Dodaj do ulubionych

Adam Matusiewicz będzie nowym marszałkiem wojew...

23.11.10, 23:15
Żółto-niebieski stadion śląski!;)
Edytor zaawansowany
 • tichauer 23.11.10, 23:25
  Jo jest za, yno żołto - modry. I żodyn inkszy!!!!!
  --
  Vivaat Silesia Superior!!!
  Hermann Tichauer *15.10.1891 - +06.06.1918
  in memoriam
 • Gość: asa IP: *.cable.smsnet.pl 24.11.10, 00:15
  a byłeś chociaż na nim z raz (nie wliczając wycieczek zakładowych za komuny)?
 • jacgg 24.11.10, 00:47
  No to już wiemy, czym się RAŚ będzie zajmował w sejmiku... :)))
 • Gość: Mikołaj IP: *.multimo.pl 24.11.10, 02:32
  Owszem, barwy stadionu są ważne. Symbolika regionu zasługuje na obecność w miejscach publicznych.
 • adam81w 24.11.10, 07:06
  Gość portalu: Mikołaj napisał(a):

  > Owszem, barwy stadionu są ważne. Symbolika regionu zasługuje na obecność w miej
  > scach publicznych.

  Nie rozumiesz o co chodzi. Odpowiedz mi na takie pytanie: w sejmiku śląskim obok śląskiej flagi wisi polska. Usunąłbyś tę polską flagę stamtąd?
  --
  www.polskaflaga.pl/
  o ruchach ślązakowskich
  poradziMy sobie!
 • Gość: Jo. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.10, 08:24
  Nie ma takiej możliwości. Nawet w Sejmie Autonomicznym. Może być zastosowana inna symbolika natomiast i tak będzie się odwoływała do regionu i państwa to chyba normalne (przynajmniej dla autonomistów).
 • jazmig 24.11.10, 12:15
  Już chciał dofinansować gieksę pieniędzmi podatników za 5 mln zł, a co będzie teraz, to aż strach się bać.
 • Gość: katowitze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.10, 21:38
  co Ty bredzisz ... nie znasz sprawy i jyż pieprzysz głupoty,
  Gratulacje panie Adamie
 • Gość: KAT IP: *.chello.pl 24.11.10, 00:24
  I bardzo dobrze ze Szpyrka dostoł kopa !
 • adam81w 24.11.10, 06:55
  Gość portalu: KAT napisał(a):

  > I bardzo dobrze ze Szpyrka dostoł kopa !

  Tak dostał kopa, że aż dostał się do sejmiku, za co gratulacje.
  --
  www.polskaflaga.pl/
  o ruchach ślązakowskich
  poradziMy sobie!
 • Gość: Jo. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.10, 08:26
  Dostał kopa od swego oponenta czyli J. Gorzelika, który zdobył więcej głosów ;)
 • jacgg 24.11.10, 16:35
  No, prawie tauzen dwiesta! Strach się bać takich kopów!
 • Gość: Jo. IP: 89.73.219.* 24.11.10, 23:29
  To zobacz ile w tych wyborach dostał Piotr Spyra a ile w poprzednich.
 • Gość: Oberschlesier IP: 89.108.207.* 24.11.10, 00:25
  Patronem SPyry jest Grażynski, ktory przed wojna parcelowal majatki niemieckich junkrów, wywłaszczal niemieckich wlascicieli kopaln itd. Jak SPyra tworczo rozwija mysl swego idola?- otoz jako urzednik zajmujacy sie infrastrukturą żebrze o unijne (czytaj:niemieckie) pieniądze a my jako podatnicy placimy mu za rozdawanie tychze niemieckich pieniedzy i utrzymywanie ze w ten sposob broni "Polskiego Sląska". Grazynski przewraca sie w grobie a my stawiamy diagnoze:Morbus Bleuleri, psychoza endogenna zwana popularnie schizofrenią. PO juz zauwazylo ze jej szkodzi, w koncu stracili na nim 15 tys glosów...
 • jacgg 24.11.10, 01:02
  Spyra dostał niewiele mniej głosów (13081), niż Gorzelik (14345) - i wyraźnie więcej, niż Mercik (10055). A RAŚ jednak nie dostał niemal 10% głosów w woj. śląskim (jak katowicka GW już zdążyła odtrąbić fanfarami na podstawie niepełnych wyników wieszcząc nową "liczącą siłę") lecz 8,49% wobec poprzedniego 4,35% - a w woj. opolskim praktycznie jak nie istniał, tak nie istnieje.

  wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/240000/240000.html
  wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/geoKraj.html?
  I dobrze, bo ze słusznymi postulatami (którym tylko przyklasnąć) miesza postulaty bardzo niedobre, niektóre ostatnio dyskretnie schowane - ale PAMIĘTANE! Verba volant, scripta manent...
 • Gość: Mikołaj IP: *.multimo.pl 24.11.10, 02:34
  Co nie zmienia faktu, że RAŚ w okręgu katowickim i chorzowskim otrzymał ponad 15% głosów. I co, łyso ci?
 • jacgg 24.11.10, 16:38
  Jestem dosyć kudłaty, chyba pójdę w ślady mego taty! (77 lat bez łysiny i zakoli, czyli dwie kosy).
 • Gość: kyjothe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.11.10, 15:38
  w opolskim RAŚ sie nie liczy bo liczy sie Mniejszość Niemiecka. To lepiej czy gorzej?
 • jacgg 24.11.10, 16:43
  Lepiej! Nikt z nich nigdy nie mówił, że nie poczuwają się do lojalności wobec państwa polskiego i wielu Niemców godnie służyło w przeszłości Rzeczypospolitej, czyniąc dla niej wiele dobrego! Dopóki była silna i hojna - ich znacząca większość, jak choćby np. Gdańszczanie... :)))
 • Gość: Oberschlesier IP: 188.33.4.* 24.11.10, 15:42
  Spyra dostal o 15 tys glosow mniej niz w 2006, wiec nie wciskaj kitu. Nie jestesmy ciemnym ludem jak sie wydaje Kurskiemu tobie i innym narodowym polackom
 • jacgg 24.11.10, 16:58
  Gdy Spyra był w PiS (zupełnie innym, niż dziś) - miał prawie dwa razy tyle głosów, co dziś Gorzelik. Po odejściu do LPR - w rok później - dostał w wyborach parlamentarnych zaledwie 1206 głosów, bo najwyraźniej ta opcja, w którą zmierza dziś PiS sterowane przez Kaczyńskiego za podszeptami Kurskiego i Ziobry, nie podoba się wyborcom, szczególnie na Górnym Śląsku.

  Ratował się PO - więc dostał swoje 14 tysięcy (prawie tyle, co Gorzelik), ale na 28 tysięcy już raczej nie ma co liczyć - bo wiarygodność spadła. PO to jednak inna partia, niż PiS. I takie są przyczyny, nie ma to nic wspólnego z rzekomym wielkim pochodem scloonzakofstfa w województwie "śląskim".

  Jestem chadekiem, a nie narodowcem - łobuzie. Nigdy nie głosowałem na partię Kurskiego - właśnie m.in. z uwagi na jego skromną osobę. Dlatego właśnie coraz bardziej was nie lubię, bo w typowy dla szowinistów sposób kłamiecie i manipulujecie. Schloonzakofcy i Wszechpolacy to jest to samo oszołomstwo. Tak samo kwadratowe, golone łby macie.
 • Gość: Oberschlesier IP: 188.33.4.* 24.11.10, 17:55
  Problem w tym ze wiekszosc Polakow reaguje jak pies Pawlowa na haslo Slask i autonomia.
  Macie wyprane mozgi wszechpolska propaganda. Pis mowi LPrem w tej kwestii, Lepper wypraszal pare lat temu mniejszosci narodowe z Polski w Bialymstoku, SLD to postkomunistyczny beton sosnowiecki to oni przeciez autonomie zlikwidowali jak sie jeszcze PPR nazywali. Jestescie do dzis na poziomie gomulkowskiej propagandy niezaleznie od tego jakich pseudo (chrzescijanskich) demokratów udajecie. Demokracja daje glos wszystkim takze mniejszosciom.
  A co do SPyry: ratował sie PO? Czyli nie ma zadnego kregoslupa poglądów, tylko trzyma sie koryta. Zebrze jako urzednik o unijne (czyli niemieckie) pieniadze i mowi ze broni Polskiego Sląska -ciemny lud to kupi?
 • jacgg 24.11.10, 20:59
  Ja nie wiem, czy Spyrze chodziło "o koryto" czy chęć utrzymania realnego wpływu na życie społeczne i polityczne - nie siedzę w jego głowie, a identyczne zarzuty możesz podnieść wobec Gorzelika, który najpierw stworzył i lansował ZLNŚ - skarżył się na Polskę do Srasburga, a po porażce od ZLNŚ się odciął.

