Dodaj do ulubionych

Czy ZAŁĘŻE jest dzielnicą slamsów ?

26.07.06, 05:05
Wychowałem się na Koszutce. Potem miałem "przyjemność" mieszakć przez parę lat w Centrum. Wyprowadziłem się teraz na Załęże. Bardzo się dziwiłem ludziom, którzy próbowali odwieźć mnie od tej decyzji. Mówili, że "tam" sami bandyci, "Cyganie" (nie mam nic do prawdziwych Romów !), "brud, smród, kiła i mogiła"
Powiem Wam jedno: Od Placu Wolności w kierunku Chorzowa rozszerza się i powstaje coraz to lepsze Załęże, nie zamieszkują już tej dzielnicy bandyci, "Cyganie" etc. Żyją tutaj ludzie, tacy jak gdzie indziej. NIe raz wysiadając z tramwaju czuć zapach grilla, w nocy spokojnie można dojść do sklepu "monopolowego" i do tego (wyobraźcie sobie) szczęśliwie powrócić !!! W Hotelu Załęże pokój jednoosobowy kosztuje 160 pln ( zaleze.katowice.pl/cennik.html ). Stąd jest właściwie "wszędzie blisko", mianowicie: Park Chorzowski, Centrum Katowic, Silesia City, Auchan, Bugla, autostrada A4, "szaberplac", Huta Baildon (której teren zaczyna tętnić inwestycjami), niedaleko znajduje się Koszutka i przepiękny nowe (jeszcze kończące się budować) boisko ze sztucznym oświetleniem. Mógłbym długo wymieniać.
"Szklanka jest do połowy pełna lub od połowy pusta" - ciekaw jestem jakie macie argumenty świadczące o Załężu, że jest dzielnića degeneratów, bandytów, biedaków, alkoholików i ćpunów? .... czyli poprostu mówiąc, czy Załęże jest dzielnicą slamsów ? Dlaczego???

--
forum ZAŁĘŻE - Lepsza dzielnica

forum KOSZUTKA Pełna KULTURA !!! - przekonaj się...
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka