Dodaj do ulubionych

Dworzec PKP i niepelnosprawny

08.08.06, 22:35
21 lipca przyjechalam na dworzec PKP z niepelnosprawnym synem na wozku
inwalidzkim.I przezylam szok. Jak dostac sie z peronu 2 na 3 !!!!!!!!!!.Pani
dyzurna patzrala na mnie jak na glupia . Zdziwiona byla ze sie w ogole
wybralam w podroz z kaleka --tak stwierdzila.Litowala sie nade mna ale nie
umiala mi pomoc.Kazala czekac na klucze do windy towarowej-obskurnej i
niedostosowanej do przewozenia ludzi na wozkach.Byla zla ze zawracam
glowe.Wytlumaczcie mi zachowanie pracownika PKP i pomozcie zapomniec o tym co
mnie spotkalo.PROSZE Z POKORA
Obserwuj wątek
      • Gość: Staruszek Re: Dworzec PKP i niepelnosprawny IP: *.qc.sympatico.ca 10.08.06, 02:49
        Dworzec PKP w Katowicach nalezy zburzyc , to jest jeden wielki zabytek zlomu
        PRL-owskiego , ktory jak ta hala moze przyniesc tragedie na miare
        pokolen .Sluzy teraz dla turystow jako obraz tragicznej diaspory spolecznej i
        jego pokreconych marzen o socjo-komunalnej rzeczywistosci.Zanim stanie sie
        plaga dla regionu i mieszkancow .....wprowadzcie spycharki i zlom do huty
        przekazcie z pozytkiem dla pokolen , to jest "zywy cmentarz" przeszlosci , czas
        na zgaszenie tego zniczu pognebienia .
        • Gość: Olo Re: Dworzec PKP i niepelnosprawny IP: *.kat.3s.pl 10.08.06, 09:47
          otwórz umysł Staruszku. PRL się skończył, choć patrząc na dzisiejsze PKP, nie
          dla każdego z pożytkiem.

PS. spodek też burzymy, bo brudny i zaniedbany? i co jeszcze. I postawimy potem
          kwadratową hale, bo nic innego nie postawi Ci tutaj inwestor, który będzie miał
          TYLKO 30lat na eksploatację tego budynku. O okolicach dworca nie wspominam.
    • Gość: mama Re: Dworzec PKP i niepelnosprawny IP: *.chello.pl 23.08.06, 22:40
      Wiem coś na temat nieprzystosowania PKP...
      Parę dni temu próbowaliśmy się dostać z wózkiem dziecięcym na peron. Byliśmy w
      szoku ze nigdzie nie ma podjazdów. Skończyło się na wnoszeniu i znoszeniu
      wózka. Dobrze ze bylam razem z mężem... bo tak musiałabym chyba prosić kogoś
      obcego o pomoc. Ale to nie o to chyba chodzi w takiej aglomeracji jak Katowice.
      Jeżeli ktoś odwiedzi tylko dworzec to piękną będzie miał wizytówkę miasta.
      • mieszko966 Re: Dworzec PKP i niepelnosprawny 23.08.06, 23:38
        Dla odmiany na dworcu PKP w Gliwicach są wywieszone informacje gdzie i do kogo
        należy się zgłosić w przypadku osób niepełnosprawnych lub z małymi dziećmi, w
        celu uzyskania dostępu do windy. Sam jeszcze w takiej sytuacji nie byłem, więc
        nie wiem jak to wygląda w praktyce, ale o niedoinformowaniu mowy być tutaj nie
        może. Generalnie, zrzucanie wszystkiego na barki całej PKP to nie jest chyba
        najuczciwsze podejście.

A co do dworca PKP w Katowicach, to chyba jednak wyburzenie go byłoby nieco
        lekkomyślne. Zgadzam się z opinią, że w dzisiejszych czasach nic dużo
        piękniejszego tam nie powstanie, a poza tym, dworzec ten ma jednak własną
        duszę. Jestem zdecydowanie członkiem tej frakcji, która zamiast koparek i
        spychaczy widziałaby tam szczotkę i mydło. Do tego odświeżenie elewacji, nowe
        szyby, nowe wnętrze i przebudowa dworca autobusowego wraz z estakadą i wszystko
        powinno być w należytym porządku, a do tego dużo szybciej, taniej, wygodniej, a
        przede wszystkim niekomercyjnie (tzn. nadal byłby to dworzec, a nie kolejne
        centrum handlowe).
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka