Dodaj do ulubionych

przedszkole 289 na Twardej- odradzam

19.06.12, 09:52
Witam,
mój syn chodzi do tego przedszkola od 4 mcy, moje odczucia są negatywne. Jedynym plusem przedszkola jest przemiła Pani Dyrektor, reszta- porażka. Płacę prawie 600 PLN miesięcznie, przy czym mój syn często mówi, że nie chce iść do przedszkola i prowadzam go prawie na siłę. Dlaczego? Pierwsze zdarzenie: w czasie adaptacji- odebrałam go w histerii, skarżył się że Pani go szarpała i popchnęła. Postanowiłam wyjaśnić sprawę. Opiekunka była tak zaskoczona, że przyszłam do niej, że przyznała się- ponieważ nie chciał sprzątnąć zabawek- szarpnęła go i trochę popchnęła. Ale oni "się tak bawią i żartują". Powiedziałam, żeby z moim synem tak więcej nie żartowała, Pani powiedziała że będzie zwracała na niego uwagę. Byłam u Pani Dyrektor, opowiedziałam o incydencie. Pani Dyrektor oczywiście przepraszała, usłyszałam że więcej się to nie powtórzy. Na drugi dzień opiekunka poprosiła mnie do sali i ze łzami w oczach wypierała się wszystkiego co powiedziała wcześniej. Kolejna sprawa: opieka nad dziećmi tuż przed przyjściem rodziców. Dzieci biegają po placu zabaw, zwisają na huśtawkach prosząc żeby "ciocia" pohuśtała, ale ciocia odpowiada, że nie ma czasu (byłam świadkiem takiej sytuacji). Ciocia nie odpowiada na dzień dobry (może tylko ja jestem na cenzurowanym?), ciocie generalnie siedzą na ławce i rozprawiają nt fryzur. Dzieciaki same huśtają jeden drugiego, przy czym jeśli jeden podejdzie pod ciężką drewnianą bujawkę, ma....po prostu guza. Jest monitoring na placu zabaw, owszem, ale zwrócony na płot, ciocie mają bezpieczne miejsca na ławeczce, bez kontroli, no chyba że ktoś stoi na balkonie w bloku obok. Jestem zniesmaczona, zawiedziona i nie rozumiem- za co płacimy jako rodzice? Na pewno nie za czas opalania i brak zainteresowania naszymi pociechami. I w ogóle- czy jest jakiś nadzór nad kadrą w przedszkolach? Jeśli Pani X ma dość bycia nauczycielką, może poszukać sobie innego zajęcia, może nawet lepiej płatnego.
Edytor zaawansowany
  • eo_wina 19.06.12, 10:35
    Abstrahujac juz od poziomu opieki.
    Sadzilam, ze przedszkola juz dawno pozbyly sie klasycznych hustawek, ktore po pierwsze moga wyrzadzic wiecej krzywdy niz korzysci, po drugie sa wiecznie oblegane. W naszym przdszkolu nie ma ich w kazdym razie i dobrze.
    --
    Winter is coming ...
  • mamcia07 19.06.12, 20:03
    Witam, czytam i ręce opadają...
    z dyrektorką chyba też coś nie tak skoro nie ma wpływu na to co dzieje się w przedszkolu...ona odpowiada za jakość pracy
  • mmm1975 11.08.12, 16:17
    Na efekty pracy wychowawczej przedszkola nie trzeba długo czekać- mój syn się jąka. Problem powstał jeszcze w czerwcu- ciocie nic nie zauważyły. Chodzimy do logopedy, do psychologa (nie związanego z placówką). Syn podczas dyżuru wakacyjnego chodził tydzień do innego przedszkola- problem jąkania zniknął jak ręką odjąć. Wystarczyły 3 dni powrotu do "swojego" przedszkola- znów się zacina. Pytanie dlaczego? Może dlatego, że codziennie rano pyta czy idzie do przedszkola i mówi, że nie chce, wchodzi z płaczem. Nie dziwne, skoro poskarżył mi się, że jedna z cioć dała mu klapsa(!). Jak widać rozmowa z P. Dyrektor nic nie zmieniła. Powiedziałam o tym fakcie jednej z opiekunek- reakcja ALE PRZECIEŻ MY NIE BIJEMY DZIECI. Kolejny przykład: syn chciał wziąć połowę jabłka "na drogę"- ciocia jak pitbull skoczyła i wyrwała mu mówiąc że to dla innej głupy, on swoje zjadł. Oprócz niego był jeden chłopczyk, żadnej grupy nie zuważyłam. Logopeda i psycholog radzą ponowną rozmowę z Panią dyrektor, oraz psychologiem opiekującym się tą placówką. A ja...nie mam już ochoty, bo i tak nic się nie zmieni. Chciałabym tylko przenieść go do przedszkola, które codziennie wspomina, gdzie przestał się jąkać. Zrozumiałam słowa mojej koleżanki: "mam nadzieję że mnie nie zabijesz, że poleciłam ci to przedszkole". Nie. Mam nadzieję na szybką zmianę!
  • tempera_tura 11.08.12, 16:28
    Stopa mojego dziecka nie przekroczyłaby progu tego przedszkola po pierwszej akcji z szarpaniem... A ty posyłasz tam dziecko i teraz już dostało klapsa. Gratuluje odwagi. Nie boisz się ze następnym razem dostanie od "cioci" w twarz?
    Nic dziwnego że nic sie tam nie zmienia jak nie reagujecie.
  • mmm1975 14.08.12, 11:03
    Czyli co zrobiłabyś na moim miejsu? Rozumiem, że masz wybór czy pracować czy nie, masz zapewne dwie babcie i dziadków, którzy mogą zająć się dzieckiem. Twoje dziecko jak rozumiem ma też tatę, który uczestniczy w życiu pociechy.
    Ja pracuję na cały etat, bo muszę, moja mama mieszka i pracuje za granicą, mój syn nie ma ojca który by się nim interesował, ani cioć, wujków. I nie życzę Ci, żeby Twoje dziecko doświadczyło podobnej sytuacji. Moja reakcja: logopeda, psycholog, rozmowa z Panią dyrektor, opiekunkami to mało. Postaram się przenieść go do innego przedszkola. Tylko tyle mogę, oprócz zapewnienia synka, że go kocham i mnóstwa spokoju w domu.
  • bj32 12.08.12, 12:42
    O ile wiem, nadzór nad przedszkolami ma MEN. Jeśli to jest przedszkole, będące na liście przedszkoli Gminy.
    Rzecz zgłosić należy, niezależnie od tego, czy dziecko tam będzie chodzić, czy też nie. Wszystkie dzieci są ważne.
    Śmiem sądzić, że gadanie z opiekunkami i dyrektorką będzie jak walenie łbem w ścianę...
    --
    Moderacja to firma, zajmująca się zawodowo usuwaniem wpisów niewygodnych, szkodzących właścicielom niewydarzonych placówek, zatrudniona przez owych właścicieli. Przodownikiem jest zarabiająca na tym krocie bj32.
    Napisz w tej sprawie na forum@gazeta.pl
  • mmm1975 31.08.12, 22:24
    Udało się przenieść syna do przedszkola, gdzie nauczycielki uśmiechają się do dzieci i rodziców, robią z maluchami babki z piasku.Na drogę dzieciaki mogą wziąć owoce, maja wodę do picia w upał podczas zabawy na placu zabaw, naklejki na szafeczkach w szatni (w końcu są dla dzieci a nie dla rodziców- z wypisanymimieniem i nazwiskiem). Uściski i szczere "cześć kochanie, do jutra...". Wiem już od Pań jak syn spędził dzień- czy spał i jak zjadł. Pozytywna atmosfera udziela się też dzieciakom, są przyjazne i bawią się bez walki, nie obrażają się.
    Jednak można- koszt taki sam- i można stworzyć miłe przedszkolesmile
  • mamatymona2010 27.02.13, 22:44
    Aż strach się bać tego przedszkola. A gdzie udało się przenieść synka? Gdzieś w okolicy ? Będę wdzięczna za info, wlasnie wybieramy przedszkole a twarda mamy najbliżej, jednak nie słyszałam jak domowej pory żadnej !!! Pozytywnej opinii. Co tam się dzieje i dlaczego to trwa??? Pozdrawiam
  • kruszynka173 12.03.13, 10:23
    Czy ktoś ma coś do powiedzenia o tym przedszkolu?? zastanawiam się nad zapisaniem tam dziecka i zastanawiam się czy coś się tam zmieniło??
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmh8a8pay6k.png
  • hanbal2 17.05.14, 19:19
    a ja nie odradzam. bardzo fajne przedszkole mam wrażenie że dzieci są zaopiekowane b. dobrze moje chodzi do tego przedszkola jest zadowolone ma swoją ulubioną ciocię ja z paniami też nie mam problemów dogadujemy się dobrze i wspólnie obieramy kierunki wychowawcze nam się podoba. pozdrawiam
  • 1madzik30 09.09.14, 17:56
    witajcie
    ja również NIE ODRADZAM
    mam dwojke dzieci które uczeszczaja do tego przedszkola i zarówno jak ja i moje dzieci jesteśmy zadowoleni wink)
    Ciocie sa cudowne a dzieci je uwielbiają - maja super podejście do dzieci
    Jak do tej pory nie mam zadnych zastrzezen!!
    Od dawna slysze od wielu rodzicow ze wszyscy odradzają to przedszkole - ale ja nie odradzam i zachęcam do zapisow malucjow do tego przedszkola
  • blekitne-niebo 09.07.19, 17:02
    Wszystko co pisze w negatywnej stronie na temat owego przedszkola jest całkowita prawda. Niestety moje dziecko również doświadczyło tutaj przykrych incydentów ze strony Pan przedszkolanek oczywiście informowana Pani dyrektor na wszystko się uśmiecha o przytakuje dużo obiecuje a nic z tym nie robi po prostu zamiata sprawy pod dywan. Na szczęście teraz moje dziecko uczęszcza do innego przedszkola i jestem promiennym i szczęśliwym dzieckiem a nie wiecznie zapłakany budzącym się w nocy z krzykiem ciocia to boli.
  • blekitne-niebo 09.07.19, 17:04
    Witam proszę o kontakt to bardzo ważne. Potrzebuje świadków do sprawy z tym przedszkolem ktoś w końcu musi zareagować i to będę ja. Te przedszkole wyrządziło nie tylko mi ale i mojemu dziecku dużo krzywdy na dzień dzisiejszy z tego względu ze go stamtąd zabrałam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka