• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Uzdrowisko-sanatorium DĄBKI - DUKAT - ktoś był? Dodaj do ulubionych

• 02.02.08, 22:25
    Witam!
    Dostałam właśnie skierowanie do uzdrowiska w Dąbkach do Dukata, mam pytanie,
    czy ktoś może był tam ostatnio i jakie przywiózł wrażenia? Czytałam na innych
    forach, że baza lekarska jest okropna, a na zajęcia dla dzieci też nie ma co
    liczyć. Jest to mój pierwszy wyjazd w życiu do sanatorium i szczerze
    powiedziawszy troszkę się obawiam, jeżeli ktoś może udzielić mi jakiś rad,
    będę wdzięczna.
    Pozdrawiam
    Zaawansowany formularz
    • 03.02.08, 08:23
      Ja byłam w Dąbkach, ale chyba nie w Dukacie... Generalnie mieścinka
      jest fajna i doktorka też mieliśmy OK. Ale moze spytaj tu:
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=595
      --
      Pierwsza pomoc od moderatora:
      "Marzenia mieszają się ze wspomnieniami. Żyję we śnie, bo na jawie
      jest tylko pragnienie, tęsknota i obawa. Miłość trwalsza od stali."
    • 03.02.08, 18:21
      Bylam w dukacie w czerwcu 2007.
      Pisz na gg 6053008

Joanna
    • 25.06.08, 10:13
      Byłam w Dukacie w lipcu 2006 roku.Okolica jest fajna,duzo miejsc do
      zwiedzenia.Jest tam na tyle fajnie,że w tym roku w lipcu tez jade do
      Dąbek do pensjonatu Dukat.
    • 25.06.08, 12:30
      podnoszę temat, bo też mamy skierowanie na sierpień dwójka dzieci
      • 28.08.08, 13:59
        Ja też właśnie dostałam skierowanie do sanatorium Dukat w Dąbkach.
        Pierwszy raz mam jechac do sanatorium i mam troszkę obaw.
        Termin turnusu jest od 3-go do 23 listopada. Troszkę jestem zaskoczona kwotą
        jaką mam zapłacic t.j 75 zł za jeden dzień + opłata klimatyczna za cały pobyt 60
        zł, a jeszcze dojechac tam więc wychodzi prawie 3000 zł!!! I to jeszcze po za
        sezonem.
        • 16.12.08, 21:43
          Otrzymałam również skierowanie do sanatorium w Dukacie. Ceny b. mnie
          zaskoczyły. Podano mi różne ceny, najtańsza opcja to 70 zł. Pani
          jednak nie potrafiła powiedzieć ile metrów kw. ma taki pokoik. Mój
          syn jest b. żywotnym dzieckiem i zastanawiam się czy taki ( mały jak
          się domyślam) nam wystarczy. ciekawa też jestem o standard pokoi i
          ogólnie- "jak tam jest".
          • 29.12.08, 22:10
            Kiedy otrzymałam skierowanie do sanatorium Dukat myślałam że Pana
            Boga za nogi złapałam.Szybko jednak czar prysł , dokładnie w
            momencie zameldowania w ośrodku.Otóż na dzień dobry założono mi i
            dziecku opaskę identyfikującą na nadgarstek (bez możliwości zdjęcia
            nawet na noc).Właściciel ośrodka na wyraźne życzenie rodziców
            spotkał się z nami w celu rozwiania wątpliwości - jeśli się nam nie
            podoba on nas nie zatrzymuje oczywiście o zwrocie kosztów niemałych
            zresztą nie może być mowy.Rygor jak w koszarach. Następna
            niespodzianka to towarzystwo wielu grup dzieci i młodzieży która
            również uczestniczyła w zabiegach niestety pozbawiona opieki rodziców
            (coś w rodzaju kolonii).Straszny hałas harmider i bieganie po
            schodach oraz czytanie komunikatów przez radiowęzeł.Dodać do tego
            należy palenie ognisk ze śmieci pochodzących z remontów w obiekcie(a
            na kuracji małe dzieci ze schorzeniami układu oddechowego). Normą
            był brak ciepłej wody.Jedzenie jak za te pieniądze takie sobie i
            ciągle czegoś brakowało a to nakrycia a to porcji w ogóle.W porządku
            jedynie pani od organizacji czasu wolnego oraz panie pielęgniarki i
            rehabilitantki.PANI KIEROWNICZKA TAK JAK I WŁAŚCICIEL BARDZO
            AROGANCKA.Na koniec turnusu deser - jedna z mam otrzymała ponownie
            wezwanie do uregulowania opłaconego wcześniej parkingu -
            skandal.Nigdy w życiu nie pojadę do tego sanatorium
            • 19.01.09, 10:45
              Może któraś z mam była ostatnio ze swoja pociechą w Dąbkach w Dukacie jak jest
              teraz, te opaski są straszne, jak bydło uwiązane. A jak ceny dla opiekuna,
              jedzenie, atrakcje dzieciom i warunki?
              • 26.01.09, 20:14
                Najlepiej zadzwonić do Uzdrowiska(numet tel. jest na skierowaniu).
                Pani bardzo uprzejmie inforuje o wszystkim ( wyposażeniu pokoju,
                dojazd, atrakcje dla dzieci itp) Można wcześniej zarezerwować
                pokój. Cena uzależniona jest terminu pobytu - my w marcu płacimy 85
                zł/ dobę. Opłata klimatyczna 2,5zł/dobę; dziecko do 7 lat 1zł/doba.
                Najlepiej wejść na stronę uzdrowiska i można obejrzeć pokoje i
                okolicę.
                • 30.01.09, 08:56
                  Witaj,
                  ja też jadę w marcu (od 21.03) z córką.
                  Jedziecie pierwszy raz, w ogóle?
                  Pozdrawiam, M.N.K.
                  • 06.02.09, 15:43
                    Witajcie. Ja również jadę od 21marca do Dukata z 5 letnim synkiem. W ubiegłym
                    roku byłam w maju cegielski jest tańszy niż dukat ale warunki ponoć lepsze w
                    dukacie. W ubiegłym roku byłam zadowolona troszkę obawiam się że może być
                    jeszcze zimno. Pozdrawiam
                    • 03.03.09, 22:26
                      Nie jest wcale zimno, my jesteśmy teraz i mam wrażenie, żę wiatr to jest słabszy
                      niż w lecie, dzieciaki bawią się w piachu, pani przy plaży zbija fortunę na
                      łopatkach i wiaderkach. budujemy zamki z piachu , oczywiście w czapkach i
                      kurtkach ale moim dzieciom skończył się nawet katar który przywieźliśmy z domu!
                      Pozdrawiam
                    • 11.03.09, 17:51
                      witam. ja też jadę na ten sam turnus do dukatu z 3 letnim synem. jadę pierwszy
                      raz i trochę się obawiam.
    • 03.03.09, 22:09
      witaj!
      ja wlaśnie jestem w Dukacie i mogę Ci udzielić wszystkich odpowiedzi. Napiszę
      pewnie tobie i wielu innym by naprawdę czekać z niecierpliwością na super urlop!
      W rejestracji wcale nie ma złośliwego personelu tylko czasem zmęczony-
      szczególnie w pierwszym dniu kiedy wszyscy się o wszystko pytają. Pokoje są
      nowoczesne, łazienki w miarę w pokoju jest telewizor, czajnik, lampka
      nocna,radio Ja mam trójkę i jest ok.gdyby coś naprawdę było nie tak ( jednej
      pani za mocno odkazili pokój i przeszkadzał jej zapach) zamieniają bez problemu-
      mi też zamienili żebym mogła wstawić łóżeczko. jedzenie jest bardzo urozmaicone,
      właściwie nic nie musimy kupować. uwzględniają i dzieci i dokładki, są owoce lub
      inne dodatki, codziennie możesz mieć zupę mleczną jest coś jak szwedzki bufet
      poza tym co dostajesz na stół. rehabilitacja jest ok- sprawnie od drugiego dnia,
      personel miły, ja naginam godziny bo mam ze sobą mała 16 miesięcy córkę i spi o
      11 to nie robią problemów przychodzę później. zabiegi 3/dzien (np.gimnastyka,
      inhalacje, jonoforeza,bioptron, masaż i inne- decydują przy badaniu) przez 8 dni
      potem zmiana na inne.morze widać z okna. jest super!
    • 03.03.09, 22:19
      Zapomniałam dodać,że na ternie Dukata jest biblioteka, małpi gaj, siłownia,
      jakieś piłkarzyki i bilard, świetlica od 10-12 i potem popołudniu z fajnymi
      zajęciami, fajny plac zabaw na dworze, do sklepu blisko, organizują nam też
      wycieczki, ognisko, dorożki, wyjazd do akwaparku i codziennie coś, rozpiski są
      przy recepcji, jeszcze nie opanowaliśmy wszystkiego, siłownia jest w cenie
      pobytu i dostępna praktycznie 24h ale mamy tyle zajęć i spacerów ,że mało kto ma
      na to siłę, jest też barek ale o tym po takim dniu to nie ma siły. idę właśnie
      spać bo jutro kolejny intensywny dzień. pozdrawiam i uspokajam mam nadzieję.Będę
      śledzić jutro ewentualne zapytania.
      • 12.03.09, 12:02
        Witaj. Sorki ale ostatnio mało tu zaglądam, ale jestem. Bardzo dziękuję za tak
        wyczerpująca odpowiedż. Super że pogoda jest ja troszkę się obawiam co będzie
        jak my pojedziemy oby deszcze nie padały.
        A tam małpi gaj jest odpłatnie?
        napisz jak jest z lekarzami czy opieka lekarska jest przez 24h na dobę?
        Na jakiej podstawie są zabiegi dobierane indywidualnie po przeprowadzeniu
        wywiadu z każdym?
        Pozdrawiam udanego wypoczynku!
        • 12.03.09, 12:06
          PS jeszcze jedno pytanko.
          Piszesz że super widok na którym piętrze masz pokój.
      • 01.04.09, 13:52
        Witam,
        wczoraj dostałam skierowanie do DUKATU - mam zamiar jechać tam z
        dwoma córkami, starsza z NFZtu, a młodsza 16 miesięczna nie. Będę
        wdzięczna, jeśli napiszesz jak z odpłatnością za takiego szkraba smile.
        • 18.04.09, 18:41
          Witam!
          10 kwietnia 2009 wróciłam z synem z Dukata w Dąbkach. Byłam tam 1-wszy raz.
          Jestem zachwycona ciepłym przyjęciem, usytuowaniem sanatorium, całym personelem,
          zakwaterowaniem (brać pokój o podwyższonym standardzie, dopłata około 100zł za
          21 dni, wyżywieniem, animacją dla dzieci (wycieczki, zajęcia świetlicowe, sala
          zabaw, sala kinowa). Również opiekun dziecka korzystał bezpłatnie z siłowni czy
          ping-ponga. Super zabieg, z którego skorzystałam i polecam to Vacu Line, płatne
          ale warto.
          Serdecznie pozdrawiam właścicieli Ośrodka i wszystkich pracowników a w
          szczególności szeryfa - barmanasmilesmilesmilesmilesmile
          Edyta i Patryk z Rzeszowa
    • 26.04.09, 11:44
      Cześć Wszystkim!
      Może jedzie ktoś do Dukata w terminie od 26 maja do 15 czerwca?
      Jestem nastawiona optymistycznie mimo niektórych komentarzy, to nasz
      3 już wyjazd do sanatorium; wcześniej byliśmy w Szczawnicy i w
      Cegielskim (w październiku 2008)
      Dziewczyny wszystko jest do przeżycia - Cegielskiego też przeżyłam
      mimo narzekań innych mam, i tak cały czas spędza się praktycznie nad
      brzegiem morza, trzeba się tylko pozytywnie nastawić; ja traktuję to
      jak "tani urlop", bo gdzie przez 3 tygodnie z wszystkim podstawionym
      pod nos (tu mam na myśli posiłki) zapłacę 2.500,00 z dwójką dzieci -
      teraz zarezerwowałam sobie pokój o podwyższonym standarcie. Trochę
      się tylko obawiam coby moje rozbestwione dzieci (7 lat i 3,5 lata)
      niezakumplowały się z podobnymi do siebie, bo wtedy obywdwoje
      opiekunowie będą musieli po powrocie pobyć w odizolowaniu minimu
      tydzień.
      Pozdrawienia z mazowieckiego
      • 28.04.09, 11:28
        agi_czarnulka
        Witam
        właśnie dostałam zawiadomienie że też jadę do tego uzdrowiska z
        dziećmi. Tylko my jedziemy dopiero pierwszy raz do sanatorium.
        Ale poczytałam troszkę opinii i myślę że jakoś będzie do zniesienia.
        W końcu to nie jest wypoczynek tylko jakby dzieci na kolonie
        pojechały.
        Możesz mi powiedzieć na jakiejs tronie podgladnełaś ośrodek bo mam
        problemy zlokalizować go, znaleść znalazłam ale jak chciałam
        zobaczyć to już nie udało mi się.
        Możemy pogadać na gg - mój numer 1771237
        Pozdrawiam i do zobaczenia w maju
        • 28.04.09, 22:46
          Tutaj masz stronę
          www.sanatorium-dukat.pl/
        • 29.04.09, 13:47
          ja byłam z dzieckiem i mężem w zeszłym roku w tym ośrodku - nie
          jestem zadowolona z pobytu tam, był to mój pierwszy i zarazem
          ostatni wyjazd do senatorium - warunki niezbyt rewelacyjne tzn. same
          pokoje - te odnowione oczywiście - mogą być - ale stołówka, obsługa
          na stołówce i jedzenie daje wiele do życzenia - za tak duże pieniąże
          spodziewałam sie czegoś innego .

Powodzenia i zycze pieknej pogody , acha basen w darłowku wart
          zwiedzania woda w basenie 31 C - rewelacja
          • 04.05.09, 21:56
            A ja tam byłam miód i wino piłamwinkmożna tak powiedzieć. Żal mi tych wszystkich
            ludzi którzy wypisują te głupoty na temat ośrodka. Jestem bardzo zadowolona.
            Przyjazna atmosfera kierowniczka pierwsza klasasmilepanie i panowie na recepcji nic
            dodać nic ująć z prawdziwego zdarzenia. Jedzenie fantastycznesmileDzieciaki się nie
            nudzą i rodzice też.Pan za barem tryska energią i co tu narzekaćsmile.Poznałam
            wiele ciekawych i świetnych osób.Polecam serdeczniesmile
            • 05.05.09, 10:09
              Ja już się nie mogę doczekać smile
              • 06.05.09, 16:34
                Witam! Ja byłam w Dukacie w terminie od 14.04 -04.05 i mam same
                najlepsze wspomnienia. Ośrodek jest bardzo czysty, wygodny, pokoje z
                widokiem na morze lub jezoro z łazienką, telewizorem, czajnikiem,
                naczyniami stołowymi, ręcznikami, balkonem. Standard różny,
                uzależniony od tego, czy łazienka jest przed czy po remoncie. Pragnę
                wyrazić słowa wielkiego uznania dla całego personelu ośrodka: dla
                recepcji, dla pań Agnieszki i Dorotki, które tak świetnie umilały
                naszym dzieciom czas, organizując im wycieczki (m. in. Darłowo,
                latarnia morska, rejs statkiem, aqua park), wycieczki bryczką,
                współne grillowanie, przejażdżki kucykami, seanse filmowe,
                dyskoteki, pokazy fryzur itd. itd... Dziękuję opiece medycznej,
                fajnym rehabilitantom, mam nadzieję, że zabiegi, z których
                korzystała moja córka przyniosą dobry efekt. Posiłki były bardzo
                smaczne i baaaardzo obfite, nawet mój niejadek na "sanatoryjnym
                wikcie" przybrał na wadze prawie 1 kilogram. I jeszcze jedno, przed
                wyjazdem dużo naczytałam się różnych opinii na temat tego ośrodka (
                i tych bardzo dobrych i skrajnie złych) i jechałam tam
                zdezorientowana i pełna najgorszych przeczuć. Żadna ze złych opinii
                w mojej ocenie nie jest prawdą. Może miałam szczęście, bo moja córka
                nie chorowała, a pogoda była super, ale na pewno pracownicy ośrodka
                dołożyli wszelkich starań i będzeimy wspomninać ten czas jak
                wspaniałe, długie wakacje. Tak więc DROGIE MAMY: nie martwcie się na
                zapas (tak jak to robiłam ja), bo z pobytu w tym ośrodku będziecie
                naprawdę zadowolone. Jeszcze raz dziękuję całemu personelowi i do
                zobaczenia - mam nadzieję!
                • 07.05.09, 16:36
                  Ja również byłem z dzieckiem w tym sanatorium, jesteśmy badzro zadowoleni i
                  polecałbym je z kilkoma uwagami. Obsługa, kierownictwo, jedzenie, zorganizowany
                  czas dla dzieci (i nie tylko), zabiegi - wszystko jest na bardzo dobrym
                  poziomie. Polecam zarezerwowanie apartamentu na wyższych piętrach (mieszkałem w
                  takim)od strony pd (wiosną, ponieważ jest ładny widok na jezioro + dużo słońca,
                  a od strony PN latem, ponieważ nie jest tak gorąco, a widok na morze jest super.
                  - droższe, ale całkowicie warte swojej ceny. Jedyna rzecz, która może trochę
                  drażnić, to głośność dyskoteki (zazwyczaj organizowanej dla dzieci)na parterze,
                  ale nie jest to nic dramatycznego. Kończy się o 22:00.
                  Polecam mamom, rodzicom (jeżeli jadą we dwoje) i dzieciom.
                  Aleksander z Poznania
                  • 08.05.09, 11:20
                    Dyskoteki faktycznie do 22.00. Nie ma sie co martwić bo to fajne
                    imprezy i grzechem jest siedizeć w pokoju gdy impreza trwasmiletym
                    bardziej, że DJ Eryk (Laski miejecie się na bacznośći ......hmmmsmile)
                    dba to żeby nie było nudno. Mozna poczuć klimaty od morza aż po same
                    TatrysmilePozdrawiam
                    • 08.05.09, 14:01
                      Witam
                      czy ktoś wybiera się do senatorium DUKAT w terminie od 16.06 do 07.07.2009 ??
                      Jestem z Krakowa i wybieram się tam z 5 letnim synem po raz pierwszy smile
                      Pozdrawiam
                      Monika
                      • 20.05.09, 22:51
                        witam ja też jadę w tym terminie do sanatorium i takze poraz
                        pierwszy do zobaczenia ,jezeli masz jakies praktyczne rady to czekam?
                        pozdrawiam
                      • 03.06.09, 09:04
                        Witam!
                        Wybieram sie w tym terminie do Sanatorium Dukat jestem z RZeszowa i
                        tez mam 5-letniego syna.
                        • 04.06.09, 09:33
                          O jak fajnie są już 3 osoby które jadą w tym samym terminie co my smile
                          I nawet dzieciaczki są w tym samym wieku smile
                          Mam nadzieje, że miło spędzimy wyjazd i poznamy się w realu big_grinbig_grinbig_grin
                          Jak Wasze przygotowania do wyjazdu??

• 08.06.09, 21:59
                        HejsmileBędziemy w tym samym terminie co Wy.Mam bliźniaków chłopaków
                        (6lat).Jesteśmy z Poznania.Do zobaczeniasmile
            • 10.05.09, 10:03
              ile osób tyle opinii .....
              najważniejsze jest nastawienie ....
              • 12.05.09, 14:36
                Mam pytanie, który to pokój o podwyższonym standarcie i czy trzeba
                rezerwować wcześniej. Mam termin skierowania na
                07.07.2009/28.07.2009.
            • 12.05.09, 21:31
              Chyba dużo tego piwa i wina było o czym świadczy zadowolenie barmana i
              zadowolenie Pani z pobytu. Pobyt w tym sanatorium był udany ale tylko dzięki
              poznanym ludziom i pięknej pogodzie. Arogancka obsługa hotelu, której brakowało
              na każdym kroku profesjonalizmu nie jednej osobie popsuła piękny dzień. Panie na
              recepcji nie radziły sobie z najprostszymi rzeczami jak zorganizowanie ćwiczeń w
              2 turach dla mam albo z wyposażeniem pokoju w parawan ( powinien to być standard
              ale niestety nie w Dukacie). To samo w kuchni, gdzie kierowniczka nie radziła
              sobie z prowiantem dla gości,zabezpieczeniem cytryny dla każdego ( cytryna i
              ciemne pieczywo było w myśl zasady"kto pierwszy ten lepszy) a podstawa śniadań
              i kolacji była ta sama jakby innych produktów w sklepach nie było smile) tylko ser
              żółty i wędliny. Czas dla dzieci rzeczywiście obfitował w atrakcje, typu basen,
              rejs statkiem ale były to atrakcje za które płacili rodzice. Na własna
              organizację chociażby zabaw dla dzieci podczas grilla już personelu nie było
              stać. Powinien wziąć przykład z "Cegielskiego". W sanatorium byłam już z dziećmi
              4 razy i mam porównanie co można zrobić dla gości i jak ich ugościć. Tego w
              Dukacie brakuje. Aczkolwiek są to braki do uzupełnienia przy dobrej woli
              właścicieli ośrodka i wyłanie personelu na szkolenia smile
              • 14.05.09, 10:17
                No proszę Cię, co takiego Cię zauroczyło w Cegielskim? podstarzał
                Pani ze świetlicy, która miała swoje niespełnione ambicje, ciągle
                szarpała i ustawiała dzieci, a jak sie juz nauczyły tekstu, który im
                dała to i tak szeptała im do ucha, niestety już nie ten sam tekst :-
                ( i robiła z dzieci tumanów sad
                a może urzekła Cię przejażdzka konna na terenie ośrodka, w tej
                chwili już ceny nie pamiętam, ale było to dużo za jedną rundkę; albo
                naciąganie na zakup kamieni, które niby to niały dawać albo
                odejmować moc i energię
              • 16.05.09, 10:24
                Droga bizhub2501! Postanowiłam odpowiedzieć na twoją opinię o tym
                ośrodku, bo bardzo mnie zirytowała. Otóż po kolei: nigdy nie
                spotkałam się z aroganckim nastawieniem personelu. To, że w pokoju
                nie było parawanu, a ich ilość była ograniczona, nie jest chyba
                tragedią. Skoro kogoś stać na pobyt w sanatorium, to chyba może
                pozwolić sobie na kupno własnego za 32 złote! Drugiej tury fitnessu
                nie było, bo nie znalazły się chętne mamy, wszystkie zainteresowane
                chodziły więc na pierwszą turę. Co do wyżywienia: prowiant dla gości
                był wydawany szybko, o ile wcześniej zgłosiło się w recepcji kiedy
                zamierzamy opóścić ośrodek. Po cytrynę i 4 rodzaje pieczywa
                wystarczyło podejść do szwedzkiego stołu, jeśli ich zabrakło, to
                poproszone kelnerki braki te uzupełniały. A brak urozmaicenia - może
                ty jesteś tak świetną gospodynią, że codziennie serwujesz swoim
                dzieciom na kolację różnorodne ciepłe dania (naleśniki, racuszki,
                zapiekanki, paróweczki w cieście itd.), oczywiście poza zwykłaymi
                kanapkami, ja niestety nie mam na to czasu. Moje dziecko, zresztą
                niejadek, który nie lubi wielu potraw i produktów, zawsze znalazło
                na swoim talerzu coś, co zjadło z chęcią. Znając możliwości
                finansowe naszej służby zdrowia, chyba trudno sądzić, że dodatkowe
                atrakcje, typu statek czy teatrzyk albo bryczka, będą refundowane z
                kosztów NFZ. A co do braku organizacji czasu wolnego dla dzieci, to
                mam dziwne wrażenie, że niezadowolone mamy uważały, że przyjeżdżając
                do sanatorium ze swoimi dziećmi, powinny oddać je pod opiekę
                peersonelu, a same wypoczywać nie obciążone żadnym "zbędnym"
                towarzystwem na plaży. Ja pojechałam tam z moim dzieckiem także z
                tego powodu, że niestety na co dzień nie zawsze mogę poświęcić jej
                tyle czasu, ile bym chciała. I czas wolny, w ramach zaproponowanych
                przez ośrodek atrakcji, spędzałyśmy razem z innymi mamami i ich
                dziećmi na świetnej zabawie. A dwie imprezy w "fantastycznym"
                Cegielskim (zresztą obydwie na koniec turnusu - żeby zatrzeć niemiłe
                wspomnienia), na których wrzeszcząca Pani namawiała wszystkich do
                karaoke (sama dając zresztą przykła swoim "cudownym" głosem - to jak
                dla mnie jednak trochę za mało. Nie wiem czy wiesz, ale połowa ludzi
                w autokarze, którzy jechali z "Dukatem" na basen czy rejs statkiem,
                wypoczywała właśnie w Cegielskim, który nie oferował im tego typu
                imprez. Musieli więc na własną rękę załatwić sobie wyjazd u nas.
                Przykro mi, że opinie takie jak bizhub2501 psują wizerunek "Dukata"
                i niepotrzebnie straszą przyszłych kuracjuszy!
                • 16.05.09, 22:10
                  Czy w sanatorium jest wypożyczalnia rowerów, jak nie to czy można mieć swój rowerek?
              • 29.05.09, 20:16
                Byłam na turnusie w Dukacie od 5 do 25 maja br. i dlatego
                postanowiłam napisać kilka słów. Oczywiście zanim pojechałam do
                Dukata buszowałam po necie, aby uzyskać jak najwięcej informacji o
                tym ośrodku. Oczywiście piewrsza rzecz ktorą chciałam wyjaśnic to
                taka, ze jedna pani wcześniej pisała, ze zakladają na ręce niby
                jakieś bransoletki - to nieprawda!!! Jeśli chodzi o obsługę to byl
                tylko jeden niezyt miły pan o imieniu Eryk, ktory podpadł kilku
                osobom poprzez swoje nieuprzejme zachowanie, ale reszta personelu
                jak najbardziej OK. Co dwa dni pokoje są wysprzątane, a jeśli chodzi
                o jedzenie to naprawdę było świetne.bizhub2501 napisała, że
                jedzenie malo urozmaicone, ale to przesada, ciekawa jestem czy ona
                w domu jada krewetki na śniadanie. Śniadania może i się powtarzały,
                ale jeśli chodzi o obiad może się powtórzył 1 raz na cały pobyt a
                na kolacje zawsze coś na gorąco. W ośrodku było organizowanych wiele
                imprez, ja nie miałamm czasu uczestniczyć we wszystkich ponieważ
                sama staralam się zapewniać dziecku czas, a nie liczyc na to, że
                ktoś z personelu zabierze mi dziecko, tak jakby chciały tego
                niektore panie, które poprostu szukały przygód. Przecież nie
                przyjechały na wywczas tylko z dzieckiem do sanatorium. Ocyzwiście
                większośc imprez była odpłatna, ale niestety NFZ nie pokrywa
                dodatkowych atrakcji. Były jeszcze jakieś uwagi, ze znajdujący się w
                ośrodku basen kulkowy jest odpłatny. Pół godziny kosztowało tylko 3
                zł, a na mieście około 8 zł. Była to tylko symboliczna opłata bo nie
                wyobrażam sobie jakby byl za darmo - nie daloby się wejść, jak na
                tym turnusie było około 120 dzieci. W ośrodku znajduje się dodatkowo
                świetlica, biblioteka i tzw. sala kinowa gdzie przynajmniej 2 razy w
                tyg. są puszczane bajki a mamy w tym czasie mogą się wybrać na
                fitness - który jest gratis!!!

Narazie to tyle gdyby były jakieś pytania to piszcie
                • 24.06.09, 13:07
                  W zwiazku z tym, że dostałam skierowanie do sanatorium Dukat mam
                  pytanie. Jaki pokój i na którym pietrze najlepiej wybrać? Pani
                  zaproponowała mi 614? Czy moze być? Dzieki za opdowiedz.
      • 08.05.09, 13:35
        hejka,
        ja jadę z synikiem (4,5 l) ( ze skeirowaniem z NFZ'u) córeczką (9
        mies) ( bez skierowania i mężem w teminie 26.05-15.06, Synek jedzie
        pierwszy raz i przyznam się że czytam fora aby dowiedzieć sie czegoś
        więcej o tymsanatorium, ceny są obłędne, jeżeli porównać je sobie do
        cen w pensjonatach czy innych podobnych obiektach.
        Serecznie pozdrawiam
        • 08.05.09, 14:58
          Tylko do Cegielskiego ich nie porównuj, bo tam jest jak za Gierka
          Do zobaczenia w Dukacie (bo ja tez jade w tym terminie pok. nr 514)
          • 09.05.09, 10:47
            Nasz pokój to 314, pozdrawimy i do zobaczyska
            • 12.05.09, 14:34
              Witaj!A skąd znasz numer pokoju?Mozna zarezerwowac wcześniej??Znasz
              jakieś fajne typy?? nasz termin to 07.07-27.07
              • 14.05.09, 08:36
                Możesz wcześniej zarezerwować pokój, jak zadzwonisz to obsługa powie
                Ci cenę i z której strony budynku jest pokój, a najlepiej jest
                rozmawiać i w międzyczasie oglądać ich stronę.
                pozdr.
                • 17.06.09, 23:12
                  witam
                  jade do dukata w terminie od 07.07-27.07 z synkiem 5 letnim jestem z
                  wrocławia.
    • 12.05.09, 17:12
      Witam wszystkich jestem z Siemianowic i jade do Dukatu od 07.07-
      27.07 czy ktoś z okolic tez sie tam wybiera w tym terminie??
      • 15.05.09, 10:29
        my tez 07-27.07wink do zobaczeniawink))
        • 15.05.09, 11:12
          ooo jak miło smile)) skąd jesteście????
          • 24.05.09, 14:35
            Witam wszystkich serdecznie!!! Jestem z Lublina i mam skierowanie
            do "DUKATA" na turnus 28.07 - 17.08. Czy ktos wybiera sie w tym
            terminie?
            • 25.05.09, 19:50
              Witam wszystkich serdecznie .Własnie dzisiaj otrzymałam skierowanie
              do sanatorium DUKAT. Jadę z synkiem (5lat) w terminie 18.08-
              07.09 .Mam pytanie czy któś wybiera się w tym terminie? moje gg to
              9744449 proszę o kontakt smile
              • 31.07.09, 08:26
                Witam,

ja również dostałam skierowanie w tym terminie (18.08-07.09). Jadę z
                6 letnim synkiem, mam już zarezerwowany pokój. Jestem z Poznania.
                • 09.09.09, 13:56
                  Witam
                  właśnie wróciłam z turnusu o 18-08 do 07.09.2009. Ja jestem bardzo zadowolona.
                  Pokoje czyste, jedzenie bardzo dobre. Nie chodzi człowiek głodny. Do bazy
                  zabiegowej nie mam zastrzeżeń, rehabilitanci i pracownicy medyczni bardzo mili i
                  uprzejmi, tylko opieka lekarza pozostawia wiele do życzenia. Na pewno postaram
                  się wrócić tu za rok.
            • 29.05.09, 18:47
              hejka, właśnie jestem w Dukacie, jest ok jeżeli macie jakieś pytania
              to piszcie odpowiem pozdrawiam
              • 30.05.09, 23:30
                Hej.
                Gdzieś padło pytanie o rowery. Czy jest gdzieś wypożyczalnia?
                Jakbyś mogła dowiedzieć się czym jest STUDIO - to informacja z cennika na
                stronie, ale nie ma opisu czymże to jest.
                Net oczywiście niedostępny? Używasz własnego mobilnego internetu?
                W jakich godzinach mieścisz się z zabiegami i ile ich jest dziennie?
                • 31.05.09, 22:10
                  Wypożyczalni tu nie widziałam, my swoje przywieźliśmy a jechaliśmy z
                  podkarpacia więc się da, Studio to są dwa pokoje i jedna łazienka
                  wspólna, Net jest w holu głównym przy recepcji bezprzewodowy
                  bierzesz laptopika i siedzisz wygodnie w fotelu i klikasz, zabiegi
                  ustalane są indywidualnie dla każdego dziecka w pierwszym dniu po
                  wizycie u pielęgniarki i lekarza, my mamy od 10 do 11 czyli godzina
                  dziennie, ale niektórzy mają inne godziny, ale do obiadu czyli 13
                  wszystko jest skończone, mój synek ma 3 różne zabiegi. Pozdrawiam
                  • 01.06.09, 08:16
                    Droga mmbien - czy możesz mi poradzić jaki pokój najlepiej
                    zarezerwować dla siebie i dziecka - 2-osobowy czy 2-osobowy mały?
                    Podobno w tym małym sa stare łazienki? Z góry dziękuję i pozdrawiam
                    • 01.06.09, 22:34
                      jeżeli mogę coś polecać to zdecydowanie podwyższony standard czyli
                      po remonce dwójki
                      • 02.06.09, 12:08
                        Bardzo Ci dziękuje za odpowiedź - rozwiałaś moje wątpliwości.
                  • 01.06.09, 08:39
                    Dziękuję Ci bardzo za wszystkie (bardzo cenne informacje).
                    Gdzieś przeczytałam jeszcze o organizacji wycieczek - czy to takie obowiązkowe
                    spacery dla grupy dzieci?
                    Pozdrawiam i udanego pobytu życzę.
                    • 01.06.09, 22:35
                      Wycieczki oraganizują, na recepcji leży lista z propozycjami co
                      kiedy i jak ktoś chce to się zapisuje wszystko jest dobrowolne. Jest
                      tu super my jesteśmy bardzo zadowoleni dzisiaj np.był wspaniały bal
                      dla dzieciaków - rewelcja. |Pozdrawiam
              • 31.05.09, 18:11
                Witaj miałabym kilka pytań,moje gg to 9744449-powiedz kiedy
                moglibyśmy poklikać smile pazdrawiam.
                • 01.06.09, 22:37
                  opdisałam na podany numer gg
              • 03.06.09, 09:15
                witam mam pytanie, mam zarezerwowany pokój numer 615 czy jetes w
                stanie zobaczyc jaki to pokój o jakim standardzie
              • 12.06.09, 17:12
                Witaj, czy mogłabyś dowiedzieć się jak prezentuje się pokój 416 ? z
                góry dzięki

pozdrawiam
              • 24.06.09, 13:11
                mmbien napisał(a):

> hejka, właśnie jestem w Dukacie, jest ok jeżeli macie jakieś
                pytania
                > to piszcie odpowiem pozdrawiam

Cześć To mam pytanko. chciałabym zarezrewować pokój z dwójką dzieci.
                Pani mi zaproponowała 614 na 6 piętrze. Czy jest ok? Czy lepiej
                postarc się o jakiś inny pokój?
                • 24.06.09, 14:11
                  A mmbien to przypadkiem już nie skończyła turnusu?
                  Dostałaś dwójkę czy trójkę?
                • 27.06.11, 22:50
                  Witam!
                  Dostałam z synem turnus w Cegielskim w terminie od 01.08.2011r. do 22.08.2011r. może ktoś chce się zamienić na Dukata?
      • 17.06.09, 11:41
        witam, jestem z chorzowa, jade w tym samym terminie smile
        • 19.06.09, 12:48
          Witam, również ze Śląska, tyle że termin mamy na 29 września. Mój nr
          gg 4958206
    • 20.06.09, 14:12
      Witam
      Jade do Dabek od 07.07-27.07.09 z 5 letnim synkiem. Jestesmy z
      Wroclawia.
      • 24.06.09, 15:25
        A możecie mi napisać czy cennik podawany na stronie Dukata jest tym
        właściwym dla opiekuna dziecka jadącego z NFZ, i czy obejmuje
        posiłki?
        • 24.06.09, 15:43
          tak, jest właściwym cennikiem i obejmuje posiłki. Nie obejmuje klimatycznego.
          • 24.06.09, 21:33
            Dzięki
            • 30.06.09, 12:08
              Mam pytanko czy w sanatorium nie ma problemu z odwiedzaniem swoich pociech przez
              stęsknionego tatę w dni wolne od pracy. Czy pobyt na jedna lub dwie noce w
              pokoju to ten sam cennik czy może inny. Może ktoś miał już taką sytuację i
              podzieli się informacją.
              • 08.07.09, 22:51
                nie ma najmniejszych problemów, może nocować jeść na stołówce razem
                z rodzinką i płaci za pobyt. W Dukacie nie robią problemów
    • 29.07.09, 22:46
      witam okolica piekna spokojna z jednej strony morze zdrugiej strony jezioro
      super .jedzenie dobre urozmaicone da się najesc ALE rzeczywiście opieka lekarska
      jest do bani radze zabrać lekarstwa syropy itp... ja na dzien dobry wydałam 60
      zł lekarz kazał mi wykupić w aptece lekarstwa .zajęcia z dzićmi od 10 do 12 na
      świtlicy pani prowadziła i to w godzinach co odbywały się zabieg w pokojach brud
      higiena w toalecie koszmar czabylo się prosic o papier bo pani spszątająca nie
      widziała że brakuje .pisze opokojach typu studio .a zapomniała bym w łazience
      nie ma prysznica tylko wanna .ale da się wytszymać ja przyjechałam 3 dni temu
      jest okej córka zadowolona pozdrawiam śmiało jechać .
      • 04.08.09, 22:36
        Jak wyglądają pokoje tego typu? Skoro jest wanna zamiast prysznica, to czy
        chociaż w baterii jest słuchawka prysznicowa?
    • 04.08.09, 18:38
      Witam! Czy ktoś wybiera się z dzieckiem / dziećmi w powyższym terminie? Proszę o
      kontakt gg 1737680. Pozdrawiam. Anka
      • 26.08.09, 09:54
        Jestem na turnusie od 18.08-07.09. Jest ok. Zakwaterowanie sprawne
        (opaski na rękach nie sa problemem jak dla mnie, pozwalaja ochronie
        zidentyfikowac osoby z sanatorium), ja mam pokój na 6 pietrze z
        widokiem na morze, pokoje z nowymi mebelkami, wykładziną (na 2
        pietrze panele, bo tam jest kolezanka)Jedynym problemem sa głosne
        dancingi na zewnątrz 6 razy w tygodniu, nie mozna usnac, bo graja do
        23. łazienki pamietaja niestety czasy komunistyczne, u mnie z
        natryskiem, ale panie sprzątaja średnio co 3 dni, myja sanitariaty,
        odkurzaja. Odkurzacz cały czas jest na korytarzu, jak dla kogos za
        rzadko jest odkurzane to moze sam skorzystać, papier tez wyłozony
        jak brakuje to mozna sobie zabrac.pralka jest na 2 pietrze, mozna
        skorzystac, jedno pranie 5 zł. Jestem pod wrazeniem wyzywienia.
        Jesteśmy juz 1,5 tyg a nie bylismy na rybce czy frytkach, bo nie
        mamy potrzeby, jestesmy najedzeni. Posiłki obfite, róznorodne. Do
        kazdego obiadu dodawany owoc, czy drożdzówka, czy baton, dodatkowy
        sok. na kolację oprocz standardowego talerzyka z wędliną, pomidorem,
        ogorkiem, sałatą, serem, sa albo knedle, pierogi z owocami, racuchy,
        placki ziemniaczane, ryz z owocami, ryba. Moje dziecko jak w domu je
        na okragło tylko pomidorowa i grzybowa tu nie zjadło zupy tylko raz.
        do moza jest jakieś 150, 200 m. Atrakcji jest duzo, chociaz my
        staramy się unikac skupisk w pomieszczeniu zamkniętym, bo dzieci juz
        choruja (na razie kaszel i katar o biegunkach nie słyszałam)Dukat
        organizuje: raz w tygodniu bajki Madagaskar 2, Auta, Piorun, rejs
        statkiem, wyjazd do Aqa Parku, teatrzyk, pokaz magika, ognisko z
        przejazdem konikiem itp.
        Jedno zastrzezenie: w zasadzie najwazniejsze. Co do pani doktor.
        Drugiego dnia po przyjeździe dzieci sa badane, zeby rozpisać
        zabiegi. i dyzur miała pani dr Gosiewska. wizyta trwała moze 3 min,
        osłuchanie dziecka i zaglądniecie do gardła, bez patyczka, bez
        swiatła. zero rozmowy nt alergii, zero wywiadu, sztampowo i
        mechanicznie. dziecko dostało inhalacje( tylko sola fizjologiczna),
        gimnastyke oddechowa ( jak dla mnie to normalna gimnastyka),
        jonoforeza i hivamat ( masaz klatki piersiowej taka rękawiczka z
        polem elektromagnetycznym, ktore ma na celu oderwac zalegajaca
        wydzieline w przypadku kaszlu). Jak traficie na innego lekarza niz
        Gosiewska to bedzie dobrze, ja mam niedosyt, myslałam, że w
        sanatorium dla dziecka alergicznego bede miała wiecej informacji niz
        w przychodni sad Co do obsługi fizjoterapeutycznej, sprzatajacej,
        kuchennej nie mam zastrzezen. obok budynku jest plac zabaw dla
        dzieci, do głównej uliczki z "przekletymi" atrakcjami 200 m, na tej
        ulicy apteka, w poblizu basen kryty w super nowym pensjonacie\hotelu
        delfin, blisko kosciół. Jak na razie wrazenia pozytywne. Polecam.
        zagladne pod koniec pobytu, jakbym miała jakies spostrzezenia to dam
        znac. pozdrawiam
    • 26.08.09, 17:15
      Witam !!! ja byłam w sanatorium ale w osrodku argentyt to jest nie
      daleko dukatu moge powiedzieć tylko jedno niema nic lepszego jak sam
      pobyt na powietrzu duzo spacerowac i jeszcze raz spacerować ja byłam
      na przełomie pazdziernika/ listopad było poprostu super owszem były
      lekkie niedomówienia jesli chodzi o personel medyczny ale niestety
      wszystkim sie nie dogodzi naszczęście pobyt pomógł 100% mój syn nie
      chorował ani razu powodzenia!!!

• 28.08.09, 11:48
        termin 29.09.-19.10.2009 r. czy może ktos również ma taki termin??
        • 02.09.09, 12:14
          Witam
          Ja mam termin od 10.11-30.11.2009 czy może też ktoś ma ten sam termin wyjazdu
          miło było by się poznać wcześniej
          Pozdrawiam....wink
          • 03.09.09, 09:22
            Zostało nam 4 dni pobytu. Co do lekrzy, to miałam okazję odwiedzic
            jeszcze dr Więkcaszka, konkretny, fachowy. Co do pan pokojówek to
            sprzątaja troche po łebkach, dokładniej jak sie jest w pokoju. Jak
            sie chce czysta pościel, to trzeba poprosić, czy ręczniki, same nie
            zaproponuja. I tyle, ogólnie jestem bardzo zadowolona, może dlatego
            ze byłam z męzem i była pomoc. Ważne jest nastawienie, że się nie
            jedzie do kurortu, tylko nad morze, dla zdrowia dzieciaczka.
            Pozdrawiam
          • 08.09.09, 13:01
            hej
            tak sie składa, że jadę w tym terminie z dwójką dzieci. Mateusz 7
            lat i Agata 2 lata. Napisz w jakim wieku jest twoja pociecha. Renata
          • 13.10.09, 15:26
            Witam!
            Ja również mam termin 10.11-30.11 2009
            Jadę z 4,5-letnim synkiem i mam nadzieję, że będzie ok.
            pozdrawiamsmile)
        • 03.09.09, 13:50
          jade w tym terminie z synkiem , ma 7 lat , Jedzie też moja
          kolezanka , tez z synem i też siedmiolatkiem
          mamy pokój typu studio na 3 pietrze
          czy ktoś może mi napisac coś o tych pokojach
          czy są male czy duże , bo w tzw miedzyczasie mają dojechać nasi
          mężowie na trochę
    • 04.09.09, 20:48
      witam jadę w terminie 20.10-09.11. z 3-letnią córką. ktoś z forum jedzie? Co
      radzicie wziąć pokój mały czy duży? jaka jest różnica?
      • 08.09.09, 18:36
        jadę też w tym terminie i mam duży pokój, tzn jest to pokój z
        łazienką, bo mały ma łazienkę dzieloną na dwa pokoje
        • 08.09.09, 19:51
          Aha Ok Dzięki. Myślałam że studio ma tylko wspólną łazienkę.
      • 09.09.09, 20:01
        witam
        dzisiaj dostałam skierowanie do sanatorium
        teraz mam termin 20.10 do 9.11
        mam dylemat?
        czy maz ma jechac z synem-on ma zalecone sanatorium
        czy ja z synem i córka? coreczka ma 11 mies??
        doradzcie??
        • 10.09.09, 13:59
          witam
          Właśnie zarezerwowałam pokój w tym sanatorium, jeśli ktoś był to
          proszę o podpowiedź
          budynek B pokój nr 7 (mieszkanko)
          co jest na wyposażeniu, a co trzeba koniecznie zabrać???
          Za odpowiedź z góry dziękuje wink
          • 12.09.09, 08:07
            ile płacisz??
        • 15.09.09, 21:58
          Witam! Fajnie by było, gdybyś to Ty przyjechała z dziećmi, bo ja
          jade w tym terminie z córką 4letnią i drugą 6-miesięczna. A skąd
          jesteś?
          • 16.09.09, 19:40
            witam!!
            a w jakim terminie Pani jedzie?? ja jade 20.10-09.11
            jade z 6 letnim synem oraz roczna córeczka
            strasznie sie tego obawiam
            jak bedzie chciała Pani porozmawiac to moj nr gg 2912547
            pozdrawiam
            • 24.09.09, 12:39
              Jade w tym samym terminie - na pewno się poznamy.
              Pozdrawiam
              • 29.09.09, 11:15
                Witam to jeszcze raz ja
                Ja jadę z dwójką dzieci 5 letnią córką i 2 letnią czy ktoś z forum jedzie w
                terminie 10.11-30.11.2009 do dukata ? Miło by było się poznać trochę wcześniej
                POZDRAWIAM wszystkich....
                • 28.10.09, 21:56
                  Witam ja też jadę w ty terminie .Jetsem mamą 5 letniego
                  urwisa .Jestem z poznania pozdrawiam
        • 03.10.09, 00:49
          Witaj

Ja byłam z 6-latkiem i 2-latką (bez skierowania). Uznałam, ze mała
          też skorzysta jak pojedzie. W Dukacie były mamy z maluszkami, nawet
          z półrocznym dzieckiem. Jedyną przeszkodą jest to,że nie można
          zajeżdżać wózkami pod pokoje ("bo się wykładziny niszczą", choć nikt
          nie zwracał jakiejś szczególnej uwagi jak ktoś od czsu do czasu
          wziął wózek do góry (w budynku są windy, więc nie ma problemu). Na
          stołówce są wysokie krzesełka dla dzieci no i tam można wjechać
          wózkiem. Jeśli syn nie jest diabełkiem i jest w miarę samodzielny,
          to z zabiegami tez nie będzie problemu. Aha, spacery wózkiem po
          plaży też odpadają. Po dąbkowskiej plaży nie da się wygodnie jeździć
          (w zeszłym roku byłam w Dźwirzynie i nie było z tym problemu).
          Pozostaję nosidełko lub grzebanie w piachu koło zejścia na plażę.
          Ja przez połowę pobytu byłam z dziećmi sama i nie było żadnych
          problemów.
          Powodzenia smile
      • 12.09.09, 16:36
        właśnie zarezerwowałam sobie pokój 612 ,może ktoś był w nim i wie jak wygląda??
        • 03.09.10, 18:18
          witam przyszlych kuracjuszow! wlasnie wrocilismy z turnusu. przed wyjazdem
          zagladalam na to forum, znalazlam tu kilka cennych info i postanowilam dodac
          swoje zdanie smile
          jestesmy bardzo zadowoleni. mimo ze pogoda dopisala polowicznie, to wyjazd
          oceniam na plus. jest to typowe sanatorium dla dzieci, wiec jesli chodzi o ilosc
          rozrywek to nie mozna narzekac. oczywiscie najlepiej spedzac czas na swiezym
          powietrzu, ale w samym dukacie atrakcji nie brakuje, wiekszosc jest platna (sala
          z kulkami - 3pln/pol godz, biblioteka z ksiazkami dla dzieci i doroslych oraz
          sala zabaw - bezpl). jest sala ala kinowa dla dzieci, jednak nie ma mozliwosci
          wlaczenia wlasnych bajek a jedynie te zaproponowane przez personel (najczesciej
          sa to bajki typu shrek, wlaczane wieczorami gdy mamy chetne uczestnicza w
          zajeciach aerobicu - czyli raczej dla starszych dzieci).ponadto panie animatorki
          organizuja mnostwo imprez dodatkowych: przejazd bryczką, rejs statkiem po morzu,
          wycieczka do aquaparku w jaroslawcu, tetarzyki kukiełkowe, warsztaty plastyczne:
          glina, papier itp., budowa zamkow z piasku na plazy, konkurs fryzur, balik itd.
          w dukacie i sasiednich osrodkach sa tez liczne place zabaw. w sezonie bylo
          otwartych mnostwo sklepikow i budek kuszacych maluchy, jednak opracowalysmy
          przejscie na plaze droga bez tych "atrakcji" - obok osrodka duet wink
          personel osrodka bardzo sympatyczny!!
          opieka medyczna - jest caly czas pielegniarka, lakarz przyjmuje dwa razy
          dziennie wiec w razie jakichkolwiek pytac zawsze mozna podejsc z dzieckiem
          (niestety wizyta opiekuna jest juz platna). zabiegi odbywaja sie miedzy
          sniadaniem i obiadem. na 1 pierwszej wizycie lekarskiej dobrze jest zasugerowac
          czego sie oczekuje, zeby potem nie biegac i zmieniac zabiegow. zazwyczaj
          pierwszy dzien nie jest mily bo wiekszosc dzieci obawia sie, ale szybko
          przyzwyczajaja sie.
          stolowka - jedzenie bardzo smaczne, menu przedszkolne, stosuja diety jesli jest
          potrzeba (dieta bezmleczna itp).
          moje jedyne zastrzezenie dot nie izolowania dzieci chorych. ale to raczej uwaga
          do rodziców a nie do osrodka. kaszlące kaszlem wręcz gruźliczym dzieci pojawiają
          się na stołówce, w sali kinowej czy swietlicy. jedynym ratunkiem jest po prostu
          unikanie swietlicy czy sali kinowej a nawet windy. gorzej niestety ze stołówką
          sad czy salami zabiegowymi.
          same dąbki są urocze! polecam wszystkim! najlepiej oczywiscie w okresie
          wiosenno-letnim. wyobrazam sobie ze zimą musi być trudniej bo nie spedza sie
          tyle czasu na dworze i nie bardzo mozna uciec od chorych dzieci, ale
          najwazniejsze jest dobre nastawienie!
          pozdrawiam wszystkich przyszlych kuracjuszy i ich opiekunów!!
          • 03.09.10, 18:19
            witam przyszlych kuracjuszy! wlasnie wrocilismy z turnusu. przed wyjazdem
            zagladalam na to forum, znalazlam tu kilka cennych info i postanowilam dodac
            swoje zdanie smile
            jestesmy bardzo zadowoleni. mimo ze pogoda dopisala polowicznie, to wyjazd
            oceniam na plus. jest to typowe sanatorium dla dzieci, wiec jesli chodzi o ilosc
            rozrywek to nie mozna narzekac. oczywiscie najlepiej spedzac czas na swiezym
            powietrzu, ale w samym dukacie atrakcji nie brakuje, wiekszosc jest platna (sala
            z kulkami - 3pln/pol godz, biblioteka z ksiazkami dla dzieci i doroslych oraz
            sala zabaw - bezpl). jest sala ala kinowa dla dzieci, jednak nie ma mozliwosci
            wlaczenia wlasnych bajek a jedynie te zaproponowane przez personel (najczesciej
            sa to bajki typu shrek, wlaczane wieczorami gdy mamy chetne uczestnicza w
            zajeciach aerobicu - czyli raczej dla starszych dzieci).ponadto panie animatorki
            organizuja mnostwo imprez dodatkowych: przejazd bryczką, rejs statkiem po morzu,
            wycieczka do aquaparku w jaroslawcu, tetarzyki kukiełkowe, warsztaty plastyczne:
            glina, papier itp., budowa zamkow z piasku na plazy, konkurs fryzur, balik itd.
            w dukacie i sasiednich osrodkach sa tez liczne place zabaw. w sezonie bylo
            otwartych mnostwo sklepikow i budek kuszacych maluchy, jednak opracowalysmy
            przejscie na plaze droga bez tych "atrakcji" - obok osrodka duet wink
            personel osrodka bardzo sympatyczny!!
            opieka medyczna - jest caly czas pielegniarka, lakarz przyjmuje dwa razy
            dziennie wiec w razie jakichkolwiek pytac zawsze mozna podejsc z dzieckiem
            (niestety wizyta opiekuna jest juz platna). zabiegi odbywaja sie miedzy
            sniadaniem i obiadem. na 1 pierwszej wizycie lekarskiej dobrze jest zasugerowac
            czego sie oczekuje, zeby potem nie biegac i zmieniac zabiegow. zazwyczaj
            pierwszy dzien nie jest mily bo wiekszosc dzieci obawia sie, ale szybko
            przyzwyczajaja sie.
            stolowka - jedzenie bardzo smaczne, menu przedszkolne, stosuja diety jesli jest
            potrzeba (dieta bezmleczna itp).
            moje jedyne zastrzezenie dot nie izolowania dzieci chorych. ale to raczej uwaga
            do rodziców a nie do osrodka. kaszlące kaszlem wręcz gruźliczym dzieci pojawiają
            się na stołówce, w sali kinowej czy swietlicy. jedynym ratunkiem jest po prostu
            unikanie swietlicy czy sali kinowej a nawet windy. gorzej niestety ze stołówką
            sad czy salami zabiegowymi.
            same dąbki są urocze! polecam wszystkim! najlepiej oczywiscie w okresie
            wiosenno-letnim. wyobrazam sobie ze zimą musi być trudniej bo nie spedza sie
            tyle czasu na dworze i nie bardzo mozna uciec od chorych dzieci, ale
            najwazniejsze jest dobre nastawienie!
            pozdrawiam wszystkich przyszlych kuracjuszy i ich opiekunów!!
            • 03.02.11, 09:00
              WITAM KURACJUSZY KTÓRZY JUŻ WRÓCILI Z "DUKATA".
              W ZWIĄZKU Z CZYM MAM DO WAS PYTANIE CZY W "DUKACIE" LEKARZE
              TEŻ NA WSZELKIE CHOROBY STOSOWALI, CLACID (ANTYBIOTYK) BYŁAM ROK TEMU W DĄBKACH Z MOJĄ POCIECHĄ W INNYM OŚRODKU I TAM WSZYSTKIE NASZE DZIECI DOSTAWAŁY RÓWNO TEN SAM ANTYBIOTYK TYLKO W RÓŻNYCH DAWKACH . JAK TO WYGLĄDAŁO U WAS NA TURNUSACH W OŚRODKU "DUKAT"?
        • 09.04.11, 15:22
          Witam....
          Dostalam skierowanie do Dukat-a,zaraz dzwonilam i okazalo sie ze jest tylko wolne miejsce w budynku B a w głównym wszystko zajęte,moze był ktos w budynku B,jaki tam jest standard,niby jest troche taniej,ale ja jednak wolałabym kwatere w głownym.
          Czekam na odpowiedzi bo wyjaz tuż,tuż....
    • 15.09.09, 08:12
      Jadę w podanym terminie z córką, samochodem (trasa Katowice -Dąbki).
      Zainteresowanych wspólna podróżą proszę o kontakt
      (pawel.bartus@gmail.com)
      Jeśli ktoś z forumowiczów może coś napisać o budynku B (ceny,kwestie
      użytkowe itp) byłbym wdzięczny za informacje - na stronie DUKATA nie
      znalazłem o nim informacji.
      Pozdrawiam
      Paweł
      • 17.09.09, 15:21
        Witam..

jadę z 5-letnim synkiem w terminie od 20.10. Jesteśmy z Zielonej Góry
        Byłam dwa lata temu w Argentycie i było super.
        Trochę mnie dziwi, że trzeba wcześniej rezerwować pokoje.. jaki najlepiej wybrać? ż czystą łazienką wink
        pozdrawiam Agnieszka
        • 04.10.09, 14:15
          Witam,

Jadę do "Dukata" na turnus od 20.10 do 9.11.2009r. z 4 letnią
          córeczką. Mamy rezerwację na 6 piętrze w pokojach typu studio. Czy
          ktoś coś może napisać o ich standardzie? Co znajduje się na
          wyposażeniu?

z góry wielki dzięki,

Agatonas
        • 06.10.09, 17:18
          a ja mam takie pytanko do tych wszystkich co juz tam byli, Czy w pokojach są
          ręczniki??
    • 22.09.09, 20:28
      Dostałam skierowanie do Dukata na turnus 29.09-19.10.2009r. i zarezerwowałam
      pokój 218. Co sądzicie o ośrodku, a może ktoś był w pokoju 218?
      • 23.09.09, 15:33
        Ośrodek fajny, byłam w tym roku. Ja miałam pok. o podwyższonym standardzie
        (łazienka tylko dla ciebie i natrysk a nie wanna) Klimat jest zbawienny więc
        korzystajcie, spacerki brzegiem morza super sprawa. Piękne zachody słońca, ach
        same miłe wspomnienia. Zabiegi i wyżywienie ok. Gorzej jest z lekarzami, wszyscy
        dostają te same leki i co jeszcze samemu trzeba je wykupić, co według mnie jest
        chore. Ale to inny temat. Życzę miłych chwil i korzystajcie z chwil spędzonych z
        waszymi pociechami.
        • 23.09.09, 23:02
          Ja odnośnie tego "INNEGO TEMATU" - przynam, że mnie to bulwersuje.
          Pomijając swe dosiadczenie zawodowe i znajomość delikatnie mówiąc
          nieuczciwych praktyk lekarsko -farmaceutycznych to troche mi sie
          cisnienie podnosi.
          Być może jestem niezbyt wnikliwy, ale nigdzie na stronach NFZ nie
          natknąłem się na informację odnośnie konieczności wykupu leków przez
          kuracjuszy. Moim skromnym zdaniem to sie niczym nie różni od "trzech
          kubków", garnków u drzwi w sobotę i cyganki wróżącej z kart, zwykłe
          naciągactwo w troche bardziej usankcjonowanym wydaniu.... czego
          szczerze wszystkim odradzam.
          Chętnie podjąłbym polemike z lekarzem, który zaleca zakup leków,
          akurat w tych okolicznościach w tym miesjcu i jak orzypuszszam w
          najbliższej aptece.
        • 01.10.09, 00:27
          Mój synek otrzymał skierowanie do Uzdrowiska Dukat i pojadę z nim w październiku. Mam zarezerwowany pokój i w związku z tym chciałam zapytac ile wynosi opłata za dzień, jeżeli jest podwyższony standard.
          Na podstawie galerii zdjęc Ośrodek ten wygląda pięknie, ale mam pytanie, czy wszystkie zabiegi są w tym samym budynku. Mój pokój to 410, jeżeli ktoś może mi coś na ten temat napisac to będę bardzo wdzięczna.
          • 03.10.09, 01:00
            za pokój 410 zapłacisz 85 zł. Jest mały, ale za to od strony
            południowej, więc będziesz miała dużo słońca i pranie będzie szybko
            schło wink (koniecznie zabierz klamerki). Łazienka przed remontem, ale
            nie najgorsza. Ja byłam w 417, był większy i płaciłam 90 zł (też
            łazienka przed remontem). Za dwójkę po remoncie trzeba już zapłacić
            95 zł. Jest jedna gorsza sprawa: na 4 piętrze jest plac zabaw z
            basenem z kulkami, przed którym moje dzieci nie mogły przejść
            spokojnie winkJest otwarty półtorej godziny po południu i płaci się 3
            zł za pół godziny. Poza tym jest ok wink
            • 04.10.09, 00:48
              Bardzo dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Mam już jakie takie wyobrażenie o tym sanatorium i dzięki za zwrócenie uwagi, aby zabrac klamerki. Jeśli jeszcze coś Ci się przypomni co powinnam zabrac i na co zwracac uwagę, to proszę napisac.
              Dziękuję i pozdrawiam.
          • 03.10.09, 07:54
            Aha, wszystkie zabiegi i posiłki są w tym samym budynku na 1-szym
            piętrze. Lekarz też tam przyjmuje (2 razy dziennie, po śniadaniu i
            po kolacji), a pielęgniarka jest 24 na dobę. Jeśli chodzi o lekarzy,
            to najbardziej kompetentny wydaje się być laryngolog (nie pamiętam
            nazwiska). Pediatra S. odwala chałturkę. Nie miałam przyjemności z
            panią doktor, ale z tego co słyszałam zamiast leków zapisuje
            dodatkowe zabiegi. Z lekami bywa różnie, czasami dadzą, ale
            większość trzeba kupić. Apteka w Dąbkach jest jedna i trzeba się do
            niej trochę przejść. Koło niej jest też punkt z lekami bez recepty
            • 03.10.09, 07:57
              poprawka: posiłki nie są na 1-szym ,a w stołówce na parterze
              • 02.01.10, 09:20
                Witam. Moja prawie 6 letnia córka dostała skierowanie do sanatorium Dukat od 22.01.2010 do 14.02.2010. Mam pytanie jaki pokój wybrać?, czy ktoś jedzie w tym terminie?
                • 06.01.10, 13:59
                  witaj..ja też jade w tym terminie..24.01-14.02smile
                  • 14.01.10, 19:07
                    ja dostałam siekowanie z pięciolatką do Dukata od 9 do 30 marca - jedzie ktos?
                    • 24.01.10, 18:02
                      ja jade z synkiem 5 lat od 15 lutego do 8 marca czy ktoś tez tak
                      jedzie
                      • 25.01.10, 10:35
                        ja tez jade.!!! napisze na twoj mail gazetowy lub tez napisz na moj.
                      • 25.01.10, 10:47
                        justynas2 napisała:

> ja jade z synkiem 5 lat od 15 lutego do 8 marca czy ktoś tez tak
                        > jedzie

odp. byla do justyny termin od 14 lutego .tez ciekawa jestem kto jedzie i prosze
                        o kontakt ma mailowy gazetowy .
                        • 26.01.10, 18:59
                          Witam. Jestem z Jaworzna (śląsk) jadę pierwszy raz z 3latkiem z NFZ i 6 latkiem
                          bez skierowania jakie są opłaty dla starszego dziecka za zabiegi. - turnus mam
                          09-30 marzec 2010. pozdrawiam.
                          • 27.01.10, 07:22
                            hej
                            o to super że ktos ze sląska jedzie, smile
                            a czym jedziesz?
                            ja pociągiem do koszalina i potem busem do Dabek

Nie wiem jakie sa stawki za dziecko bez skierowania - ale zadzwoń do dukata albo
                            do katowickiego NFZ-tu i się dowiesz
                            coś mi się wydaje, że około 15 zł było za dobę ale nie jestem pewna + plus za
                            zabiegi

moje GG 2874884 - pisz, poznamy się smile

• 09.02.10, 15:39
                            hello smile
                            ja tez jadę z dwoma chłopakami
                            2latkiem i 5latkiem.

pozdrawiam
                            i do zobaczenia

--
                            Stasio - 21.03.2005
                            Mateuszek - 20.02.2008
                            • 12.02.10, 18:46
                              jeli piszesz ,ze tez jedziesz, moze jedziesz od 15-stego jak ja. napewno sie
                              zobaczymy ale czy rozpoznamy. napisz email
                              zolezka napisała:

> hello smile
                              > ja tez jadę z dwoma chłopakami
                              > 2latkiem i 5latkiem.
                              >
                              > pozdrawiam
                              > i do zobaczenia
                              >
                          • 10.02.10, 21:41
                            witam my też jedziemy do Dukata ,Sosnowiec, turnus od 9.03.10
                            • 11.02.10, 23:55
                              Hej mam na imię Monika jestem z konina. Mam również turnus wyjazdu
                              do senatorium Dukat w terminie od 9.03.2010 do 30.03.2010 Jeżeli
                              była byś zainteresowana kontaktem ze mną odezwij się na mojego e-
                              mail monika.labencka33@wp.pl pozdrawiam pa
                              • 12.02.10, 00:01
                                monika.labencka napisała:

> Hej mam na imię Monika jestem z konina. Mam również turnus wyjazdu
                                > do senatorium Dukat w terminie od 9.03.2010 do 30.03.2010 Jeżeli
                                > byłabyś zainteresowana kontaktem ze mną odezwij się na mojego e-
                                > mail monika.labencka33@wp.pl pozdrawiam pa
                    • 19.02.10, 23:59
                      TEŻ MAMY TAKI TERMIN.MAM CÓECZKĘ5,5LETNIA,JESTEŚMY Z PODKARPACIA.
                      • 28.02.10, 23:49
                        a czym i kiedy planujesz jechac, bo z naszego regionu trudne sa
                        połączenia?
    • 08.02.10, 20:15
      wyjezdam za tydzien, czy naprawde nikt tu nie zaglada..?jade komunikacja z
      centrum polski ale moze ktos jeszcze ...???
      • 11.02.10, 17:54
        Jadę ze Śląska w terminie 31.03 - 21.04.2010r. do Dukatu.
        Czy ktoś też ma skierowanie w tym terminie.

• 28.02.10, 23:48
          tez mam ten termin od 31.03-21.04. Jadę z Rzeszowa.
    • 16.02.10, 09:30
      i wcale sie z tego powodu nie cieszymy...Ale od
      początku...Przekraczając drzwi wejściowe Dukatu powitaja was
      przesympatyczne pani z recepcji..Na które zawsze można
      liczyc..Pokoje bardzo ładne czyste i przestronne[chociaż jak ktos
      jest z natury nie zadowolony to zawsze cos znajdzie co nie bedzie mu
      pasowało wink)...]Panie na stołówce miłe ...Moze nie bede opisywać
      wszystkich oddzielnie bo naprawde pracują tam sami fajni
      ludzie...Zabiegi?Pan od masazu rewelacja, dzieci uwielbiały do niego
      chodzic...No moze jedyne do czego można by sie było przyczepic to
      pani dr...Takze wszystkim którzy tam jada szczerze zazdroszcze bo
      chętnie byśmy tam wrócilismileale cóż wszystko co dobre to szybko sie
      kończy...
      • 17.02.10, 10:36
        Witam , jadę do tego sanatorium z 3 -letnia córka w terminie 9.03.-
        30.03.2010 Czy ktoś mogłby mi napisac czy w pokojach znajduja sie
        kubki/sztućce i czajnik elektyczny czy tez warto wziąc swoje?
        Mam pokój na 3 piętrze , od strony północnej.To dobrze czy źle? Gdy
        rezerwowałam pokój podobno na wyższych pietrach juz nie było...
        Czy to prawda ze pietro wyzej jest sala zabaw?Prosze tez o
        informacje co znaczy podwyzszyony standard pokoju?Czy jest to po
        prostu pokój z łazienka po remocie, czy tez sa jakies inne
        oznaczenia tych standardów-na internetowej stronie osrodka niestety
        nie ma tych informacji. Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelkie
        informacje smile
        • 18.02.10, 10:57
          tak w pokojach sa czajniki, sztućce, naczynia i reczniki - więc nie trzeba brac z domu
          Sala z kulkami jest na 4 pietrze - ja własnie mam na tym pietrze pokój smile
          za zabawe w sali kulkowej sie płaci 3 zł za pół godziny
          jest tez siłownia z której mozna korzystac za darmo
          jezeli beda chetne to organizuja aerobik dla rodziców - tez za darmo.

pokoje o podwyzszonym standarcie to te po remontach i sa wieksze
          ja np jade z córka i wziełam 2 wiekszą bo pani przy rezwerwacji powiedziała ze te 2 tańsez to bardzo malutkie są.
          • 18.02.10, 17:52
            Który masz pokój na 4 piętrze. Ja też mam zarezerwowane na tym
            piętrze.
            Mam jeszcze pytanko ; jakim pociągiem jechałaś do Koszalina, jakie
            wspomnienia z podróży.
            • 02.03.10, 23:57
              MAm skierowanie do Dukatu od 31.03-21.04.2010. Czy ktoś jedzie z podkarpacia?
              • 22.03.10, 17:13
                a ja jadę w terminie 22.04-13.05. 2010 z Podkarpacia, może ktoś się wybiera to
                się spotkamy- pozdrawiam
                • 23.03.10, 11:28
                  Ja również jade 22 kwietnia-13 maja.
                  Jadę z dwójką dzieci.
                  Moze juz zadzwonie do ośrodka i popytam o szczegóły?
                  --
                  my.oriflame.pl/hellga76

Zapraszam do współpracy Gadu-Gadu: 8791381
                  (wysyłam katalogi i umowy GRATIS)
                  • 23.03.10, 15:11
                    tak proszę się już skontaktować i wybrać sobie pokój, myśmy zrobili to zaraz po
                    tym jak dostaliśmy skierowanie
                    • 24.03.10, 12:16
                      Ja skierowanie dostałam dopiero wczorajsad
                      dzwoniłam i już nie mam praktycznie zadnego wyboru pokoi.
                      Widocznie wskoczyłam na miejsce kogoś kto zrezygnował.
                      Trudno tak bywa.

--
                      my.oriflame.pl/hellga76

Zapraszam do współpracy Gadu-Gadu: 8791381
                      (wysyłam katalogi i umowy GRATIS)
                      • 25.03.10, 19:25
                        hej ja jade tez w tym terminie i tez zbytnio nie było w czym
                        wybierac mimio ze dostalam skierowanie na poczatku marca, mamy mały
                        pokoik. Może jedzie ktoś z warszawy?
                • 25.03.10, 19:27
                  Hej ja jade 22.04-13.05
                  • 28.03.10, 09:14
                    Ja jadę z Siemianowic Śląskich. Pokój dostałam na 2 piętrze.
                    Na pewno się spotkamy.
                    Mam nadzieję, że pogoda nam dopiszesmile
                    --
                    GG 8791381
                    • 30.03.10, 12:06
                      super , ja tez mam nadzieję że pogoda bedzie ładna .
                      Dozobaczenia.
                  • 17.04.10, 22:31
                    witam serdecznie.ja też jade 22.04.mam nadzieję że będzie spoko,bo
                    się trochę boję-to mój pierwszy raz
    • 04.04.10, 20:59
      A ja własnie wróciłam -mam mieszane uczucia co do pobytu. Chetnie
      odpowiem na wszystkie pytania smile
      • 06.04.10, 13:51
        A czemu masz mieszane uczucia? Pisz do mnie na GG 8791381 bo ja tam
        22 kwietnia jade.
        --
        GG 8791381
        • 08.04.10, 07:57
          Hej! Ja też jadę 22 kwietnia i też chcę wiedzieć coś więcej od tej
          osoby co nie do końca jest zadowolona.
          • 13.04.10, 12:30
            Juz odpowiadam smile A wiec tak-opieka medyczna FATALNA-nie moge nawet
            napisac ze słaba, bo jest po prostu tragiczna. Pani doktor Gosiewska-
            to zwykły brudas,-nie myje rąk, wszystkim dzieciom wpycha do buzi
            patyczki, które trzyma w kieszeniach(a nie sterylnych pojemnikach)-
            obrzydlistwo.Zabiegi , które otrzymuja dzieci to fikcja-moja córka
            chora na płuca otrzymała zabiegi na zatoki chociaz w ogole ich nie
            potrzebowała-bo nigdy na zatoki nie chorowała.Pani doktor
            stwierdziła ze przeciez nie zaszkodza wink Na płuca nie dostała
            zadnego zabiegu-prawdopodobnie dlatego ze limit sie wyczerpał.
            Dopiero moja interwencja i rozmowa z rehabilitantami oraz innym
            lekarzem pomogła i dzieki nim przepisałam córke na inny
            zabieg.pozostałe zabiegi-inhalacja sola fizj. i gimnastyka to fikcja
            i zmarnowany czas ale taki jest wymóg NFZ.Sami lekarze przyznawali
            ze lepiej chodzic z dzieckiem na spacery nad morze niz marnowac
            przedpołudnie na te zabiegi.W ogole baza lecznicza sanatarium jest
            fatalna,nie wiem czy jest jakies drugie tak ubogie sanatorium w
            kraju. Bardziej przypomina zwykły osrodek wczasowy niz sanatorium.Za
            pieniadze jakie przeznaczyłam na wyjazd spokojnie wypoczełabym 3
            tygodnie z córka w bardzo ładnym pensjonacie w Dąbkach.Jesli chodzi
            o warunki lokalowe to jest loteria. ja zamawiałam poko o
            podwyzszonym standardzie a dostałam pokój remontowany jakies 7 lat
            temu ale bardzo zniszczony-obskurne meble zdrapane do dołej płyty,
            slady po odpadniętych kaflach w łazience.Z drugiej strony kolezanki
            w tanszych pokojach np. typu studio miały slicznie wyremontowane
            pokoiki z nowiutkimi łazienkami.Zupełnie przyzwoite były pokoje
            przed remontem.. w pokojach miały nowe meble, czesto tez nowe
            wykładziny a łazienki chociaz nieremontowane od 30 lat to czyste i w
            lepszym stanie niz moja.Jedzenie bardzo smaczne i w duzych
            ilosciach,czesto podawane były ryby za co duzy plus.Przesympatyczne
            panie od rozrywki naprawde zapewniały mnóstwo atrakcji-taetrzyki,
            przejazd bryczka , ogniska, wycieczki itd. Napwrawde pod tym
            wzgkędem osrodek sie starał.Fatalne jest łaczenie turnusów
            dziecięcych i dorosłych kuracjuszy-chamskie uwagi seniorów wobec
            małych dzieci nadwyręzyły niejedna cierpliwosc-awantury o to ze
            przeszkadzało o im ze dzieci biegaja lub płaczą, ze za wczesnie
            wstaja rano nie miały konca.z drugiej strony my i nasze dzieci
            byłysmy zmeczone głosnymi dancingami budzacymi dzieci w srodku
            nocy.Reasumując-traktując ten osrodek jako wczasowy wypada w miarę
            przyzwoicie, ale jako sanatorium gdzie przyjezdza sie leczyc dziecko-
            beznadziejnie.Przy okazji miałam mozliwosc poznac wiele Pan z
            Cegielskiego z którymi porównywałaysmy warunki pobytu-tam hgorsze
            sa warunki lokalowe , natomiast lekarze , rehabilitanci i cała baza
            zabiegowa o wiele lepsza.
            • 15.04.10, 12:46
              Pani Gosiewskiej to raczej nie będzie ze względu na tragedię jaka ją
              dotknęła. Chyba, ze jednak zdecyduje sie od razu do pracy wrócić.
              Liczę na to, ze wyjazd bedzie udany, zabiegi pomogą dzieciom no i że
              pogoda dopisze, bo narazie jest fatalnie.
              Pozdrawiam
              --
              GG 8791381
            • 15.04.10, 13:01
              Jestem przerażona Twoim opisem. Jadę do Dukata z córką od 22.04 i
              wybrałam pokój 2-osobowy, który był remontowany kilka lat temu, ale
              Pani w sanatorium zapewniała mnie, że jest większy od świeżo
              wyremontowanych i wszystko OK a poza tym tylko takie dwójki są z
              widokiem na morze.
              Nie wiem czy teraz próbować zmieniać pokój, czy jest sens? Pogoda
              może być różna i w pokoju będziemy spędzać więcej czasu niż w czasie
              pobytu w lecie dlatego jest to dość istotne.
              • 15.04.10, 14:31
                Witam!
                Nie wiem dlaczego ktoś wypisuje takie bzdury.Ja pewnie byłam z Tą
                Panią w tym samym turnusie(9-30.03.)Dla mnie było super - moje
                dzieci miały zabiegi :gimnastykę, Hivamat,jonoforezę oraz
                naświetlania(lampa).Panie wykonujące zabiegi dla mnie to super
                dziewczyny.Ogólnie opieka medyczna na wysokim poziomie.Warunki
                zakwaterowania dobre.W końcu jesteśmy poza domem raptem 21 dni- mamy
                postrzątane , jedzenie pod nosek w stołówce podstawione.Naprawdę
                czego więcej chcieć.Życzę wszystkim opiekunom jadącym do Dukata
                wspaniałej pogody i udanych spacerów nad morzem.Polecam było
                wspaniale.Pozdrawiam personel sanatorium!!!
                • 15.04.10, 21:31
                  Witam wszystkich !!!!!!
                  Byłam w Dukacie w miesiącu lutym no niestety pogoda nam nie
                  dopisała sad ale po tej naszej zimie nie spodziewałam sie upałów
                  byłam z dwójką moich małych łobuziaków i musze przyznać ze jestem
                  bardzo zadowolona z pobytu. Jedzenie pierwsza klasa nie do
                  przejedzenia,pokój czysciutki zawsze pokojówki oto dbały zabiegi
                  pierwsza klasa chłopcy byli naswietlani wymasowani nawdychali sie
                  inhalacji nic dziwnego ze teraz odpukac mam spokój jak narazie nic
                  nie łapią mam nadzieje ze bedzie tak dalej. Ja osobiscie postaram
                  sie wybrac jeszcze raz do Dukata ale nie wiem czy NFZ sie zgodzi ale
                  jakies pismo napisze moze sie uda Polecam wam to Sanatorium jak sie
                  uda dostac skierowanie jeszcze raz to sie odezwe jak macie jakies
                  pytania to piszczie postaram sie odpisać pozdrawiam
              • 17.04.10, 23:43
                Fanarka piszesz, ze masz dwojke z widokiem na morze. To bardzo
                dziwne, bo budynek Dukat ustawiony jest szczytem do morza, a okna
                wychodzą na wschód (te pokoje nie polecam) i na zachód (słońce po
                południun świeci intensywnej i można na balkonie sie opalac). Byłam
                w Dukacie na przełomie sierpnia/września 2008 z 2 dzieci(5lat a
                drugie 4 miesiące)w apartamencie na 4p. i jestem zadowolona z: -
                obsługi pań z recepcji - szybko, kompetentnie i uprzejmie; -
                podawanych posiłków - smaczne, obfite porcje; -opieki i atracji dla
                dzieci. Baza zabiegowa na srednim poziomie. Właśnie wróciłam z Dąbek
                ale tym razem byłam w Argentycie. I moge powiedzic, ze jedzenie
                wydzielone, brak opieki nad dziećmi np. w formie zoorganizowanej
                swietnicy, mało atrakcji, ale za to baza zabiegowa rewelacyjna -
                m.in.komora INFRARED a dla nas sala fitnes i mozliwosc wykupienia
                zabiegów - mozna sie tez dogadac. Nie polecam gimnastyki - male
                pomieszczenia, zaduch w tym czasie warto pospacerowac nad morzem lub
                w bardzo pieknym pasie lesnym. Wazne jest aby sukcesywnie
                przyzwyczajac do nowe klimatu - rozpoczac od 0,5 godz. spacerów nie
                koniecznie nad samym morzem w dodatku wietrzny dzień!!! W tym roku
                zabrałam rowery i podczas zimnych, wietrznych dni jezdzilismy
                lesnymi sciezkami.I jeszcze jedno nigdy personel sanatorium nie
                informuje o infekcjach czy ospie - dowiadujemy sie droga pantoflową.
                Polecam ograniczyc do minimum wszelkie zbiorówki dzieci!!!!!! Moje
                nie zachorowały i wróciły z buziami opalonymi
    • 16.04.10, 21:03
      czy jedzie ktoś w terminie 14.05-4.06?
      ja jadęsmile z dwoma chłopcami
      • 17.04.10, 18:33
        A czy ktoś jedzie w terminie 29 czerwiec - 20 lipiec?? Jadę z synkiem z woj.
        łódzkiego
        • 18.04.10, 21:19
          Jadę z dwójką dzieci w tym terminie (jeden 6 lat, drugi 3 lata) z
          woj.dolnośląskiego.
          • 18.04.10, 21:20
            Nie dodałam,że to ma być od 29.06 wink
            • 19.04.10, 14:13
              mam pytanie - zarezerwowałam pokój na I piętrze, czy to bardzo zły
              wybór (baza zabiegowa)
              prawdę mówiąc niewielki miałam wybór, był jeszcze tylko jeden pokój
              na IIIp. ale z łazienką przed remontem
              czy możecie doradzić?
              --
              Oluś 08.07.2004
              Krzyś 14.03.2006
              • 19.04.10, 22:25
                A który pokój dostałas?
                • 20.04.10, 08:22
                  na I piętrze, 3-osobowy, od strony południowej, z wyremontowaną
                  łazienką

--
                  Oluś 08.07.2004
                  Krzyś 14.03.2006
                  • 20.04.10, 09:53
                    Na pierwszym pietrze wszystkie pokoje sa wyremontowane i z nowymi,
                    ładnymi łazienkami smileroznica polega na tym ze nie wszystkie pokoje
                    maja wymienione drzwi.Jesli Twój pokój ma nowe drzwi
                    (wyciszające,zamykane na karte a nie na klucz) to bedzie ok. Na
                    trzecim pietrze pokoje sa brzydsze i wiele z nich ma stare drzwi ale
                    tam tak bardzo to nie przeszkadza.
                    • 20.04.10, 12:36
                      jest tylko jeden problem - na I piętrze jest baza zabiegowa
                      pewnie będzie bardzo głośno
                      i pewnie hałasy z dyskotek będą bardziej doskwierać
                      --
                      Oluś 08.07.2004
                      Krzyś 14.03.2006
                      • 20.04.10, 12:37
                        czyli wszytstko zależy od drzwi
                        --
                        Oluś 08.07.2004
                        Krzyś 14.03.2006
                        • 20.04.10, 20:44
                          Drzwi duzo daja smile Jesli chodzi o hałas związany z zabiegami to
                          trwa tylko do obiadu, potem jest tam ciszej niz na innych piętrach.
                          Dyskoteki faktycznie przeszkadzają.Powiem tak -jesli Ty i twoje
                          dzieci nastawiacie sie na intesywniejsze zycie towarzyskie to
                          polecam 3 i 4 piętro.Zdecydowanie łatwiej było tam o integracje
                          (wspólne zabawy dzieciaków na korytarzu, wspólne wędrówki po
                          schodach góra -dół, itd).Na pierwszym pietrze poza zabiegami do
                          południa i ewntualnie kolejkami chorych po południu, nic sie nie
                          dzieje.
                          • 25.04.10, 22:29
                            witam mam pytanie
                            kiedy rezerwuje sie pokoj? jade z dwojka moich dzieciaczkow 25.09-
                            13.10
                            • 03.05.10, 22:05
                              Czesc, pokoj możesz już teraz rezerwować, ja sie spóźnliam, ale i
                              tak dorwalam fajny pokoj! Na 5 piętrze z widokiem na morze! Co
                              prawda lazienka nie remontowana, ale jest! Zrezygnowalam z
                              Cegielskiego, bo nie wyobrazam sobie w obecnych czasach pokoje bez
                              lazienek, a juz na pewno jak jade z dzieckiem!
                              Obecnie przebywam na turnusie w Dukacie (22.04-13.05)i mam mieszane
                              uczucia. Dzisiaj np. byla okropna pogoda, padalo non stop kolor, a
                              dzieci biegaly w samopas! Zadnego planu awaryjnego w ramach
                              organizacji dla nich czasu! Jedzenie jest nawet nawet, fakt jadalam
                              lepiej, ale to w koncu sanatorium. Lekarze rozni, ale wole lekarzy
                              facetow, bo kobiety lekarze w tym osrodku sa jednak niewydarzeni!!!!
                              panie pielegniarki ok, z recepcja tez roznie bywa.
                              To jest moj pierwszy i ostatni pobyt w sanatorium i takim skupisku
                              dzieci! cala moja rodzina chora, a pojechalismy sie kurowac,
                              masakra!!!! Cenowo pokoje ok i gdyby nie te choroby, to bym tam
                              jeszcze raz pojechala, a tak to wracam na moje stare smieci do
                              Swinoujsca!
              • 14.05.10, 10:38
                ja byłam w tym roku w Dąbkach zapraszam odpowiadam na pytania gg 3812100 zapraszam także osoby które były już bo mam pare pytań Pozdrawiam
      • 17.06.10, 14:37
        Witam,
        ja jadę do DUKATA od 3.09 do 24.09, mam jakieś obawy dziwne że ten
        wyjazd to będzie wielka klapa sad Jeżeli ktoś jeszcze jedzie w tym
        terminie -dajcie znać smile i jak tam jest może ktoś napisze - proszę o
        jakieś informacje
        • 27.06.10, 14:33
          Witam jade z 6 let. corką w tym terminie .Rok temu byłam w Cegielskim w Dąbkach
          i nie było tak żle. Jedziemy z Rawicza.
          • 27.06.10, 14:36
            majak79 napisała:

> Witam jade z 6 let. corką mamy termin na 03.09.2010 .Rok temu byłam w
            Cegielskim w Dąbkach

> i nie było tak żle. Jedziemy z Rawicza.
        • 24.07.10, 00:15
          witam Cię "sylwkaboss"!!!
          Niepotrzebnie się martwisz. Ja właśnie wróciłam z Dukatu, było super.
          wyżywienie bardzo dobre i dużo, pokoje może trochę ciasne, ale wystarczająco
          wyposażone, czyste. Wyposażenie na plażę (koce, leżaki, parawany) jest na stanie
          pokoi. Zabiegi dobrze zaplanowane i sprawnie realizowane. Od ośrodka do plaży
          bardzo blisko ok 10 min drogi piechotą z DZIECKIEM. Warto udać się do parku
          wodnego w Darłówku, na rowerek wodny po jeziorku Bukowo. nie polecam rejsu
          statkiem gdy są fale,u mnie skończyło się to wymiotami i złym samopoczuciem do
          końca dnia. Nie wiem co może cię jeszcze interesować. A, w Dąbkach są dwa
          bankomaty: Banku Spółdzielczego i coś z Global, ale nie pamiętam dokładnej
          nazwy. W Darłówku i Darłowie też jest kilka. Radzę ci zorientować się co do
          prowizji lub wziąć gotówkę, zwłaszcza jak nie będziesz miała auta. Głowa do góry
          na pewno będzie dobrze. szybko zintegrujesz się z jakimiś mamuśkami, tematów nie
          zabraknie,dyżurny to oczywiście dzieci. Udanego pobytu smile
    • 25.05.10, 08:52
      Cześć.
      Jedzie ktoś do Dukata 29.06 - 20.07 z Warszawy lub okolic. Jadę z 6
      letnim chłopcem
      • 27.05.10, 18:34
        Witam, ja jadę spod Warszawy 69.06-20.07. Także się spotkamy. Jadę z
        4-letnią córką. Który masz pokój?
        • 28.05.10, 08:09
          Ja jadę z okolic Piaseczna.
          Jak dzwoniłam 18 maja to dwójek już nie było i mam zarezerwowane
          studio. A jak zamierzasz tam dojechać? Jak możesz to napisz na
          mojego gazetowego maila.
      • 16.06.10, 10:40
        Witam.
        Ja także jade do Dukata w terminie 29.06 - 20.07 z Warszawy i także z 6-
        letnim synem
        • 18.06.10, 08:52
          No to super, może uda nam się spotkać na miejscu, to dzieciaki będą
          miały towarzystwo.
          A jak jedziesz do Dąbek? Ja prawdopodobnie samochodem w jedną
          stronę, a wrócić zamierzam pociągiem (TLK)z Koszalina.
          Proszę o ewentualny kontakt na maila gazetowego, ponieważ mam
          ograniczony dostęp do forum.
          • 21.06.10, 12:04
            Do sanatorium wybieram się samochodem. Podróż autokarem lub pociągiem
            wydaje mi się, że byłaby za bardzo męcząca dla dziecka.
    • 26.07.10, 13:32
      witam! my dziś dostałyśmy skierowanie na termin 17.10-07.11 . Może jest ktoś kto
      jedzie w tym samym terminie?
      • 26.07.10, 13:33
        Jesteśmy z Żagania!
        • 27.07.10, 13:52
          Można rezerwować, ja dziś dzwoniłam ale mają nawał ludzi i prosili, żeby
          zadzwonić jutro. Ja w takiej sytuacji z pewnością zabrałabym młodsze dziecko.
          Nie wiem jak wygląda sprawa opłat za dodatkową osobę, ale skoro to dziecko, więc
          pewnie nie za dużo.
          • 27.07.10, 14:45
            No właśnie jak dla mnie to sporo musiałabym za niego
            zapłacić.Poinformowano mnie, że 65 zł/dobę. Będzie w chwili wyjazdu
            miał skończone 3 lata. W tej cenie jest 1/2 porcji jedzonka (syn
            niejadek i z powodzeniem moglibyśmy się najeść z mojego talerza), 2
            zabiegi w tygodniu (nawet inhalacji nie da sobie w domu zrobic) i
            spanie. Jest jeszcze trochę czasu wiec się zastanowię. Najbardziej
            boje się, ze mi jedno dziecko zachoruje i wtedy siłą rzeczy to
            drugie też bedzie musiało siedzieć z nami w pokoju.
          • 27.07.10, 14:46
            w jakim wieku jest Twoje dziecko?
      • 27.07.10, 07:15
        witaj,

jadę z 5 letnią córką w tym terminie smile
        zastanawiam się czy brać prawie 3 letniego synka do towarzystwa.
        Jestem z Wrocławia.
        Można już rezerwować pokój.
        • 28.07.10, 11:21
          Patrycja ma teraz 3,5. Pozdrawiam
          • 28.07.10, 12:10
            Właśnie rezerwowałam pokój i nie ma już za bardzo wyboru. mamy pokój 504 z
            widokiem na morze i łazienką po remoncie.A u Was jak? Patrycja jest z lutego
            2007. Mała chyba będzie musiała jechać z babcią, bo ja od września do pracy i
            nie będę mieć urlopu.
            • 28.07.10, 12:19
              my mamy na 4 piętrze, nie pamiętam numeru, ale bez widoku na morze.
              Też nie wiem jak to organizacyjnie rozgryźć. Nie dadzą mi w pracy
              urlopu na 3 tyg. Myślę, że 2 najwyżej, zresztą nawet 15 dni juz nie
              mam. Wiem, ze na córę zwolnienia lekarskiego brać nie mogę, ale
              zastanawiam się czy by na synka nie wziać?!
              II opcja to taka, że dojeżdża dziadek na ostatni tydzień, a ja
              wracam do domu sama lub z synem. Bo dziadkowi mojej dwójki bym nie
              zostawiła. Osobno dzieciaki są wspaniałe ale strasznie rywalisują ze
              sobą i wtedy są nieznośne.
              Będzie Ci od września do grudnia przysługiwało 9 dni urlopu,
              przynajmniej tak mi się zdaje.
              • 28.07.10, 18:46
                Odbierz prywatnego emaila.
            • 28.07.10, 12:46
              Możesz też brać urlop bezpłatny w najgorszym razie.
      • 19.08.10, 11:48
        Witam smile
        Ja też jadę w terminie 17.10-07.11 2010r z 5-letnim synkiem.
        Zarezerwowałam pokój na 3 piętrze. Chciałam taki z widokiem na morze
        i z łazienką po remoncie, ale pani z recepcji powiedziała, że 2-
        osobowe są na niższych piętrach i mają łazienkę przed remontem. A
        może ktoś widział jak wyglądają te pokoje? Będę wdzięczna za
        wszelkie informacje.
        • 19.08.10, 14:08
          Może na stronce sanatorium uda Cię sie znaleźć "swój" pokój
          www.sanatorium-dukat.pl/cms/index.php?page=nasze-pokoje
          tylko pewnie na fotkach są łazienki po remoncie.
          • 19.08.10, 14:10
            dziwne, ze pokoje 2 osobowe są na nizszych pietrach skoro numerują
            je do 6.. czyli na 6 piętrze też są.
          • 25.08.10, 07:44
            dzięki. już wcześniej widziałam pokój na stronie internetowej. a ile
            ma wspólnego z rzeczywistością - zobaczymy po przyjeździe. Szkoda mi
            tylko tego widoku na morze......... do zobaczenia smile
            • 26.08.10, 07:07
              Też mamy bez widoku na morze. Będziemy chodzić na spacery to się
              napatrzymy smile
              • 01.09.10, 19:31
                Czy ktoś ma termnin w listopadzie do Dąbek?? ja jade z Lubelskiego moje gg 3812100
                • 17.09.10, 18:53
                  szaniita napisała:

> Czy ktoś ma termnin w listopadzie do Dąbek?? ja jade z Lubelskiego moje gg 3812
                  > 100
                  Ja też mam termin na listopad jadę pierwszy waz z Wielkopolski nie wiem jak z rezerwacją i opłatami? proszę o jakąś pomoc
                  • 18.09.10, 21:47
                    wka-rol napisał:

> Ja też mam termin na listopad jadę pierwszy waz z Wielkopolski nie wiem jak z r
                    > ezerwacją i opłatami? proszę o jakąś pomoc
                    trzeba zadzwonić i pokuj sobie zająć,a opłaty są na drugi dzień po przyjeżdzie,cennik jest na ich stronie,a pani w recepcji też udzieli infosmile) Pozdrawiam
        • 06.10.10, 15:10
          witam.jestem z plocka i jade z 4 letnia corka do dukata w terminie 17.10-07.11.2010.jedzie ktos w tym terminie???prosze o kontakt nszkopek@o2.pl. pozdrawiam
          • 27.10.10, 22:45
            Witam
            Odkopuję temat. Jadę z dzieckiem do tego sanatorium w terminie 08.11-29.11 . Jak tam z ogrzewaniem ośrodka? Nie zmarzniemy w pokojach? Ktoś jeszcze ma ten termin z dolnego śląska? W razie czego gg 9385411
            • 28.10.10, 21:20
              witam ja też jadę w terminie od 09.-29.11. do Dąbek do Dukata z województwa dolnośląskiego
              • 29.10.10, 21:55
                Jadę z Wrocławia w tym samym terminie............
                • 30.10.10, 23:54
                  O której startujesz?
                  • 05.11.10, 11:04
                    w niedzielę jade do brata do Gdyni i w poniedziałek rano do Dąbek
                    • 15.12.10, 10:41
                      Witam mam skierowanie do Dukata 23/01/11-13/02/11 czy ktoś już też na ten termin ??
                      • 15.12.10, 11:50
                        Ktoś ma- na przykład ja smile Jadę z czteroletnim synkiem, z Kielc. A Ty skąd? Byłaś już w Dukacie kiedyś?
                        • 17.12.10, 08:39
                          Witam.
                          Jadę 14.02-7.03. z czteroletnią córką. Jakieś aktualne opinie i rady? Jak wygląda pranie?
                          • 04.01.11, 18:16
                            Witam, ja też mam skierowanie do Dukatu od 14,02-7,03.2011 z pięcioletnią córką, ale rozważam jechać też razem z półtoraroczną córką.Jeżeli chodzi o pranie to czytałam na forum , że jest pralka na którymś piętrze i opłata wynosi 5 zł za 1 pranie. Dziś dzwoniłam ale już było za późno , powiedziano mi że najlepiej dzwonić od jutra od 7-15.00, w celu rezerwacji pokoju.
                            Pozdrawiam
                            • 06.01.11, 14:40
                              Z jakiego NFZ masz skierowanie?
                              • 11.01.11, 08:39
                                Zielona Góra lubuskie
                            • 11.01.11, 08:46
                              chyba bym nie brala drugiego dziecka - malutkiego jakby nie patrzec. dzieci chorowite i jeszcze maluda zachoruje. to niestety nie wczasy. stołówka jedna - wszyscy jedzą zdrowi i chorzy. Pora poza tym zimowa i sprzyjająca zachorowaniom. Przypuszczam że i nam trudno będzie sie obronić przed infekcjami. Opinie mówiące o ograniczeniu do minimum skupisk dzieci uważam za prawidłowe. To jak przedszkole tylko nowe i więcej dzieci - całkiem nowe zarazki i bakterie.
                              Ale to ty podejmiesz decyzję, oby prawidłową. Pozdrawiam i do zobaczenia.
                          • 06.01.11, 17:21
                            witam i ja tez jade z synkiem w tym terminie do tego sanatorium i opinie slyszalam o nim pozytywne. kolezanka z pracy byla w tym sanatorium w kwietniu i zadowolona wrocila
                            • 16.01.11, 20:04
                              czesc wam ja jade na turnus od 14.02 do 07.03 czy ktos jedzie rowniez w tym terminie?
                              • 27.01.11, 17:32
                                Ja jadę z córką 4 latka, skąd jesteś?
                                • 27.01.11, 19:23
                                  witam jestem ze świetokrzyskiego a ty?
                          • 27.01.11, 17:22
                            Cześć ja też jadę od 14.02. z czteroletnia córką, skąd jesteście? Ja z Wielkopolski wink
                            O pranie też pytałam w recepcji - koszt 5 zł za godzinę, a jak wygląda suszenie? czy w łazienkach są jakieś suszarki albo sznurki?
                            Pozdrawiam
                            Iwona
                            moje gg 6726665
                      • 07.01.11, 18:43
                        Re: Uzdrowisko-sanatorium DĄBKI - DUKAT - ktoś by
                        magenka 15.12.10, 10:41 Odpowiedz Witam mam skierowanie do Dukata 23/01/11-13/02/11 czy ktoś już też na ten termin ??
                        Re: Uzdrowisko-sanatorium DĄBKI - DUKAT - ktoś by
                        black-daria212 15.12.10, 11:50 Odpowiedz Ktoś ma- na przykład ja Jadę z czteroletnim synkiem, z Kielc. A Ty skąd? Byłaś już w Dukacie kiedyś?

Wyszukałam dwie osoby, które wybierają się z dziećmi do Dukata 23-13 stycznia 2011 . Witajcie ! Ja równiez jadę w tym terminie, z moim 3,5 letnim synkiem. Pierwszy raz jedziemy do sanatorium dlatego szukałam informacji w wypowiedziach naszych poprzedników. Mam wrażenie, że najważniejsze można tutaj znaleźć, a reszta ... przekonamy się na miejscu smile Faktem jest, że najmniej wypowiedzi jest od rodziców przebywających tam w styczniu sad Ciekawa jestem jak to wszystko funkcjonuje właśnie w tym okresie ?? Mam nadzieję, że nie zamarzniemy w pokojach (?) Chętnie porozmawiam z rodzicami, podaję gg 23858569
                        • 10.01.11, 15:25
                          J te jade z prawie 4 letnia coreczka i tez pierwszy raz smile))zarezerwowalyscie kobietki pokoje?pozdrawiam
                          --
                          Elwira
                          • 10.01.11, 21:21
                            Cześć! My mamy zarezerwowany pokój 301. Coś nam się pogoda psuje, niedobrze. Lepiej po sniegu spacerować niż w deszczu i po błocie...
                            • 11.01.11, 10:05
                              no własnie...ale odwilż ma byc do konca stycznia.Z jakich rejonow kraju przyjezdzacie?
                              --
                              Elwira
                              • 11.01.11, 12:58
                                Witam.Ja jadę do Dukata 30 marca do 2o kwietnia z synami 6 i 2 lata, ktoś jeszcze w tym terminie?Pokój dziś zarezerwowałam.Pozdrawiam.Jadę 1 raz ale opinie ogólnie pozytywne czytałam.
                                • 11.01.11, 22:24
                                  ja też dziś zamówiłam pokój i mam nr 302, jadę od 14.02 NFZ mazowiecki
                                  • 12.01.11, 09:58
                                    A ja mam pokój 202.Musieliśmy wsiąść większy żeby łóżeczko turystyczne się zmieściło.Podobno mały 2 osobowy jest naprawdę maleńki.Zresztą na zdjęciach widać.My z NFZ śląskiego.Mieszkamy w Rybniku.
                                    • 12.01.11, 10:29
                                      Dziewczyny a jak długo czekałyście na "przydział" Ja dostałam pod koniec listopada informację z NFZ, że syn został zakwalifikowany do leczenia sanatoryjnego i jestem ciekawa ile średnio się czeka. Jestem z mazowieckiego.
                                      I pytanie kolejne: czy któraś z Was miała taką sytuację, że udało jej się zmienić termin lub miejsce, gdyż z jakiś powodów nie mogła bądź nie chciała jechać akuratw dane miejsce
                                      • 12.01.11, 11:20
                                        ja skladalam w polowie listopada i po 30 dniach dostałam zgode i od razu przydział na 14 lutego.
                                        • 12.01.11, 11:30
                                          Hey to szybciutko ci miejsce przydzielili.Ja składałam wniosek wcześniej tak jak pisałam w lipcu a dopiero teraz przydział na kwiecień więc jak widać rożnie to bywa.Ja akurat na decyzji miałam czas oczekiwania ok 8 msc i tyle czekałam.Pozdrawiam.Jak wrócisz to napisz co i jak.
                                      • 12.01.11, 11:27
                                        Hey.Ja składałam wniosek w lipcu na decyzji( chyba po miesiącu dostałam ) pisali , że decyzje o miejscu pobytu powinnam dostać za ok 8 msc i decyzja przyszło po nowym roku z terminem na turnus 30 marca do 20 kwietnia.Jak już dostaniesz decyzje to na stronce po numerze decyzji można śledzić ile osób przed tobą czeka na przydział.Pozdrawiam. A co do zmiany terminu bądź miejsca słyszałam , że można chyba w uzasadnionych przypadkach a jest to opisane w moich dokumentach , które dostałam ale mam je w domu.Pozdrawiam.Wiesz decyzje o miejscu pobytu możesz dostać nawet 14 dni wcześniej często tak jest jak ktoś zrezygnuje.
                                        • 19.01.11, 16:32
                                          WITAM,
                                          BYŁAM ROK TEMU W DĄBKACH CO PRAWDA W OSW ARGENTYT ALE KILKA WSKAZÓWEK SIĘ PRZYDAJE BEZ WZGLĘDU NA TO DO KTÓREGO OŚRODKA SIĘ JEDZIE.
                                          WARTO ZABRAĆ ZE SOBĄ PODSTAWOWE LEKI DLA DZIECKA, TE KTÓRE MASZ ZAWSZE W DOMOWEJ APTECZCE, TAM SĄ DROGIE. PRZECIWGORĄCZKOWE, WAPNO, NA BIEGUNKĘ, DIPHERGAN JEŚLI STOSUJESZ. KILKA ZABAWEK, JAKIEŚ KREDKI COŚ DO RYSOWANIA. JEŚLI CHODZI O PROGRAM Z BAJKAMI NIE WIEM JAK W DUKACIE ALE TAM BYŁ JEDEN NIEMIECKI wink
                                          JEŚLI COŚ JESZCZE CHCIAŁA WIEDZIEĆ PYTAJ NA GADULCU, A JA JECHAŁAM POCIĄGIEM KTÓRY JECHAŁ Z KATOWIC. MASZ CHYBA TEŻ POST NA ABC WYPOCZYNEK?
                                          • 19.01.11, 21:02
                                            Tak to ja odpisałam na gg.Pozdrawiam.
                                      • 13.01.11, 09:20
                                        My czekaliśmy na przydział 4 miesiące, NFZ świętokrzyski. Pierwszy termin dostaliśmy na listopad, ale nie mogłam jechać wtedy. Napisałam prośbę o zmianę terminu i po 2 tygodniach dostałam nowy termin - na styczeń.

Co do pokoi - też rezerwowałam tę większą dwójkę, bo słyszałam, że te standardowe to naprawdę malutkie są. A u nas musi się jeszcze dostawka dla męża na 3 noce zmieścić.

Coś z tą pogoda nie teges... Poszło by w te albo we wte, bo tak ani zimno ani ciepło.. i buro.. Gdzie śnieg???
                                        • 13.01.11, 10:34

ja dostalam date turnusu na styczen po rownych dwoch m-cach od daty zlozenia(mazowiecki NFZ)sama bylam zaskoczona terminem ale poniewaz pierwszy raz jade to postanowilam ze zaryzykuje i nic nie bede zmieniala--
                                          Elwira
                                • 23.01.11, 23:37
                                  Cześć.Ja też jadę w tym terminie z córkami 5.5 i 2 lata.
                                  • 24.01.11, 11:35
                                    WITAM,
                                    CZYLI JEDZIESZ NA TURNUS 30.03-20.04 ? A REZERWOWAŁAŚ SOBIE POKÓJ? SPISUJEMY SIĘ NA GG 7441262 . JA JADĘ Z SYNKIEM 4,5 ROKU
                                  • 24.01.11, 11:49
                                    W jakim terminie? 30 marca do 20kwietnia?Pozdrawiam.Ja jadę z dziećmi w podobnym wieku chłopcy 6 i 2 latka.
                                    • 24.01.11, 11:51
                                      Moje gg 4972153 malutka551@op.pl
                            • 07.03.11, 22:13
                              Witam,jak wygląda pokój 301,czy jest od strony morza czy jeziora,jakie warunki w pokoju?
                      • 16.01.11, 14:31
                        DZIEWCZYNY Z TURNUSU 23/01-13/02 CZY BIERZECIE URLOP W PRACY CZY LEKARZ WAM DAJE ZWOLNIENIE?? BO JA NIE WIEM JAK TO FORMALNIE ZAŁATWIĆ. JA MAM POKÓJ 402.
                        • 17.01.11, 08:55
                          w skierowaniu napisano że przysługuje ci urlop wypoczynkowy lub bezpłatny - po wykorzystaniu wypoczynkowego
                          • 17.01.11, 13:57
                            no tak to ja wiem tyle ze słyszałam od innych ze dostaązwolnienia od lekarzy wiec zapytuje jak to u was jestsmile
                          • 24.01.11, 09:03
                            Pisać sobie mogą, opieka się należy tylko nie zawsze lakarz wypisze.
                            • 24.01.11, 12:31
                              a z innej beczki
                              czy strój kąpielowy brać? jakieś zabiegi w wodzie lub basenie są czy sobie odpuścić?
                              • 24.01.11, 12:48
                                Ja też się nad tym zastanawiałam .Ja wezmę na pewno tym bardziej , że w okolicy baseny są ponoć i wycieczki do AquaParku więc przydadzą się a dużo miejsca nie zajmą. Chociaż u mnie basen odpada bo będę z 2 i 6 latkiem i nie ogarnę ich razem na basenie ale jak mąż dojedzie to myślę , że się wybierzemy.Pozdrawiam
                              • 24.01.11, 13:35
                                WITAM
                                CZASEM W PROGRAMIE JEST WYJAZD NA BASEN wink więc warto go mieć, nie wiele miejsca zajmuje w walizce .
                                • 28.01.11, 21:34
                                  KTOŚ JEDZIE Z POZNANIA NA TURNUS 30.03-04.20 DĄBKI "DUKAT"?
                                  JADĘ Z 4,6 LETNIM SYNKIEM
                                  • 30.01.11, 07:22
                                    CZEŚĆ.JADĘ Z CÓRKAMI 6i2LATA NA TURNUS OD 30.03 2011 Z WADOWIC (MAŁOPOLSKIE),CZY KTOŚ JEDZIE W TYM TERMINIE Z TYCH SAMYCH OKOLIC?
                                    • 30.01.11, 18:30
                                      dziunia1113 jaki masz pokój?Wiekszą 2?Na którym pietrze?.My mamy 202 na 2 pietrze.
                                      Jedziesz sama?Ja się trochę martwie jak sobie poradzę z moimi łobuzami ale jakoś to będzie najwazniejsze , że spędzę z nimi 3 tyg
                                      Dozobaczenia
                                      • 31.01.11, 13:32
                                        malutka552.2 ja mam większą 2 na 3 piętrze 303 zawozi mnie mąż ale potem zostaje sama .Też się trochę martwię bo to aż 3 tygodnie ale żeby tylko nie chorowały tam na miejscu to damy radę.Pozdrawiam.
                                        • 31.01.11, 13:35
                                          Jakoś damy radę tak jak piszesz byle by zdrowie dopisało .Do zobaczenia.
                                  • 31.01.11, 17:57
                                    KTOŚ JEDZIE Z POZNANIA NA TURNUS 30.03-04.20 DĄBKI "DUKAT"?
                                    JADĘ Z 4,6 LETNIM SYNKIEM, REZERWUJCIE POKOJE smile
                                    • 02.02.11, 09:46
                                      JADĘ Z POZNANIA, CZY KTOŚ JESZCZE JEDZIE MOŻEMY JECHAĆ RAZEM (ZAWSZE BEZPIECZNIEJ I RAŹNIEJ). JADĘ Z SYNKIEM 4.6 ROKU smile
                                  • 15.02.11, 21:26
                                    Witam smile
                                    Czy ktoś wybiera sie do sanatorium w terminie od 08.03- 29.03 z okolic śląska???
                                    Ja jade z synkiem lat prawie 5
                                    Pozdrawiam smile
            • 30.01.11, 13:28
              A ja dostałam juz skierowanie na lipiec, prosze o parę praktycznych informacji i wrażeń z pobytu ..... jaki pokój wybrać ? myślałam o 2 osobowym większym , ale jaie piętro ...?
              • 30.01.11, 18:24
                Wyjazd dopiero przed nami ale nam radzono wiekszą 2 bo te małe są naprawdę małe .Jeżeli chodzi chodzi o pietro to od 4 pietra widać morze z pokoju.Ale trzeba to zaznaczyc bo jedne pokoje są z widokiem na morze a 2 na jezioro.Na miejscu jest pralka 5 zł na godzinę.W pokoju jest czajnik, naczynia , reczniki.Warto wziąść lekarstwa.Fajny macie termin na lipiec.W pokojach są ponoć parawany koce na plażę.Parking strzezony płatny.Figloraj czynny popołudniu 3 zł za pół godziny.Świetlica czynna 2 godziny rano i 2 popołudniu.Pokój studio to 1 łazienka na 2 pokoje.Pozdrawiam miłego pobytu zyczę.
                • 01.02.11, 09:39
                  Witajcie!
                  My mamy skierowanie na turnus 14.02.-07.03.
                  Mam nadzieję,że będziemy mile zaskoczeni. Jadę z dwójką dzieciaczków 7 i 4 lata.
                  Czy jest ktoś jeszcze w tym terminie?
                  Pozdrawiam.
                  • 01.02.11, 20:16
                    witam ja tez jade w tym terminie z synkiem 5 lat
                  • 02.02.11, 08:30
                    cześć julietta78-1
                    Ja też jadę w tym terminie z córka 4 latka, już mam stres żeby wszystko pozabierać co będzie potrzebne. Troszkę czytałam na forum generalnie nie jest źle i tak próbuje się nastawić a jak będzie to będziemy wiedziały po powrocie, najważniejsze żeby dzieciaczki nam się nie rozchorowały i była pogoda dobra na spacerki.
                    Zarezerwowałaś sobie pokój?
                    Pozdrawiam
                    • 05.02.11, 14:07
                      Witaj iwona 0705.
                      Ja już od wtorku zatrzymuję dzieciaki w domu żeby coś nie przyniosły z przedszkola.
                      Tak zarezerwowałam pokój.Mamy nr 519.
                      Może będziemy miały blisko siebie.Fajnie by było.
                      • 07.02.11, 15:48
                        Witam serdecznie

My również zaczynamy turnus 14.02. My tzn. Mama Magda i Jaś lat prawie 4.

Pozdrawiamy cieplutko
                        • 07.02.11, 20:11
                          Witajcie bardzo się cieszę, że się odezwałyście, my mamy pokój na 2 piętrze ale na pewno się jakoś znajdziemy mój gg 6726665
                          Paula jak przygotowania?
                          pozdrawiam

• 08.02.11, 00:02
                    Witam. Mam pytanie- jak policzyli Ci dziecko 7-letnie? Bo ja tez chciałabym wziac mojego siedmiolatka.
                    • 08.02.11, 07:43
                      Mój syn skończy 7 lat w kwietniu i też na niego składałam wniosek do sanatorium.
                      W NFZ uprzedzono mnie,że dzieci od 7 lat muszą już jeździć same.Ale udało się przed kwietniem wyjechać więc będę płacić tylko za siebie.
                      A może po prostu zadzwoń i spytaj się jak jest liczone dziecko?
                      Moje gg 5932190.
                      Pozdrawiam kobietki.
                      • 08.02.11, 19:54
                        DZIEWCZYNY JA JADE DO SANATORIUM W TERMINIE 08.03-29.03,2011 Z SYNKIEM MAM ZAREZERWOWANY POKÓJ 302 . PROSZE O KILKA ZDAŃ NA TEMAT WARUNKÓW. POZDRAWIAM SYLWIA
                        • 08.02.11, 20:23
                          WITAM
                          KILKA PODSTAWOWYCH RAD O KTÓRE PROSIŁAŚ. PRZEDE WSZYSTKIM ZABIERZ PODSTAWOWE LEKI DLA SYNKA ZE SOBĄ (TE KTÓRE MASZ ZAWSZE W APTECZCE)
                          ZABIERZ STRÓJ KĄPIELOWY MOŻE BYĆ ZORGANIZOWANA WYCIECZKA NA BASEN,
                          CZAJNIK JEST W POKOJU NACZYNIA TEŻ. PO JEDNYM RĘCZNIKU KĄPIELOWYM NA OSOBĘ.
                          • 09.02.11, 11:29
                            Pralka płatna 5 zł za godzinę
                            . Na 4 pietrze sala zabaw z piłkami płatna 3 zł za 30 minut czynna podobno tylko 1,5 godziny popołudniu.
                            Świetlica czynna 2 godziny rano i 2 popołudniu.Parking płatny strzeżony.
                            Warunki z tego co piszą ci , którzy już byli są naprawdę dobre.
                            Kwaterują już od 12.00 być może szybciej ale to potwierdzą bliżej rozpoczęcia turnusu.
                            .Do mam z małymi dziećmi wózek należny zostawić przy recepcji nie pozwalają wjeżdżać wózkami do pokoi.
                            Zabiegi tylko do obiadu potem wolne , spacerki, spacerki, spacerki.
                            My się już nie możemy doczekać wyjazdu a jedziemy dopiero 30 marca .
                            Ja w wolnej chwile poczytałam posty i dużo się dowiedziałam.Resztę informacji udzielono mi mejlowo lub telefonicznie.Panie w recepcji bardzo miłe.
                        • 14.02.11, 11:58
                          Wczoraj wróciliśmy z Dukata, wiec mam garść informacji na świeżo całkiem.

