Dodaj do ulubionych

Policjanci mają dość zamiatania własnej biedy p...

IP: *.238.70.144.ip.abpl.pl 16.09.10, 08:16
Brawo Panie Jacku, gratuluję odwagi i charakteru !!!
Edytor zaawansowany
 • Gość: zosiaamelia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.09.10, 08:16
  Brawo dla pana Kosmatego za odwagę i nie sprzeniewierzenie się sobie. Teraz bardzo mogłyby pomóc media, by rozpocząć kampanię społeczną czy debatę w tej sprawie. Zamiast zajmować się "niusami" i informować "na pół gwizdka" o tym, co się dzieje w danej branży w kraju. Działanie p.Kosmatego może prowadzić gdzieś dalej. Ciekawe czy znajdzie się odważny dziennikarz, który "jak rzep" nie odpuści tematu.
 • Gość: hehehe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.10, 08:55
  Kosmatemu nic się nie stanie, póki Pietraszewski o nim pisze. Moze tak jak kiedyś Biedziak "pójdzie w dziennikarzy"?
 • Gość: Glina? IP: *.chello.pl 16.09.10, 10:09
  Brawo. Wiele spraw jest niewłaściwie załatwianych z uwagi na wieloletnią służbę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach gen. D. Bieli w organach Milicji Obywatelskiej. Podinspektor nie jest osamotniony: w ubiegłym roku napisałem do Komendanta Głównego Policji pismo /potwierdzenie list polecony/, brak odpowiedzi oraz podpisany e-mail do głównego związkowca / brak nawet potwierdzenia otrzymania/.Czyli "góra" lekceważy zwykłych policjantów?
 • Gość: Malwina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.10, 10:13
  Myślałam, że policja to jest nasza potrzeba życia w bezpieczeństwie. Się skończyło me durne myślenie o bezpieczeństwie na komisjariacie, gdzie nie ma długopisu. Krótkopis dla obywatela?
 • condor-peru 16.09.10, 10:44
  Dlaczego inni policjanci siedzą cicho, gdzie są związki zawodowe? przewodniczący podkuliłogon ,siedzi cicho ,boi się o stołek.Dlaczego nie wesprzecie Kosmatego,przecież go teraz zniszczą za to że mówi otwarcie prawdę.
 • Gość: mario z Żar IP: *.chello.pl 16.09.10, 11:58
  Związki od dawna nic nie robią tylko trzymają się kurczowo stołków!!!
  i tak jest w każdej komendzie!

  BRAWO PANIE JACKU!!!

  Popatrzcie "koledzy ze szczytna" TAK WYGLADA PRAWDZIWY OFICER!!!!

 • Gość: stefan IP: *.adsl.inetia.pl 16.09.10, 12:31
  brawo za co zeby bylo wiecej papy do podzilu dla bandy idotow gdzie 9 /10 to gnidy niedouczone nieznajace przepisow prawa gdzie jest niepisana norma mandatow do wlepienia aby dostac norme a jak sie znajdzie kos prawilny to musi sie dostoswac do standarodw policyjnych bo bedzie gnojony
 • Gość: liść IP: *.adsl.inetia.pl 17.09.10, 11:06
  Chyba sam jest Pan odrobinę niedouczony. Polski język obfituje w znaki interpunkcyjne, które warto jest stosować
 • Gość: Katowiczanin IP: *.ip.netia.com.pl 16.09.10, 12:49
  Witam, choć nie jestem policjantem tylko zwykłym obywatelem podpisuję się pod słowami Pana Jacka. Ja jako obywatel RP żądam aby POLICJA miała porządny sprzęt i była za swoją pracę godziwie wynagradzana - od nich zależy bezpieczeństwo nas wszystkich. Do Pana Tuska kwoli przypomnienia - my też mamy jako zwykli ludzie coś dopowiedzenia .... możemy to zrobić już w listopadzie przy urnach. Pozdrawiam wszystkich prawdziwych POLICJANTÓW.
 • Gość: heniosław IP: *.kord-it.net 16.09.10, 14:26
  Drogowego w kilku województwach nie mają już na paliwo więc robią tylko kontrole w firmach...pomine papier toaletowy, do drukarek itd. bo to jest standard. Pieniędzy nie brakuje tylko na stanowiska biurowe;)
 • Gość: ggg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.10, 11:02
  Strach się bać co stanie się za kilka dni, tygodni....
 • Gość: policjant podlaski IP: *.suwalki.vectranet.pl 17.09.10, 11:37
  Uważam, że Kosmaty i tak za słabych słów użył w swoim liście, więkoszość naszych pożal się Boże oficeró nie może nic zrobić ponieważ ręce mają zajęte trzymaniem stołków. Rząd jest zajęty '' poważniejszymi rzeczami'' np. wymianą obrazów za prawie 100.000 zł., zakupem telewizorów, monitorów dla klaunów z Sejmu. Może oprócz Kosmatego oraz Kukiza ktoś jeszcze zauważy, że Policja rządzona przez obecnych oficerów idzie na dno.
 • Gość: zibi IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.09.10, 12:20
  W pełni popieram Kosmatego - ale to i tak za mało. Ja dzięki Bogu już 2 lata jak opuściłem tą formację po 23 latach bo więcej bym nie wytrzymał, nastał kolejna dekada dynamicznego niedorozwoju, a wręcz cofania się, lecz są jeczcze w tej firmie świetni ludzie- tylko nie wiadomo jak długo wytrzymają
 • Gość: gosc IP: 57.66.197.* 17.09.10, 16:41
  Szacun!
 • Gość: k IP: *.policja.gov.pl 17.09.10, 18:20
  Panie Premierze proponuję zwizytować komisariaty, u nas tynk leci na głowę! Ludzie którzy przychodzą z własnym problemem czasem zastanawiają się czy to przypadkiem MY POLICJANCI nie potrzebujemy większej pomocy. Ja chcę jedynie pracować w warunkach nie uragających obywalelowi- Też nim jestem.
 • Gość: "pies" IP: *.ip.netia.com.pl 17.09.10, 18:53
  W pełni popieram p. Kosmatego. Jednak nie przychylam się do stwierdzenia "wszyscy oficerowie". Znam wielu bardzo porządnych, którzy na swój sposób walczą z oszczędnościami. Proszę pamiętać, że to tacy Komendanci jak z Radomia powodują takie absurdy. Przecież Policja dostaje wystarczające sumy w budżecie, tylko nie potrafi je właściwie skonsumować. To tacy "fachowcy" próbują udowodnić, że się da. Pan Komendant Główny przecież powiedział, że powinniśmy robić więcej za mniej. Więc się do tego stosują. Pytanie tylko, czyim kosztem, wg mnie kosztem bezpieczeństwa obywateli, czyli nas również.
 • Gość: 997 IP: *.centertel.pl 18.09.10, 04:24
  I bardzo dobrze że ktoś w końcu ma jaja żeby powiedzieć prawdę.
 • Gość: kolejny IP: *.adsl.inetia.pl 18.09.10, 09:40
  Teraz jeszcze nie jest źle. Źle zacznie się w listopadzie. Na razie trwa żąglerka między pozycjami w nędznym budżecie policji. Na chwile obecną nie ma już:
  -połowy urządzeń do badania trzeźwości (brak kasy na legalizację),
  -pieniążków na paliwo (wyjeżdżone na powodzi i bzdurnych pilotażach kibicow), wszyscy mamy żebrać w miastach i powiatach o kasę na paliwo,
  -wszelkim papierze (polecenie przerabiania starych druków, ostatnio drukujemy na papierze ozdobnym bo zwykłego brak a ten gdzieś jeszcze zalegał, o WC juz nie wspominam bo to żenada a że jeszcze liście z drzew nie opadły to jest się czym podetrzeć),
  -pieniążkow na energię (w komputerach poinstalowano debilne oprogramowanie wyłączające go po 10 min. bezczynnosci), sugestie o usunięciu z komend wszystkich czajników, w jednym kp policjanci od stycznia do kwietnia siedzieli bez ogrzewania, siedzieć trzeba przy 1 jarzeniówce lub żarówce bo reszta wykręcona,
  -przesylki pocztowe które roznoszą policjanci (bardzo ekonomiczne z pkt widzenia firmy bo przeciez policjant to najtańsza i w sumie nie rozliczana sila robocza a jak w służbie zawiezie kilka listow to nic sie nie stanie)
  -policjanci siedzą na najniższych grupach mimo, że wykonują zadania z wyższych stanowisk,

  Pomimo tego wszystkiego, tych dumnych strategii KGP, priorytetów i całej propagandy sukcesu jednostki dalej tłumaczą się ze statystyki znanej z zamierzchłych czasów MO czyli dynamiki, wykrywalności, wszelkiej innej ujawnialności, przestępczości nieletnich, legitymowań, mandatów, wniosków itd...
  Zmiany w Policji bardzo dobrze pokazuje foto w gazecie policja jak wygląda rozpisywanie notatnika teraz a jak to było robione w latach 60. Poza mundurami nic sie nie zmieniło. PO CO TE NOTATNIKI, skoro wszystko można znaleźć w KSIP - no ale jeszcze trzeba umieć. Uczeni badacze pisma z KWP (przodownicy z prewencji i ruchu drogowego) zjeżdżają całymi hordami i studiują zapisy poszukując afery pomiędzy poszczegolnymi wersami i płodzą sążniste poematy o ujawnionych nieprawidlowościach na papierze, którego u nich nigdy nie brakuje.
  Eh, szkoda palców i klawiatury, a zwłaszcza kasy wydanej na liczne studia i kursy panów komendantów z nowoczesnego zarządzania jednostkami, skoro wszystko co robią i jak robią znajduje się w naszych archiwach (w rozkazach, wytycznych, decyzjach itp aktach prawnych wydawanych w latach 1949-1990).
 • Gość: panx IP: *.adsl.inetia.pl 18.09.10, 09:51
  Przecież ryba psuje się od głowy. Skoro głowa już dawno zbutwiala a to nie hipermarket, to nie należy jej podmieniać koleją zleżałą ale zainwestować w świeżą, bez skazy i przeszłości opartej głównie na doświadczeniach MO. Zadajmy sobie też pytanie ilu jest komendantów w KGP i KWP, ktorzy poznali pracę od dołu? No niewielu? Jak to powiedziano w "Poszukiwany,poszukiwana" oni z wyksztalcenia są dyrektorami.
 • Gość: Antek Policmajster IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.10, 11:57
  Brawo Panie Jacku!! Wreszcie znalazł się ktoś, kto postawił wszystko na jedną kartę. Powiedział to, co od dłuższego czasu mówiło się na Posterunkach i Komendach wśród zwykłych policjantów. Wbrew pozorom takich ludzi jak Pan Jacek jest więcej, tylko nie mają odwagi powiedzieć głośno tego o czym mówią od dawna. To, że policja w tych czasach w ogóle funkcjonuje, należało by nazwać cudem gospodarczo - ekonomicznym. Dzieje się tak tylko dzięki ludziom, którym zależy na obywatelach i tej firmie. Przynoszą z domów komputery i inne niezbędne w dzisiejszych czasach pomoce biurowe ale robią to kosztem swoich i tak skromnych domowych budżetów. Nasuwa się pytanie - po co? Aby ktoś na górze, na koniec roku z pieniędzy wydanych przez nich otrzymał nagrodę za " oszczędności"? Trzeba z tym skończyć. Tak samo jak z panującym od wielu lat kolesiostwem w policji, gdzie nie awansuje się za to, co się robi i jak się pracuje, tylko za to z kim się pije i spotyka. Panie Jacku tylko tak dalej. Policjanci weźmy się do roboty w tym temacie, bo jeden człowiek jest skazany na pustkę. Powodzenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.