• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Chińczycy pospawają w Zabrzu Dodaj do ulubionych

• IP: *.adsl.inetia.pl 14.03.07, 22:49
    Jak dla mnie to pojechany pomysł z tymi Chińczykami. W Zabrzu bezrobocie 19% w
    Świętochłowicach 27 %, Siemianowice Śląskie 18 % w Chorzowie 19 % i nikogo nie
    umieją znaleźć. Muszą jechać do Chin bo w Polsce nie ma nikogo dają 600
    dolarów ( ciekawe czy dają zakwaterowanie i wikt) do tego kwestia językowa .
    Sam bym się przekwalifikował choć mam 3 zawody (mechanik, technik budowy
    maszyn i informatyk( sieci, grafika serwis).

Za takie pieniądze nie jeden by się zgodził jak musi pracować za 200 dolarów
    lub mniej po 12 h.

W Chorzowie na jesiennej giełdzie pracy Mostostal szukał chętnych na kurs 2
    lata na spawacza. tylko że jak przyszło co do czego to się wycofał.

Ja bym był chętny na zmianę kwalifikacji jak ktoś wie coś na temat kursu (
    tego co oferował Mostostal) lub możliwości przekwalifikowania się to jestem
    chętny ( spawacz przynajmniej roczny ( te z pup to 3 miesiące co oni człowieka
    nauczą byłem pomocnikiem spawacza i wiem że to trochę trwa) kurs lub operator
    CNC oraz każde inne)

my nr gg 1795480
    tel: 32 771 32 95
    Zaawansowany formularz
    • Gość: wreanch IP: *.adsl.inetia.pl 14.03.07, 22:58
      Jak dla mnie to pojechany pomysł z tymi Chińczykami. W Zabrzu bezrobocie 19% w
      Świętochłowicach 27 %, Siemianowice Śląskie 18 % w Chorzowie 19 % i nikogo nie
      umieją znaleźć. Muszą jechać do Chin bo w Polsce nie ma nikogo dają 600
      dolarów ( ciekawe czy dają zakwaterowanie i wikt) do tego kwestia językowa .
      Sam bym się przekwalifikował choć mam 3 zawody (mechanik, technik budowy
      maszyn i informatyk( sieci, grafika serwis).

Za takie pieniądze nie jeden by się zgodził jak musi pracować za 200 dolarów
      lub mniej po 12 h.

W Chorzowie na jesiennej giełdzie pracy Mostostal szukał chętnych na kurs 2
      lata na spawacza. tylko że jak przyszło co do czego to się wycofał.

Ja bym był chętny na zmianę kwalifikacji jak ktoś wie coś na temat kursu (
      tego co oferował Mostostal) lub możliwości przekwalifikowania się to jestem
      chętny ( spawacz przynajmniej roczny ( te z pup to 3 miesiące co oni człowieka
      nauczą byłem pomocnikiem spawacza i wiem że to trochę trwa) kurs lub operator
      CNC oraz każde inne)

my nr gg 1795480
      tel: 32 771 32 95
      • Gość: oberschlesier1921 IP: *.dip.t-dialin.net 15.03.07, 05:10
        pitac chopcy pitac, do rajchu, do angli, irlandi, danii do stanow - tam talary
        lezom na ulicach.
    • 15.03.07, 09:51
      O powrocie do koryta marzy Mrozowski Marek, były burmistrz Czeladzi, który sam
      osobiście złożył mandat burmistrza Czeladzi a Rada Miejska uchwaliła tylko de
      facto przyjęcie jego autodymisji.

miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,3987814.html?nltxx=1077751&nltdt=2007-03-15-03-06

Czy Marek Mrozowski podlegać będzie jeszcze ustawie o lustracji byłych oficerów
      Służby Bezpieczeństwa oraz ich współpracowników, to być może ustali wkrótce
      Wojewódzki Sąd Administracyjny. Procedura jest już wszczęta, mam jednak
      nadzieję, że wcześniej zdążą się wypowiedzieć radni - powiedział nam Mrozowski,
      pisze gazeta wyborcza 2007-03-14.

Mieszkańcy Czeladzi mają niezbywalne prawo dowiedzieć się, czy Marek Mrozowski
      i jego były zastępca Zbigniew Szaleniec, obecny senator z ramienia PO obaj
      aktywni działacze Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej jeszcze jako
      studenci!) byli, czy nie byli płatnymi kapusiami SB, lub etatowymi oficerami
      komunistycznego aparatu przemocy.

Gazeta Wyborcza pisze o Mrozowskim jednostronnie; dziennikarz nie pyta
      Przewodniczącego Rady Miejskiej o zdanie, nie rozmawia zmieszkańcami Czeladzi,
      którzy dobrze znają prawdę o tym, jak były majster w czeladzkim Budohucie
      dorobił się kasy po 1989 roku na handlu węglem ze zamkniętej w Czeladzi
      kopalni, a następnie jak nabył za to m.in. 4 (słownie: cztery) domy i przeszedł
      przez szczeble partyjne w kilku kolejnych partiach: PZPR, UD, ZSL, UP, a od
      kilku miesięcy PO.

Gazeta nie udostępnia pod artykułem o Mrozowskim miejsca na wpisy, dlatego
      niniejszy wpis dokonany został w interesie publicznym w tym miejscu.

• Gość: x IP: 87.239.46.* 18.04.07, 15:24
        kosiewski palancie ze tez ci sie chce te bzdety wszedzie wlepiac
    • Gość: Kac_123 IP: *.gprspla.plusgsm.pl 15.03.07, 11:21
      Tak właśnie w Polsce działają PUP. Zamiast wysyłać ludzi na bezsensowne kursy
      komputerowe może zaczęły by w końcu przyuczać ludzi do konkretnych zawodów. Nasi
      durni ministrowie edukacji polikwidowali szkoły zawodowe i mamy tego efekty.
      Brak zawodówek jest przyczyną braków rąk do pracy a nie emigracja. Ta emigracja
      to tylko populistyczne bicie piany dla przykładu niech ktoś sprawdzi oferty
      pracy dla ludzi z wyższym wykształcenie po studiach!!!!!
    • Gość: Pet IP: *.zetokatowice.pl 15.03.07, 14:04
      co z tego ze 20 % bezrobotnych
      skoro 10 % to studencji ktorzy nie po to sie uczyli by teraz za robola robic a
      pozostale 10 % woli zasilek i prace na czarno
    • Gość: gosc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.03.07, 15:55
      Gratuluje uwaznej lektury Dziennika Zachodniego. To oni juz wczoraj o tym
      pisali.
    • Gość: sweetseptember IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.07, 19:22
      wszystko w Polsce kosztuje 2 razy wiecej niz na zachodzie, a place mamy prawie
      chinskie.Co za arogancja i burzuazyjna chec zysku za wszelka cene.
    • Gość: spawacz.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.07, 18:38
      Pracuję w Mostostalu i jestem zbulwersowany, że taka duża firma tak mało płaci
      za spawanie pracownikom. Obecnie zarabiam jako spawacz 1100, zł. Oszczędzają
      więc na mnie bardzo dużo. Śmiać mi się chce, że inni twierdzą, że spawacze
      żądają 4000,00 na rękę, bo inaczej nie będą nawet pracować. W Polsce nie szanuje
      się dobrych pracowników dlatego uciekają stąd za granicę. Ja też wkrótce
      wyjeżdżam, bo jestem dla mojej firmy mniej wart niż Chińczyk.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.