badania prenatalne w poznaniu Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • witam
    czy ktoś może mi powiedzieć gdzie w Poznaniu maogę zrobić badania prenatalne i czy muszę mieć na nie skierowanie?dodam jeszcze że pierwsze dziecko poroniłam z powodu wady genetycznej i teraz się boję czy wszystko jest dobrze.mój gin stwierdził,że nie ma potrzeby robić takich badań,a ja jednak chciałabym.przeczytałam w gazecie,iż nawet należą mi się one bezpłatnie.czy to prawda?
    pozdrawiam
    • ja,ze względu na moje 37 wiosen (przy tej okazji uświadomiono mi,że to już
      strasznie dużo) dostałam od mojej gin skierowanie na badania genetyczne do
      przychodni przyszpitalnej na Polnej.Badania są bezpłatne i obejmują USG oraz
      badanie krwi.Wykonuje się je ,o ile pamiętam,do 14 tc- jest to "test podwójny".
    • W poznaniu przy ulicy polnej tylko potrzebne jest skierowanie. a to czy te
      badanie jest potrzebne to lepiej skonsultowac z innym lekarzem. życze aby sie
      udało ja też poroniłam i jedno dziecko straciłam w trzecim miesiącu jego życia
      ale trzeba sie trzymać mam jeszcze dwie córeczki Kingunie urodziłam 5 mieś
      temu a ta starsza ma 5 lat
      • Witam,
        potwierdzam, badania prenatalne robia w przychodni przyszpitalnej szpilala przy
        ul. Polnej I p. (można wejść od Jarachowskiego) od dwoch lat sa bezplatne.
        Kieuje lekarz ginekolog, ktory kazdą kobietę w ciązy powyżej 35 r. życia ma
        obowiazek poinformowac o mozliwosci wykonania takich badań. Mam 39 lat jestem w
        28 tyg. ciazy (pierwsza) miałam test PAPP-A i test podwójny (w 13-tym tyg)i
        potrójny (w 20-tym tyg.). Nie robilam aminopunkcji ani biopsji kosmówki
        (odradził mi moj ginekolog)
        Chociaż wyniki testu podwojnego mam zdecydowanie lepsze niż potrojnego wierze,
        że dziecko bedzie zdrowe, co wiecej wyniki te sa danymi statystycznymi a nie
        diagnozą. Cały cas powtarza mi to moj lekarz i mąż oczywiście. Pozadrawiam
        wszsytkie przyszle mamy po 35 roku życia smile)
      • ja straciłam moją córcię w 15tc,a teraz ponownie spodziewam się dzieciątka [chłopca tym razem],lecz bardzo boję się o niego.nie mam jeszcze ukończonych 35 lat,więc może dlatego mój lekarz nie chce mnie skierować.
        gratuluje dzieciaczków.pozdrawiam

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.