Dodaj do ulubionych

"Piotr Uszok to konkretny facet a nie partyjny ...

29.11.10, 10:57
Uszok nie jest facetem, tym bardziej konkretnym. To tylko podskakujący facecik, który marzy o byciu prawdziwym facetem, ale to się nigdy nie zdarzy! Konkretne to ma tylko ego, nadymane jak balon i chociaż zbyt bystry nie jest, a jego kreatywność jest rodzaju Dody (sam niczego nie spłodzi), to rządzi za przyzwoleniem głosujących idiotów jak dyktator z nausznikowymi doradcami. Jemu nie potrzebni są fachowcy, opinie ludzie, którzy by ten 12 letni burdel potrafili ogarnąć. On sam, on wie lepiej, on nie będzie nikogo słuchał i jak rozkapryszony bachor będzie rozwalał wszystko w koło, bo on chce, bo tak, bo on wie!
Edytor zaawansowany
 • mara571 29.11.10, 11:10
  Katowice czekaja 4 nastepne stracone lata.
  Uszok bylby moze dobrym wojtem lub burmistrzem miasteczka o 5 tys. mieszkancow.
  Ale na prezydenta jeszcze ponad 200 tys. Katowic ze wszystkimi ich problemami zwyczajnie sie nie nadaje.
  Miastu brakuje nie tylko wizji srodmiescia i planow zagospodarowania poszzcegolnych dzielnic.
  Miastu brakuje wizji urbanistycznej. Wybudowanie jeszcze kilku centrow handlowych w centrum nie zmieni najwiekszego problemu miasta: zlej komunikacji publicznej.
  Moznaby dalej pisac i podawac przyklady, tylko to bez sensu.
  Lepiej zaczac szukac nastepcy Uszoka.
 • Gość: Hann-a IP: *.centertel.pl 29.11.10, 11:14
  Po co szukać następcy.debilni mieszkańcy Katowic i tak pójdą w wiekszosci zagłosować na oszuka
 • Gość: olo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.10, 13:55
  "Po co szukać następcy.debilni mieszkańcy Katowic i tak pójdą w wiekszosci zagłosować na oszuka" debili to sobie poszukaj w rodzinie .Lustro polecam!
 • Gość: aha444 IP: *.welnowiec.net 29.11.10, 18:27
  A ty co, Uszok jesteś (stuknij w stół, a nożyce się odezwą)?
 • Gość: olo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.10, 22:00
  No!!!! chcesz autograf ???? hehehehe
 • Gość: DYZMA IP: 89.79.221.* 29.11.10, 11:49
  Kto pamięta film ALTERNATYWY 4 ,Uszok to taki sam gospodarz jak w filmie,a mieszkańcy Katowic to mieszkańcy bloku Alternatywy 4.
 • Gość: Hann-a IP: *.centertel.pl 29.11.10, 12:17
  Brawo za porównanie. Masz rację
 • wilhelm4 29.11.10, 12:14
  Przeciez takiemu Matusiewiczowi chodzi tylko i wylacznie o chleb i wplayw dla swoich kolesiuf made in altrajch. I jak te nie sa zagrozone, to mu wisi. I diobla by zaakceptowol. A Uszok daje nibyslaska fasade i z jednej strony pije ajerlikierki z klerykami, a z drugiej strony progorolowski status quo niy sztyryje. No to przyjezdne byjamtry mogom chrapac, intrygowac i wyzyrac dali w spokoju. :(
 • wilhelm4 29.11.10, 12:17
  Tak, tez tak mysle.

  Mysle, ze raczej bledem jest widziec w nim patrona, na ktorym wisza kukielki.
  To raczej on sam jest, choc nie zauwaza tego, marionetka i lisciem figowym
  swojej, "nie do konca" slaskiej klienteli. I tu i w tym jest sek i skandal !
 • mottomo 29.11.10, 12:30
  Panie Michale Smolorz to co Pan teraz napisał jest bardzo wyraźnym sygnałem, świadczącym o tym, że polityczna schizofrenia dotknęła również Pana i to w bardzo poważny sposób. Innym powodem dla wypisywania podobnych bzdur jak te: Niestety, w śląskiej PO spokojna i bezkonfliktowa konsumpcja posadki wyznaczonej przez "cysorza" jest standardem. Może to zabrzmi szokująco, ale kierując się zwykłą obywatelską logiką, z tej dwójki ja wybieram... Piotra Uszoka, człowieka, który przynajmniej coś sobą reprezentuje, ma jakiś zawodowy i polityczny dorobek. , może być jedynie ekspiacja na żądanie, pod groźba utraty apanaży z tytułu zasiadania w szacownej Radzie Programowej ESK lub innych płatnych i opiniotwórczych gremiach. Ten głupi, wręcz obrzydliwy tekst, jest doskonałym przykładem politycznego lizusostwa, którego Górny Śląsk, niestety zawsze miał pod dostatkiem.
 • Gość: Hann-a IP: *.centertel.pl 29.11.10, 12:43
  Smolorz- pisałeś nie tak dawno o latorośli Twoich znajomych i jego lizusostwie w stosunku do oszuka, a co Ty w tej chwili robisz? FS to nic innego jak partia,a oszuk to szef tej partii. Mieszkasz sobie na wsi Podlesie i Centrum Katowic nic Cię nie obchodzi. nie obchodzi Cię korupcja w UM i jednostkach miejskich. czym Ci oszuk zagroził,albo co obiecał,że napisałeś taki tekst?
 • Gość: cynik IP: *.dz.com.pl / 192.168.131.* 29.11.10, 15:28
  Brawo dla Michała Smolorza. Nie widzę tu śladu lizusostwa, jedynie konsekwencję wcześniejszej diagnozy środowiska PO, ludzi miernych, biernych ale wiernych. Kiedy słucham tych Panów, chce mi się płakać. Brak charakteru, charyzmy i jakiejkolwiek wizji, dbanie o stołki i własną pozycję oraz pozycję kolegów. Przerażające. Na tym tle prezydent Piotr Uszok faktycznie błyszczy i nie jest to bynajmniej wielki powód do chwały, ale jednak fakt. I ten fakt stwierdza Pan Smolorz i ja się z nim znowu zgadzam, choć nie zawsze się tak składa. Był potencjał, nie było kandydata. Szkoda. Dobrze, że chociaż RAŚ zaczyna się liczyć w sejmiku, a wśród radnych oprócz biernych, miernych ale wiernych są ludzie tacy jak Gorzelik czy Tkacz - Janik. Jest światełko w tunelu.
 • Gość: e IP: 83.141.106.* 29.11.10, 17:58
  jezu!! czlowieku!!! co ty bierzesz????
 • Gość: e IP: 83.141.106.* 29.11.10, 17:59
  sorry, juz zaskoczylo mi sie
 • Gość: aha444 IP: *.welnowiec.net 29.11.10, 18:29
  CAŁKOWITA I OCZYWISTA RACJA ...
 • Gość: miki IP: 89.73.244.* 29.11.10, 19:53
  No cóż, panie Smolorz. Dejcie sie już spokój, bo nic wom nie pomoże.
  Samżeś jest, człowieku, lizusem jakich mało i teksty piszesz na zamówienie, anie wedle własnej opinii. Masz w ogóle jakąś? Smolorz jest zawsze od smolenia, nie od roboty.
 • Gość: harc mistrz =----> IP: 95.215.21.* 06.12.10, 08:52
  Daj sobie już spokój, Miki, felietonista GW p. Smolorz nie wygląda raczej na lizusa, lecz na kogoś takiego, co się nie boi ustawicznie "wsadzać kija do mrowiska" i wywalać okno, aby wpuścić do zatęchłych pomieszczeń "trocha luftu".

  Analiza jego jest bardzo celna.
  Ja też byłem pewien, że z Uszokiem nikt w tych wyborach nie był w stanie wygrać.
  Wątpię natomiast w sugerowane przez Smolorza "koalicyjne" połączenie przeciwko Uszokowi tutejszych sił politycznych. I tak Uszok by wygrał w I turze, do tego z lepszym wynikiem.

  Tu w Katowicach gra wyborcza przebiegała na linii: bezpartyjny dotychczasowy prezydent contra polityczne partie. I nawet gdyby RAŚ (niby nie partia) wystawił dr J. Gorzelika przeciwko P. Uszokowi - to i tak wynik wyborczy byłby z góry przesądzony, a RAŚ pobity z kretesem w polu.
  PiS dalece było takiego FINAŁU pewne, więc w Katowicach... "schowało dudy w miech".
  Zresztą RAŚ też...
  (HKP)
  ...
  CZUWEJTA, KAMRATY, DO NOSTYMPNEGO WELUNKU!!!
  IDA TEROSKI DO BARKU, CO BY... NAPIYĆ SIĘ TRUNKU.

  - Brdiang! Za zdrówko Pana Prezydenta Elekta Piotra Uszoka.

  Oby świecił jak słońce nad naszym katowickim grodem-ogrodem!!!
 • Gość: Hann-a IP: *.centertel.pl 06.12.10, 09:22
  Postawcie pomnik swojemu słońcu Kostuchny, a póki co to śnieg ulic nie sprzątniety, plakaty wyborcze nie pozrywane.
  Coś słabo to wasze słoneczko świeci.
 • Gość: fox IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.11.10, 14:09
  tym razem red.Smolorz ma 100 % racji,
  PO jest beznadziejna,a ich lokalny szef nie wymaga dodatkowych komentarzy,wszyscy widzą i slyszą,
  przykład z Warszawki płynący mocno sobie lokalna PO wzięła do serca,
  dno dna !
  a dla prez.Uszoka gratulacje,znowu wygrał w 1 turze !
 • Gość: Hann-a IP: *.centertel.pl 29.11.10, 14:44
  To wy zwolennicy oszuka doprowadzacie do upadku Katowic. Oszuk jest beznadziejny jako Prezydent, kreci tylko swoje lody.
  Godlewski i PO nie ma tu nic do rzeczy. To tacy jak Ty wybierając oszuka na następną kadencje jesteście winni korupcji w tym mieście.
  Smolorz włazi oszukowi w cztery litery.
  dziwne,że korupcja w Katowicach kwitnie, a wszystko jest zamiatane pod dywan.
 • Gość: romek IP: 81.210.25.* 29.11.10, 15:54
  Od dłuższego czasu czytam twoje posty i muszę z żalem przyznać, że bliżej Ci do internetowego trolla, niż do poważnego uczestnika dyskusji. Zamiast rzeczowo odnieść się do tez zawartych w artykule, wolisz wymyślać innym forumowiczom, wyzywać katowiczan od debili i pisać (bez podania żadnych konkretów/dowodów) o korupcji w UM.
  Zastanów się, dlaczego Godlewski, dysponując poparciem i środkami najsilniejszej partii w Polsce, przegrał wybory. Dlaczego nie starał się dotrzeć do elektoratu Uszoka? Dlaczego nie zrobił nic, by zainteresować katowiczan wyborami (frekwencja!). Dlaczego oparł się jedynie na magii nazwy swej partii i na "Gazecie Wyborczej"?
  Nie lubię Uszoka, ani na niego nie głosowałem. Ale w tych wyborach po raz kolejny potwierdziła się stara prawda, że Platformie nie zależy na Katowicach. Wystawiła figuranta, bez wpływów i bez wsparcia z Warszawy. Skończyło się jak zwykle.
 • Gość: Hann-a IP: *.centertel.pl 29.11.10, 16:09
  jeżeli przeczytałbyś moje posty, wyczytałbyś,że wskazuję na powiązania korupcjogenne.Widocznie nie czytasz ze zrozumieniem.
  Nie głosowałam na Godlewskiego.
  .Uważam, że PO wystawiła w Katowicach złego kandydata.
  szkoda tylko,że mieszkańcy dają sie omamiać komuś kto przez 16 lat pokazał,że doprowadza Katowice do upadku.
  Jeżeli chcesz się więcej dowiedzieć, proszę bardzo.
 • mottomo 29.11.10, 16:28
  SLD gra na czas - byle do wyborów parlamentarnych powiększyć swój elektorat, teraz już nie PIS jest zły, zastąpiła go PO, którą należy osłabić, nawet kosztem bezpieczeństwa obywateli. Co do Uszoka, który zamienił odpowiedzialne gospodarzenie w Katowicach, obowiązek dbania o rozwój lokalnej demokracji, na rzecz wspierania partykularnych interesów wybranych środowisk, z Kościołem na czele, należy pamiętać że przez 12 lat człowiek ten nie raczył skorzystać z dobrej gospodarczej koniunktury naszego Kraju, a teraz, u progu naprawdę poważnego kryzysu ekonomicznego, próbuje zrealizować prawie wszystko - nic z tego nie wyjdzie, utracone zostaną jedynie zaoszczędzone przez lata pieniądze.
 • art_102 29.11.10, 16:55
  Przestańcie w kółko gadac PiS to, PO tamto. Co za różnica z jakiej partii byłby prezydent, gdyby trafiło na wizjonera, który na dodatek potrafi ściagnąć do współpracy najlepszych i zmobilizowac wszystkich do działania. Kompletnie mnie to nie obchodzi. Ziętek był partyjniakiem i we władzach KC, a jakos mu to nie przeszkadzało zrobić więcej dla Katowic niż wsyscy "wolni" prezydenci razem wzięci. Przecież to nie partii poszczególnych nie lubimy, tylko ludzi je reprezentujących, a ci, racze zauważyć, zmieniają barwy jak w kalejdoskopie. Każda z partii ma w programie coś co do zaakceptowania i rzeczy, dla mnie nie do przyjęcia, ale to konkretny człowiek mnie interesuje. Człowiek z mocnym kręgosłupem, wielką wyobraźnią i szacunkiem dla drugiego człowieka. Z takim można góry przenosić i wierzę, ze wszechogarniająca miałkość wszystkich nie zabiła. Te wybory nie miały takiej postaci, ale wybór kogokolwiek poza Uszokiem byłby mniejszym złem, wiec argument, ze PO wystawiła takiego kandydata, że ma w nosie Katowice, nie jest dla mnie zadnym argumentem. To tutejsza społeczność ma w nosie Katowice, bo bawi sie w partyjne słowotoki i antypatie, a ten mały, ograniczony człowiek, ignorant, który nie tylko z pogardą traktuje mieszkańców, ale ograbia to piękne miasto z jego tożsamosci, dostaje na to przyzwolenie na kolejne 4 lata. A co na to mieszkańcy, najpierw go krytykują, a potem robia sobie z nim zdjęcia. Ot, mali ludzie, i tyle.
  A pan, panie Smolorz, niech sie w końcu zdecyduje, czy jest pan bardziej za, czy bardziej przeciw, bo większosć pana artykułów, to niby taki krytyczny zryw, który kończy pan pochlebstawami. Taka krytyka w pontonie.
 • Gość: aha444 IP: *.welnowiec.net 29.11.10, 18:33
  I ZNOWU 100% RACJI ...
 • art_102 30.11.10, 00:11
  Zawsze miłe są słowa aprobaty od "otwartych głów".
  Dzięki
 • Gość: e IP: 83.141.106.* 29.11.10, 17:54
  to sie nazywa wazeliniarstwo, wygral , bp glosowaly mohery poo mszy bo pan Ksiundz kazol to teraz lepiej pozywtyw nie zeby nie bylo ze ja!!!!
  a gdzie odwaga cywilna???? Jesli ktokolwiek wierzy ze uszok zrobi w ciagu 4 latach to, czego nie udalo/chcialo mu sie w ciagu minionych 16 lat (tak pan atakuje Godlewskiego!!!!wiec ten sam staz uszoka tez wliczamy) to jest.......niespelna rozumu
 • Gość: aha444 IP: *.welnowiec.net 29.11.10, 18:25
  I ten biedny Smolorz też "słodzi" temu nieudacznikowi z Kostuchny ... żałosny jesteś, Panie Smolorz.
 • pucerka 29.11.10, 21:30
  Świetny tekst i bardzo dobra ocena sytuacji w mieście. Z jedną tylko uwagą. Pan Godlewski nie osiagnął swojego wyniku bez wysiłku. Tu ciężką, tytaniczną harówkę wykonały niektóre lokalne media. Bez ich katorżniczej wręcz pracy wynik byłby na poziomie 3 - 4 %.
  --
  NIE ŚMIEĆ! SZANUJ ZIELEŃ!
 • Gość: olo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.10, 22:15
  Piszecie ze USZOK nie zrobil tego czy tamtego,przydal by sie wizjoner,ktos inny bylby lepszy:):) tylko na to wszystko potrzeba kasy,a Slaskie otrzymuje ochlapy z tego wspolnego gara.A z pustego nawet Salomon nie naleje. Pocieszajcie sie dalej ze gdy by na tym stolku siedzial ktos inny to bylo by lepiej:):) Ni jak sie to ma do podstawowych zasad ekonomi:)
 • mara571 29.11.10, 22:52
  ten facet nie ma zadnej, podkreslam zadnej wizji, planu jak maja wygladac Katowice.
  Toleruje handel uliczny na kazdym wolnym skrawku chodnika, nie potrafil dogadac sie z PKP ani w sprawie starego zabytkowego, ani w sprawie nowego (tez zabytkowego dworca).
  Kazda wielka firm (ostatnio IBM), wybierajaca miejsce na inwestycje w Polsce przyjedzie, popatrzy i decyduje sie na inne miasto.
  W Katowicach ma siedzibe kilka swietnych biur architektow. To co zrealizowali w rodzinnym miescie mozna policzyc na palcach jednej reki. Przed wyborami Uszok przedstawil 3 koncepcje zagospodarownia Rynku, jedna nudniejsza od drugiej.
  Jako, ze urodzil sie "na Kostuchnie" (tak stalo na jego stronie internetowej do niedawna) preferuje rozwoj poludniowych dzielnic Katowic.
  Osiedla klasy sredniej, ktore tam powstaja sa OK. Ale jak tam dojechac, to juz ojciec miasta nie mysli.
  Jest w Katowicach kilka przystankow kolejowych. Spytaj sie mieszkancow Katowic, czy moga bez problemu przesiasc sie wychodzac z pociagu na autobus lub tramwaj, aby dojechac na osiedle, gdzie mieszkaja.
  W takich dzielnicach jak Szopienice, Dabrowka Mala, czy Bogucice miasto nie zaiwestowalo w czasie 12 lat jego urzedowania NIC.
 • art_102 30.11.10, 00:37
  No wiesz, środków nigdy nie za wiele, ale jak sie okazuje nawet to, co jest można zmarnować na remonty, które będzie trzeba bez końca remontować, bo Katowice są usiane bublami i fuszerkami (Warszawska, Nikisz, Spodek, 3 stawy, 1 maja.....), na które poszły krocie. Pieniądze, które Unia przeznaczyła na rewitalizacje osiedli z wielkiej płyty poszły na styropian, na który miasto i tak mogło wziąć kredyt częściowo "darowany" w ramach programu o ergonomii budynków i oszczędności energii. Ale, po co postawić na nogi wielka płytę i zrobić z nich nowoczesne osiedla, jak już w TBS puste mieszkania stoją. Ale zamiast poprawy estetyki i funkcjonalności wielkiej płyty Uszok, zmienił charakter gruntów i wyprzedał deweloperom pod nowe bloki wciskane między już istniejące, kosztem zacieśnienia zabudowy, wycinki starodrzewu, zlikwidowania terenów zielonych i zafundowania ludziom widoków "okno - ściana", to mamy teraz na 1000 leciu, ale proceder trwa już długo. Tak, ze jak widzisz, Uszok potrafi świetnie rozpuszczać nieswoją kasę. Lekką ręka wydał na konkursy w sprawie rynku kilka milionów złotych, a promocja miasta (panienki stały z ulotkami na kilku skrzyżowaniach przez jeden dzień i pokazało sie kilka bilbordów z promocja miasta przez deformacje nazwy), za która krakowska agencja skasowała 1000 000. To chyba jednak mamy dużo kasy jak na takie gówna sie tyle wydaje?
 • Gość: brynow IP: 89.77.109.* 01.12.10, 11:53
  Zatkało mnie. Całkowicie. Lizusostwo w czystej absolutnie formie. Boże, niebywałe po prostu. Merytorycznej oceny naszego niby-gospodarza sobie oszczędzę, natomiast jaką ocenę wystawił sobie autor tekstu to brak słów.
 • Gość: Maciej IP: *.omi.pl 01.12.10, 22:47
  Wulgarne , na poziomie rynsztoka są te wypowiedzi i "argumenty". Uszok i ton jego argumentacji to europejska superliga w zderzeniu z wami, sfrustrowani żałośni hórzyści.
  Przegraliście w pierwszej rundzie. Poczytajcie sobie trochę co znaczy godnośc i kultura, bo widac w domu nie nauczono.
 • Gość: tomek IP: *.siec2000.pl 02.12.10, 00:04
  Przegraliśmy, cierpimy, i łączymy się ze sobą w bólu. I hór ! To nie oznacza końca oceniania Uszoka. Niezależnie od wyników wyborów, on zawsze będzie oceniany za rozwój lub regres Katowic na tle innych miast wojewódzkich. A jak nie masz w tej sprawie nic do powiedzenia, to się poucz ortografii , której cię w domu nie nauczono.
 • Gość: Hann-a IP: *.centertel.pl 02.12.10, 00:21
  Ty i oszuk na pewno wynieśliście kulturę z domu. Do najwyższego poziomu kultury należy niepojawienie się na inauguracyjnej sesji Rady Miasta.
  Faktycznie, poziomem kultury to nasze słońce Kostuchny przebiło wszystkich.
 • Gość: Hann-a IP: *.centertel.pl 06.12.10, 06:47
  #
  david5555 5 godzin temu
  Oceniono 2 razy 0 + - zgłoś do moderacji

  "niezależni" - z poparciem PiS pod stołem , jako fałszywka niezalezności
  i tak zostaną w końcu zawsze rozpoznani przez mądrych wyborców
  - w wyborach samorządowych czy to parlamentarnych

  nie uda się ta zagrywka totalitarystom

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka