Dodaj do ulubionych

Śląskie lotnisko w Pyrzowcach - gdzie przeprosiny?

IP: *.kat.3s.pl 01.07.07, 19:24
powiem szczerze. Jestem zawiedziony. Liczyłem na
równie czujny nos i determinacje, co w przypadku redaktorzyny
Pietraszewskiego. Nasz stróż śląskości Arnold Siódmy, jednak zbija bąki. Ja
nie wiem ,ale nazwanie tego gorolskiego lotniska śląskim, to gańba i wstyd. A
może to tylko wypadek przy pracy i przeoczenie naszego dzielnego mentora
Arnolda i zaraz pojawi się odpowiedni wątek w słusznej sprawie. Czekam z
niecierpliwością.

katowice.naszemiasto.pl/wydarzenia/744856.html
cytat: "Już w tym roku padnie kolejny rekord - 2 mln osób korzystających ze
śląskiego lotniska."

Edytor zaawansowany
  • Gość: arcygorol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.07, 20:32
    Na Slonsku,pra?
  • arnold7 01.07.07, 20:42
    Z tego lotniska w wiekszosci korzystaja mieszkancy slaskiej czesci wojewodztwa,
    a lotnisko znajduje sie w slaskim powiecie tarnogorskim, tak ze nie ma o co sie
    czepiac, tym bardziej, ze nikt nikogo nie obrazil.
    W przypadku sprawy Pietraszewskiego nazwano "slaska" mafie zalozona w Sosnowcu
    przez sosnowieckiego bandyte, tak ze zastanow sie pan, zanim znowu popelni pan
    jakis post na tym forum.
  • arnold7 01.07.07, 20:46
    Zeby bylo to zrozumiale nawet dla cwiercinteligentow odwiedzajacych to forum -
    jest roznica miedzy nazywaniem polskim obozem koncentracyjnym obozu Auchschwitz
    Birkenau, a nazywaniem Oswiecimia polskim miastem. W pierwszym przypadku Polacy
    moga sie poczuc obrazeni, w drugim zapewne nie.
  • Gość: ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.07, 21:55
  • Gość: Wasz Marjanek IP: *.versanet.de 01.07.07, 22:10
    Za niydugo bydymy mieli slonski flugplac w Ostrawie.
    Pyrsk !
    Wasz Marjanek
  • Gość: na barykady IP: *.kat.3s.pl 01.07.07, 23:47
    oczywiście, ze jest, ale do tej pory byłeś w mym sercu odzwierciedleniem
    konsekwentności i wierności ideałom. A tu widzę głosisz, że co na gorolskiej
    ziemi dobre, a leży w śląskich granicach administracyjnych, to śląskie, a co
    złe, to won. ufff. Mózg mi paruje. Za głupi jestem do tego. Ale ufam Ci i w
    pełni popieram.
  • arnold7 02.07.07, 07:38
    Chyba rzeczywiscie jestes pan glupi. Wojewodztwo tez nazywa sie slaskie, ale
    kazdy w miare wyksztalcony czlowiek wie, ze sklada sie w znacznej czesci z ziem
    malopolskich. Pan nie pojal istoty sprawy Pietraszewskiego, ale to juz pana problem.
  • Gość: na barykady IP: *.kat.3s.pl 02.07.07, 15:35
    jak widać na załączonym obrazku koło jest okrągłe,a Twoja głowa raczej pełna
    pustych myśli oraz tez z których możesz jedynie grać człeka inteligentnego, ale
    niezbyt mądrego w szerkim tego słowa znaczeniu. Budujesz na tym forum obraz
    Śląska i Ślązaków z pewnością nie na miarę naszych czasów i więcej z tego
    obrazu przenika przywar niż zalet, niestety.

PS. na temat Pietraszewskiego i granic administarcyjnych nie mam zamiaru już
    nic napisać. W ruch musiałaby iść przysłowiowa łopata, zeby dalej to ciągnąć, a
    chyba za duży już na to jesteś. Pozdrawiam.
  • reksio.84 02.07.07, 15:36
    >ze sklada sie w znacznej czesci z ziem
    > malopolskich.

Nietety trzeba przyznać, że większa część województwa ślaskiego to Małopolska
    anizeli Śląsk.
    --
    Zobacz Chorzów -> www.galeria-chorzow.int.pl/
  • dziad_borowy 02.07.07, 08:50
    Blad. Biorac pod uwage tylko lokalizacje i miasto Oswiecim i oboz leza w
    Polsce. Przeciwnicy nazwy "polski oboz" nie neguja polozenia tylko tworcow i
    zarzadcow obozu. Czyli mamy tu dwa warunki: lokalizacje i tworcow.
    I teraz, biorac pod uwage, ze przyczepiles sie do tworcy mafii lotnisko tez
    trzeba rozpatrywac pod wzgledem tworcow. A jakos nie wydaje mi sie, zeby
    Pyrzowice byly stworzone tylko przez Ślązaków i obslugiwaly tylko ich.
    A warunkujac od lokalizacji i mafia i lotnisko sa w takim samym stopniu slaskie.
    Dzierżż!!!
  • arnold7 03.07.07, 08:08
    dziad_borowy napisał:

> Blad. Biorac pod uwage tylko lokalizacje i miasto Oswiecim i oboz leza w
    > Polsce. Przeciwnicy nazwy "polski oboz" nie neguja polozenia tylko tworcow i
    > zarzadcow obozu. Czyli mamy tu dwa warunki: lokalizacje i tworcow.
    > I teraz, biorac pod uwage, ze przyczepiles sie do tworcy mafii lotnisko tez
    > trzeba rozpatrywac pod wzgledem tworcow. A jakos nie wydaje mi sie, zeby
    > Pyrzowice byly stworzone tylko przez Ślązaków i obslugiwaly tylko ich.
    > A warunkujac od lokalizacji i mafia i lotnisko sa w takim samym stopniu slaskie
    > .
    > Dzierżż!!!

Nie pojmujesz istoty sporu. Ale poniewaz forum jest pojemne, napisze takie 3 hasla:

a/ "slaskie lotnisko w Pyrzowicach"
    b/ "polski oboz koncentracyjny w Oswiecimiu"
    c/ "slaska mafia z Sosnowca"

Wszystkie trzy pojawiaja sie bez sugestii, wg jakiego kryterium maja byc
    rozpatrywane, terytorialnego czy dzierzawczego. Natomiast jedno z nich
    niewatpliwie mocno zbulwersowaloby Polakow, drugie bulwersuje Slazakow, a
    trzecie bedzie raczej obojetne dla jednych i drugich. Przejdzmy dalej - tylko
    jedno z nich bedzie klamliwe absolutnie, czyli wtedy, gdy przyjmiemy dla oceny
    te wlasnie dwa kryteia, terytorialne i dzierzawcze:

a/ lokalizacja - Malopolska
    uzytkownik - Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze
    Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A.
    al. Korfantego 38
    40-161 Katowice
    czyli lotnisko pod tym wzgledem tak samo slaskie, jak wloska jest fabryka
    Fiata w Tychach.

Podsumowanie - falsz w sensie lokalizacji, prawda w przypadku uzytkownika.

b/ Uzytkownik - flasz, lokalizacja - prawda
    c/ wg obu kryteriow falsz

Natomiast panie szanowny Dziadzie Borowy na poczatku zasugerowalem trzecie
    kryterium - stopien bulwersacji, jaki wywoluje dane sformulowanie. Nie powinno
    byc ono pominiete, a do kazdej z trzech spraw niech pan sobie sam dopnie ocene,
    w skali 1-10. Moja jest taka, ale ja nie jestem Polakiem:

a: 2
    b: 1
    c: 9

PS. uzytkownik/tworca/zarzadca - zrobilem tu male 3 w 1 i prosze sie o to nie
    czepiac.
  • Gość: jas IP: 213.227.87.* 03.07.07, 08:13
    żenująco pokrętne bzdury, brawo, trzymasz formę
  • arnold7 03.07.07, 08:20
    Gość portalu: jas napisał(a):

> żenująco pokrętne bzdury, brawo, trzymasz formę

Swietna riposta:)
  • Gość: jas IP: 213.227.87.* 03.07.07, 10:52
    i tak za świetna jak na twoje bełkoty chłopaczku
  • arnold7 03.07.07, 08:24
    Co ciekawe, przypadek b nawet wg kryterium zarzadzcy moze byc traktowany jako
    prawda - po tzw. wyzwoleniu polscy oprawcy przetrzymywali tam (glodzac, mordujac
    i torturujac) Slazkow, Niemcow itd.
  • Gość: na barykady IP: *.kat.3s.pl 01.07.07, 23:34
    Arnold, przeca ta mafia od Pietraszewskiego działała też na śląskiej ziemi, a
    jej siedziba miesci się w województwie śląskim, nie wspominając, że założyciel
    to zapewne z krwi i kości mieszkaniec tego województwa. No ja się gubie powiem
    Ci. Byłeś autorytetem moim. Ale jeśli gorolska ziemia dla Ciebie raz jest
    śląska, a raz nie, choć w obu przypadkach to granica administracyjna świadczy o
    jej śląskości..., to chyle czoła i chyba faktycznie jestem ćwierćinteligentem.
    Czyli nie przypadkiem zasłyszałem ten przydomek Arnold Siódmy. Głębokie ukłony
    Mistrzu nasz. Trza wprowadzić bramki dla goroli w Pyrzowicach. Będziemy mieć
    czarno na białym, ze to nasze, a nie gorolskie lotnisko. Jak będzie trzeba to
    się autokarami ziomków z za Odry zwiezie i przepuści przez brameczki. Nie takie
    numery się robiło. Przecież jak by to wyglądało, gdyby nas było np. 210% więcej
    niż tego gorolskiego pospulstwa. Jednym słowem wybierzemy sobie te gorolskie
    ziemie, które będą śląskie, a reszta won skieletczyzny. Pozdrawiam.
  • Gość: na barykady IP: *.kat.3s.pl 01.07.07, 23:36
    wybacz.
  • Gość: na barykady IP: *.kat.3s.pl 01.07.07, 23:40
    tak mi się przypomniało. W naszym śląskim cieszynie, jest targiwisko odwiedzane
    głównie przez Czechów. Nie chce krakać, ale jak jakiś pepik podłapie temat, to
    zacznie krzyczeć, że to czeski plac. Tak więc szaaa.
  • Gość: plus+ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.07, 08:21
    Ależ to pytanie jest jak najbardziej na miejscu drogi arnoldzie.Widać tu klasyczne ślaskie myślenie.Już "usprawiedliwiasz" Pyrzowice że przecież one teraz w powiecie tarnogórskiem są ( to dlaczego nie suprawiedliwiasz Sosnowca że w województwie ślaskim jest ?) , już szukasz sposobu aby uznać tą gmine za ślaską , jakby jakimś cudem się zdarzyło że załapał byś się do władz wojewódzkich czy miejskich np Katowic to w 2 tygodnie stałbyś sie najwiekszym orędownikiem integracji śląsko-zagłebiowskiej.Identycznie jak Uszoki i inne hanyski.Wy bez nas nie istniejecie.

I ta twoja pokrętna nielogiczna argumentacja.Jak piszemy o śląskiej mafii a facet z Sosnowca to bee , jakby artykuł był o dworcu w Sosnowcu pt "...śląski dowrzec w Sosnowcu..." to byłoby według ciebie okay?Sam już sie gubisz w tych swoich nonsensach.
  • Gość: jan IP: 213.227.87.* 02.07.07, 11:19
    wyraźnie to lubisz, ale komu w głowie mało ten musi mieć gdzie indziej... :D
  • Gość: joł IP: *.kat.3s.pl 02.07.07, 21:52
    chętnie się pośmieję :D
  • xs550 03.07.07, 15:29
    Faktycznie niezla hipokryzja. Jak widac tworzenie sztucznych granic jest OK
    tylko tam gdzie jest to wygodne. Mali ludzie, male umysly.
    --
    "Mój pogląd odnośnie religii jest taki jak Lukrecjusza. Uważam ją za chorobę
    zrodzoną ze strachu i za źródło niewypowiedzianego nieszczęścia rodzaju
    ludzkiego" - Bertrand Russell.
  • arnold7 03.07.07, 16:58
    A gdzie ta hipokryzja? Kongresowkowa czesc Malopolski razem z lotniskiem w
    Pyrzowicach powinna byc przylaczona do kieleckiej macierzy i taki jest punkt
    wyjscia. Natomiast na dzis nazywanie lotniska slaskim jest w sensie uzytkownikow
    i zadzadcy tak samo prawidlowe i niebulwersujace, jak nazywanie wojewodzkiej
    policji slaska, mimo ze terytorialnie lezy ono we Gorolyji, a polowa terenu
    podlegajacego slaskiej policji to Malopolska. Podobnie nazywanie fabryki Fiata w
    Tychach wloska fabryka nie jest zadna hipokryzja, mimo ze Wlochy znajduja sie
    dosc daleko od Slaska. Proponuje zaczac czytac ze zrozumieniem. I jeszcze raz
    przypominam - w przypadkach takich jak te nikt nie ma podstaw czuc sie obrazony,
    aczkolwiek nazywanie lotniska w Pyrzowicach slaskim wywoluje u mnie pewien
    niesmak, - bo to nie jest "polski oboz koncentracyjny w Oswiecimiu" ani "slaska
    mafia z Sosnowca."
    Smutne to, ale na tym forum roji sie hampelmanow, dla ktorych niedostrzegalna
    jest roznica miedzy trzymaniem polskiej flagi w szafie, a wycieraniem sobie nia
    dupy.
  • Gość: joł IP: *.kat.3s.pl 03.07.07, 18:07
    nawet kurdupel tego nie neguje, mimo swej bezgranicznej głupoty
  • arnold7 03.07.07, 19:10
    Gość portalu: joł napisał(a):

> nawet kurdupel tego nie neguje, mimo swej bezgranicznej głupoty

Taak, a Polacy rozmnazaja sie przez paczkowanie.
  • Gość: joł IP: *.kat.3s.pl 03.07.07, 19:14
    hehe, nożyczki się odezwały, możesz pisać niebotyczne bzdury ale nie sprawisz,
    że to zmieni brednie w rzeczywistość ;)

• arnold7 03.07.07, 19:18
    Jako osoba niezdolna do podjecia merytorycznej dyskusji staje sie pan powoli
    symbolem nowej fali integrystow, bardzo nedznej fali.
  • Gość: zieeeeeeeeew IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.07, 18:29
    > A gdzie ta hipokryzja? Kongresowkowa czesc Malopolski razem z lotniskiem w
    > Pyrzowicach powinna byc przylaczona do kieleckiej macierzy i taki jest punkt
    > wyjscia.

Dlaczego do kieleckiej? w kieleckim byliśmy tylko w dwudziestoleciu wcześniej zawsze przy Krakowie , rozdzieliły nas zabory .Niedouczony arnoldzie Olkusz też przed wojną był w województwie kieleckim a gdzie jest teraz?Przecież doskonale wiesz że Zagłębie Dąbrowskie nie wejdzie nigdy w skład woj.kieleckiego po co więc to piszesz?Jest tylko jedna możliwość - woj. małopolskie ze stolicą w Krakowie innej opcji ( poza oczywiście pozostaniem przy Katowicach) nie ma.Jak jakiś hanysek pluje sie w tekstach pt "Zagłębie do kieleckiego" to wiadomo że chodzi o pomachanie szabelką i nic ponadto.

• arnold7 03.07.07, 19:09
    Gość portalu: zieeeeeeeeew napisał(a):

> > A gdzie ta hipokryzja? Kongresowkowa czesc Malopolski razem z lotniskiem
    > w
    > > Pyrzowicach powinna byc przylaczona do kieleckiej macierzy i taki jest pu
    > nkt
    > > wyjscia.
    >
    > Dlaczego do kieleckiej? w kieleckim byliśmy tylko w dwudziestoleciu wcześniej z
    > awsze przy Krakowie , rozdzieliły nas zabory .

I po zaborach dalej byliscie przy Krakowie, "douczony" czlowieku. Napisales
    goroliku, ze przed kieleckim dwudziestoleciem byliscie zawsze przy Krakowie:)
    Gdzies wyparowalo ponad 100 lat historii?

Niedouczony arnoldzie Olkusz też
    > przed wojną był w województwie kieleckim a gdzie jest teraz?Przecież doskonale
    > wiesz że Zagłębie Dąbrowskie nie wejdzie nigdy w skład woj.kieleckiego po co wi
    > ęc to piszesz?Jest tylko jedna możliwość - woj. małopolskie ze stolicą w Krakow
    > ie innej opcji ( poza oczywiście pozostaniem przy Katowicach) nie ma.Jak jakiś
    > hanysek pluje sie w tekstach pt "Zagłębie do kieleckiego" to wiadomo że chodzi
    > o pomachanie szabelką i nic ponadto.

Nigdy nie mow nigdy. Dzieki rosyjskiej "szkole" jestescie juz troche inna
    Malopolska, niz ta, w ktorej znajduje sie Krakow.
  • Gość: WZ IP: *.swietochlowice.net.pl 27.07.07, 18:21
    hehehe jak Ci sie gościu nie podobają pyrzowice to możesz latać z muchowca
    cessną na cały świat :D

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.