Nasz turnus to była jakaś masakra chorobowa- połowa dzieci z zapaleniem oskrzeli, gorączką, zapaleniem ucha, krtani...obłęd. Dużą winę ponosi za to tragiczna pogoda, a dużą- rodzice łażący z chorymi dziećmi po całym ośrodku. Ja grzecznie z synem odsiedziałam dwie doby w pokoju, bo jakoś tak -głupio łazić i zarażać. Ale- nie wszystkim było głupio... Inna sprawa, że pielegniarka przyniesie posiłek do pokoju tylko wtedy, gdy dziecko gorączkuje- niegorączkującemu już nie, co IMO jest idiotyzmem, bo nie każde dziecko gorączkuje przy chorobie a zarażać może...

Warunki w sanatorium oceniam naprawdę wysoko -czysto, dobry standard, nowa baza zabiegowa, nowe baseny. Super. Jedzenie- przedszkolne, ale niezłe i w nieperzejadalnych ilościach. Obsługa - nie natknęłam się na nikogo niemiłego.

Ale... zaplecze medyczne- leży i kwiczy. Dostanie się poza wyznaczonym terminem do lekarza- naprawde nie było łatwe., Lekarz nie przyjmuje cały czas, między 13 a 18 sa przerwy, co przy 85 dzieciach zaczyna tworzyć powazny problem... Lekarze traktują dzieci taśmowo- zero zaangażowania, zero współpracy z matką. 2 minuty i następny proszę. Wieczne opóźnienia, osłuchiwanie na odczep się, taśmowe przepisywanie tych samych leków... Olewka. Tym aspektem jestem mocno rozczarowana.
                          Lekarstwa bierzcie ze soba koniecznie, co Wam wpadnie w rękę- ceny w aptekach sa jak z kosmosu!

Acha- Zabiegi NIE SĄ TYLKO DO OBIADU! Są do godziny 16!

A morze widać od 3 piętra....

Wyjeżdżającym mogę życzyć tylko dwóch rzeczy - POGODY i braku chorób! Omijajcie szerokim łukiem "kulkownię", świetlicę, na jadalni siedźcie najkrócej jak się da- może się nie zarazicie. Nam się nie udało - mój syn wrócił z zapaleniem ucha i zapaleniem oskrzeli...

• 14.02.11, 15:20
                            MAM PYTANKO - JAKI ANTYBIOTYK LEKARZE PRZEPISYWALI DZIECIOM, ROK TEMU KIEDY BYŁAM W ARGENTYT KRÓLOWAŁ CLACID .
                          • 14.02.11, 15:21
                            Dzięki za informacje. Mi w mejlu napisali , że zabiegi są tylko do południa a widzisz jednak jest inaczej. Jakie zabiegi przepisywali?I jakie leki głównie przepisywali?Warto wiedzieć , żeby sobie wziąć skoro przepisują taśmowo to pewnie mieli jakiś ulubiony antybiotyk?Czy chore dzieci korzystają z zabiegów czy mają je odstawione do czasu wyleczenia?Mam nadzieję , że synek szybko dojdzie do siebie .Pozdrawiam
                            • 14.02.11, 19:26
                              Taśmowo szedł Klacid i Zinnat smile Zależy, który lekarz przepisywał wink Sumamed też się trafił...

Co do zabiegów- z automatu wszystkie dzieci dostają inhalacje ( my mieliśmy zlecone stałe lekowe, więc na te samą woda nie chodziliśmy, udało mi się wypisac) oraz czynne ćwiczenia oddechowe. Oprócz tego hydromasaż ( jaccuzi ) i sauny. A poza tym- masaż Hivamat, Bioptron, Megnetostymulacja- my to mieliśmy, ale sporo innych lamp też było.

Problem byłz pralką- już pomijam to, że jedna na- pi razy oko - 200 osób ( równolegle był turnus osób dorosłyvh ) to tak jakby mało... to jeszcze zepsuta była. No i suszarki - dwie... a suszyć gdzieś ubrania trzeba. Ja miałam sznurek i spinacze i mimo pogody suszyłam na balkonie- a raczej czekałam, aż chociaż obcieknie... wink

A! Polecam Vacu Line!
                              • 14.02.11, 21:26
                                PRALKA JEST BEZ SUSZARKI ?
                                • 15.02.11, 09:36
                                  No to pięknie z tą pralką .Mam jeszcze pytanie jak wyglądała organizacja przy przyjęciu przy badaniu.Ustalano jakieś godziny czy kilometrowe kolejki przed gabinetem bo z tego co wiem jednego dnia badają wszystkie dzieci ponoć 2 dnia?A zabiegi przydzielali tez taśmowo?Bo skoro wizyty krótkie i bez zaangażowania to wątpię , że zabiegi dobierali pod dolegliwości?A miejsca na stołówce są numerowane ,przydzielane jakoś czy każdy siada gdzie chce?
                                  • 15.02.11, 10:11
                                    Przy zameldowaniu dostaje się kartę pobytu i wypozyczeń, na której jest też numer stolika w restauracji i z która mozna wypożyczac żelazko, korzystać z biblioteki itp. Od razu po przyjeździe ( byliśmy na miejscu około 13 ), po zjedzeniu obiadu zostalismy wysłani do pielęgniarki, która założyła kartę i ustaliła godzinę wizyty u lekarza- w naszym przypadku tego samego dnia około 18-tej, u doktora Stołowskiego. Ale- cześć dzieci była przyjmowana w poniedziałek, przez doktor Gosiewską. To chyba zalezy od godziny przyjazdu. Organizacyjnie ejst to dobrze rozwiązane, ale dzieci umawiane sa co PIĘĆ minut(!!!) więc automatycznie robią się duże opóźnienia -przynajmniej u Stołowskiego... Takie wizyty umawiane odgórnie sa trzy razy w ciągu pobytu - co tydzień. Lekarz ustalił nam zabiegi ( od razu mówcie, co Waszym zdaniem mogłoby być dobre - ( oskrzelowcom polecam masaż HIVAMAT -takie udoskonalone "oklepywanie" po którym cały ten syf się zaczyna odrywać w oskrzelach ) i wieczorem późnym karta zabiegowa z ustalonymi godzinami była do odbioru u pielęgniarki. Godziny ustala p. Olga, szefowa tej sekcji zabiegowej wink więc jakby jakieś zmiany były potrzebne- to do niej. Bardzo miła dziewczyna.

Pralka jest bez suszarki... Rewelacja. Trzy tygodnie prałam zimowe ciuchy w rękach, bo pralka i tak przez pół turnusu nie działała. A jak już zaczęła działac, to załapanie się równoczesnie na pralkę i suszarkę graniczyło z cudem... Pojedyncze sztuki to jeszcze na kaloryferze upchniesz, ale całe pranie....?
                                    • 15.02.11, 10:42
                                      Dziękuję Ci bardzo za wyczerpujące informacje.Pozdrawiam
                                      .My jedziemy 30 marca mam nadzieję , że pranko nam już w kwietniu trochę na balkonie przeschnie.Ja jadę z 6 latkiem i 2 latkiem i mam nadzieję , że jakoś sobie poradzę szczególnie podczas zabiegów jakoś to zorganizować.
                        • 19.02.11, 20:50
                          witam ja również jade z synkiem w tym terminie mamy pokój 515 napewno się spotkamy smile
                          pozdrawiam
                          • 20.02.11, 11:15
                            A my czekamy od sierpnia na termin. Ciekawe jak długo jeszcze. Zazdroszczę.
                            • 20.02.11, 13:19
                              My czekaliśmy na skierowanie od czerwca i dostaliśmy w zeszłym miesiącu.Jadę z dwiema dziewczynkami 6i 2 latka od 30 marca.Mam nadzieję,że będzie pogoda bo jak znów będzie pralka nieczynna?Jadę z małopolski,może ktoś jeszcze jedzie?
                              • 20.02.11, 17:04
                                Ja tez małopolska, pewnie ze 2 mce jeszcze poczekam patrząc na twój czas oczekiwania
                              • 27.02.11, 14:34
                                Witam! Ja też jadę od 30marca z synem Kamilem 6 lat z Lubina. Może już naprawili pralkę hihi a pogoda to bedzie napewno przeciez rezerwację zrobiłem na słoneczko smilesmile My mamy pokój na 5 piętrze od strony jeziorka bo tam zawsze cieplej jest. A mam cie jakieś do godne połaczenie bez przesiadek? pozdrawiam Piotr
                                e-mail wierch@tlen.pl
                          • 20.02.11, 13:18
                            CZEŚĆ JA JADĘ ZE SKIERNIEWIC A TY Z JAKIEJ MIEJSCOWOŚCI JESTEŚ???
                            • 20.02.11, 13:31
                              My jedziemy z Wadowic.
                            • 21.02.11, 11:57
                              witam ponownie my jesteśmy z Będzina woj. śląskie
                          • 20.02.11, 13:46
                            CZEŚĆ. MY TEŻ W TYM TERMINIE BĘDZIEMY Z 4.6 LETNIM SYNKIEM JEDZIEMY Z POZNANIA.
                            DO ZOBACZENIA POZDRAWIAM
                            • 21.02.11, 12:06
                              Orientuje się ktoś może na temat pociągów z katowic czy są jakieś bezpośrednie czy z przesiadkami proszę o jakieś informacje z góry dziekuje i pozdrawiam smile
                              • 21.02.11, 12:37
                                Witam, jadę z córeczką 5 letnią w terminie 21.04 - 12.05.2011r. do Dąbek sanatorium Dukat, może ktoś z was też? Albo już był i podzieli się opinią o samym ośrodku zabiegach, jedzeniu i pokoju (w Dąbkach już byłam).
                                • 21.02.11, 13:01
                                  Black Daria kilka postów wyżej dokładnie opisała co i jak niedawno wróciła z turnusu styczniowego więc poczytaj sobie smile
                                  My jedziemy ze śląska mieszkamy w Rydułtowach koło Rybnika ale samochodem więc nie wiem jak połączenia z Katowic ale coś mi się wydaje , że jest jakaś przesiadka.
                                  Mam nadzieje , że pogoda i zdrowie dzieciom dopisze .
                                  Ja jadę z Kubusiem 6 lat i Michałkiem 2 latka ruszamy 29 marca mamy pokój 202
                                  Do zobaczenia . Pozdrawiam
                                • 26.03.11, 19:39
                                  Witam,
                                  ja też jadę w tym terminie do Dukata z 6 letnim chłopcem , miejscowość też znam
                                  byłam tam jako dziecko kilkukrotnie z rodzicami wiec dość dawno temu samego ośrodka nie znam ale czytałam dość pozytywne opinie , mam tylko nadzieję że będzie dość ładna pogoda i że będzie można dużo przebywać na powietrzu
                              • 21.02.11, 13:27
                                WITAM.
                                SPRAWDZAŁAM POŁĄCZENIA Z POZNANIA I SĄ BEZPOŚREDNIE POCIĄGI Z KATOWIC PRZEZ POZNAŃ smile TU MASZ LINK NA STRONĘ
                                rozklad-pkp.pl/bin/query.exe/pn?ld=pkp&seqnr=1&ident=9e.03106229.1298290955&OK#focus JEŚLI NIE WEJDZIE CAŁY TO WPISZ SAMO www.razklad-pkp.pl
                                • 21.02.11, 13:36
                                  C.D
                                  Z TYM ŻE TO JEST POCIĄG DO KOSZALINA A POTEM DO DĄBEK PKS LUB BUSIK FIRMY DPP
                              • 21.02.11, 13:37
                                Sylwia ty jedziesz 30 marzec do 20 kwiecień ?
                                Pozdrawiam
                                • 21.02.11, 13:55
                                  Widzę, że jedziecie dziewczyny przede mną, dajcie znać jak będziecie albo wrócicie jak było? Koniecznie na którym piętrze fajne pokoje i czy warto brać większy za dopłata? udanego pobytu i pogody. Ja mam pobyt na święta chciałabym aby mąż został 4 dni ale sam nocleg podobno 65 zł. (może lepiej poszukać taniej gdzieś obok- pokoje wyglądają na klitki.
                                  • 21.02.11, 14:05
                                    Pokój zarezerwuj sobie już teraz telefonicznie. Możesz wybrać czy widok na morze czy na jezioro oraz piętro podobno morze widać od 3 pietra Fotki są na stonce sanatorium. Ta standardowa 2 jest bardzo malutka podobno nam polecono tą większa te są na pierwszym zdjęciu bo my z 2 dzieci i łóżeczko turystyczne.Taniej będzie myślę obok gdzieś tu dostawka to chyba 60% noclegu tak pisze w cenniku a czytałam gdzieś , że blisko jest Fregata i tam chyba po 25 zł sam nocleg ale bez jedzenia. Nie wiem , czy zdążysz naszą relacje przeczytać bo my wracamy 20 ale jest tam ponoć przy recepcji net bezprzewodowy to w trakcie turnusu napiszemy co i jak na forum.Również życzę udanego pobytu i pogody
                                    Pozdrawiam
                                    • 21.02.11, 15:02
                                      Biorę laptopa więc na pewno przeczytam jak napiszecie? Standardowa 2 miałam rok temu w styczniu w Kołobrzegu dla mnie i córki wystarczyło. Teraz mam lepszą porę może uda mi się więcej czasu na spacerach spędzić ( a tak przy okazji jak byłam w Argentycie 2 lata temu to miałam 3 osobowy pokój bo mąż został 3 dni dużo miejsca a potem zrobiło się za dużo do sprzątania przy rozkładaniu małej. Napisałam już do fregaty...Wysoko nad morzem też różnie bywa ja trafiłam na sztorm i na wiatr myślałam że okna powypadają tak huczało, a za nisko nic nie widać. Na pewno zarezerwuje. dzięki
                                • 23.02.11, 10:51
                                  Witam wszystkich, ja wybieram sie na turnus 30.03-20.04 z 5 letnim synem, widze że kilka mam tez w tym terminie sie wybiera.zarezerwowałam mała 2, bo większych już nie było, pani w recepcji odmówiła rezerwacji 3 osobowego pokoju sad martwie sie, że to klitka i będzie ciężko.
                                  • 23.02.11, 12:27
                                    Witam.A więc zobaczymy się na miejscu . Nie martw się mam nadzieję , że pogoda dopisze i więcej czasu będziemy spędzać na dworze na spacerach niż w pokoju. Nam odradzano tą małą ale ja z 2 dzieci ( 6 i 2 lata chłopcy) i łóżeczko turystyczne muszę zmieścić. Może nie będzie tak źle najważniejsze , że warunki są ok i czysto.
                                    Jaki masz masz pokoju my będziemy w 202 skąd jedziecie.
                                    Pozdrawiam.
                                    • 23.02.11, 22:04
                                      ja tez mam nadzieję że pogoda będzie ładna ale i tak najbardziej boje sie chorób bo mój mały jest jak gąbka, łapie wszystko. my mamy pokój 313.jedziemy z warlubia w kujawsko - pomorskim
                                      • 23.02.11, 22:19
                                        Cześć ryba58.Ja mam pokój 303 i moje dziewczyny też łatwo łapią wirusy,zwłaszcza starsza ale mam nadzieje że będzie dobrze.
                                        • 23.02.11, 22:25
                                          hej, no to napewno niedaleko, cieszę się, że jakoś sie zgadujemy, bo to mój pierwszy wyjazd na tak długo, ale juz są znajomi smile fajnie
                                          • 23.02.11, 23:05
                                            Ja też jadę pierwszy raz i to z dwójką.Mam nadzieję że damy radę.Pozdrawiam.
                                  • 23.02.11, 12:58
                                    Witam!Ja mam większą 2 bo jadę z córkami 6 i 2 lata i tak jak koleżanka biorę łóżeczko turystyczne.A skąd jedziesz?My z Małopolski.Pozdrawiam!
          • 22.02.11, 11:51
            witam jedziemy z synem (6lat) na turnus 13.05-03.06 z katowic (piekary śl) mamy zaklepany pok. w części B łazienki po rem. nowe meble pok i łaz bede dzielic koszt 75 zł odległość od gł budynku 30m cicho i ustronnie moge zorganizować busa dajcie znać pozdrawiam
            • 24.02.11, 09:45
              Pisałam do Dukata z zapytaniem o godziny posiłków:
              śniadanie 8.30
              obiad 13.00
              kolacja 17.45
              Nie ma dostępnej lodówki.
              Turnus rozpoczyna się od obiadu kończy śniadaniem.
              Pozdrawiam.

• 28.02.11, 20:54
                Witam,mam termin 26.06.2011 do 17.07.2011 czy może z Was ma taki termin?Jadę z 6 letnią córeczką.Bardzo proszę może ktoś mi poleci jakiś fajny pokój tzn.numer,sprawdzony dla Nas dwóch,była bym bardzo wdzięczna smilePozdrawiam
                • 01.03.11, 11:13
                  Witam.Ale macie super termin.
                  Ja bym na twoim miejscu już rezerwowała pokój potem może nie być takiego wyboru.Zdjęcia pokoi są na stronce Dukata i panie w recepcji bardzo miłe pomagają , doradzają.Proponowałabym ci większa 2 te małe są podobno naprawdę małe.Jeśli chcesz mieć widok na morze to podobno od 3 pietra widać. Ja po obejrzeniu fotek i opiniach innych jestem spokojna o wygląd i standard pokoju.Zadzwoń poproś o pokój po remoncie i tyle smile
                  Pozdrawiam.

• 01.03.11, 23:33
                  mam pytanie do mam które były juz w Dukacie, jakie zabiegi polecacie, czy to lekarz sam zleca czy mozna coś zasugerować??
                  • 01.03.11, 23:36
                    No i czy w małej dwójce jest jakaś szafa na ubrania???
                    • 01.05.11, 17:22
                      Podobno jest, choć na zdjęciach jej nie widać wink
                  • 02.03.11, 09:47
                    Jedna dziewczyna pisała, że lekarz ustala zabiegi ale można mu zasugerować coś.Rodzaj zabiegów wymieniony jest i opisany na stronce.Co do szafy na ubrania to nie wyobrażam sobie , żeby nie było.Najlepiej w mejlu zapytać ja konkretnie pytałam o swój pokój w mejlu i dostałam wyczerpująca odpowiedź.
                    Pozdrawiam.
                    • 02.03.11, 20:15
                      Witam

Właśnie kończy nam się turnus w Dukacie, więc jeśli chcecie o coś zapytać, to proszę bardzo. Wiele informacji już dostałyście, ja dopiszę trochę od siebie.

POKOJE
                      Dwójki nie widziałam, ale trójki do największych nie należą. Są w nich 2 łóżka i wersalka, stoliczek, szafki nocne, szafa w korytarzyku - raczej nieduża. Teraz zdecydowanie lepiej wybierać pokoje od strony jeziora, bo te od morza mają okna na północ i są po prostu ciemne. Lepsze są też pokoje po remoncie - w starych był wieczny problem za zimno lub za gorąco, po nocy kałuże na podłodze pod oknem od skroplonej wilgoci. My zdecydowaliśmy się na apartament i jeśli dla kogoś cena będzie akceptowalna, to gorąco polecam. Komfort życia bez porównania.

ZABIEGI
                      Jak już napisano lekarz przydziela na pierwszej wizycie w zależności od schorzenia.

ZAJĘCIA DODATKOWE
                      To istna rujnacja dla kieszeni, bo prawie wszystko jest płatne - zazwyczaj 10 zł od osoby. Na naszym turnusie były to
                      - wycieczka do Darłowa do AQUA PARKU - odbyła się tylko jedna, bo na drugą nie było chętnych,
                      - wycieczki bryczką
                      - 2 przedstawienia teatralne
                      - pokazy magika
                      - warsztaty z lepienia w glinie
                      - warsztaty z kolorowego papieru
                      - grill z przejażdżkami kucykiem
                      Przemyślcie co Was interesuje i zapisujcie się od razu, bo większość jest tylko jeden raz i szybko brakuje miejsc.
                      Od naszego turnusu uruchomiono też ofertę SPA - basen z hydromasażem i jacuzzi z solanką oraz sauna - dzieci gratis, opiekun - 15 zł, drugie dziecko - 7,5 wejście na godzinę,

Warto zabrać łopatki i wiaderka do piasku - my kupowaliśmy na miejscu, bo są wszędzie, ale jak ktoś ma to będzie taniej.

JEDZENIE
                      Jedzenie smaczne, porcję trudne do przejedzenia. Jeśli Wy lub dzieci nie możecie czegoś jeść zaraz po przyjeździe zgłoście się do dietetyka - Pani Doroty. U nas Jaś ma dietę bezbiałkową i dokonują cudów, żeby mu ją urozmaicić, za co bardzo dziękuję.

ZAKUPY
                      Zaraz obok jest mały sklepik, kawałek dalej punkt apteczny, w którym dostaniecie leki. Bardzo miła Pani nawet jak czegoś nie ma to na następny dzień sprowadzi. Jeśli okaże się, że musicie wziąć antybiotyk lub lek przeciwgorączkowy a jest za późno na zakupy, można wziąć z dyżurki pielęgniarki a następnego dnia kupić i oddać.

OBSŁUGA
                      Generalnie bardzo miła i pomocna. Ulubieńcem wszystkich dzieci jest Pan od gimnastyki, która jest obowiązkowa dla wszystkich dzieci. Dziewczyny z zabiegowych też chętnie wszystko tłumaczą. Pamiętajcie, że jak będziecie miały ustalone godziny zabiegów, to na nie przychodzicie - nie wcześniej i nie później. U nas zmorą w pierwszych dniach były sztuczne tłumy pod gabinetami, osoby, które przychodziły przed czasem i wykorzystując chwilę nieuwagi personelu wciskały się bez kolejki. Powodowało to opóźnienia i spięcia.

Ale się rozpisałam. Jeśli coś jeszcze będzie Was interesowało to do niedzieli mogę odpowiadać.

Pozdrawiam
                      Magda
                      • 02.03.11, 20:55
                        Witam.
                        Dzieki za informacje mało jest osób piszacych po powrocie więc wielkie dzieki.
                        Czy bezprzewodowy internet jest dostepny tylko przy recepcji?Czy w pokojach też da się złapać zasięg?
                        Zmartwiłaś mnie tymi pokojami jak pytałam o pokoje po remoncie to panie mi odpowiedziały , że generalny remont był 4 lata temu.A jednak okzauje się , że są jeszcze pokoje nie wyremontowane i to pewnie loteria kto je dostanie.
                        Jakie leki najczęściej przepisywano?
                        Jakbyś znała lokatorów z 202 to byłabym wdzieczna za opis pokoju.
                        Czy w telewizji są jakieś programy dla dzieci?
                        Czy pralka już jest sprawna?

Pozdrawiam
                        • 03.03.11, 11:39
                          Internet działa w recepcji, kawiarni i czasem na klatkach schodowych. W pokojach go widać, ale trudno się połączyć, bo zasięg jest bardzo słaby. Ja zabrałam swój własny przenośny.

Pokoje po remontach są generalnie OK, a pokój 202 jest w skrzydle po remoncie. Jak ja rezerwowałam pokój Pani dokładnie opisała mi standard dostępnych.

Co do leków to nie pomogę, bo u nas 3 tygodnie było słonecznie i generalnie mało dzieci chorowało. Oczywiście prawie wszystkie przechodziły efekt adaptacji - bardzo różnie, jedne wymiotowały, inne miały biegunkę, gorączkę. Były chyba dwa przypadki zachorowania na ospę - dostali natychmiast izolatkę, jakieś pojedyncze zapalenia oskrzeli. My przechodziliśmy jednodniową gorączkę. Teraz Jasiek strasznie mocno kaszle, ale to efekt masażu pobudzającego pracę oskrzeli, więc efekt jak najbardziej pożądany.

W TV dla dzieci jest kanał MiniMini i tylko ten.

Z pralki nie korzystałam, ale wiem, że jest sprawna.

Jakby jeszcze coś się przypomniało, to proszę pytać.

Generalnie warunki uważam za bardzo dobre i prawdopodobnie jak będę składała papiery na przyszłoroczne sanatorium to też poproszę o DUKAT.

Pozdrawiam
                          Magda
                          • 03.03.11, 15:00
                            Z tego co wiem to budynek jest 6 piętrowy jest jedna winda? głośna?Czy na piętrze jest dużo pokoi? Zabiegi i pielęgniarki pewnie na dole?
                            • 03.03.11, 20:43
                              Pięter jest 6, windy 2 raczej ciche. Na pietrze są chyba 22 pokoje, pielęgniarka i lekarz jest na 1 piętrze, baza zabiegowa w nowym skrzydle na parterze.
                      • 02.03.11, 22:20
                        Magda ogromne dzięki za takie wyczerpujące informacje
                        • 03.03.11, 11:32
                          tak sobie poczytałam o zabiegach i dochodze do wniosku,że prawie wszystkie sa na kłopoty z narządem ruchu a co na kłopoty z odpornością?????
                          • 03.03.11, 11:49
                            Postaram się opisać zabiegi, które znam

Inhalacje - mogą być tradycyjne z lekiem lub tylko solą fizjologiczna, lub - tak jak my mieliśmy - w postaci sauny parowej. Dorośli byli zachwyceni, dzieci różnie.

BIOPTRON - lampa z światłem żółtym, na klatkę piersiową, krtań lub zatoki - w zalezności od zaleceń

HIVAMAT - masaż klatki piersiowej pomocny w drenażu drzewa oskrzelowego, usprawnia drenażu płuc

MAGNETOTERAPIA - pole magnetyczne mające za zadanie zwiększenie odporności na czynniki zewnętrzne

Wszystkie powyższe mamy.

Jest jeszcze

SOLLUX - też lampa
                            JONOFOREZA
                            LEDOTERAPIA
                            LASERY

Wszystkie te zabiegi mogą być stosowane zarówno na kłopoty z narządem ruchu jak i oddechowe. Musisz dokładnie określić lekarzowi, co Wam dolega - np nawracające zapalenie krtani, ucha, oskrzeli.
                            • 03.03.11, 12:07
                              Dziękuję bardzo za informację
                              Podobno na sali kinowej wyświetlane są bajki typu Madagaskar itp nie wiesz czy codziennie czy tylko raz w tygodniu w jakiś wyznaczony dzień?
                              Zauważyłaś może gdzie mamy małych dzieci zostawiają wózki ? Dostałam informacje z recepcji , że koło recepcji można zostawić ale mamy obawy czy to bezpieczne ?Może nie mam super wózka ale wołałabym nie zostać bez.
                              Czy jak przyjedzie do nas mąż może swobodnie wchodzić do nas na teren Dukata do pokoju? Podobno są jakieś opaski , które mają zapobiec wchodzeniu ?
                              Nie wiesz czy już od samego rana kwaterują?
                              Może moje pytania są błahe ale jak już jesteś na miejscu to warto się dowiedzieć
                              Pozdrawiam .

• 03.03.11, 13:36
                                Bajki wyświetlane są po kolacji kilka razy w tygodniu - różnie to bywa.

Wózki stoją pod schodami na parterze i nikt nie skarżył się, że coś zginęło.

Nie wiem jak z odwiedzinami, bo jak ktoś przyjeżdżał do nas czy do dziewczyn to nocował z nami. W tej chwili w Dąbkach prywatne kwatery są w większości w czasie remontu lub rozbudowy.

Kwaterunek jest niby od 14, ale można być już na 12. Wcześniej raczej nie, bo dzień wcześniej kończy się poprzedni turnus i nie zdążą posprzątać. A właśnie, pokoje są sprzątane w poniedziałki, środy i piątki, we wtorki i czwartki wynoszone są tylko śmieci. Na korytarzu stoi odkurzacz, więc jak ktoś chce sprzątnąć sam, to nie ma problemu.

• 03.03.11, 14:01
                                  Dzięki a mogłabyś mi podać mejla chciałabym o coś zapytać ale nie na forum.Jak nie chcesz podawać na forum to ja ci podam mojego malutka551@op.pl odezwij się a ja napiszę.
                                  Pozdrawiam
                      • 03.03.11, 14:56
                        Witam, fajnie że ktoś się odezwał z kuracjuszy korzystających, mam turnus od 21 kwietnia w sumie na same święta zarezerwowałam telefonicznie pokój i dostałam 403 podobno od strony morza ( chyba źle spojrzałam bo wydawało mi się że będzie tam słońce). A jak siłownia podobno nieodpłatna czy warto skorzystać? Czy miał ktoś rower? Czy jest gdzieś bliżej jeszcze basen oczywiście oprócz Geovity? Słyszałam że mają podpisaną umowę i można skorzystać z bonifikaty?Stołówka jest jedna, bo na zdjęciu jest kilka?
                        • 03.03.11, 20:51
                          Pokój 403 jest od strony morza, czyli od północy. Pod koniec kwietnia pewnie po południu słońce będzie się pojawiało.

U nas nikt roweru nie miał, bo do niedawna leżał śnieg i trochę nawet dopadało. Poza tym nie wiem gdzie można go trzymać bo raczej nie w pokoju.

Siłownia jest nieodpłatna i my skrzętnie z niej korzystamy jak dzieci są na gimnastyce - to właściwie jedyne 20 minut dla siebie w ciągu dnia.

Z basenem nie wiem. Jak pisałam wcześniej od naszego turnusu uruchomiono strefę SPA z basenami, ale nie pływackimi. Dla dzieci w pełni wystarczy, więc proponuję zabrać kostium, koła ratunkowe, pływaczki itp. Dzieciaki mają frajdy tyle, że chcą chodzić codziennie.

Stołówki są dwie - w jednej kuracjusze dzieci z opiekunami, w drugiej kuracjusze dorośli.
                          • 03.03.11, 21:32
                            My mamy pokój 313 (mam nadzieję, że nie będzie pechowy) smile jakbys miała jakieś wiadomości co do jego wygladu, napisz.pozdrawiam
                          • 04.03.11, 08:40
                            Cześć,mam pytanie ;a czy opiekunowie też muszą mieć strój czy tylko dzieci korzystają z basenów?A jak opieka medyczna,bo ktoś wcześniej pisał,że fatalna.
                            • 04.03.11, 09:42
                              jesli chcesz, żeby Twoje dziecko korzystało z basenu, musisz być razem z nim, więc kostium jak najbardziej się przyda.

Na lekarzy nie możemy narzekać - nie ma problemu z dostaniem się do lekarza, odpowiadają na wszystkie pytania. Problem leży gdzie indziej - dzieci mają objawy adaptacji uzdrowiskowej, o których pisałam wcześniej a Rodzicom wydaje się, że są chore i wymuszają na lekarzach antybiotyki, a one są tu zupełnie bez sensu. To może powodować wrażenie, że lekarze są do niczego.
                              • 04.03.11, 10:23
                                Z adaptacją to masz racje ale tak było dzieci dostały antybiotyki. Pytałam czy jeszcze jest basen w pobliżu oprócz Geovity no i Darłówka oczywiście.
                              • 04.03.11, 11:26
                                Witam Pani Magdo,fajnie że napisała Pani tyle wyczerpujących informacji-dziękuję!Mam tylko dwa pytania do Pani,jak wygląda sprawa internetu w ośrodku,oraz czy z 3 piętra będzie widać morze,mam pokój 303,jakę z córeczką pod koniec czerwca-lipiec i fajnie by było widzieć morze z oknasmile
                                Pozdrawiam cieplutko i życzę miłego pobytu i ładnej pogody.
                                • 04.03.11, 11:29
                                  Na temat internetu Magda już pisała jest bezprzewodowy przy recepcji i w kawiarni w pokoju nie bardzo słaby zasięg widać go ale nie da się połączyć więc Magda korzysta z własnego w pokoju z Pleya czasem wyłącza ale generalnie jest ok.Z tego co ja wiem to morze widać właśnie od 3 pietra.Mam nadzieję , że Magda nie obrazi się , że za nią odp.
                                  Pozdrawiam
                          • 04.03.11, 09:30
                            WITAM.

DZIĘKUJEMY ZA WSZELKIE INFORMACJE JAKIE DO TEJ PORY NAM DOSTARCZYŁAŚ.
                            JA S SYNKIEM MAM POKÓJ 401 PEWNIE I JEDZIEMY OD 03.03

POZDRAWIAMY I ŻYCZYMY MIŁEGO POBYTU
                            • 04.03.11, 10:20
                              Witam, ja mam termin od 21.04 i już zarezerwowałam pokój dostałam nr 403 więc blisko. Jak dacie radę prosimy o info o wrażeniach z pobytu, no i jak te pokoje (chciałam nasłoneczniony a tu chyba od morza będzie ciemno?) mój mail prywatnapoczta.kowalska@gmail.com pozdrawiam
                              • 04.03.11, 11:34
                                Odezwiemy się będąc na miejscu na forum napiszemy o naszych odczuciach.Koleżanka ma pokój niedaleko twojego więc może uda nam się wybadać jaki jest.Zawsze też możesz zadzwonić na recepcje i dopytać jak z nasłonecznieniem pokoju ale to już koniec kwietnia więc myślę , że będzie ok
                                Pozdrawiam miłego wypoczynku życzę.
                                • 04.03.11, 13:21
                                  ok dzięki napiszcie aneta.kowalska7@gmail.com trochę się temat sanatorium uspokoił przynajmniej u mnie hi hi ....Teraz mamy na tapecie zerówka szkolna czy przedszkolna? zwariować można...
                                  • 04.03.11, 13:48
                                    A my się już doczekać nie możemy i odliczamy dni robimy listę co zabrać , kupić itp.
                                    Odpiszę na forum i tobie na mejla też.
                                    U nas bez zastanowienia zerówka przedszkolna Kubuś chodzi do tego przedszkola odkąd skończył 2,5 roku.Na kontakt ze szkołą ma jeszcze czas.
                                    Życzę udanego wyboru smile
                                    • 04.03.11, 14:48
                                      Fajnie macie ja też chciałabym już jechać zmienić otoczenie. Chociaż wiem, że nie będzie tak prosto każdy się zajmuje dzieckiem to wie jak jest. Tak naprawdę to nie liczę na odpoczynek przy moim wierciołku. Posiłki, zabiegi, spacerki itd. Dzieci mają bardzo dużo energii i zawsze się nudzą. Co do zerówki to coraz bardziej skłaniam się do szkolnej. Jak chcesz i masz trochę czasu to poczytaj w kafeteria.pl - zerówka szkolna czy przedszkolna?
                                      • 04.03.11, 15:07
                                        co do możliwości wyboru pokoju proponuje wybrać pokoje z kaloryferem a nie klimatyzacją Kaloryfer wyłączysz jak za gorąco a klimatyzacja nie wszędzie grzeje i w nocy jest po prostu zimno. Poza tym klimatyzacja jest szkodliwa i przypuszczam że choroby niektórych dzieci wzięły się z nieczyszczonej klimatyzacji i zimna. To moje subiektywne zdanie.
                                        • 04.03.11, 15:17
                                          O dzięki za info .Nie wiedziałam , że są pokoje z kaloryferem a inne z klimatyzacją.Czy jest jakaś regułą , które pokoje są z kaloryferem , a które z klimatyzacją ?Tzn , że np te po remoncie z klimatyzacją a przed z kaloryferem? czy zależy to od pietra, skrzydła?
                                          Pozdrawiam
                                          • 07.03.11, 10:58
                                            nie wiem gdzie są kaloryfery gdzie klima. W apartamentach z końcówką 6 raczej jest klimatyzacja.
                                            Latem proponuje pokoje od strony morza. Będzie trochę więcej cienia i chłodu. Pokoje od strony jeziora będą po prostu gorące. Tak było i teraz - jedne słoneczne, ciepełko w innych chłodek. Z tym że teraz inne słońce i ciepełko wskazane - latem odwrotnie.
                                            • 07.03.11, 11:37
                                              Właśnie się dowiedziałam , że klimatyzacja jest tylko w Apartamentach z końcówka w numerze 5, 6.W innych pokojach kaloryfery.
                                              Pozdrawiam
                                              • 08.03.11, 10:27
                                                WITAM MY MAMY TER 13.05-02.06 W DUKACIE MAMY REZERWACJE W CZ.B JESTEŚMY Z PIEKAR ŚL MAM SYNKA 6 LAT POZDR
                                                • 10.03.11, 15:30
                                                  hej! Ja też jadę w tym terminie. Jestem z Rybnika. Jadę z bliźniakami. W maju kończą 5 lat. Na pewno się spotkamy. pozdrawiam serdecznie. Magda
                                      • 04.03.11, 15:13
                                        Dzięki za namiary poczytam sobie , ja nawet nie wiem czy u nas są zerówki szkolne jakoś nie interesowałam się wcześniej tematem ale lepiej późno niz wcale smile
                                        Ja też nie liczę na jakiś super wypoczynek bo jadę z 2 ale liczę na odpoczynek od codzienności sprzątania , gotowania itp.Ja liczę na pogodę i na spacery i zabawy na podwórku .Ze względu na koszty nie pojedziemy nigdzie raczej na wakacje więc traktuję to trochę jak wakacje najważniejsze , że będę miała wreszcie czas dla chłopców bo na co dzień praca , obowiązki i ciągły brak czasu.
                                        Pozdrawiam

• 05.03.11, 21:46
                        Cześć.Mam pytanie,czy trzeba robić dzieciom przed wyjazdem badania na obecność pasożytów bo gdzieś wyczytałam że tak?
                        • 07.03.11, 15:22
                          Nie ma konieczności robienia badań na pasożyty. Nikt czegoś takiego nie wymaga.
                        • 07.03.11, 15:23
                          Hej! Czy ktoś jedzie do Dukata od 13 maja? Ja jadę z Rybnika z moimi chłopakami Kubą i Mikołajem. W maju kończą 5 lat.
                          • 07.03.11, 16:13
                            Witam ja jadę 30 marca a mieszkam bardzo blisko Rybnika ( jako dziecko mieszkała w Rybniku) w Rydułtowach szkoda , że nie jedziemy na 1 turnus. Też mam Kubę ale 6 lat.
                            Zarezerwuj sobie pokój.
                            Pozdrawiam
                            • 07.03.11, 16:34
                              witam, też jadę na turnus od 30.03 z synkiem prawie 5 lat
                              jeśli chodzi o pokoje to od 3 piętra widać morze smile
                              • 08.03.11, 17:33
                                hej
                                właśnie dostałam skierowanie do senatorium Dukat
                                od 04.06 2011
                                jadę z 4 letnią córeczką
                                czy ktoś jedzie w tym terminie
                                pozdr
                                • 10.03.11, 12:22
                                  Witam!

Dziś właśnie dostałam pismo z NFZ, jedziemy do Dąbek do Dukatu od 4-25.06.11 wink Jadę z 6-letnią córką.
                                  • 15.03.11, 16:18
                                    Jakoś cicho na forum.Jak nastroje przed wyjazdem?pakujecie się pomału?Ja się nie umiem zmobilizować do pakowania bo przeraża mnie ile tego muszę wziąć jadąc z 2 dzieci.
                                    Do zobaczenia za 2 tyg oby pogoda była taka jak u nas na śląsku przez ostatnie dni.
                                    Pozdrawiam
                                    • 15.03.11, 20:54
                                      No właśnie,straszna cisza.Ja czekam z pakowaniem do przyszłego tygodnia ale góra kosmetyków i leków już rośnie.Podobno strasznie wszystko drogie nad morzem więc wolę podstawowe rzeczy zabrać.Też mam nadzieję że będzie ciepło bo u nas w Małopolsce wiosna na całego.Pozdrawiam.
                                      • 16.03.11, 10:20
                                        Ja chyba już w tym tyg zacznę odkładać pomału. Leków nie mam na razie wczoraj kupiliśmy adidasy i kapcie młodszemu. Ja też zabieram napoje , słodycze jakieś zupki , żeby tam nie kupować. Martwi mnie tylko , że nie ma na miejscu dostępu do lodówki nawet takiej zbiorczej na korytarzu bo kupiłabym tu u siebie mleko i deserki chłopcom bo jedzą dużo ale na balkonie jak będzie słońce mogą mi się zepsuć a tam ponoć drogo jest no i jak pójdziemy po deserki to będą kusiły inne rzeczy.
                                        Dzwoniłaś dopytać o zakwaterowanie męża jak dojedzie?Bo to chyba ty pytałaś jak to wygląda?
                                        Pozdrawiam.
                                        • 16.03.11, 15:41
                                          Cześć!Ja też słyszałam ,że jest drogo ale właśnie problem jest w tym ,że nie ma lodówki.Moim dziewczyną też ciężko będzie wytrzymać od jednego posiłku do drugiego.Dzwoniłam i nie trzeba wcześniej zgłaszać pobytu męża a koszt to 73zł.A zabierasz jakieś ocieplane buty dla dzieci bo ja myślę że chyba nie trzeba?
                                          • 16.03.11, 16:25
                                            Ja miałam zamiar zabrać zimowe buty a teraz już sama nie wiem , chodzą już w adidasach ale z ta pogodą nie wiadomo i nad morzem zawsze zimniej więc raczej chyba wezmę ,spodnie ocieplane też , żeby na piasku mogli siedzieć. Ale tak naprawdę wszystko wyjdzie przy pakowaniu nie wiem czy wszystko co chce zabrać wejdzie nam do auta.Zrezygnowałabym z łóżeczka ale Michaś za nic nie chce zasnąć ani spać w normalnym łózko , wózek też wolę wziąć i to nam już dużo miejsca zajmie .
                                            A bierzesz łóżeczko czy młodsze w łózko śpi?
                                            • 16.03.11, 16:36
                                              Biorę łóżeczko bo młodsza też woli spać w łóżeczku a starsza znowu nie chce spać sama.Ja chyba wezmę gumiaki i jakieś grubsze skarpetki.Spodnie ocieplane też biorę,a muszę jeszcze brać mleko bo moja młodsza jeszcze pije Bebilon i w ogóle to wszystko wyjdzie tak jak mówisz przy pakowaniu.
                                              • 16.03.11, 16:50
                                                Nasz też mleczko jeszcze piję rano i wieczorem więc też zapas musimy zrobić.Jak masz gumiaki to weź , ja jednak mam nadzieję , że pogoda będzie i się nie przydadzą ale lepiej się przygotować.
                                                • 16.03.11, 22:30
                                                  hej dziewczyny, własnie zrobiłam liste co trzeba zabrać i tak troche sie martwie jak to wszystko pomieścić. Bierzecie zimowe kurtki czapki? bo ja juz sama nie wiem. jakieś dwa lub trzy lata temu byłam nad morzem w maju i było tak zimno że masakra. wiec nie wim co robić.a wy jak myslicie?
                                                  • 17.03.11, 09:00
                                                    Hey.
                                                    Ja biorę zimowe kurtki , buty i czapki nigdy nic nie wiadomo tym bardziej , jak piszesz , że w maju było zimno.Najwyżej nie wykorzystam ale nie będę się martwić , że jak pogoda się popsuje to dzieci zmarzną.
                                                    No jest tego dużo do wzięcie ale damy radę jakoś ,my jedziemy autem to jakoś upchamy, mam nadzieję.
                                                    Pozdrawiam
                                                  • 17.03.11, 09:06
                                                    własnie pogoda jest nieprzewidywalna, wezme zimowe kurtki
                                                  • 17.03.11, 09:46
                                                    Hej!Ja już nie wiem co zabrać.Pasowało by zabrać i zimowe buty i gumiaki i adidasy dla dwójki dzieci, dla siebie a do tego łóżeczko,wózek masę ubrań i jeszcze jakieś jedzonko bo podobno tam strasznie drogo.Nie wiem jak to zrobię ale będę się martwić jak będę się pakować.Pozdrawiam.
                                          • 17.03.11, 10:44
                                            Hej! Jeśli mogę coś doradzić to najlepiej zabrać dzieciakom śniegowce i spodnie typu kombinezon.Dzieciaki tarzają się w piasku, czasem fala "złapie" nogi.Pogoda nie jest jeszcze typowo wiosenna i takie ubranie nie zaszkodzi, może rezerwowo czekać w torbie.
                                            A jeśli chodzi o to czy Wasze dzieciaczki wytrzymają pomiędzy posiłkami to uważam,że tak. Porcje są duże a po za tym po śniadaniu są zabiegi i na prawdę nalatacie się pomiędzy gabinetami i nie będziecie myśleć o jedzeniu. A potem obiad. Jedyne co to po obiedzie jak pójdziecie na spacer to po takim spacerku dzieciaki mogą niecierpliwie czekać na kolację. Ale można ratować się przegryzkami typu jabłko czy jeszcze jakiś inny owoc, czasem słodycz. My tak daliśmy radę całe trzy tygodnie więc na prawdę nie macie się czym martwić.Pozdrawiam.
                                            • 17.03.11, 11:11
                                              Dzięki za informacje. Może jeszcze jakieś cenne rady ?
                                              Pozdrawiam
                                            • 17.03.11, 13:10
                                              Dzięki za informacje.W pokojach jest podobno czajnik a kubeczki i sztućce też.I przede wszystkim czy faktycznie jest tak drogo bo nie wiem jak się przygotować.Jak z tymi atrakcjami dla dzieci?Wszystko dodatkowo płatne?
                                              • 17.03.11, 13:30
                                                W pokoju (bynajmniej w tym, którym byłam) jest czajnik, szklanki(tyle na ile osób jest pokój), bodaj dwa talerzyki, łyżka, nóż, widelec, łyżeczka i ściereczka.

Co do cen to zależy... ale według mnie to ceny są porównywalne do naszych.Może są jakieś produkty, które rażąco odstają ale to co kupowałam nie było jakoś strasznie drogie. Jedyne co to leki są droższe.To co stosujecie u swoich dzieciaków weźcie sobie z domu.Nawet zwykłe Nurofeny, Paracetamole itp. lepiej wziąć z domu.

Wszelkie wycieczki zorganizowane przez sanatorium kosztują.Najdroższa była do szlifierni bursztynu(40zł). Po za tym świetlica na miejscu darmowa ale już sala zabaw tzw."kulkownia" kosztuje 3zł/pół godz.

Jak macie jeszcze jakieś pytania to piszcie.
                                                • 17.03.11, 13:45
                                                  Ja mam jeszcze pytanko o wyżywienie. Jadę z synkiem 6 lat na skierowanie i z 2 latkiem bez świadczeń czy mały poje przy nas?Panie powiedziały w recepcji , że nie muszę mu wykupować jedzenia bo naje się przy mnie.
                                                  W jakim pokoju byłaś , może któraś z nas ma ten sam?
                                                  Pokoje rzeczywiście ok?
                                                  Pozdrawiam
                                                  • 17.03.11, 18:00
                                                    Uważam,że faktycznie nie trzeba wykupować w Twoim przypadku jedzonka dla malucha.
                                                    Porcje są naprawdę spore.Tak jak obiad to zupy lejesz ile chcesz a drugiego dania też jest dużo.Na śniadania i kolacje też dacie radę bo jak zabraknie pieczywa na stole to jest też taki ogólny stół, na którym można sobie dobrać ale lepiej robić to po wejściu na stołówkę.
                                                    Byłam w pokoju 519. Ze starą łazienką ale nie narzekam.Po prostu czysto i to najważniejsze.
                                                    Te pokoje, które widziałam są naprawdę ok.
                                                • 17.03.11, 15:32
                                                  Ja tez nie zauważyłam, żeby ceny w sklepach drastycznie różniły się od normalnych.

Cześć Jula, podeślij mi Wasz adres domowy na maila, bo mam coś dla Twoich dzieci smile
                                                  • 20.03.11, 06:53
                                                    Uważam,że faktycznie nie trzeba wykupować w Twoim przypadku jedzonka dla malucha.
                                                    Porcje są naprawdę spore.Tak jak obiad to zupy lejesz ile chcesz a drugiego dania też jest dużo.Na śniadania i kolacje też dacie radę bo jak zabraknie pieczywa na stole to jest też taki ogólny stół, na którym można sobie dobrać ale lepiej robić to po wejściu na stołówkę.
                                                    Byłam w pokoju 519. Ze starą łazienką ale nie narzekam.Po prostu czysto i to najważniejsze.
                                                    Te pokoje, które widziałam są naprawdę ok.
                                      • 20.03.11, 13:42
                                        Cześć dziewczyny, ja też jadę z Krakowa z dwoma chłopakami 7 i 5 lat w terminie 30.03 - 21.04.2011 do Dąbek do Dukata. Prawdę powiedziawszy nie mam jeszcze zarezerwowanego pokoju ponieważ termin dostałam 3 dni temu. Pewnie ktoś zrezygnował i my wskoczyliśmy na ten termin. Ciekawe czy w niedzielę uda mi się załatwić jakąś rezerwację. Będę zaraz dzwoniła.
                                        • 20.03.11, 14:33
                                          Mamy pokój 114. Niestety z klimatyzacją, może nie bedzie na tyle zimno że trzeba bedzie ją włączać.
                                          • 20.03.11, 15:17
                                            bdoris to trafił Ci się pokój dopiero co oddany do użytku.
                                            Pozdrawiam.
                                            • 20.03.11, 15:22
                                              O naprawdę? To chyba dobrze. Chociaż nie wiem czy nie będzie bardzo czuć farb itp. I co z tą klimatyzacją, tu dzeiwczyny pisały żeby takich nie brać bo więcej szkody niż pożytku z tej klimy. Macie jakieś doświadczenia, może czyszczona była po remoncie.
                                              • 20.03.11, 16:21
                                                Pokoje na pierwszym piętrze udostępnione są od turnusu zaczynającego się 8.03.
                                                Z tego co wiem to farbą raczej nie powinno śmierdzieć bo pokoje są przeważnie tapetowane no a nawet jeśli to farby teraz szybko wietrzeją więc chyba nie ma czym się martwić.
                                                A klimatyzacja, owszem, szwankowała ale może w jednym czy dwóch pokojach a pierwsze piętro jest dopiero co oddane do użytku, z nowymi meblami więc i klima pewnie nowasmile
                                                • 20.03.11, 18:14
                                                  hej, dostałyśmy skierowanie na turnus 13.05-03.06. jadę dwoma córkami 3 lata i 7 lat. jesteśmy z Warszawy. Rezerwacje mamy na pokój 403. Może któraś z Was ma zdjęcia bądź uwagi dot tego pokoju i ogólnie wyjazdu. Pzdr, Ania
                                                  • 21.03.11, 11:38
                                                    Witam ja mam turnus przed tobą i będę w pokoju 403.
                                                  • 21.03.11, 14:59
                                                    W ubiegłym roku byłam w pokoju 403 z córką. Pokój wygląda dokładnie tak jak na zdjęciu na stronie internetowej Dukata. Jest położony od strony morza - od północnego-zachodu i praktycznie nie ma słońca, widok na morze w zasadzie jest, ale ograniczony drzewami.
                                                    Pokój jest spory dla 2 osób, łazienka po remoncie, meble noszą ślady używania, ale OK. Na tym piętrze jest sala z kulkami - położona centralnie - więc trudno zeby dziecko nie zauważyło ! Miłego pobytu smile
                                              • 20.03.11, 18:26
                                                bdoris Dozobaczenia na miejscu , bedzie ok opinie są naprawdę super.
                                                Pozdrawiam.Jadę ze sląska z 2 synkami 6 i 2 lata pkój 202.
                                              • 20.03.11, 21:23
                                                bdoris napisała:

> O naprawdę? To chyba dobrze. Chociaż nie wiem czy nie będzie bardzo czuć farb i
                                                > tp. I co z tą klimatyzacją, tu dzeiwczyny pisały żeby takich nie brać bo więcej
                                                > szkody niż pożytku z tej klimy. Macie jakieś doświadczenia, może czyszczona by
                                                > ła po remoncie.
                                                Cześć.Ja też jadę na ten turnus z Wadowic.Czym jedziesz?
                                                • 21.03.11, 06:36
                                                  bdoris cofnij się do mojego ostatniego postu.
                                                  Tam pisałam o klimie i farbach.
                                                  • 21.03.11, 09:25
                                                    julietta78-1 tak, dziękuję przeczytałam, mam nadzieję że z tą klimą nie będzie źle i nie da nam w kość, może nie będzie trzeba jej włączać.
                                                    dziunia1113 jedziemy autem, mąż nas zawozi, ja zostaję z chłopakami na 2 tyg a potem się wymieniamy. A wy jak jedziecie?
                                                    malutka552.2 mam nadzieję, że pogoda dopisze i większość czasu spędzimy na spacerach. My mamy pokój 114 więc do zobaczenia.
                                                    Dorota, Kuba i Igor
                                                  • 21.03.11, 10:04
                                                    bdoris;My też jedziemy autem z mężem, on wraca a my zostajemy i przyjeżdża na ostatnie 5dni.Mamy pokój 303,pozdrawiamy i do zobaczenia.
                                                  • 21.03.11, 10:53
                                                    No to fajnie najpierw my a potem nasi mężowie będą się dziećmi zajmować. big_grin Dobra wymiana. To do zobaczenia.
                                                    Pozdr Dorota, Kuba, Igor
                                                  • 24.03.11, 21:40
                                                    Dziewczyny pakujecie się już???ja powoli zaczynam przygotowywać pozycje z listy smile, śledze długoterminowe prognozy pogody, narazie nie powiewają optymizmem.
                                                  • 25.03.11, 10:20
                                                    Ja już też zaczynam odkładać część rzeczy .Zostało jeszcze kilka prań i ostatnie zakupy , też słyszałam , że pogoda nie ma być za ciekawa. Żeby tylko nie padało.Pozdrawiam
                                                  • 25.03.11, 13:57
                                                    Byłam w Dąbkach dwa razy i mogę Was pocieszyć. smile Tam jest mikroklimat i nawet jak w prawie całej Polsce padało tam świeciło słoneczko. smile Musicie sie przygotować na chłodniejsze dni ale jedzcie z optymizmem. smile Obowiązkowy zestaw nieprzemakalny, golf, polar, kalosze i do przodusmile!!!
                          • 01.05.11, 17:42
                            Hej smile ja też jadę w tym terminie z moim 5-letnim urwisem smile W którym budynku będziecie? My w głównym, na I piętrze.. Jakbyś chciała popisać, mój nr gg: 2726857 smile
                      • 27.03.11, 13:37
                        Hej!Jak tam spakowani?My już prawie,teraz tylko zastanawiam się jak to upchnąć do auta.Dziewczyny już nie mogą się doczekać,za dwa dni wyjeżdżamy;do zobaczenia!!!
                        • 28.03.11, 09:21
                          Hey. Ja mam spakowane już 3 torby ubrań a jeszcze parę rzeczy zostało plus jedzenie, buty zabawki ,napoje ,łóżeczko , wózek /Mój mąż się śmieje , że 3 godziny będzie to pakował.Nie wiem jak to pomieścimy.
                          My się już też doczekać nie umiemy.Tylko martwi mnie przewrotność pogody u nas na śląsku ma być cieplutko kilkanaście stopni a nad morzem zaledwie parę a w nocy nawet mróź. Miałam nie brać sobie zimowych butów i kurtki ale jednak wezmę . Byle by nie padało ubierzemy się ciepło i w teren ruszamy na spacerki.
                          Do zobaczenia w środę.
                          • 28.03.11, 10:23
                            hej, ja jeszcze nie spakowałam ale prasuje, piore i mysle i mysle żeby czegoś nie zapomnieć
                            • 28.03.11, 10:30
                              jeśli dobrze pamiętam to chyba 3 dziewczyny jadą z forum 30.03 może umówimy sie jakos konkretnie w jakimś miejscu na miejscu np.przy recepcji lub w restauracji, żeby sie poznać?? proponuje środę moze po kolacji albo macie jakąś inną propozycje? jestem w pokoju 313.
                              • 28.03.11, 10:47
                                Hej!U nas w Małopolsce też coraz cieplej a nad morzem raczej zapowiadają chłodno.Ale myślę,że nie będzie tak źle,ubierzemy golfy,polary i do boju.Właśnie możemy się umówić, ja mam pokój 303 na trzecim piętrze,a Ty ryba58 masz 313 też na 3piętrze?
                                • 28.03.11, 11:56
                                  To widzimy się w środę przy recepcji po kolacji .Ja mam 202 na 2 pietrze.
                                  My ruszamy już jutro wieczorem bo jesteśmy ze śląska mamy do przejechania ponad 700 km.
                                  Do zobaczenia

• 28.03.11, 12:19
                                  Witam,mam prośbę do Pan(dziunia1113) która zaczyna turnus 30.03.2011 i ma zarezerwowany pokój nr.303.Ja jadę 30 czerwca też do tego pokoju,bardzo proszę Panią po powrocie o napisanie na forum jaki ten pokój jest,słoneczny,czy widać z okna morze i ogólnie jak się w nim mieszkało?Z góry dziękuję i życzę dużo pogody i udanego pobytuwink
                                  Pozdrawiam
                                  • 28.03.11, 12:33
                                    My też wyjeżdżamy jutro wieczorem.Do bonetta-nie ma sprawy,jak wrócimy to się odezwę.
                                    • 28.03.11, 18:20
                                      witam ja właśnie wróciłam z dukatu ogólnie bylo super ceny przynajmniej jak dla mnie były normalne jesli chodzi o atrakcje dla dzieci i wycieczki to owszem sa ale wszystko płatne ceny od 3 zł za kulki do nawet 40 zł jednak najwieksza atrakcją są gokarty przed osirodkiem w drodze na plaże ceny od 4 zł . Dukat organizuje dla dzieci bale, puszczane sa takze bajki na 6 pietrze. Morze widać najlepiej na 5 i 6 pietrze smile jedyny minus osirodka to pralka która jest maleńka i nie wiruje prawie wcale dla palących teoretyczny zakaz palenia na terenie osirodka ale wszyscy palacy korzystali z balkonu smile radze zabrać naprawde ciepłe rzeczy bo pomimo słońca wiatr na plaży jest naprawde zimny a piach mokry bo w nocy rosa dla jadących ze śląska polecam trase nr 11
                                      • 28.03.11, 22:01
                                        Dzięki sylwiac6 za rady.Ja jadę z Małopolski też 11 bo jest najprościej.Mam nadzieję ,że będzie słonko bo to że będzie chłodno to normalka nad morzem.Ja byłam dwa lata temu na początku czerwca i grzaliśmy domki farelką bo w nocy było tylko 2stopnie.
                                        • 28.03.11, 22:59
                                          hej dziunia1113, nie wiem czy pokoje nasze sa na tym samym piętrze, ale domyślam się ze tak bo przecież od twojego do mojego to zaledwie kilka numerów,nie wiesz czy w kazdym pokoju jest czajnik?? bo nie wiem czy brać.ja jade w środe rano mam 180 km wiec w stosunku do was to rzut kamieniem smile
                                          • 28.03.11, 23:39
                                            hej, ja bede miała pokoj 516 13.05-03.06.
                                            a jak wyżywienie?
                                            • 29.03.11, 09:12
                                              Czajnik jest w każdym pokoju.
                                              Jedzenie podobno dużo i dobre.
                                              Dziunia- bierzesz wózek?bo nam się jednak nie zmieści do auta więc musimy sobie poradzić bez.
                                              Ja jeszcze dziś w pracy a wieczorem wyjazd.
                                              Jutro już będziemy spacerować nad morzem.
                                              Do zobaczenia.
                                              Aha moje młodsze dziecko przechodzi bunt 2 latka więc jakbyście słyszały histeryczny płacz na 2 pietrze to spokojnie to tylko mój Michaś smile
                                              • 29.03.11, 09:58
                                                Hej.Ja chyba wezmę wózek jak tylko się zmieści więc jakoś sobie poradzimy.Co do buntu dwulatka to wiem coś o tym bo też mam to na co dzień.Troszke się boję tej drogi bo to cała noc i nie wiem jak dzieciaki wytrzymają ale musimy jakoś przetrwać.A Wy malutka o której wyjeżdżacie?
                                                • 29.03.11, 10:10
                                                  My wyjeżdżamy dziś około 21 , 22. Jedziemy tak wcześnie bo też nie wiem jak dzieci zniosą drogę tzn starszy ok ale nie wiem jak młodszy nie jechał nigdy tak daleko a w aucie mało śpi .W domu wstaje koło 5, 6 więc przeczuwam ,że nad ranem będą częstsze postoje.
                                                  Co do wózka to potrzebowałabym go tylko po to , żeby uśpić Michałka popołudniu bo on już w dzień nie śpi i chodzi spać koło 18 a tam chciałabym go uśpić popołudniu żeby wieczorem dłużej posiedzieć i rano dłużej pospać.W pokoju raczej nie zaśnie.A na wózek ostatnio reaguje histerią nie chce nawet do niego wejść więc skoro się nie zmieścił to zostaje. Mamy cały bagażnik pełny i w środku zgrzewki z napojami i jedzenie więc upchani jesteśmy na maxa.Już się nie mogę doczekać wyjazdu
                                                  • 29.03.11, 18:51
                                                    Ja w Dąbkach byłam dwa razy -w kwietniu 2009 i we wrześniu 2010. moje córy są ze stycznia 2004 a druga z kwietnia 2008. polecam zabrać lekką spacerówkę typu parasolka. Dąbki nie są duże ale na pewno wygodniej będzie chodzić na spacerki z wózkiem, choć niektóre dzieci wolą chodzić same. polecam także gofry i lody w cukierni przy rondzie smile. jeżeli dysponujecie samochodem to do parku wodnego lepiej jechać na własną rękę-nie ma ograniczeń czasowych. jeżeli lubicie zwiedzać to polecam Zamek książąt pomorskich.
                                                    Dziewczyny, jak będziecie miały możliwość zerknijcie na pokój 516. smile
                                                • 31.03.11, 12:37
                                                  Jak tam dziewczyny, zakliamatyzowałyście się już? My jesteśmy jak się na miejscu okazało w pokoju 105 a nie w 114, nie wiem jak to się stało. Jesteśmy na przeciwko pokoju lekarskiego. Nie byliśmy przy recepcji ponieważ ja dopiero dziś przeczytałam o tym spotkaniu dlatego byliśmy z moimi chłopakami zapoznać z wami w pokojach. Nie poznaliśmy jeszcze dziuni1113 z pokoju 303, mam nadzieję że to nadrobimy.
                                                  Pozdrawiam Dorota Kuba i Igor
                                                  • 31.03.11, 19:45
                                                    Jestesmy na miejscu.Warunki super, jedzenie dobre.Pogoda super dziś.Wszytsko jest tak jak pisali poprzednicy.A z 2 piętra też widać morze przyjanmniej z pokoju 202.Internrt na 1 pięrze można wyłapć w pokoju u nas a 2 piętrze tylko na korytarzu.Jedzcie spojojnie jest super.Jutro pierwsze zabiegi.
                                                    Pozdrawiam
                                                  • 31.03.11, 21:50
                                                    Witam,fajnie że jesteś zadowolona i wszystko jak na razie się zgadza z opiniami poprzedników,aż chce mi się już jechać, a my jeszcze mam tyle czasu do wyjazdusad Jak możesz,napisz od czasu do czasu jak Wam tam jest?Pozdrawiam i życzę dużo dobrej pogody,oraz dobrej zabawy.
                                                  • 01.04.11, 08:15
                                                    My mamy turnus po was i zarezerwowany pokój 403. Mamy nadzieję, że też będzie się nam podobać?Życzymy udanego pobytu i skutecznych zabiegów i miłych znajomości
                                                  • 02.04.11, 19:32
                                                    Pokoje są naprawdę ok wszytskie te większe 2 jakie widzialam są ok i wyglądają tak jak na pierwszym zdjęciu na stronce.Jest czysto na bieżąco sprzątane.Woda ciepła cały czas.Apartamenty są naprawdę super tak jak na zdjęciach.Do morza bliziutko.Jest otwartych pare skleplow, budka z goframi, z zabawkami, rowerki te goarty do wypozyzenia.Pogoda narazie ok wczoraj padalo dziś mgła ale ciepło.Chodzimy na plaze dzieci bawia sie w piasku wezcie koniecznie zabawki i kalosze dzeci bawia sie blisko brzegu.Personel sympatyczny i na recepcji i na zabiegach nawet ochrona.Mozna byc szybciej juz od 8 spokojnie kwaterują.Jedzenie ok ja się najadam dzielac się z 2 latkiem.Atrakcji duzo dla dzieci dyskoteki płatne wycieczki, bajki w sali telewizyjnej.Kulkowni i switlicy unikamy zeby ograniczyc kontakt z innymi dziecmi.Drobne awarie np przepalona zarowka usuwane szybko.Atmosfera naprawde super. Spacerujemy ile sie da.Pozdrawiam.Koncze bo mój 2 latek chce spać.Pozdrawiam
                • 27.04.11, 21:13
                  Ja jadę w tym terminiesmile właśnie się dziś dowiedziałam i bardzo się cieszęsmile bo byłam w ubiegłym roku... Zamówiłaś już pokój?
                • 27.04.11, 21:17
                  bonetta napisała:

> Witam,mam termin 26.06.2011 do 17.07.2011 czy może z Was ma taki termin?Jadę z
                  > 6 letnią córeczką.Bardzo proszę może ktoś mi poleci jakiś fajny pokój tzn.numer
                  > ,sprawdzony dla Nas dwóch,była bym bardzo wdzięczna smilePozdrawiam

Ja również jadę w tym terminie z 6-latkasmile cieszę się bardzosmile

• 04.04.11, 15:57
      Czy ktoś jedzie w tym terminie? Mam dylemat, bo nie wiem czy rezerwować pokój typu studio czy normalny 2os.??? Kto był niech napisze proszę coś o pokojach studio. Z tego co wiem jest tam wspólna łazienka z drugim pokojem tak?
      • 04.04.11, 17:35
        xxisisxx napisała:

> Mam dylemat, bo nie wiem czy rezerwować pokój t
        > ypu studio czy normalny 2os.??? Kto był niech napisze proszę coś o pokojach stu
        > dio. Z tego co wiem jest tam wspólna łazienka z drugim pokojem tak?

Widziałam pokój typu studio i wygląda on tak samo jak typowa dwójka. Różnicą jest tylko to,że są dwa pokoje na jedną łazienkę.Przedpokój całkiem spory i szafa większa od typowej dwójki i czajnik był na przedpokoju do użytku ogólnego.
      • 05.04.11, 08:54
        hej ja jadę z 4 letnią córeczką w tym terminie.
        Zamówiłam pokój 2-osobowy ( pokój typu studio ze wspólną łazienką dla mnie odpada)
        • 05.04.11, 20:15
          z ciekawosci zapytam na co choruja wasze dzieciaki? w moim nfz panie twierdza ze ze od 06 do 08 jezdza dzieci po leczeniu szpitalnym.
    • 06.04.11, 15:03
      Witajcie,
      mam pytanie, czy był ktoś z was zakwaterowany w budynku B? jak wyglądają tam pokoje bo to co jest na zdjęciach to niewiele i podobno łazienka wspólna ??
    • 09.04.11, 15:25
      Witam!
      Dostałam właśnie skierowanie do uzdrowiska w Dąbkach do Dukata, mam pytanie,
      czy ktoś może był tam ostatnio i jakie przywiózł wrażenia? Czytałam na innych
      forach, że baza lekarska jest okropna, a na zajęcia dla dzieci też nie ma co
      liczyć. Jest to mój pierwszy wyjazd w życiu do sanatorium i szczerze
      powiedziawszy troszkę się obawiam, jeżeli ktoś może udzielić mi jakiś rad,
      będę wdzięczna.
      Pozdrawiam
      • 09.04.11, 17:31
        Bernadka poczytaj nasze wcześniejsze posty to dowiesz się jak jest w "Dukacie" na dzień dzisiejszy.
        Ja wróciłam stamtąd 7 marca i są moje opinie jak i innych dziewczyn.
        Ogólnie nie masz się czym martwić.Zadzwoń i zarezerwuj sobie pokój w najbliższym czasie.
        • 09.04.11, 19:17
          Jestem teraz w Dukacie wszystkie opinie są zgodne z prawdą jest superwink
          • 10.04.11, 07:49
            Czy moglby ktos opisac gdzie znajduje sie budynek B i jaki jest standard tych pokoi,bo tam dostalam pokój,a w głównym budynku wszystko zajęte sad
            • 11.04.11, 11:46
              Bernadka myślę,że najprościej jest zadzwonić i zapytać panie w recepcji.Na pewno udzielą Ci takich informacji. A po za tym teraz w "Dukacie" jest malutka więc może Jej udałoby się co nieco podejrzeć.
              Ja na temat budynku "B" wiem tyle,że stoi obok budynku głównego, jest bodaj jednopiętrowy(najwyżej dwu) i wygląda jak zwykły blok mieszkalny,koloru żółtego(ha ha ha). Z dziewczynami z mojego turnusu kombinowałyśmy,że musi to wyglądać mniej więcej jak zwykłe mieszkanie w bloku,np. dwupokojowe z jedną łazienka dla dwóch rodzin.Ale to były tylko nasze domysły.Słyszałam,że ten budynek jest uruchamiany jak zwiększają się turnusy, a dzieje się tak w okolicach sezonu letniego.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.