Dodaj do ulubionych

Wycieczka 2h tam, 2h z powrotem bez picia, to OK?

22.05.19, 13:38
Hej. Dzieci pojechały z przedszkola na wycieczkę za miasto - ponad 2 godziny w każdą stronę, na miejscu byli z 4 godziny. Postoje na siusiu raczej nie przewidziane - dzieciom po prostu nie dawano nic do picia w czasie jazdy, chociaż o to prosiły i jak już wyszły z autokarów po powrocie, to każde aż darło się o coś do picia. Poza tym siedziały w tym autokarze w kurtkach przeciwdeszczowych, dopóki koleżanka (która pracuje w tym przedszkolu, ale od niedawna i boi się wychylać z inicjatywą) nie zaczęła ich dzieciom ściągać (panie, które pracują tam od lat, nie pomyślały o tym!). Czy ja przesadzam, uważając, że to jako jakiś koszmar, a nie sympatyczny wypad za miasto?
Na dodatek nie pozwalają dzieciom zabierać na takie wycieczki żadnych zabawek ani książek, co byłoby OK, gdyby na przykład panie zajmowały dzieci czymkolwiek, choćby śpiewaniem - to w końcu ponad 4 godziny w jednym dniu! Dorosły jakby tak jechał, to miałby smartfon, laptop alb książkę. Czemu ma służyć taki zakaz to nie mam pojęcia. Większość dzieci posnęła, może o to im chodziło.
Co ciekawe, rodzice u nas nie są mile widziani jako opiekunowie na wycieczkach. Ktoś by pojechał, ale wymagane jest świadectwo o niekaralności (czy to prawda? czytałam regulamin przedszkola, nic tam o tym nie ma, rodzic do pomocy w czasie wyjazdów może być po prostu wskazany przez dyrektora). Gdybym nie miała "wtyczki" w postaci tej koleżanki, to nigdy bym się nie domyśliła, że to tak może wyglądać. Dodam, że przedszkole ma dobrą opinię. Gdybym sama to widziała, mogłabym coś powiedzieć dyrekcji, a tak to chyba nie bardzo. Nawet nie mogę powiedzieć, że dziecko się skarżyło, bo akurat moe było wtedy chore i nie pojechało - ale niepokoi mnie, że tak te wyjazdy wyglądają, bo jak znowu będzie wycieczka, to przecież chciałabym, żeby pojechał na nią.
Bez sensu są takie pseudowycieczki. Wyładowałam swoją frustrację i tyle...

Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.