• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Policjanci grożą buntem, bo za krótko pracują Dodaj do ulubionych

• IP: *.toya.net.pl 04.11.10, 00:09
    "bo wszyscy policjanci jednego dnia pójdą na zwolnienia lekarskie"

jak to możliwe? wiedzą, że będzie epidemia?
    ukarać ich za porzucenie pracy
    do tego zweryfikować zwolnienia lekarskie, jesli lewe to ukarac lekarzy, jak to jest, że lekarze bez konsekwencji mogą wystawiac na zamówienie zwolnienia
    Zaawansowany formularz
    • Gość: xxx IP: *.chello.pl 04.11.10, 00:10
      a to w polsce są jakieś patrole ? chyba w województwie londyńskim. Przecież każdy wie ze jeśli policjant nie jest na zdrowotnym to albo pisze na maszynie albo śpi w lesie albo kupuje kubełek gigant na wynos.
      • Gość: załamany IP: 94.229.83.* 05.11.10, 00:03
        ktoś powiedział mi kiedyś ... '' człowieku rozumek to jest piękna rzecz tylko trzeba go mieć ... " teraz dopiero dojrzałem do tego , że miał rację
    • Gość: admina IP: *.chello.pl 04.11.10, 00:32
      Ciekawe że złotousty Walduś się do tego wtrąca??? Może StrażWiejska zintensyfikuje patrole, bo jak na razie dwa radiowozy robią za komendy przy domu przasy i przy estakadzie. Siedzą tam darmozjady i diabeł wie czego pilnują!!

A my za to płacimy.
    • Gość: gość IP: *.toya.net.pl 04.11.10, 01:25
      pracują jedynie 15 lat na emeryturę i jeszcze co drugi dzień chcą mieć wolne, to lekka przesada
      • Gość: edek IP: 79.97.75.* 04.11.10, 02:29
        no to jest ku... kpina ,
        mendy sie sadza ze nie moga isc spokojnie do domu sie przespac 8 godzin tylko maja teraz tylko okolo 5 ja rozumiem ze ktotki sen moze szkodzic , wiec jestem z wami chlopaki

na marginesie mialem sasiada psa zeby bylo zabawniej drugi byl ze strazy miejskiej
        chlopaki bardzo czesto byli w domu
        straznik byl fanem filmow non stop cos ogladal (slyszalem przez sciane)
        • 04.11.10, 06:49
          "mendy"? "sąsiada psa"?
          Jak Ty się wyrażasz? Może spróbowałbyś z odrobiną chociaż szacunku? Wydaje Ci się, że takie chamstwo komuś imponuje? Odważny, bo wydaje Ci się, że jesteś anonimowy, co?
          Nie dość że cham i prostak, to jeszcze tchórz.

Żegnam z obrzydzeniem.
      • Gość: XLine IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.11.10, 16:17
        Wiesz o czym piszesz? jak długo pociągniesz robiąc 8-16, potem 0-8, wolne, potem 14-22, gdy na pierwszej zmianie zamiast skończyć o 16 kończysz o 18, a na III zamiast o 8 kończysz o 10!!! O 10h (ustawowej) przerwie między służbami można pomarzyć.

System 8h jest dobry dla przełożonych bo statystycznie wychodzi więcej patroli na dobę, niestety jest to niekorzystne dla policjantów, bo służby nie są planowane na cały miesiąc, tylko bardzo często z dnia na dzień.
        Większość przełożonych ma gdzieś, to, że ludzie mają rodziny, że powinni mieć ustabilizowany tryb życia, a tak nie wiadomo czy wrócisz do domu na 9, czy na 12, czy będziesz mógł dziecko zawieźć do szkoły czy się spóźnisz 2h.
        12h służby mają ta zaletę, że są stałe i da zaplanować się życie prywatne.
      • Gość: Gościu IP: 46.112.104.* 04.11.10, 16:19
        To idź do Policji, jak mają emeryturę po 15 stu latkach taką Miodzio....
        Wiesz Cymbale ze to 40% ostatniego uposażenia?
        To policz sobie jakieś 800-1000 PLN... to jest EMERYTURA??!! Na łby się z Koniem zamieniłeś chyba ;-)))

Najpierw poznaj fakty potem pisz bzdety.
      • Gość: PIES IP: *.pila.vectranet.pl 04.11.10, 19:03
        politycy i dziennikarze oraz inni bezmyslnie to powtarzaja nie zwalnia Ciebie z myślenia i sprawdzenia tego jak jest w rzeczywistości
        po 15 latach odchodzą nieliczni, tj. jak dobrze pamiętam ok. 3 % bo nie dają rady dłużej, emerytura wówczas to 40% czyli ok. 1000 zł
        pozostali pracuja ok. 30 lat

od 20 lat ci sami politycy i Polska cały czas w dołku - sprawdź ile oni biorą za pozorację
    • Gość: miejscowy IP: *.chello.pl 04.11.10, 03:07
      No tak.! Pod koniec 12 to godzinnej sluzby nic sie nie dzieje. Za to pod koniec osmio godzinnej, dzieje sie, ze ho, ho.! Tylko kretyn z mo moze pie...c takie glupoty. Pisze z mo, bo chyba policjanci nie sa takimi kretynami.?
    • Gość: zaq IP: *.mmj.pl 04.11.10, 04:34
      Po 12 godz. maja dobe wolnego, po 8 musza isc rano na 7 do pracy, niezaleznie od tego czy zakoncza dzialania po 15 czy 23. O to chodzilo.
    • 04.11.10, 05:07
      wszyscy policjanci pojda na lewe (nielegalne) L4. To sie nazywa praworzadnosc.
      • 04.11.10, 06:38
        Nikt nie zmusza im byc policjantem-zle im to prosze np do oczyszczania miasta lub na ciecia -tzn ochroniarza w supermarkecie 24/48
        2.co to za szantaz ze jak nie dojdziemy do porozumienia to wszyscy pojda na 1-dniowe zwolnienia- ktos tu ma zamiar isc la lewe zwolnienie?, Zus i przelozeni powinni skontrolowac tych chorowitkow-byc moze sie okaze ze niektorzy sa tak chorzy ze wogole nie powinni pracowac w policji
        jesli po 15 latach moga odejsc ze sluzby wraz z przywilejami i chca pracowac 12/24...to ile faktycznie pracuja..7 lat:)?..skoro co drugi dzien chca miec wolne..
        • Gość: o Boże tY widzisz IP: 94.229.83.* 05.11.10, 00:24
          szkoda mi Ciebie mam nadzieję ,że masz trochę bardziej ambitną pracę niż tylko zamiatanie ulic ( z całym szacunkiem dla osób sprzątających ) , bo autor poprzedniego posta i chyba ich nie lubi , a co do L-4 to znajdz mi inbec..... u takiego lekarza który podważy opinię swojego kolegi czy wystawioe przez niego L-4 i co siedzisz i robisz pob siebie . Skoro ide do lekarza i mówie ,że często sikam to jak mogę pracować myśląć wciąż o sikaniu, i jak lekarz ma mi nie wieżyć skoro tak na prawde jest, a może gdzieś mnie w służbie przewiało !!! skoro mamy zasadę w prawie domniemania niewinność czyli każdy jest nie winny półki się mu winy nie udowodni to jak lekarz mi udowodni , że nie sikam . I co balnin 79
      • Gość: set IP: *.policja.gov.pl 04.11.10, 10:42
        do psychiatry i bez udawania dostanie receptę i ze 2 tyg. L4 - bez sciemy - każdy kto ma 7-10 lat służby to ma już tak zrytą psychę że to nie będzie żadna ściema :-)
      • Gość: KONO IP: 94.254.129.* 04.11.10, 17:20
        głupi jesteś jak but!!! pójdą oddać krew i będą mieli dzień wolny :).
      • Gość: mex IP: *.interpc.pl 05.11.10, 18:49
        pójdą oddać krew na ul. Raciborską...i co głupio Ci
      • Gość: ktoś IP: *.chello.pl 06.11.10, 18:14
        na jak najbardziej legalne zwolnienie. Są tak przemęczeni i zestresowani ze wystarczy im cisnienie zmierzyć i już jest jak najbardziej wskazane L4, nie mówiąc juz o okresie jesienno zimowym kiedy o przeziębienie nie trudno. 8-emki to jest dramat i pomyłka tak się nie da pracować.
      • Gość: Papaj IP: *.sileman.net.pl 09.11.10, 08:03
        Chcesz zobaczyć gnój, przyjdź do policji pracować to zobaczysz gnój i wcale nie jest taki piękny.....................
      • 20.11.10, 13:21
        To nie gnój - chyba że ktoś woli aby przemęczeni policjanci zwariowali i zaczęli strzelać na oślep.
    • 04.11.10, 06:58
      Tego nie rozumiem:
      Przykład: jeżeli około godz. 22, a więc pod koniec patrolowania, dochodzi do jakiegoś zdarzenia, policjanci muszą zająć się wszystkim: oględzinami, poszukiwaniem sprawcy, doprowadzeniem go do prokuratury.

Czy to oznacza, że kiedy policjanci pracowali po 12 h i dochodziło do jakiegoś zdarzenia pod koniec czasu ich służby, to wtedy nie zajmowali się oględzinami, poszukiwaniem sprawcy, itp.? Jeśli tak, to kto się tym zajmował i dlaczego nie może się tym zajmować także teraz?

--
      Prezydent wybrany wskutek nieporozumienia...
      • Gość: Ten 5 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.11.10, 16:43
        Nie, bo jak kończysz o 22 i trafisz na zdarzenie to robisz do końca np do północy, nikogo nie interesuje czy będziesz miał przepisowe 10h wolnego między służbami ani to, że przed 8 rano następnego dnia musisz być znowu w służbie (dla niewiedzących informuję, że policjant obowiązany jest stawić się przed rozpoczęciem służby a 15 minut przed służbą i 15 min po służbie, przeznaczone na przygotowanie się do niej i jej zakończenie nie jest wliczane do czasu służby!!! jest to ponad 5h miesięcznie)
      • Gość: roman_j biedaku IP: 94.229.83.* 05.11.10, 00:36
        Nie biedaku poprostu pomysl jezeli mam 12 sluzb i na kazdej mam jakies zdarzenie to 12 razy mialem nadgodz. jezeli mam 20 sluzb to 20 razy mam nadgodz. cos jeszcze mozna dla Ciebie zrobic np. wyjasnic skad sie biora dzieci . P.S przepraszam za ortografie cos komp. mi nawala
    • Gość: Max IP: *.ip.netia.com.pl 04.11.10, 07:20
      Pewnie, niech wszyscy wyp...... nieroby. Jeszcze im dać więcej, bo za mało mają "stróże prawa"? Nigdy nie pracowali fizycznie tylko dupska wożą w radiowozach i udają, że coś robią. Na kolizję to trzeba 3 godz. czekać. Najlepiej poskarżyć się redaktorowi i kilka anonimów napisać. Proponuję się zwolnić i zatrudnić w kopalni, tam są lepsze warunki pracy. Albo do prywaciarza, tam pracują w systemie 8 godzinnym i mają regularnie 1-go pensję.
      • Gość: ja IP: *.ip.netia.com.pl 04.11.10, 08:58
        a dlaczego czekasz 3 godziny na obsłużenie kolizji? bo nie ma tylu policjantów, by zadziało się to zgodnie z oczekiwaniami poszkodowanych...banalna odpowiedź, prawda? przeczytałeś pewnie także, że sa wakaty (to takie słowo, które oznacza "wolne, nieobsadzone stanowisko"), a to jeden z bardzo wielu problemów jakie ma teraz polska policja...ale co Ty wiesz o systemie??...szkoda gadać!
      • Gość: jesionek IP: 109.95.144.* 04.11.10, 17:40
        Robiłem fizycznie. Na służbie tym bardziej. Spróbuj obezwładnić i zakuć +100 kg pijanego gościa i dowieźć na pomieszczenia albo ubrać w kaftan szalejącego zaświeconego gó...arza - powodzenia.
        U prywaciarza robisz w sobotę, niedziele i święta? A jak robisz to masz liczone tak samo jak normalnie? Masz bezpłatne nadgodziny, które idą w zapomnienie bo dyżurny Ci nie wpisze? Masz średnio 10 - 20 zmian w grafiku miesięcznie? Jak się pomylisz przy jakiejś bzdurnej notatce czy czynnościach to grozi Ci postępowanie karne, służbowe i cywilne ( takie wash&f$$k&go ) w jednym?
        Nie narzekam, bo każdy robi to co potrafi bez względu na gó...ane warunki służby. Jak taka fajna robota w tej Policji to czemu tu nie wstąpisz? Potrzebujemy tu takich bystrych i chytrych gości jak Ty :P
      • Gość: fax IP: 94.229.83.* 05.11.10, 00:48
        sam wyp...cw...u niestey nie moga isc do przwaciarza , bo sa jedyni i najlepsi ty niestety nie potrafiles zdac egz. do policji , a jak pojdziemy do prywaciarza to ciebie zwolni bo jestes piz....a i kto cie zatrudni chyba nikt i co znow wzrosnie stopa bezrobocia . Pomysl odrobine to nie powinno bolec ale nie do kazdego sie to odnosi
    • Gość: Gość IP: *.olsztyn.vectranet.pl 04.11.10, 07:48
      Tak trzymać !!!!!! Nie można się dać stłamsić . Trzeba walczyć o swoje !!!!!
    • Gość: Stil IP: *.multi-play.net.pl 04.11.10, 07:51
      Brawo Komendant Wojewódzki.Służba 12 godzinna to przeżytek i nieefektywne wykorzystanie zasobów ludzkich.Tego systemu nie stosuje się w wysoko zorganizowanych policjach świata.
      • Gość: dziadek IP: *.xdsl.centertel.pl 04.11.10, 08:22
        Najwięcej mają do powiedzenia o pracy policjantów rożnej masci pederaści.Takie metody wprowadzili w Straży Granicznej rozkładając 8godzinny czas pracy np.po 4 godziny i przerwa i znow 4 godziny w dowolnym czasie w ciągu doby.To bylo efektowne i strażnik nie nudził się.Metody te doprowadzą do złej atmosfery pracy iukrytego sabotażu i obłudy.
      • Gość: ogr IP: *.policja.net.pl / 192.168.34.* 04.11.10, 20:30
        tak, tylko w normalnych cywilizowanych nowoczesnych Policjach nie ma takich braków w sprzęcie ludziach i wszystkim innym co jest potrzebne do efektywnej pracy. Niestety nie oszukujmy się jeden człowiek nie jest w stanie pracować za trzech.
    • 04.11.10, 08:13
      Mnie się też to nie podoba. Za krótko pracuje się na budowach: tylko 7 godzin: od 7-mej do 7-mej. Państwowa Inspekcja Pracy nie widzi problemu, a co, tylko, że jak "pójdziemy wszyscy na zwolnienia chorobowe" to możemy już nie wracać.
      A, i jeszcze to: ciągle to albo deszcz, albo śnieg, albo wiatr, albo upał. Niech wreszcie rząd zmieni nam warunki pracy na budowach. Bo zastrajkujem.
      ------------------------------------------
      A co,
      ------------------------------------------
      To moje zdanie, tej wersji się 3-mam.
      • Gość: ogr IP: *.policja.net.pl / 192.168.34.* 04.11.10, 20:35
        kaktuskowo napisał:
        ".... A, i jeszcze to: ciągle to albo deszcz, albo śnieg, albo wiatr, albo upał...."

myślisz , że ja nie pracuję jak jest deszcz , śnieg, wiatr i upał? Mylisz się, ja nawet jak jest mróz bez limitu że za zimno. Ile trzeba to pracuję. Czasem 2h a czasem i 7-8h, więc nie pisz bzdur że tylko Ty. pozdrawiam
    • Gość: Januszek IP: *.chello.pl 04.11.10, 08:19
      a nie teraz narzekać darmozjady.
    • 04.11.10, 08:29
      Z jednej strony 8h to gorzej, bo muszą np. zostać dłużej, ciekawe za to jak udawało im się wyrobić w te 12h - przecież nikt nie daje im tej samej ilości pracy w krótszym czasie. No i jeszcze narzekają, że nie mają czasu, żeby sobie dorobić a z drugiej strony niby są tacy zajechani, to niech wreszcie się zdecydują.
      Ja akurat wiem dlaczego nie pasują im 8h dyżury, bo nie ma wolnego dnia, w którym można było dorobić, ale nie w policji a prywatnie.
      • Gość: dtx IP: *.net.stream.pl 04.11.10, 08:44
        Oj społeczeństwo nieudaczników, sama tępota. Pracując 8h zostaje się więcej razy po godzinach niż przy 12h. I to nie pol godziny a kilka godzin. Jak mają wyrazić niezadowolenie skoro nie mają prawa do strajku? Rozchorować się może każdy, taki tryb pracy dzien w dzien z nadgodzinami osłabia organizm. I nie pracują jak wy że jeden tydzien na rano drugi na drugą zmianę. Co dzień pracują inaczej. Dziś druga jutro rano a pojutrze to nie wiadomo bo zaraz miany w grafiku i nieważne czy święto jest. A gdzie rodzina? Co wy uważacie że to nie są ludzie? W wigilię zasiadacie przy korycie a oni są w tym czasie na ulicy, kiedy nie ma na niej nikogo oprócz pijaczków. Przy 12h chociaż mają czas na spędzenie chwili z rodziną, może nie w święta ale zawsze coś. Nie zaglądajcie do gara drugiemu, patrzcie żeby wam ktoś miski nie zapier ...
        • Gość: ja IP: *.ip.netia.com.pl 04.11.10, 09:23
          dokładnie tak jak piszesz :-) Polacy to mistrzowie w krytykowaniu innych, zwłaszcza kiedy nie mają pojęcia o co chodzi...przykro tylko, że tak wielu obywateli nie widzi tej drugiej strony medalu, tego, że kiedy oni chodzili w piękny dzień 1 listopada po cmentarzach i spotykali się z rodzinami w zadumie, policjanci stali gdzie się dało i starali się dbać o to, by ci właśnie spacerowicze dotarli spokojnie z powrotem do domów...ale po co o tym myśleć, lepiej popatrzeć, że przecież oni tylko stali, co to za robota?? stać każdy potrafi, a jak im się takie stanie nie podoba to niech zmienia pracę...bzdura! wielu z nich lubi swoją robotę, a ci, którzy swoja postawą pozostawiają dużo do życzenia to albo pokłosie "łapanki" do służby (wiecie kogo teraz przyjmują?? wielu z wyższym wykształceniem, z olbrzymimi oczekiwaniami, obiecankami ze strony kadr, ze szybciutko osiągną sukces w policji...a życie ciora większość po ulicy do samego końca!-frustracja gotowa czy się tego chce czy nie...) albo policjanci, którzy już trochę popracowali i niejedno widzieli i słyszeli (ktoś tam napisał cynicznie, że praca na budowie jest ciężka bo tez w słońcu, deszczu, na wietrze...tak, racja, jednak odpowiedzialność trochę inna, dyspozycyjność nie ta, po nocach budowlaniec śpi, a w ciągu dnia widzi tylko "cegły" podczas gdy policjant szarpie się z wyrostkami, na które nota bene ci budowlańcy i inni ludzie narzekają i właśnie wzywają policję, chodzi po melinach, gdzie mało estetycznie i miło jest, uwierzcie..., widzi dzieciaki pobite o oczach lękiem podszytych, martwe ciała, nasłuchuje opowieści, których Ty możesz nie słuchać i odejść kiedy chcesz, a on nie, on musi, bo taka jest jego służba...). Wiele można pisać. Tylko sobie myślę, po co? to kwestia postawy do innych ludzi, do życia w ogóle, kwestia szacunku...trochę obce zjawiska dla wielu...zwłaszcza młodych ludzi!
        • Gość: cichy IP: 89.171.47.* 04.11.10, 11:05
          święte słowa ale co tam media już tak nakręciły społeczeństwo że motłoch łyka wszystko co im dziennikarzyny podsuną TRZYMAJCIE SIĘ CHŁOPAKI I DZIEWCZYNY a ten wasz pajac od mediów powinien złotą pałę dostać pozdrawiam
      • Gość: mikibona IP: *.sileman.net.pl 04.11.10, 16:17
        Chyba nie masz pojęcia o pracy w policji. 8 godzinny dzień służby to fikcja- trwa praktycznie 10-11 godzin tylko, że tych dodatkowych nikt ci nie zapłaci ani nie wybierzesz ich. Jestem ciekawa czy ty pracujesz za friko w nadgodzinach. Dobrze jeżeli to wypadki sporadyczne ale tak nie jest to już norma- tylko o tym się nie mówi. Jak policzyłam tylko w październiku pracowałam dodatkowo 41 godzin i wierz mi nawet słowa dziękuje nie usłyszysz.
      • Gość: Kamil IP: *.gdynia.mm.pl 04.11.10, 19:39
        NIe bądź taki pewien rozporządzenie jest takie,że w 8h mam narobić tyle samo wyników co na służbie 12 godzinnej bo przecież niby pracuję mniej a wyniki muszą być;). A teraz sobie wyobraź wcześniej miałem 3-4 służby tygodniowo po 12 h ,teraz mam 5-6 służb tygodniowo po 8h a wyniki mam mieć takie same jakie miałem na 12h służbie tylko,że teraz pracuje 5-6 dni czyli zapieprzam jak ....A jeszcze to o czym wspomnieli ostatnio miałem taką sytuacje na 15 minut przed zakończeniem służby widziałem na własne oczy jak koleś aplikuje innemu kose w brzuch oczywiście złapałem śmiecia.Później doprowadzenie do komendy , oględziny , papierki i skończyłem ok 3 i wyobraź sobie,że następną służbę zaczynałem o 7 ( co zresztą było nie zgodne z prawem) I co z tego mam? NIC ! Teraz zareagowałem ale kto wie czy po kilku takich maratonach po prostu nic nie zauważę, wrócę sobie spokojnie na komisariat przebiorę się i pojadę do domku w końcu się wyspać a sprawca? Sprawca będzie cieszył się wolnością i aplikował kosy dalej no bo bez świadków i tak go nikt nie złapie. Drodzy obywatele pogratulujcie dowódcom policji bo jak tak dalej będzie chłopy będą mieli dość i już nikt was nie będzie chronił.PS- Dodam,że cała ta przyjemność czyli praca po 60-70 h tygodniowo za super mega wypłatę 2300 , opluwanie ze strony wszystkich i wyzwiska od psów po prostu zajedwabiście ;)
      • Gość: Pies IP: 80.54.54.* 04.11.10, 20:15
        Widać że nie znasz realiów naszej pracy. W 8 godzin trzeba robić to samo co kiedyś w 12 przełożonych nie interesuje że nie wyrabiasz. U nas w KMP była taki system pracy: 18-2, 14-22, 13-21, przerwa "aż" do 18 następnego dnia. Powiedz jak można wypocząć w takim sytemie, a gdzie rpdzina w tym wszystkim? Pozdrawiam. Zawsze jest lepiej tam gdzie nas nie ma.

• Gość: ogr IP: *.policja.net.pl / 192.168.34.* 04.11.10, 20:43
        Różnica między służbą 8 a 12 godzinną jest taka, że nawet jak po 12 godzinach musisz zostać te 1-2h to masz czas na odpoczynek a te same 1-2 h po słuzbie 8h daje ci wolnego bez czasu na powrót do chaty i dojazd na kolejną służbę 6h. To chyba jest bardzo proste, prawda?
        Najpierw czytaj ze tu sobie odpowiedź wyssałeś z palca. Napisane jest jak wół, że nie mają czasu na dodatkowe służby a jest to zupełnie co innego niż dorabianie prywatne. Pozdrawiqam i życzę miłej nauki czytania ze zrozumieniem.
    • Gość: M IP: 192.168.65.* 04.11.10, 08:56
      Po pierwsze i ostatnie, kończąc o 22 nie można przychodzić do pracy o 7............a to dlatego ze łąmane są zapisy rozporządzenia o czasei służby policjantów, kodeksu pracy i dyrektywy unijnej chyba 2006.......to jest system zmianowy czyli jedni pracownicy zastępują innych na tym samym stanowisku , a wtedy przerwa pomiędzy służbami wynosi 10 godzin a nie osiem czy dziewić, tylko DZIESIEĆ, wiec przełożeni tych policjantó łąmią prawo, a ci którzy koncza później, o tyle później powinni przyjśc do pracy. tyle mówią przepisy
      • Gość: ja IP: *.ip.netia.com.pl 04.11.10, 09:31
        uprzedzę komentarze zapalonych przeciwników policji...to trzeba zmienić przepisy, bo to w d...ach się im poprzewracało, żeby mieć 10 godzin przerwy, jak przecież najzdrowiej jest 8 godzin spać!! ;-) no i to sztandarowe....poza tym mają takie różne PRZYWILEJE, że chyba wypadałoby, żeby mniej spali i nie wypoczywali!. Policjant to taki ktoś (są tacy którzy mówią coś), który potrzebny dla państwa polskiego w dwóch momentach: w okresie przewyborczym (listy Tuska są tego koronnym przykładem) oraz wtedy, gdy trzeba trochę przyoszczędzić, oczywiście w budżetówce, tu policja jest idealna, bo przecież nie rzuci koktajlem Mołotowa jak górnicy i nie zastrajkuje, bo nie może...więc można ja doić i doić...ale w pewnym momencie i z pustego Salomon nie naleje, więc ja tylko czekam jak naprawdę ludzie się zdziwią!!
      • Gość: XL IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.11.10, 17:00
        No i co z tego, że lamią prawo, jak włos im z głowy nie spadnie. PIP nie przyjedzie bo nie jest to w ich kompetencji. Zresztą jakby w Policji stosować standardy jakie są wymagane do spełnienia przez prywatnych przedsiębiorców to okazałoby się, że prawie żadna jednostka nich nie spełnia.
    • Gość: Wert IP: 91.198.227.* 04.11.10, 09:33
      Przykład: jeżeli około godz. 22, a więc pod koniec patrolowania, dochodzi do jakiegoś zdarzenia, policjanci muszą zająć się wszystkim: oględzinami, poszukiwaniem sprawcy, doprowadzeniem go do prokuratury.

To jakaś bzdura, tymi rzeczami zajmują się piony kryminalne, a nikt nie trzyma II zmiany z dnia poprzedniego do rana i całą pierwszą zmianę, tylko ewentualnie współuczestniczy w tym I zmiana. Wykorzystanie patrolu do doprowadzenia to rzadkość, częściej jest to dzielnicowy, który stale pracuje w systemie 8 godzinnym. To kryminalne wydziały przeprowadzają czynności aż skończą i mają najwięcej nadgodzin, których nigdy nie zobaczą. Policjant patrolowy to taki policjant co jest często na ulicy, ale wychodząc z pracy zapomina o robocie, bo nie czekają na niego sprawy. Owszem, czasem musi zostać, ale nie na interwencji, ale sporządzając dokumentację - notatki i protokoły z zatrzymań. Jeśli robi błędy, to poprawia aż do skutku, po przeszkoleniach błędów formalnych nie powinien popełniać, a zdarza się tak, że policjant czasem z wyższym wykształceniem nie potrafi rozróżnić podstaw zatrzymania i wpisać kilku zdań uzasadnienia.

Skąd bunt? System 12 godzinny jest wygodny, dzień 12 godzin, potem nocka 12 godzin i minimalne 2 dni wolnego, czasem trzy, wszystko w ramach 40 godzin na tydzień w 3 miesięcznym okresie rozliczeniowym. Innej możliwości rozkładu godzin nie ma, bo nie przewiduje tego rozporządzenie. Nawet firmę rodzinną da się prowadzić, jak w tygodniu ma się tylko 2 dni zajęte. System 8 godzinny to częstsze dojazdy i mniej dogodne godziny dojazdów, więc więcej czasu w autobusach i automatycznie mniej wolnego. Przepisy wymuszają na przełożonych przy służbie 8 godzinnej 10 godzin przerwy między służbami, za to można ustawić np. 5 nocek pod rząd (wymóg potem 48 godzin wolnego) w zależności od zagrożenia. Narzekają na szkolenia i wezwania, ale na wolnym musieli chodzić właśnie w systemie 12 godzinnym bo za rzadko byli w tygodniu w pracy, kiedy będą codziennie w pracy, wezwania i szkolenia będą częściej w czasie służby.
      Zachodnie policje stosują różne systemy - 8 godzinny, 12 godzinny i 10 godzinny.
      • Gość: dtx IP: *.net.stream.pl 04.11.10, 13:45
        Masz Wert częsciową rację. Pomyliłeś się z patrolówką. Oni właśnie zostają po godzinach najdłużej i to właśnie w związku z interwencją a o bzdurnej dokumentacji nie wspomnę, którą potem powielają np. dochodzeniowcy. I tak to się kręci, makulatura makulaturę produkuje rodzina czeka. Kryminalny jedzie na zdarzenie po godzinach? Haha jeszcze nie widziałem.
    • 04.11.10, 10:13
      Niestety taka jest brutalna prawda,jak się podejmuje pracę w policji to trzeba zapomnieć o życiu prywatnym.Powinni to na wstępie wyjaśnic potencjalnym kandydatom do pracy w firmie.Młodzież naogląda się amerykańskich filmów i ma takie wyobrażenie o pracy w policji że tu się jeździ radiowozem,czasem wstąpi na kawę i luz- blus.Niestety rzeczywistość jest zupełnie inna.Nie dość że 24 godz/ na dobę musisz być mobilny,to w dodatku jak dostaniesz w robocie od pijaczka w trąbe nie możesz mu oddać,bo możesz siedzieć.Po zakończeniu służby trzeba wszystko szczegółowo opisać i doba jest za krótka.A kiedy ma się czas na życie prywatne? W międzyczasie!
      • Gość: Gadulec IP: 94.254.183.* 04.11.10, 21:16
        Więc proszę zapłacić jak cywilowi za nadgodziny, pracę w niedzielę i święta, nocki itd. W jakim celu piszecie te złośliwe komentarze ? Nie macie co robić, to wstąpcie do Policji i przekonacie się jaki to miód, ale łatwiej filozofować a jak się coś wydarzy to błagalne "Panie sierżancie złapcie ich", zakłamane i zawistne społeczeństwo...
      • Gość: policjant IP: *.242.c65.petrotel.pl 04.11.10, 22:01
        ok. "szoferek" można pracować w Policji non-stop, tylko za jaką kasę ???
    • Gość: jp IP: 91.192.147.* 04.11.10, 10:46
      Wcale się nie dziwie chłopakom z OP . Większość to młodzi ludzie którzy często dojeżdżają z dość odległych zakątków województwa przeznaczają na dojazd nierzadko 2 godziny . Doliczając do tego spory koszt związany z paliwem to kolejny problem gdyż uszczupla i tak lichy budżet domowy . Poza tym dla zwykłej zasady jak to możne być ze jednemu się wmawia argument efektywności i 8h służę , a patrząc dalej mamy np dyżurnych jednostek którzy także pełnia służbę 12h i nikt w tym problemu nie widzi . Ludzie skończcie z tym podziałem na równych i równiejszych. Gadanie o L4 w tym przypadku nie jest rozwiązaniem problemu
      • Gość: fokerss IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.11.10, 11:15
        Nikt nikogo nie zmusza do pracy czy słuzby. Ktos się przyjął do Policji to musi poddać sie poleceniom i rozkazom przełozonych. Jak komuś nie pasuje ta słuzba, to niech pracuje gdzie indziej. Tacy policjanci wywieraja negatywny odbiór tej formacji w oczach Polaków. Do tej pory w Policji pracowali prawdziwi mężczyźnie, od kilku lat niestety coraz więcej malkontentów oraz bezstresowo wychowanych dupków.
    • Gość: FOKERSS IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.11.10, 11:00
      Nie mogą teraz biedacy stać na bramkach w nocnych klubach. Brawo kierownictwo tej Komendy !!! Krawężniki mają roszczeniowe podejście do służby, nic od siebie tylko dla siebie i jeszcze mają czelność grozić zwolnieniami. Zmienic należy przepisy i policjantom będącym na L-4 płacić 50 % uposażenia i niech wtedy chorują cienkie boli z ulicy sezamkowej.
    • Gość: *matrix IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.10, 12:43
      Patologia polega na tym że wybiórczo traktuje się Kodeks Pracy, obecnie majstruje się przy L4 żeby było zgodnie z Kodeksem ale dlaczego nikt nie powie iż czas pracy należny zrównać z kodeksem i płacić za nadgodziny, święta, nocki, dlaczego jak są wyjazdy na manifestacje i mecze to nikomu nie przeszkadza że policjanci pracują po 18 godzin. ROZWIĄZANIE JEST JEDNO WPROWADZIĆ KODEKS PRACY W CAŁOŚCI. Dopiero KGP by się po głowie drapała i policja kosztowałaby o 20 % więcej niż obecnie.
    • Gość: gosc IP: *.chello.pl 04.11.10, 13:56
      jeżeli ktoś pracuje na drugą zmianę (14-22) to kolejnego dnia także pracuje w tych godzinach! a nie tak jak obwieszcza artykuł: jednego dnia 14-22, drugiego 7-15!!!!
      • Gość: G-Police IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.11.10, 16:50
        Dlaczego nie? Pamiętam jak miałem zmiany 8-16, 22-6, 14-22, wolne, i tak w kółko, bo przełożony ma w 4 literach to co jest w rozporządzeniu liczy się aby ktoś był w służbie! A bywały miesiące gdzie robiliśmy cały miesiąc III zmiany bez dnia wolnego!, albo 2 tygodnie 8-20 z jednym dniem wolnego.
        Wszystko jest możliwe
      • Gość: dtx IP: *.net.stream.pl 04.11.10, 16:54
        Właśnie miły przyjacielu tak się pracuje (służy). Nie wierzysz, spróbuj. Dziś kończysz o 22 a jutro masz na 6. I gdzie 10 godzin wolnego? Nie pisz o czymś czego nie wiesz.
      • Gość: Kamil IP: *.gdynia.mm.pl 04.11.10, 19:58
        No tak się mowi ale rzeczywistość jest troszkę inna .
    • Gość: policjnat IP: *.chello.pl 04.11.10, 16:07
      To zasluga pna komendata.ktory narobil bajzlu a teraz uciekl do Bedzina.Najwiekszy spec od prewencji,
      • Gość: taki sobie IP: *.ip.netia.com.pl 04.11.10, 17:53
        może doleję oliwy do ognia ale znając realia firmy śmiem twierdzić, że panowie mają syndrom niedopieszczonego kotka, który co tylko mu się nie podoba "ojszczy". PANOWIE do kamieniołomów ! szacunek poprzez ilość uzyskanego urobku - akord. Pozdrawiam tych wszystkich mających służby co oranżada gwarancji, którym w Główkach się powywracało z demokracji i służbę w Policji postrzegają jako własny folwark!!!!
    • Gość: max IP: 91.218.203.* 04.11.10, 17:47
      A może pan RZECZNIK wyjdzie na 8 godz dziennie na ulice wtedy przestanie opowiadać bzdety i tego typu udający policjantów wezmą się za robotę na którą płaca podatnicy !!!
    • Gość: były gliniarz IP: *.chello.pl 04.11.10, 18:12
      służyłem w zachodniopomorskiej patrolówce, zacząłem od służb 12-to godzinnych, później system był 12-24 i 12-48. uważam, że w patrolówce jest to najlepsze rozwiązanie. można było zaplanować sobie życie rodzinne. po wprowadzeniu systemu ośmiogodzinnego(nie będę się rozpisywał)-w wigilię miałem służbę do g.15tej, o 14.30 pojechałem (żeby nie powiedzieć podjąłem pościg) za świeżo skradzioną beemką, i w pewnym momencie powiedziałem załogantowi, że lepiej odpuścić niż siedzieć w papierach do wieczora. to tylko przykład, ale uważam że w patrolowce lepiej sprawdza się system 12 godzinny. pozdrawiam patrolowców z całejPolski
    • Gość: Bronek IP: *.tvkdiana.pl 04.11.10, 18:42
      Prewencja robi oględziny, szuka sprawcy i doprowadza go do prokuratury? To chyba tylko w Katowicach, bo ja pierwsze słyszę
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.