Dodaj do ulubionych

Sposób na korki? Gliwice budują inteligentny sy...

IP: *.gl.digi.pl 12.04.11, 13:03
no wlasnie nie sprawdzila sie gdzie indziej.
Bo zapomniano o usytuowaniu IQ Check Point-ow dla kierowcow. W tym przypadku bedzie tak samo, bo gliwiccy, a szczegolnie goscinnie wystepujacy kierowcy nie odbiegaja od sredniej krajowej
Edytor zaawansowany
 • Gość: kemar IP: *.ssh.gliwice.pl 12.04.11, 14:45
  niewiele to pomoże, sposób na korki jest taki:
  1. Obwodnice dla wyeliminowania ruchu tranzytowego,
  2. Strefy płatnego parkowania w centrum (spora część ruchu to jazda w poszukiwaniu miejsca do zaparkowania) a tego nie ma, bo np ludzie pracujący w centrum zostawiaja samochody na 8-9 godzin. Jakby trzeba za to płacić to dojeżdżali by zbiorkomem albo w 4 osoby i dzielii koszty.
  3. Poprawa jakości komunikacji publicznej,
  4. Ułatwienia dla rowerzystów.
  No, ale oczywiście w Technokratowie zrobimy sobie ultranowoczesny sytem, bo tacy jesteśmy specjalistyczni i hipernowocześni (a poza tym, jak prosto - zapłaci się komuś 30 baniek i po sprawie, zamiast się użerać ze swoja spółką KZKGOP, zbudować obwodnicę, zbudować system płatnego parkowania, no i jeszcze te nienowoczesne rowery, z którymi same kłopoty)
 • Gość: swoboda_t IP: *.dynamic.chello.pl 12.04.11, 15:20
  Niestety, choć jestem fanem motoryzacji muszę przyznać, że spośób na korki jest jeden. Drastyczne ograniczenie ruchu samochodów. Na zachodzie wiadomo to od kilkudziesięciu lat, u nas problem dopiero się klaruje, bo motoryzowaliśmy się znacznie później niż oni. Nie powielajmy ich błędów. Korków nie było za komuny, chociaz nie było inteligentnych świateł itp. wynalazków. Dlaczego? Bo samochodów było mało. Te czasy na szczęście isę skończyły, dziś auto może mieć każdy. Ale jak każdy będzie nim jeździł wszędzie bez ograniczeń, to każdy będzie tkwił w korkach i miał problemy z parkowaniem. A większość z nas tak naprawdę jeździć nie potrzebuje, tylko chce. Sami sobie stwarzamy problemy i utrudniamy życie tym, którym samochód naprawdę jest potrzebny do jeżdżęnia po mieście.

  Parkowanie płatne i/lub zabronione dłużej niż godzinę czy dwie. Tak, żeby nie opłacało się autem jeździć do pracy i zostawiać je w centrum na cały dzień. To po pierwsze.

  Rozwój komunikacji zborowej, tj. lepszy i bardziejz adbany tabor, lepsze rozkłady, bardziej atrakcyjnne taryfy. To dwa.

  Promocja rowerów, skuterów itp. To trzy.

  Nie ma innej drogi.
 • Gość: anosk IP: *.v-net.com.pl 12.04.11, 20:15
  Czyli miasto bedzie urządzone pod auta a nie pod pieszych. Nic tylko pogratulować :/
 • Gość: autochton IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.11, 22:39
  jak były ;-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka