Dodaj do ulubionych

A gdyby tak kazać strażnikom miejskim sprzątać ...

12.03.13, 07:47
Pała u boku, kajdanki za pasem, gaz, paralizator oto wyposażeni dzielnych "strażników". Czy ci ludzie są zdolni by pomóc staruszek przejść przez jezdnie, pomóc dzieciakom dojść bezpiecznie do szkoły? NIE oni walczą z kierowcami i muszą podreperować swoje ego.
Obserwuj wątek
    • rojberek A gdyby tak kazać strażnikom miejskim sprzątać ... 12.03.13, 07:59
      Straszna Miernota jest wyłącznie od pilnowania i od wlepiania mandatów.
      Oczywiście normalnie powinna się tym zajmować policja, ale nie tylko w Polsce postanowiono utworzyć nowe formacje "pilnują", bo dzięki temu można mieć więcej stołków do obsadzenia przez urzędasów.
      A od sprzątania, to niech może się autor sam zajmie - bo te papierki na ulicy nie znalazły się tam ot tak sobie, tylko takie pajace jak autor tego artykułu wywalają je na ulicę a potem marudzą, że jest brudno i KTOŚ by to w końcu posprzątał.
      Sprzątnij wokół siebie najpierw i nie śmieć, nie niszcz, nie parkuj jakcw... - i wtedy nie będzie nikomu potrzebna Straszna Miernota w żadnych mieście. Takich ja ty autorze nie da się wychować inaczej niż przez wlepianie madantów, co widać po artykule, gdzie widać autora zaboleć musiał takowy kiedyś ;-P Ja jeszcze nigdy nie dostałem mandatu od SM, bo przestrzegam przepisów i wiem jak się parkuje i jak należy zachowywać się w mieście - może dlatego że nie jestem wsiokiem.
    • polsz A gdyby tak kazać strażnikom miejskim sprzątać ... 12.03.13, 08:40
      "Wystarczy tylko znaleźć dla niej zajęcie, z którego mielibyśmy większy pożytek niż z gonienia kierowców parkujących w niedozwolonych miejscach. "
      A ja akurat uważam, że straż miejska właśnie za mało gania za bucami parkującymi w niedozwolonych miejscach. Samochody stoją na trawnikach, zastawiają chodniki i przejścia, blokują przejazd tramwajom.
      A zamiast sprzątać niech szmaciarzy co nie sprzątają po psach tłuką mandatami
    • extraschaf Straż miejska - możecie się sprawdzić w działaniu 12.03.13, 08:45
      Dziś w nocy banda chuliganów stręczących lichwiarskie chwilówki zniszczyła większość wiat komunikacji miejskiej, zlecając jakimś menelom klejenie swoich "reklam" na szybach. Powyżej jest zakaz nalepiania, paragraf i telefon do was, czyli SM. Ruszcie tyłki, zróbcie kilka fotek i wlepcie tym śmierdzielom taki mandat, że im się odechce wszelkiej "działalności" na kilka lat. W tak zwanej normalnej Europie o naklejeniu ulotki na przystanku nawet nikt nie odważy się myśleć, a żeby nie szukać daleko - w Krakowie też sobie z tym poradzono.
      • Gość: harc mistrz =----> Re: A gdyby tak kazać strażnikom miejskim sprzątać IP: *.1000lecie.pl 12.03.13, 12:02
        IDEA, albo raczej "koncepcja", tworzenia na siłę i gdzie się tylko da tzw... STRAŻY MIEJSKICH, wzięła się w latach 90. ub. wieku i była jednym z fundamentalnych elementów zamierzonej decentralizacji (albo może... likwidacji???) organizacji struktur państwa polskiego i budowania samorządowych regionów - tzw. "Samorządna Rzeczpospolita.
        Gdy przekształcano osławioną oraz bardzo niepopularną MO (Milicję Obywatelską) w zwyczajną Policję, a także likwidowano jej przybudowane formacje "rezerwowe", czyli ORMO - to wówczas zaświtała samorządowcom myśl i chęć posiadania do dyspozycji... "własnych SIŁ ZBROJNYCH".

Chodziło więc o stworzenie Policji Municypalnej (miejskiej) i właśnie STRAŻ MIEJSKA im te pragnienia oraz aspiracje samorządowe zapewniała. Dlatego też do dzisiaj, co poniektórzy złośliwcy nazywają-przezywają umundurowanych strażników miejskich... "ormowcami".

Tym zaś, co najbardziej zaszkodziło wizerunkowi STRAŻY MIEJSKICH w oczach obywateli, były... blokady zakładane na koła prywatnych aut, a potem owe... "na'gminne" oraz na masową skalę instalowane na rogatkach miast, miasteczek, przysiółków FOTORADARY.
        Drenujące "kieszeń" Obywateli III RP, a wzbogacające mocno i łatwo lokalne budżety gmin.
        (HKP)
        ...
        DLATEGO TEŻ STRAŻ MIEJSKA CZĘSTO IRYTUJE MIESZKAŃCÓW I BYWA PRZEZ NICH... ROZWIĄZYWANA.
        Problemy wokół tego zjawiska są, no i kontrowersje też...
        www.youtube.com/watch?v=517AuLtIGxk
    • kot2ka A gdyby tak kazać strażnikom miejskim sprzątać ... 12.03.13, 10:38
      Jestem za tym aby ci Ormowcy zajęli się rzeczywistym porządkiem w naszych miastach. Czyli każdemu z nich wręczyć do łap miotłę łopatę i zabierajcie sie do roboty nieroby. Tymczasem jak co chwile czytam jakichś wiadomości dowiaduje się że jakieś puste łby, barany dają tym nierobom coraz to większą władzę. Albo rozwiązać ten nikomu niepotrzebną jednostkę albo zagonić do porządnej roboty. Tych baranów co wymyślają coraz to nowe przywileje dla Ormowców porządnie wygrzmocić po tych głupich łbach, aż nabiorą rozumu !!!!!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka