POZNAŃ - najlepsze przedszkola Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
        • W Kasztanowym przedszkolu są młode, sympatyczne Panie - dzieci je uwielbiają.
          Niestety nie ma dobrej komunikacji między przedszkolem, a rodzicami, gdyż Pani Prezes raczej stara się do niej nie dopuszczać. Nową modą będzie to, że rodzice również nie będą mieć możliwości wymiany uwag między sobą - gdyż "zebrania" mają być indywidualne (wyznaczona godzina, 20 minut czasu).
          Trudno jest określić w jakim stopniu realizowany jest program, gdyż nie ma możliwości sprawdzenia tego (przez pół roku dziecko nie powiedziało słowa po angielsku)...
          Zielone przedszkola są dość "młode" (sierpień 2008?), Zarząd średnią wieku też nie przekracza 30 lat...
          Może za 5-6 lat będzie lepiej
        • Niekompetentny personel, naciąganie na zajęcia dodatkowe za ekstra kasę, ciasno..... Odradzam.
      • Witam.Ja polecam przedszkole niedaleko Poznania w Komornikach PICASSO. Moje dziecko zaprowadzam tam od roku i jestem bardzo zadowolona. Zajecia z malarstwa, rysunku, rytmiki, tanca, a nawet angielskiego bardzo rozwijaja mojego maluszka. Zadziwiajace jak duzo sie w przeciagu tego roku nauczylo-POLECAMsmile
        • Witajcie, mogę polecić Akademię Przedszkolaka EDUCANDI przy ul.Głogowskiej/Hetmańskiej w Poznaniu, jest to nowa placówka, kolorowa i ma śliczne sale i zabawki, mój dwuletni synek jest zachwycony - strona www.educandi.pl i tam znajdziecie info w sprawie czesnego i takie tam, polecam z całego serca.
          • Mogę potwierdzić opinię, która pojawiła się wyżej: moja córka chodzi do EDUCANDI już drugi rok i jesteśmy zadowoleni. Małej podobają się zwłaszcza zajęcia plastycznie -a mi to, że panie są miłe i wyglądają na kompetentne.
        • Mi osobiście - i synkowi teżtongue_out odpowiada EDUCANDI - na Górczynie, z Łazarza też dosyć blisko jest osiągalne. Bardzo miłe panie nauczycielki, przytulnie urządzone. Mają dużo zajęć dodatkowych w cenie czesnego - języki, gimnastyka, plastyka. dzieci maja tam co robić big_grin
        • Zgadzam sie z kolezanka, moje dziecko prowadzam do tego przedszkola od pewnego czasu i jestem bardzo zadowolona. Milym zaskoczeniem bylo pojawienie sie na zajeciach, goscinnie profesora z ASP.
        • Zgadzam sie z kolezanka, moje dziecko prowadzam do przedszkola PICASSO pod Poznaniem od pewnego czasu i jestem bardzo zadowolona. Milym zaskoczeniem bylo pojawienie sie na zajeciach, goscinnie profesora z ASP.
    • Akademia Baltazara Gąbki na Podolanach - czy ktoś może podzielić się
      swoim zdaniem na temat tego przedszkola?
    • Jesteśmy w kropce! Mieliśmy zapisane dziecko do kukułki, alias mali badacze.
      Wracamy z wakacji - a tu wiadomość, że przedszkole nie powstaje!!!!!!!!!!!!
      Pomóżcie! Kto zna jakieś dobre przedszkole, najlepiej nowe, na Grunwaldzie? Nie
      chcemy posyłać malca do publicznego. Interesują nas małe grupy, języki itd.
    • Ja z całego serca polecam przedszkole 91 Bajka, jest to przedszkole
      intergracyjne , zarówno dla dzieci zdrowych jak i z orzeczeniem o
      niepełnosprawności . Poprostu rewelacja, przedszkolanki z powołania,
      sporo zajęć dodatkowych , występy , kółka teatralne , muzyczne ,
      plastyczne, tańce . Adres Poznań ul.Cześnikowska
    • Niebieskie Migdały - prywatne przedszkole poznań antoninek
      czy ktos zna to przedszkole ?
      jakie wrazenia?
    • polecam wszystkim! bardzo ciekawa oferta, wspaniała opieka - jest tylko problem z zabraniem dzieci do domu...
    • Polecam w Poznaniu Społeczne Przedszkole "Lipowa Alejka"-świetna kadra pedagogiczna, wspaniałe podejście do dzieci w oparciu o filozofię Steinera. Dziecko jest tam szczęśliwe. Indywidualne podejście do każdego dziecka, dzieci są tam wspierane i akceptowane takimi jakimi są.
    • Bardzo fajne przedszkole, małe grupy, dodatkowa opieka - "Bajkowy Świat" na Rzeczpospolitej
    • Nie polecam przedszkola „Jak u Mamy” w Poznaniu. Wbrew nazwie sugerującej troskę nad dziećmi jest to placówka wyłącznie nastawiona na zysk. Umowa skonstruowana jest w taki sposób, że zmusza rodziców do wysyłania do przedszkola dzieci chorych. Wbrew ustnym obietnicom Pani Dyrektor o indywidualnym traktowaniu każdego z przypadków, przedszkole nie idzie na żadne ugody w momencie gdy dzieci chorują.
      Zapisałam moją córkę na 4 miesiące do przedszkola „Jak u Mamy”. Po kliku dniach (niepełnych, bo była zaledwie kilka godzin dziennie) złapała ciężką infekcję w wyniku której, wystąpiły przeciwwskazania lekarskie do uczęszczania do przedszkola w najbliższych 4 miesiącach. Zwróciłam się wtedy z prośbą do Pani Dyrektor, aby przesunąć pobyt dziecka w przedszkolu na okres kiedy dziecko będzie zdrowe i lekarz wyda orzeczenie o zdolności chodzenia do przedszkola. Niestety wbrew zapowiedziom Pani Dyrektor o indywidualnym traktowaniu każdego przypadku, nie zezwolono mi ani na przesunięcie terminu uczęszczania dziecka do przedszkola, ani na żaden upust wynikający z faktu, że dziecko do przedszkola prawie wcale nie chodziło. Łącznie kilka dni pobytu dziecka w przedszkolu kosztowały mnie
      2800 zł + odsetki - to w tym układzie chyba najdroższe przedszkole w Poznaniu!
      Dyrekcja wykazała się więc całkowitym brakiem dobrej woli. Oczywistym jest , że rodzice, którzy zapisują dziecko do przedszkola z założenia chcą, aby dziecko brało udział w zajęciach. Próby dodatkowych uzgodnień z Dyrekcją wynikają więc z działania czynników losowych niezależnych od rodziców. Jest więc nieporozumieniem żeby placówka, która ma mieć na celu opiekę nad dziećmi nie brała tego pod uwagę. Z informacji od znajomych wiem, że inne przedszkola na Świerczewie w bardziej ludzki sposób podchodzą do problemów swoich podopiecznych.

• A ja serdecznie polecam bardzo małe przedszkole Trele Morele. Moja córeczka tam uczęszcza i jesteśmy bardzo zadowoleni. Każde dziecko i sprawa są traktowane indywidulanie. Kiedy dziecko choruje można je urlopować. Codziennie mają angielski i rytmikę i często słyszę jak córka niespełanie 3 letnia śpiewa, tańczy, używa angielskich słów. Dzieci jest 8 a pań 3.
        • W rzeczywistości przedszkole położone jest w samym "sercu" Wildy, dookoła zasikane bramy pełne "trębaczy" z butelczyną... Gdzie dzieci z tego przedszkola chodzą na spacerki? Przedszkole zajmuje parter kamienicy bezpośrednio przy nim nie ma żadnych terenów zielonych, nie można przecież brać pod uwagę boiska pobliskiej szkoły (podstawówka plus gimnazjum), mikro skwerku pod dębem lub odległego przecież małego skwerku przy politechnice? W ogóle ta część Wildy jeśli chodzi o klimat i np. zieleń nie sprzyja dzieciom. Może dlatego mieszkający tu szukają czegoś dalej a w tak usytuowanym przedszkolu jest tylko ośmioro dzieci?
    • Kilka miesięcy temu przeniosłam małego z przedszkola "Jak u mamy" do "Kinder`ki" i to był dobry wybór. Lepsza opieka, ciekawsze zajęcia i zabawy językowe i matematyczne. Dużo przedstawień i wycieczek. W tym rejonie chyba najlepsze przedszkole po wizytach w wielu.
    • Wszelkie Tęczowe krainy, Wesołe Rybki, Gumowe Bałwanki i Szczęśliwy Amorek Przez Worek Wleciał do Tworek w Dym będą cięte. Wszystkie reklamy, "zapraszam serdecznie", "planuję założyć" i "dni otwarte" również. Wykupcie sobie reklamę.
      Również cięte będą "wiarygodne" opinie byłych pracowników. Forum dotyczy przedszkoli i tego, jakie warunki mogą w nich mieć dzieci, nie zaś wylewania żalów, że "głupi dyrektor mnie wyrzucił".
      --
      masz watpliwosci moralne? idz na forum o filozofii o wartosciach w zyciu i sie tam realizuj. - by Nioma
      napisz maila w tej sprawie na forum@agora.pl by Dzieneusz
    • Z moim 4letnim synkiem chodzimy do Fantazji na wildzie na św. Czesława. Puki co tylko na godzinke - dwie dziennie, jak musze wyskoczyć gdzieś coś załatwić , ale od wrzesnia na full etat. Mają swój małpi gaj, Babeczki z tamtąd są bardzo miłe, najważniejsze że dostosowują się z godzinami otwarcia do potrzeb. Podoba mi się też tamtejsza domowa atmosfera.Pozdrowionka!
    • Ja polecam przedszkole Kinderki pomiędzy Dębcem a Górczynem. Oprócz świetnej atmosfery mają bardzo bogatą ofertę różnorodnych zajęć - mają nawet zajęcia z pierwszej pomocy! Ostatnio znajoma chwaliła się, że jej 5-letnia córka potrafi ułożyć człowieka w pozycji bezpiecznej. Kiedy to zobaczyłam byłam pod wrażeniem! Dla mnie to imponujące u dziecka w tym wieku!
    • Witam drogie Panie.
      Wiele z nas ma już pewnie dzieci, i jak wiadomo, ciężko dziś w wybraniem odpowiedniego miejsca na umieszczenie swoich pociech w jakimś przedszkolu. Jednak chciałam podzielić się z Wami wiadomością, ponieważ już znalazłam takie miejsce. Prowadzi je bardzo sympatyczna i młoda kobieta, ma swoje dzieci, więc także i doświadczenie. Jest bardzo zorganizowana. Nieraz poświęcając swój czas i energię, organizowała darmowe zabawy dla wszystkich dzieci. Dziś otworzyła swoje przedszkole. Jeżeli ktoś jest zainteresowany może wejść na jej profil na Facebook'u Katarzyna Drop oraz wejść na jej stronę : www.goldenline.pl/katarzyna-drop i skontaktować się. Być może Wasi znajomi będą poszukiwać przedszkola dla swoich dzieci, myślę że bez obaw możecie Panią Kasię polecić. Miłego dnia! smile

• Witam, czy któraś z mam wysyłała dziecko do przedszkola na ul. Lubeckiego 30 w Poznaniu, nazwa w tej chwili Pod orzechem a opinie która znalazłam w internecie na temat greenprzedszkola są przerażające ... jak jest? Ktos był tam?

Wielki dzięcki bo zastanawiamy się co zrobić z maluchem
      • Dołączam się do tego pytania - czy ktoś posyłał tam dziecko i jakie ma zdanie o tym przedszkolu? Jest podejrzanie tanie, a do tego nie ma strony internetowej i praktycznie żadnych informacjo o nim w internecie nie ma...Przyjmuje 20 dzieci, a teraz są w nim jeszcze wolne miejsca - w środku semestru...To wszystko podejrzanie wygląda. jutro jadę tam na spotkanie. Bardzo nie chcę, żebym musiała zabierać córeczkę z przedszkola, do którego ją posyłam, to zawsze stres dla dziecka. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi!
        • Witam, a Pani dziecko chodzi do Przedszkola na Lubieckiego 30
        • Poza tym jak poszuka sie w Internecie to okazuje sie ze sa inforamcje na temat przedszkola ... jedna roznica to to ze przedszkole zmienilo nazwe, a adres ten sam 😉,ale wychodzac z przedszkola na szyldzie mozna zauwazyc poprzednia nazwe Green house, angielsko polskie przedszkole.
          Gdzie do faktycznej nauki daleko .... chyba jest ostatecznoscia posylania dziecka TAM ... gdy minie euforia, ze znalazlo sie tanie przedszkole a po piewszym spotkaniu ze dziecko chce tam isc, bo bawi sie ... itp .... przychodzi rozczarowanie. I jest sie na tym samym etapie 😉 a gdy posluchac w koratyrzuku przychodzac niespodziewanie, troche wczesnie to slyszymy etap wychowania ... kare ze jak to dziecko sie zachowuje ... a dziecko stoi na srodku sali...czy poradzi sobie z takimi emocjami? Bo nie kazdy dorosly byl by wstanie poradzic 😉 ... wiec czy warto tracic czas? Czy szukac do skutku to co faktycznie chcemy dac dziecku? I tak mozna jeszcze kilka rzeczy wyliczyc ...
(1-100)
przejdź do: 1-100 101-145

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.