  • q_fla 08.09.11, 20:46
    Ubezpieczenie 33zł/rok
    Rada rodziców 50zł/semestr
    Książki 73zł + 10zł książka do religii
    Wyprawka 30zł/semestr (pani kupuje w hurtowni wszystkim dzieciom jednakowe przybory)
    --
    chociaż wierze że są tu idiotki, które robią się mokre pisząc/czytając "zia dopisz mnie do listy", "zia ta mgiełka jest bajeczna", "zia polizałam żelka na twoim zdjęciu"
    by papalaya smile
  • zjawa1 08.09.11, 21:03
    Ubezpieczenie: 30 zl
    Kazda godzina ponad programowa( my mamy 6 , a nie 5 godzin podstawy jako ponoc jedyne miasto w Polasce) najnizsza tez ponoc w calym kraju -od tego roku- bo jest to: 1zl i 30gr.
    Komitet/rada rodzicow: wedlug uznania, a wiec kazdy wpisuje tyle, ile jest w stanie zaplacic.
    Srednio na rok wpacane jest od dziecka 100zl.
    Przybory kupuje przedszkole za pieniadze z miasta.
    Wyprawka dla dziecka: szczteczka, pasta, kubek, kapcie, chusteczki wliczone w koszty wlasne.
    Dodatkowe zajecia rytmika 25 zl.
    Codzienny koszt wyzywienia to 5zl.
    I od tego roku mamy dostepny projekt unijny zadarmosmile A wiec dodatkowe zajecia codziennie z po 30 min z : Jezyka Angielskiego, tanca, nauki gry na instrumentach oraz rekraacji sportowejsmile
    Takze ja na swoje miasto nie bieadole, a wrecz doceniam Prezydenta Miasta
    smile

--
  • zjawa1 08.09.11, 21:06
    Dodam jeszcze ze za pienioadze z rady i nie tylko w przedszkolu organizowane sa:
    Mikolajki z prezentami, bal karawalowy, festyn rodzinny, wyjazdy do bawialni z okazji dnia dziecka, wyjazdy na wicieczki np. do zoo. Zapraszaja teatrzyki, wodzirejow itp.
    --
  • batutka 08.09.11, 21:19
    czesne: 670zl (a jeszcze niedawno było 570 uncertain)
    zajęcia dodatkowe (2 razy na semestr): 300zl
    rada rodziców: 125 zł (2 razy na semestr)
    posiłki: 14 zł stawka dzienna
    podręczniki: 50zl
    ubezpieczenie: 38zl
    --
    Someone Like You
    Hometown Glory
  • q_fla 09.09.11, 06:46
    najnizsza tez ponoc w calym kraju -od tego roku- bo je
    > st to: 1zl i 30gr.

Bajka, u nas 4,16. uncertain
    Jedynie między 16 a 17 - 1,31.
    --
    chociaż wierze że są tu idiotki, które robią się mokre pisząc/czytając "zia dopisz mnie do listy", "zia ta mgiełka jest bajeczna", "zia polizałam żelka na twoim zdjęciu"
    by papalaya smile
  • zjawa1 09.09.11, 21:51
    4,16 za ,,nadgodziny' oszaleli chyba!
    Jeszcze w zeszlum roku szkolnym placilam 3 zl. za ,,dodatkowe godziny".
    Teraz mam super i mam nadzieje, ze nic sie nie zmienismile
    W dodatku mamy za darmo od 8-14smile
    Takze chyba faktycznie bajka, jak dowiaduje sie ile dziewczyny placa w innych miastach....

--
  • super-mikunia 08.09.11, 21:32
    Przedszkole państwowe:

375 zł (czesne 9h + wyżywienie)
    40 ubezpieczenie
    50 składka na przybory plastyczne na cały rok
    55 książki (dla 3 latka)
    ok 100 rada rodziców (jeszcze nie ustalili co i jak w tym roku)

dodatkowe zajęcia z których chcemy skorzystać
    30 lub 45 angielski
    30 mały edison
    ok 70 rytmika (1 x na rok)
    gimnastyka korekcyjna 12 zł

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/l22nru1d8r92yc78.png
  • upartamama 09.09.11, 08:58
    zastanawiają mnie te książki dla 3 latków. 60-80 zł. Co te dzieci w tych książkach robią???
    U mnie nie kazano kupować żadnych książek. Mają po prostu przybory i sobie malują co chcą.
    a w każdej księgarni zeszyt 3 latka to koszt ok 5-10 zł więc co te książki mają w sobie że takie drogie są?
  • kannama 09.09.11, 09:11
    u mnie 63 złote książka dla 3-latka...nazywa sie to kartą pracy...a wygląda jak książka z naklejkami, wycinankmi, rysunkami którą można by kupic za połowę ceny...ale z takiej za 63 na pewno lepiej sie nauczą wink
  • dorotatop 09.09.11, 09:31
    gdzie nie gdzie trochę taniej komitet czy przybory ale godziny droższe i na odwrót smile nic nam nie zostaje tylko płacić.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqvfxmnyg7uvw2.png
  • zjawa1 09.09.11, 22:01
    Nie prawda.
    U nas nie pobieraja oplat za przybory, komitet ,,co laska". I najnizsze oplaty w skli kraju co do nadgodzin tzw.
    Dodatkowo mamy 6 godzin darmowych, a nie 5 ja we wszystkich, innych misatach.

--
  • ancymon123 14.12.11, 16:23
    Dowiedziałam sie, że tam gdzie nie ma programu autorskiego musi być ta ksiązka z kartami pracy. U nas kosztowała jakoś 40 zł. Kiedy odchodziliśmy po 2 m-cach z przedszkola to ją dostałam.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bx1hparv9wtta.png
  • aniaw77 09.09.11, 09:46
    Witam,

Warszawa, państwowe przedszkole:
    - 7zł/dzień stawka żywieniowa,
    - 57zł/ miesiąc za radę rodziców +woda,
    - 33zł (obowiązkowo) 2x w tyg rytmika,
    - 33zł 2x w tyg angielski,
    - 27zł/miesiąc tańce,
    - ubezpieczenie -34zł/rok
    - papużki w zoo -20zł/rok,
    - wyprawka papiernicz -40zl/rok
    - książki do zerówki -80zł/rok

Opłaty za obecnośc we wrzesniu będą naliczone w październiku.
    A do tego dochodzi żłobek drugiego dziecka -500zł/wrzesień.
    Żyć nie umierać!
    A jak płacicie godzinowo za nadgodziny w przedszkolach?
  • klubgogo 09.09.11, 09:49
    Warszawa, za wrzesień wyjdzie łącznie 550, ale za pobyt pobierają z dołu, teraz płaciłam wyżywienie (8,50/dziennie). RR (30/m-c), rytmikę (30/m-c). Ponadto ubezpieczenie 26/rok, wyprawka wg listy, myślę, że w 50 zl się zmieszczę. Ale 500 miesięcznie na pewno wydam.
  • upartamama 09.09.11, 13:16
    no i prawidłowo, że z dołu
    u nas wojewoda "nie zauważył", że w uchwale jest jak byk z góry.
  • zjawa1 09.09.11, 22:04
    To, cos ta Wasza prezydent miasta skapa jestsad
    Miasto stoleczne, najwieksze wplywy w skali Polski, a tak oszczedza na przedszkolach? Wg. mnie wstyd!

--
  • monikaa13 09.09.11, 18:18
    U nas:

- 2,2 za dodatkowe godziny, moja zostaje w przedszkolu 10 godzin
    - 6zł stawka żywieniowa, dzienna
    - ok. 60-70zł miesięcznie komitet
    - książki, przybory, zajęcia dodatkowe itp. wszystko w cenie komitetu

razem: stała opłata za 10 godzin 340zł plus komitet j.w.

Odliczana jest tylko stawka żywieniowa za nieobecność powyżej trzech dni. Drugie dziecko ma ulgę, nie wiem jaką.
    --
    Tiry na tory - podpisz
  • julka-4 09.09.11, 19:03
    Katowice.
    Darmowe godziny-7.30-13.30 wszystkie powyzej 1.30.
    Wyzywienie 3 posiłki 4.40zł
    Ubezpieczenie 36zł/rok
    RR 100zł/rok
    Książki 83zł.
    Religia ksiażka 10zł.
    Rytmika 15zł/miesiąc
    J.Angielski 107zł/semestr+książka
    Przynosimy tylko chusteczki wyciagane,pastę,kubek ,szczoteczkę i kto może kartki do malowania.
    Cała wyprawka,prezenty na święta i inne rzeczy są kupowane z pieniędzy na rade rodzicówsmile
  • zjawa1 09.09.11, 21:55
    Julkasmile To, te same rejony. Mamy teraz najtaniej z calej Polski i wszystkich, mozliwych miastsmile
    Dodatkowo zamias 5 godzin mamy 6 darmowych. U nas od 8-14. Tak ustalilo przedszkole.
    A macie ten pakiet unijny w polowie finansowany z Unii, a w polowie przez Miasto?
    Tj. codziennie po 30 min: angielskiego, tanca, gimnastyki, teatru, zajec plastycznych?
    --
  • julka-4 09.09.11, 22:27
    U nas od 7.30 -13.30.Oj na temat pakietu nic niewiem,na zebraniu nic na ten temat nie było.Więc raczej nie.A szkoda-super maciesmile
  • julka-4 09.09.11, 22:29
    No i ta RR też jest co łaska,ale jeśli można to proszą o 100zł.Jak ktoś nie ma może mniejsmile
  • zjawa1 09.09.11, 22:38
    Hehehe dokladnie :,, kazdy daje ile moze, ale srednio na rok wplacaja po 100zlsmile".
    U nas natomiast poszli o krok dalej, a mioanowicie: ,,jak ktos nie moze wplacic to rozumiemysmile".
    --
  • esi1 10.09.11, 21:25
    U nas jest tak:
    Ubezpieczenie: 37 lub 42 (do wyboru)
    Rada Rodziców: 70 (płatne w dwóch ratach, najpóźniej do końca października)
    Podręczniki: 92
    Angielski: 35
    Rytmika: 10
  • tikitaki3 11.09.11, 23:48
    ubezpieczenie-nie opłacam bo dziecko ma umowę dodatkową przy mojej polisie na życie i jest to zbędne.podręczniki (dla 3 latka!) 35 zł kosztów wyprawki nie liczyłam trochę tego było.a co miesiąc 150 zł czesne 120 wyżywienie i wedle uznania rodziców angielski 110 zł 5h w tygodniu.przedszkole otwarte od 6 30 do 17 30 wyżywienie to oczywiście 3 posiłki.
  • czarne-jagody 12.09.11, 09:12
    Przedszkole prywatne, kaucja 200 zl (zwracana na koniec roku), czesne za 5 h 100 zl, wyzywienie 6,5 zl, ubezpiecznie 30 zl, składka na materiały papiernicze 30 zl.
  • szangala_23 15.09.11, 14:58
    przedszkole panstwowe wrzesien 2011 8.00-15.00
    godziny dodatkowe -44 zl (2 h ponadprogramowe)
    ubezpieczenie - 27zl
    wyzywienie - 100zł(sniadanie, obiad dwudaniowy, podwieczorek)
    teatrzyk - 4zł
    wyprawka płacona w czerwcu na przybory, książki - 100zł
    --
    http://global.thebump.com/tickers/tt105472.aspx
  • katasia1 15.09.11, 16:29
    Tychy - przedszkole publiczne - czterolatek.

1. 1,8 za każdą godzinę nadprogramową - 5,4 lub 7,2 dziennie zależy od dnia - ale mamy realne rozliczenie czasu pobytu dziecka.
    2. 6 zł za wyżywienie dziennie
    3. 15 zł na miesiąc - karate
    4. 40 zł. roczne ubezpieczenie
    5. 10 zł miesięcznie na Radę rodziców
    6. 60 zł za komplet "kart pracy" - w sumie 4 książeczki w teczce
    7. angielski i rytmika za darmo dla wszystkich dzieci
    8. ok 60 zł za wyposażenie - blok, farby, kredki itp.
    Jeszcze jest korekcyjna - też 15 zł za miesiąc

• lilka69 18.09.11, 12:27
    nie stac cie na oplacenie p-la pierwszego dziecka? juz sobie wyobrazam te watki ubolewajace , ze panstwo za wszytko nie placi a ty sie poswiecilas dla narodu rodzac dzieci.

nie przyszlo ci do glowy , ze KTOS musi to oplacic? skad na tych roszczeniowych brac pieniadze?
    --

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;13/st/20110926/dt/7/k/c4a6/preg.png

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka