Dodaj do ulubionych

poproszę o podpowiedzi :)

03.03.12, 00:04
oglądaliśmy dzisiaj przedszkole, które z wielu powodów bardzo by nam pasowało.
niestety zainteresowanie na pewno jest spore.
nie wiem tylko, jakie są szanse, bo - to drugie co do bliskości przedszkole (w pierwszym na 1000% nie dostaniemy miejsca), a w innej miejscowości.
rozmawiałam w sekretariacie i:
-możemy spróbować złożyć PIT-y w Urzędzie Skarbowym adekwatnym do miejscowości, ale czy to możliwe, bez zamieszkania i czy to wogóle coś zmienia? czy musielibyśmy jednak prosić kogoś o 'udostępnienie' adresu zamieszkania w tamtej miejscowości? i o co dokładnie chodzi z drukiem ZAP-3
-prawdopodobnie otrzymałabym zaświadczenie od logopedy (między innymi to jest dla mnie istotne, bo wygląda na to, że przedszkole jest w tej kwestii dobrze przygotowane), może od psychologa o grupie ryzyka - apropos koncentracji uwagi (to samo co wyżej).
-zaświadczenie od pracodawcy męża, że pracuje w tamtej miejscowości (ale właśnie od pracodawcy, bo firma jako taka zarejestrowana jest jeszcze gdzie indziej).
-co z moim pracodawcą? planuje wrócić do pracy niedługo po rozpoczęciu przez dziecko przedszkola, obecnie jestem na urlopie macierzyńskim, w związku z urodzeniem młodszego, w chwili ogłoszenia rezultatów naboru będę albo na wypoczynkowym, albo wychowawczym. czy mogę liczyć na jakieś zaświadczenie?
-jak się ma złożenie wniosku w innej miejscowości, do naboru w naszej? to znaczy, czy składając tam, staje się to przedszkole pierwszego wyboru, czy nie? no i co z tym PIT-em? gdyby był sens rozliczenia w tej innej miejscowości, to czy w mojej (Warszawie) nie sprawi to kłopotu, skoro mamy tutaj meldunek?
-gdybym na liście jako ostatnie chciała wpisać jakieś przedszkole ze Śródmieścia, to jak to się ma do meldunku i PIT-u?

bardzo poproszę o wyjaśnienie tych kwestii. od razu zaznaczę, że nic nie kombinuję.
dostanie się do przedszkola jest dla nas bardzo ważne - nie stać nas będzie na opłacanie prywatnych placówek dla dwójki, przez co nie mogłabym pójść do pracy. a przedszkole, z innej miejscowości, o której piszę jest z idealnym połączeniem i autobusowym i w miarę blisko (jak napisałam do bliższego nie ma szans - wiem to z pierwszej ręki sad, bo jest praktycznie zarezerwowane dla 5-latków, a malutkie na kilka osiedli blokowych).
jednak nie chcę tracić możliwości dostania się do któregoś przedszkola warszawskiego, z gorszym dojazdem i może mniej nam się podobającego - ale tu wracam do początku akapitu - bardzo zależy nam na tym, żeby syn się gdzieś dostał.

z góry bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi i objaśnienia smile
--
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ckqi14bn11ptx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeacbfazdx.png
'szczęście nie jest celem, tylko sposobem podróżowania'
Obserwuj wątek
    • klubgogo Re: poproszę o podpowiedzi :) 03.03.12, 10:46
      Na składanie pitów w innej miejscowości za późno, jeśli masz meldunek w X, mieszkasz w Y i w Y chcesz się rozliczać, musisz to zgłosić najdalej w ostatnim dniu roku podatkowego, czyli 31 grudnia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka