• drzewko
 • od najstarszego
 • od najnowszego

Kto w urzędzie odpowiada za pomysł na bezużytec... Dodaj do ulubionych

 • IP: *.adsl.inetia.pl 28.12.11, 16:57
  Godlewski niech się lepiej zamknie skoro buduje drogi do nikąd...na szczeście w parku z alejkami będzie mu łatwiej to jego kaliber działania bo tu mało co można jeszcze bardziej spieprzyć...
  Zaawansowany formularz
  • Gość: miszkaniec IP: *.adsl.inetia.pl 28.12.11, 17:36
   Pani Malinowska, chcąc opisać problem obiektywnie należy rozeznać racje stron za i przeciw. O jakim wywłaszczeniu chodzi p. Limańskiemu uregulowana ma być część działki która od dzisięcioleci jest drogą i za którą ma szanse dzisaj dostać rekompensatę.Ulica Wiechułów ma być zmodernizowana w związku z projektowanym przedłużeneim ul Radockiego. To wszystko ma zmniejszyć ruch na przeciążonych ul Tyskiej i Szewskiej. Tyle faktów,których zdobycie nie nastręcza trudności, chyba że jest się zarażonym jadem nienawiści do Katowic która cechuje byłego v-ce prez. Godlewskiego a którego wypowiedż jest przytoczona.
   • Gość: kolo IP: *.dynamic.chello.pl 28.12.11, 23:40
    Przestań w tak infantylny sposób tłumaczyć urzędniczy beton umysłowy i syf jaki tam panuje. Nienawiść do Katowic? Nie, mój drogi, wręcz odwrotnie, to raczej lament nad tym, co ten nieudacznik Uszok razem z ledwie kumającymi urzedasami lizodupami robi z tym miastem...
  • Gość: Mr. Normalny IP: *.dynamic.chello.pl 28.12.11, 17:36
   Sam się zamknij.
  • 28.12.11, 17:55
   Jeśli A. Godlewski działał na podstawie i w granicach upoważnienia Prezydenta Miasta - decyzja jest ważna. Nawet jeśli już nie pracuje w UM.
  • Gość: pinakolada IP: *.play-internet.pl 28.12.11, 18:00
   I znowu słyszymy o drodze biegnącej nieopodal rezerwatu w Ochojcu. Czy mi się tylko wydaje, czy już inna grupa mieszkańców skutecznie oprotestowała ten projekt? Coby UM nie chciał robić na południu Katowic, to zawsze spotka się to ze sprzeciwem, argumentacją typu "coś innego byłoby bardziej rozsądne, tańsze, efektywniejsze...".
  • Gość: Podlesiok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.11, 18:18
   Biedna Pani Redaktor albo jest naiwna i niedoświadczona a do tego słabo zorientowana. Łatwo daje się wkręcać krzykaczom, którzy wykorzystują ją do swoich rozgrywek z urzędem. Oczywiście urząd jest kiepski ale droga w tym miejscu jak najbardziej potrzebna i spełni swoje zadanie. Wystarczy spojrzeć na plan i sprawa jasna.
  • Gość: biurwom-NIE!!! IP: *.dynamic.chello.pl 28.12.11, 18:20
   Ot właśnie to są urzędasy.... Do mnie też przyszedł list ortograficznie błędnie napisany. Tak od niechcenia napisałem skargę bo ludzi kompetentnych i uczciwych wysyła się na bezrobocie a "plecowych" i analfabetycznych cieci przyjmuje się na stanowiska wyższego czy średniego szczebla. Odpisali mi, że to wina.... komputera?! (Z tego co wiem jeszcze nieżyjemy w czasach kiedy komputer sam myśli i wysyła listy urzędowe-przynajmniej nie w tym zacofanym kraju). Nawet żadnych przeprosin...nic. A jak widzę (bo mam styczność) jak się pisze i wysyła listy do innych instytucji czy bardzo ważnych vip'ów to mało się nie posrają... każda kropeczka, przecineczek jest sprawdzany ze słownikiem w ręce, już nie mówiąc że kilkanaście osób to czyta i podpisuje osobiście przed wysłaniem. A to tylko znaczy jak mają w dupie zwykłego człowieka (którym wbrew pozorom oni też są-albo i nie , może urzędasy to inny gatunek?!, ten bardziej zidiociały) i nie dziwne jest że boją się by urzędasy odpowiadali OSOBIŚCIE za swoje błędy bo by niestarczyło im pensji by się wypłacić tyle błędów robią i nie tylko w pismach ale w całej strukturze biurowej.
   • Gość: orto IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.12.11, 22:05
    Jeszcze wiele pracy ze słownikiem Cię czeka. W Twoim poście błąd na błędzie, chyba każdego rodzaju. Powodzenia w nauce!
  • 28.12.11, 20:21
   Normalka: polski urzędniczy burdel ! Tak działają urzędasy i biurwy we wszystkich urzędach administracji państwowej i samorządu terytorialnego ! Trzeba co najmniej pół wieku by to zmienić (musi wymrzeć to pokolenie biurw i urzędasów) !
  • 28.12.11, 20:39
   Szlag człowieka trafia.Urząd się rozrasta jak ośmiornica,mnożą się etaty, rośnie budżet miasta a nadal nie mamy basenu, rynku (chyba nawet koncepcji) ,za to w śródmieściu co krok to kamienica zajęta przez magistrackie wydziały.Co z nimi po adaptacji Domu Prasy dla UM? Czy ktoś wie? Chyba nigdy nie zostaną przeznaczone na lokale mieszkalne ,są przecież świetnym towarem na cele komercyjne.To miłosierne,katolickie oblicze naszego prezydenta. Będziemy też mieć kolejne galerie handlowe w centrum a problem komunikacji z południem miasta rozwiąże ,mam nadzieję, nowy gospodarz.
  • Gość: Margot IP: *.ryb.abpl.pl 28.12.11, 20:54
   To ciekawe że radni uchwalają budżet i nie wiedzą na jakie dokładnie zadania przeznaczone są pieniądze. Jak coś jest nie jest sukcesem to najlepiej winę zwalić na urzędników. Radni niewinni, prezydent niewinny ale za to winny jest człowiek który już dawno nie pracuje i zwykli urzędnicy. Niedługo to wina za wszelkie zło w mieście obarczą zwykłego referenta.
  • Gość: Cliopo IP: *.welnowiec.net 28.12.11, 21:38
   A po co budować z głową, ważne że zrobi się cokolwiek byle przestali gadać, że nic się nie robi. Mam pomysł, postawmy na środku ulicy market, to będzie gwarant sukcesu.
  • Gość: m IP: *.waldex.3s.pl 28.12.11, 21:46
   Ja nie rozumiem: czy Godlewski rzeczywiście wszczął postępowanie a teraz już nie pracuje, czy teraz wszczęto jakieś postępowanie i błędnie podpisano pod nim Godlewskiego? Z tekstu nie umiem wywnioskować.
   • Gość: arni IP: *.adsl.inetia.pl 28.12.11, 23:35
    W tekście można znaleźć jedynie oburzenie Godlewskiego który najprawdopodobniej sam jest winien zamieszania bo zdążył narobić burdelu zanim spadł ze stołka.
    • Gość: Hann-a IP: *.centertel.pl 29.12.11, 08:51
     oszuk i tak nic nie wyjaśni
    • 29.12.11, 08:58
     święty Arkadiusz coś zepsuł?? Niemożliwe. Park pod jego światłym przywództwem wręcz rozkwita. Gdy był wiceprezydentem Katowice lśniły jak najwspanialszy klejnot. Jego geniusz tach charakterystyczny dla PO olśniewa.
     • Gość: mik IP: *.dynamic.chello.pl 29.12.11, 10:58
   • Gość: Anonim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.11, 10:18
    > Z tekstu nie umiem wywnioskować.

    Nie Ty jeden...
  • Gość: JP III IP: *.zre.com.pl 29.12.11, 10:53
   Właściciele działek znają plany budowy drogi od 30 lat a część działek pod drogę jest już dawno wykupiona przez miasto. Sama droga jest potrzebna, aczkolwiek nie poprawi znacząco komunikacji na południu Katowic. Trafia się szansa raz na wiele lat zrobić tu coś sensownego, ale my oddajmy pieniądze miastu. Monitoring bazyliki będzie w sam raz.
   • Gość: kolo IP: *.dynamic.chello.pl 29.12.11, 11:12
    Katowice nie maja planu zagospodarowania, więc można robić co się chce i jak się che - co też Uszok robi. Poza tym, komu w/g ciebie ta droga jesr potrzebna skoro korków ni rozładuje, a mieszkańcy jej nie chcą? Ma powstać tylko dlatego,że w planach z przed 30 lat jest? Uszok żongluje planami i dostosowuje do własnych potrzeb od lat. Tam jest potrzebna obwodnica, o czym wszyscy wiedzą, bo tylko wtedy znikną korki.
    • Gość: JP III IP: *.zre.com.pl 29.12.11, 11:52
     Droga przeszkadza tylko tym przy Worcela. Reszta jest za.
    • Gość: JP III IP: *.zre.com.pl 29.12.11, 12:27
     Pomyliłem ulice. Chodzi oczywoście o mieszkających przy Braci Wiechułów.
     Przepraszam mieszkańców Worcela
     • Gość: kolo IP: *.dynamic.chello.pl 29.12.11, 13:23
      No ok., ale czy to nie przypadkiem ci protestujący mają stracić część działek? Trudno sie dziwić, ze ludzie protestują, jak będą mieć okrojone grunty i dalej korki pod nosem. Nie uważasz, ze w tym przypadku, należy odłożyć plany sprzed 30 lat na bok i rozwiązać sprawę radykalnie budując obwodnicą.
      • Gość: Hann-a IP: *.centertel.pl 29.12.11, 13:50
       oszuk nie uznaje obwodnic. Katowice to miasto przelotowe
       • Gość: tomek IP: *.welnowiec.net 29.12.11, 23:40
        Gość portalu: Hann-a napisał(a):

        > oszuk nie uznaje obwodnic. Katowice to miasto przelotowe<
        Przy tym układzie głownych dróg i autostrad przez miasto, to Katowice potrzebują obwodnic, ale na granicach miasta, albo jesze lepiej poza granicami na terenie miast sąsiednich. Wewnatrz miasta i dzielnic potrzebe są zwykłe ulice oraz przedłużenia i połączenia zwykłych ulic. Ta "obwodnica" między Ochojcem a lasem i przy GCM nie zmieni Katowic z miasta przelotowego w miasto omijane szerokim łukiem. Ma planowany przebieg dość pokrętny, a przy tym może być dla Ochojca równie szkodliwa i konfliktowa, jak planowana "obwodnica zachodnia" wzdłuż Kłodnicy, która budzi sprzeciw w Panewnikach, Kokocińcu i na Szadoku.
        Obwodnica do Kostuchny i Podlesia odcina Ochojec na całej długości od najładniejszych terenów leśnych z rezerwatem florystycznym i z zespołem przyrodniczo-krajobrazowym.

        Natomiast przedłużenie ul. Braci Wiechułów do skrzyżowania Spokojnej z Radockiego to zupełnie inna , niewielka skala przedsięwzięcia (wg mapy ok 350m) Nie można oczekiwać ,że rozwiążę problem dojazdu do pd dzielnic. Jednak lokalne korzyści dla mieszkańców Ochojca są widoczne. Wg mnie wyraźnie przeważają nad uciążliwościami , a w każdym razie właśnie to powinni ustalić planiści. 90% mieszkańców dzielnicy jeździ najczęściej w kierunku centrum Katowic i spowrotem. Kilka tysięcy mieszkańców Radockiego i sąsiednic będzie miało do Katowic bliżej o jakieś 600 do 700m. Zaoszczędzą troszkę benzyny i spalin. Biorąc pod uwagę przewagę wiatrów zachodnich i pd-zachodnich, zmniejszy się uciążliwość w rejonie ul Tyskiej, Zdrowej, Chmielnej i Kossaka oraz w zachodniej części ulic Spokojnej, Spółdzielczości i Jaworowej. Natomiast zwiększy się uciążliwość w rejonie Braci Wiechułow, Worcela i we wschodniej rzadziej zamieszkałej części ulic Spokojnej, Spółdzielczości i Jaworowej.
 • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.