  Jego hasełko w wikipedii jest mocno niekompletne (albo ktoś go nie dopracował, albo je dyskretnie podRASował) - nic tam nie ma na ten temat, czy na temat jego nieudanego występu w wyborach do europarlamentu sześć lat temu, kiedy to zdobył 2360 głosów, nie mam czasu sprawdzać ile to promili było.

  pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Gorzelik
  www.pe2004.pkw.gov.pl/

  Startował z listy Narodowego Komitetu Wyborczego Wyborców (ale bełkot...), utworzonej przez Macieja Płażyńskiego po jego odejściu z PO, miał to być zalążek nowej partii centroprawicowej, ale uzyskała 1,56% poparcia w skali kraju. Płażyński nawiązał potem współpracę z PiS, a Gorzelik wrócił na swoje RAŚ-istowskie śmiecie.

  RAŚ od 2004 r. należy do europejskiej partii POLITYCZNEJ Wolnego Sojuszu Europejskiego, "zrzeszającej regionalistów, autonomistów i separatystów z różnych krajów Europy. (...)

  Wolny Sojusz Europejski (...) (zwany również Europa Stu Flag) jest europejską organizacją grupującą ugrupowania polityczne "narodów bez państw". Partie te żądają albo autonomii, albo pełnej niepodległości dla swoich narodów. W Parlamencie Europejskim WSE tworzy wspólną grupę z Zielonymi pod nazwą Zieloni/WSE."

  "Ruch współpracuje też ze stowarzyszeniami działającymi na rzecz autonomii Śląska z innych państw. Do tej pory powstały Initiative für Autonomie Schlesiens e.V. (Niemcy), Silesian Autonomy Movement UK (Wielka Brytania) oraz Bevegelsen for Autonomii Silesia (Norwegia)."

  Przecież to jest czysto separatystyczna działalność we współpracy z zagranicznymi organizacjami!... :)))

  pl.wikipedia.org/wiki/RA%C5%9A
  pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_Komitet_Wyborczy_Wyborc%C3%B3w
  pl.wikipedia.org/wiki/Wolny_Sojusz_Europejski
  Żaden z Polaków nie reaguje, jak pies Pawłowa na hasło Śląsk - natomiast ostatnio chyba zbyt wielu Polaków (W TYM GÓRNOŚLĄZAKÓW) lekceważy separatyzm i szowinizm (SS). Także ten pod płaszczykiem "nowoczesnego regionalizmu" (hłe hłe)...

  en.wikipedia.org/wiki/Separatism#Ethnic
  Jeżeli tak ma wyglądać budowa rzekomej "Wspólnoty" Europejskiej - to marny los czeka ten projekt i w ten sposób realizowany zakończy się on Wielkim Bum! Być może większym, niż te z ubiegłego stulecia... W pierwszej kolejności oberwą wszystkie te "narody bez państw". Wszystkie... Tak mi moja kobieca intuicja podpowiada... A jak jeszcze do tego się wmiesza Półksiężyc, dosyć prowokacyjnie nadSZCZERBIONY!...

  pl.wikipedia.org/wiki/Wahhabizm
  pl.wikipedia.org/wiki/Szczerbiec
  POSTSCRIPTUM

  Przypuszczalnie jakiś RAŚ-ista powciskał do POLSKIEJ wikipedii SWOJE "Myslowicy", "Glywicy" razem z "Gůrnym Ślůnskiem", etc. Ktoś powinien zrobić z tym wreszcie porządek - KRYTYCZNIE i MERYTORYCZNIE. To jest czysta propaganda polityczna i psucie tego wspaniałego projektu szowinistycznymi idiosynkrazjami. Niech w ślonzakowskim inkubatorze ("schloonskij wikipedyji") robią takie numery - tam jest wasze miejsce i widać tam bardzo wyraźnie, jaką stanowicie siłę "kóltórovóm"!

  NIKT na GŚ nie mówi, nie godo i nie mówił: "Glywicy" czy "Myslowicy" - to brednia jest i kłamstwo. A zapis "Gůrny Ślůnsk" w rzekomym języku śląskim - to jest fonetyczny zapis nazwy "Górny Śląsk" celowo udziwniony przez ślonzakowców (którą to nazwę można wymawiać zarówno, jak: 'gurny śląsk' - jak też: 'górny ślónsk', w zależności od tego, czy się używa standardowej polszczyzny czytając to głośno, czy gwary śląskiej).
 • Gość: Jo, IP: 89.73.219.* 24.11.10, 23:35
  Po co panie "Wikipedia" tyle wywodów (kopiuj wklej). Pan piotr spyra należy do partii POlitycznej, która zadeklarowała słowami swojego przywódcy, że będzie popierała dążenie Ślązaków do autonomii i pan Piotr Spyra należąc do niej afirmuje ten pogląd. Czyli w tym przypadku tylko stołek wchodził w grę.
 • settembrini 24.11.10, 20:37
  Z drugiego miejsca na liście PO to nawet Mietek Burczymucha by dostał 10 tysięcy głosów :D
  --
  poradzyMy!
  Stalinogród, Oberschlesien
  (Dz.U.R.P. nr 73, poz. 494)
 • Gość: Honoratka IP: *.dip.t-dialin.net 24.11.10, 21:59
  No ale pan Mercik ratowal tylko zabytki,
  a nie jak (podobno) ciepla spyrka - (podobno) Slaska. :))
 • adam81w 24.11.10, 07:04
  "kwestie programowe dotyczące regionu nie dzielą nas, trzeba jednak pamiętać, że realizacja niektórych postulatów RAŚ leży w gestii sejmu a nie sejmiku - zauważa Adam Matusiewicz, wicewojewoda i szef katowickiej PO."

  Panie Matusiewicz co to znaczy kwestie programowe was nie dzielą? Mam rozumieć, że poparłby Pan ewentualną autonomię dla województwa (bo to jest programem RAŚ)? W tym miejscu należy spytać czemu Pan jako polski polityk stojący na straży polskości reaguje w tak pozytywny sposób na postulat tak niewątpliwie antypolski? Z zacytowanego fragmentu wynika jakby Pan mówił, że "my tego zrobić nie możemy ale to dobry pomysł i jego realizacja zależy od złej Warszawy". Oczekiwałbym jednak zdecydowanego odcięcia się od pewnych pomysłów.
  --
  www.polskaflaga.pl/
  o ruchach ślązakowskich
  poradziMy sobie!
 • Gość: Jo. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.10, 08:31
  PO jest partią nastawioną na decentralizację władzy (autonomia jest jej formą). Sam szef PO obiecał Kutz'owi wspieranie dążeń do autonomi już 3 lata temu, a pan Piotr Spyra należący do tej parti afirmuje swoją osobą te poglądy;)
 • jacgg 24.11.10, 17:28
  Pschifrutzitz yakle i zopaski, plyity i pultoki! Vesty i schlayvki, chóty i bizoki! Fschycki majóm v ancógah lotatz!!! (te Lahy i Vauasy, te Gorole jabuónkoufski tysch!!!)

  Bydóm yno cherce, schele, kroytze i griny (te krakouvski gorole tysch mayóm tako punktatia meldónkóf w tauzyna co my - cha z tym zrobitz poschóndek!!!)!

  Ńe bycie schodnego dicho-banjo po Polterabyńcie! Bydóm: mjetlousch, drybek, valošek, starou baba, koźorayka i gůnśor!!!
 • Gość: Jo. IP: 89.73.219.* 24.11.10, 23:38
  Nie brzmi to jak ironia. Inteligencją to pan nie grzeszy?
 • Gość: SA IP: *.helion.pl 24.11.10, 09:37
  Ty się odetnij od psychotropów. :)
 • Gość: Lalunia i Ryl IP: 212.59.228.* 24.11.10, 10:50
  adamie_adasiu ,genetyczny patrioto: a się zajmij się ty bliżej mniejszością polska na ...Litwie, którą gnębią tamtejsi miejscowi faszyści podobnie jak ty ....Ślązaków, z taka samą miłością, zawziętością i wrogością .Jedź i tam walcz o te słowiańskie, zakierzońskie heimaty.Jak wrócisz wyleczony, uzdrowiony ...to pogadamy. O te resztki Ślązaków nie sromaj się, poradzą sobie z takim zażartymi gorolami, jak ty.
 • jacgg 24.11.10, 16:32
  Kto tu jest GENETYCZNYM NACJONALISTĄ, kłamczuchu i manipulancie?

  Patrz! Od urodzenia tu mieszkam, 40 lat już prawie i nie wiedziałem, że różnice między gwarą śląską a standardową polszczyzną są takie, jak między językiem litewskim i językiem polskim! Moi rodzice też ślepi byli, podobnie ich rodzice oraz rodzice ich rodziców (ani jednego "Podkarpacianina" wśród nich nie było...:)))!...:)))

  A mówiący po polsku Litwini, jeżeli mają jeszcze jakieś marzenia - to marzą już nie o utworzeniu karykaturalnego Wolnego Państwa Wileńskiego (co POLSKA wybiła im z głowy!), ale raczej o reanimacji Wielkiego Księstwa Litewskiego (ŁĄCZĄCEGO, REINTEGRUJĄCEGO "Białoruś" i "etniczną" Lietuvę oraz Łotwę w jakąś choćby luźną federację, opartą na wielowiekowej tradycji wspólnego i znaczącego państwa wschodnioeuropejskiego, zresztą JEDNOLITEGO wtedy - choć na ogół bardziej szanującego zróżnicowanie językowe i kulturowe swoich mieszkańców, niż chyba jakiekolwiek inne państwo w Europie - tym bardziej, że nie byli to tacy nawiedzeni szowiniści, jak niektórzy w ostatnim stuleciu plus parę dekad - ostatnio już karykaturalne epigonki w postaci tzw. niby to "regionalistów").

  A w każdym razie takie marzenia bym im zalecał. Takie marzenia mają swoją wartość. Schloonzakowcy - z zachowaniem proporcji (nie ma czegoś takiego, jak odrębny język śląski i większość tzw. etnicznych Ślązaków nie uważa się za odrębny naród, jak dotąd - jesteście zdecydowaną mniejszością w naszej grupie i to nie my przestaniemy być Ślązakami lecz wy zostaniecie Schloonzokami, sami się tak określacie)!!! - przypominają swoim szowinizmem "etnicznych" Litwinów z Lietuvy.

  Jakieś spóźnione o sto lat i potężnie, monstrualnie nawiedzone oszołomstwo małpuje (raczej nieświadomie i wyjątkowo nieudolnie) takich, jak Jonas "Jablonskis" - ociec Prawdziwej Litewszczyzny, który przed I WŚ wymyślił litewski język literacki m.in. poprzez arbitralne i celowe usunięcie setek polonizmów występujących w piśmiennictwie starolitewskim oraz zastąpienie ich utworzonymi przez siebie neologizmami.

  pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_litewski
  pl.wikipedia.org/wiki/Jonas_Jablonskis
  Przy czym trzeba pamiętać, że ewentualne ględzenie o "polonizmach" w gwarze śląskiej to piramidalna bzdura. To jakby bełkotać o germanizmach w Schlesisch. O Górnoślązaków się nie sromaj, poradzą sobie z takimi zażartymi hanysami, schloonzakofcamy jak ty. Rzeczywiście jesteście resztki, bo nas jest bodaj ze dwa miliony, jeśli nie trzy - a może będzie milionów pięć, zakładając reintegrację woj. opolskiego i "śląskiego" (raczej bez Częstochowy) - czego RAŚ nie tylko nie jest w stanie zrealizować lecz temu przeszkadza.

  Podobnie, jak przeszkadza budowie metropolii (Wielkie) Katowice - napędzając żałosne, wieśniackie animozje nad malutką i wciąż dosyć śmierdzącą rzeczką Brynicą - oraz wymachuje swoimi piąstkami w stronę Bielska, przerzucając się papierowymi kulkami z "Podbeskidzianami" (akcja rodzi reakcję).
 • Gość: petrus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.10, 11:15
  Zaaplikuj pan sobie Stoperan.
  Pewnie jesteś z tych co widzą i chcą Śląska bez Ślązaków.
 • Gość: oszuk IP: *.150.154.202.internetia.net.pl 24.11.10, 07:32
  ten pan jest strasznie nieeastetyczny :/ jak sie wypowiada w tv to mi sie niedobrze robi :/
 • bopos 24.11.10, 07:53
  No i co Spyra?
  Niy słuchołżeś nos jak my łozprawiali o Ślunsim i jego barwach?
  Joch Ci godoł, dej sie pozór z ty włażyniym do rzici Warszawie.
  Ja, jo sie ino ciesza, że taki bioło-czerwuny jes naroski aus!

  Jo sie ino ciesza Spyra, richtik ciesza!

  Tak przi okazje - ciś se do Warszawy - ja?
  :)


 • Gość: miszcz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.11.10, 08:15
  Przecież to taka melepeta ale pan T. mu podobny to się dogadują ;)
 • Gość: Jarzabek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.10, 11:29
  Rudu dudu, rudu dudu.....
  :D
 • Gość: bartekp IP: *.static.multimetro.pl 24.11.10, 12:19
  Żenada. PO już się martwi o swoją frekwencję :(
 • jacggg 24.11.10, 15:36
  PO dla słupków wszystko każdemu wyśpiewa!

  "Sroczka kaszkę warzyła..dzieci swoje karmiła.
  Temu dała na łyżeczce.
  Temu dała na miseczce.
  Temu dała na spodeczku.
  Temu dała w garnuszeczku. A dla tego? Nic nie miała Frr!!! PO więcej poleciała."

  "Dwa aniołki w niebie
  Piszą list do siebie.
  Piszą, piszą i rachują:
  Ile kredek potrzebują?"

  www.gong.art.pl/spiewnik/piosenki/156.html
 • Gość: @kielecka IP: 188.33.240.* 24.11.10, 16:59
  jabcoku...kiedy jesteś tego samego zdania, co co ja, to mam wrażenie, że się pomyliłem.
  Czegój to boroku, uzbrojony w <narzędzia...tak boisz się garstki ...hanysów?
  Coś bardzo strachem z twoich bazgrołów wieje, i .... dużo złego o sobie piszesz.
 • jacgg 24.11.10, 17:32
  Tego jeszcze brakowało, żebym troszczył się o opinię @kieleckiej wyzywającej mnie od jabcoków. Ani ty nie będziesz ze mnie swoich jaboli pichciła, ani RAŚ-iści dorabiali mi ślonzakowskiej gęby. Jestem Górnoślązakiem - jestem POLAKIEM!!!
 • jacgg 24.11.10, 17:35
  Zobaczymy, czy brojlery Kutza lepiej piszą swoje politgramoty - czy samorodne chwasty polskie na górnośląskiej glebie!
 • jacgg 24.11.10, 17:36
  (napiszą to, co SAME myślą)
 • Gość: Lalunia i Ryl IP: 212.59.228.* 24.11.10, 17:37
  jacgg, sroczku od sroczki...masz kumpla, bratnią duszę nacjonalisty, który tak traktuje Polaków jak ty Ślązaków....vide: poczytaj sobie.  Znany ze swojego skrajnie antypolskiego nastawienia prezes stowarzyszenia "Vilnija" Kazimieras Gar˘sva przedstawił w Sejmasie program... kolonizacji Wileńszczyzny i uchwałę narodowego programu jej integracji z Litwą. .....


  www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100331&typ=sw&id=sw02.txt
 • Gość: LiberałWolny IP: 46.113.175.* 24.11.10, 18:16
  Gorole i ty jacgg...jóźku wsiowy, co się martwisz, co się smucisz...od gorolskiej sroczce wypadłeś , to pod ogon ....wrócisz! Dobrą drogą idziesz.
  A póki co, granice pojałtanskie trzeszczą , młyny losu mielą i ty sie ich głosów boisz . No, ja to rozumię.
 • madam81w 24.11.10, 18:29
  Pan Piotr to lider Ruchu Obywatelskiego "Polski Śląsk", jest Polskim Patriotom, który niejednokrotnie dawał wyraz swojego sprzeciwu wobec działań separatystów spod znaku "raś" w minionej kadencji sejmiku. Pan Piotr gwarantowałby swoim marszałkowaniem nawiązanie do pięknych tradycji samorządowych zapoczątkowanych przez Wojewodę Grażyńskiego, za którego rządów śląsk pręznie się rozwijał. Komu przeszkadza Dumny Polak w fotelu marszałka jednego z POLSKICH województw? Dlaczego wybiera się człowieka, który otwarcie opoiera "ałtonomistów" (patrz Forum Regionu TVPKatowice z 22 listopada)??
  --
  www.polskaflaga.pl/
  o ruchach polakowskich
  poradziMy sobie!
 • Gość: SA IP: 89.72.63.* 24.11.10, 20:35
  Śląsk pisze się z wielkiej litery. A Spyra to chorągiewka na wietrze. Za stołkiem pójdzie wszędzie. Osoba godna najwyższej pogardy.
 • jacgg 24.11.10, 21:03
  To są właśnie wasze RAŚ-istowskie numerki. Z adama zrobić madam...
 • Gość: RRRRRRR! IP: *.dip.t-dialin.net 24.11.10, 22:06
  Pewnie nie czytales tresci.
  Bo bys nie wpadl na pomysl, ze za tym nick"nejmem" kryje sie jakis rasiowiec.
  Ale bzdurna interpretacja. D
 • Gość: ELWIRA IP: *.dip.t-dialin.net 24.11.10, 22:03
  Jakiego tam "ruchu" ? przeciez ten ruch juz sie nie rusza.
  No, chyba, ze o ru...iu spyrki mowa, to wprawdzie niesmaczne,
  ale czemu nie, napiszcie tez jakis dluzszy artykul.

  W koncu chemy tego "wielkiego polityka" i "obronce polskiego Slaska"
  poznac od wzsytkich stron (lacznie z ta czekowaldkowa, beeee).
 • Gość: Kużydlok IP: 46.112.71.* 24.11.10, 18:48
  <Bosze....> czemuś temu madowi81 nie dał rozumu? Nie tylko merytorycznie ale ortograficznie uboga z niego istota.

  www.slonsk.de/Slonsk/Aebi/KG/Grazynski2.htm
 • wilhelm4 25.11.10, 13:18
  pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zek_Obrony_G%C3%B3rno%C5%9Bl%C4%85zak%C3%B3w
  matusiewicze won !
 • Gość: KretynówŁowca IP: 195.187.134.* 25.11.10, 15:21
  Skąd wiesz, że madam81 umie chociaż czytać , bo o analitykę retrospektywną go nie posadzam, tak jak <jabcoka> o znajomosć gotowania bigosu śląskiego...chociaż z jego postówynika, że czesto przeżera się kapustą z pola na łbie z gorola. A młyny czasu mielą , oj mielą i w pył zmielą granice pojałtańskie.
 • Gość: Oberschlesier IP: 46.112.192.* 25.11.10, 15:41
  Polska jest od swego powstania tysiac lat temu zacofanym krajem. Obecnie pod wzgledem wolnosci gospodarczej jest tu gorzej niz w Kazachstanie i Namibii.patrz najnowszy ranking:
  www.doingbusiness.org/rankings
  W zwiazku z tym kto NIE dziala na rzecz autonomii jest dywersantem i dziala na szkode kazdego obywatela Slaska --zarowno Niemców, Slazakow opcji niemieckiej, Sl. opcji polskiej, Ślazakow opcji śląskiej jak i Polaków. Pozwala nas okradac przez warszawskich pasibrzuchów (popatrzcie na te spasione gęby np. Pis swięczkowskiego)- Dziala taki ktos, last but not least, na szkode swoją i swoich dzieci, ktore beda za pare lat zebrac juz nie w Londynie ale w szanghaju.

  To oczywiste dla kazdego kto aspiruje do miana człowieka rozumnego (homo sapiens)
  RATUJMY ŚLĄSK!
 • Gość: takjest IP: *.dip.t-dialin.net 25.11.10, 19:19
  j.w.
 • Gość: Oberschlesier IP: 46.112.192.* 25.11.10, 20:26
  Oto ilustracja tematu:
  www.dziennik.krakow.pl/files/articles/lightbox/d76f612e6ba54da43a1985e2f0a58328_1267157196.jpg

  Jesli chodzi o dojenie Ślaska SLD i PiSS ida reka w reke. Jakby kto mial watpliwosci to ten po prawej to warszawiak z zagłębia, nowy radny sejmiku.
 • Gość: Lalunia i Ryl IP: 212.59.228.* 25.11.10, 21:07
  Wagi ciężkie, obie...
  Jakby optycznie patrzeć to widać wyraźny przerost mas tłuszczowych nad mózgowymi..... Cóż, każdy chce doić z dobrego cyca w tym ...kondominium, waga łokciowa też się liczy.
 • mr.superlatywny 26.11.10, 10:51

  www.dziennik.krakow.pl/files/articles/lightbox/d76f612e6ba54da43a1985e2f0a58328_1267157196.jpg


  Boooo-zeeee! Co to za chory klops ? Nazwisko ?
  Dlaczego nie mozna zostac straznikiem miejskim, bibliotekarka,
  a nawet kontrolerem biletów z taka tusza, a politykiem idzie ????!
 • Gość: Oberschlesier IP: 46.112.216.* 26.11.10, 14:21
  Glowny kandydat PiS do sejmiku slaskiego Bogdan Swieczkowskii, ktory dostal wiecej glosow od Gorzelika niestety. ALe dla pocieszenia... w Zagłębiu. Ale UWAGA: to były szef ABW w l/06-07, wylansowany przez Kaczystan. Jest oskarzany o sterowanie akcją podsłuchowa. Bryluje w Radiu Ma Ryja.
  www.youtube.com/watch?v=oAyums9U-Fs
 • Gość: SHALL OVERCOME IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.11.10, 21:59
  Same importowane gorolstwo,
  w Katowicach i w Opolu :


  Leszek Korzeniowski (ur. 1 stycznia 1955 w Warszawie) – polski polityk i przedsiębiorca, poseł na Sejm RP IV, V i VI kadencji z listy Platformy Obywatelskiej.

  Z wykształcenia inżynier rolnik. W 1981 ukończył studia na Wydziale Rolniczym Akademii Rolniczej we Wrocławiu.

  W latach 70. przez trzy lata należał do PZPR. Od 1981 do 1982 odbył służbę w Szkole Podchorążych Rezerwy. W latach 1982-1983 pracował jako zootechnik w Zakładach Sprzętu Motoryzacyjnego "POLMO" w Praszce. Od 1983 był zatrudniony w sklepie agencyjnym w Zakładzie Zaopatrzenia Ogrodnictwa Wojewódzkiej Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskiej w Częstochowie jako sprzedawca, a następnie kierownik. Od 1990 prowadził własną działalność gospodarczą, do 2001 był współwłaścicielem i prezesem firmy "FLORA" w Praszce. Od 2006 ponownie prezesuje sp. z o.o. "Flora Praszka".

  ----> WE SHALL OVERCOME, SILESIA !
 • Gość: Zuza IP: *.dz.com.pl / 192.168.131.* 30.11.10, 13:14
  Już nigdy nie zagłosuję na PO. Wstyd.
 • Gość: Geograf Śląski IP: 76.73.56.* 30.11.10, 13:26
  Ale gdzie za Odrę? Do Raciborza, Nysy, Brzegu? Czy bardziej na zachód, do Wrocławia? Legnicy?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka