Dodaj do ulubionych

szkoły internetowe

18.01.11, 23:14
czy ktoś rozpoczął może w tym roku naukę z pomocą tej strony:
www.libratus.edu.pl
mam nadzieję, że moje dziecko od września zacznie pierwszą klasę
ciekawa jestem opinii
--
Prawnik i Tłumacz
Obserwuj wątek
    • agnieszkaela Re: szkoły internetowe 13.04.11, 18:12
      Ja mam spore wątpliwości:
      1. dziecko ma byc zapisane do faktycznie istniejacej polskiej szkoly, stacjonarnej czyli formalnie jest uczniem polskiego systemu oswiaty, a wiec
      - w przypadku rezygnacji z kursu, nie zdania egzaminu ma w papierach ze nie zdało? ze powtarza klasę?
      - czy może być uczniem systemów szkolnictwa w dwóch rożnych państwach?
      - czy nie pociąga to za sobą komplikacji podatkowych?

2. Czy nauka w dwóch systemach, w dwóch szkołach nie będzie dla dziecka za bardzo obciążające? co innego uzupełniać program szkoły lokalnej, zagranicznej o polskie elementy a co innego realizować oprócz tubylczego PEŁEN program szkoły polskiej

3. w pierwszych latach to rodzic dostaje wytyczne ze szkoły internetowej i ma uczyć dziecko. Czy w praktyce nie sprowadza się to do tego, ze przerabiamy z dzieckiem podręcznik a szkoła internetowa nie ma nic więcej do zrobienia?

• agnieszkaela Re: szkoły internetowe 21.04.11, 18:35
        Dostalam odpowiedz na czesc moich pytan.
        W Polsce nie mamy meldunku
        -jest to pewnym utrudnieniem ale nie powoduje to wykluczenia z procesu
        rekrutacji.

...czy będzie to oznaczać ze dziecko podlegać będzie również polskiemu
        obowiązkowi szkolnemu?
        -tak

Co w przypadku kiedy nie zda egzaminu? Będzie powtarzało klasę?
        -dziecko nie otrzyma promocji do następnej klasy i będzie musiało powtarzać
        klasę tak jak w przypadku braku klasyfikacji w szkole stacjonarnej.

W dokumentach dziecka będzie to odnotowane?
        -tak

Czy można w takim wypadku zrezygnować ze szkoły w trakcie roku szkolnego?
        -Tryb realizacji obowiązku szkolnego poza szkołą (tzw. nauczanie domowe), na
        który zgodę wydaje Dyrektor Szkoły, jest trybem rocznym i
        nie ma możliwości rezygnacji z niego w trakcie trwania roku szkolnego.
        Rodzic składając podanie do Szkół Libratus podpisuje zobowiązanie, że
        dziecko pod koniec roku szkolnego przystąpi do egzaminów klasyfikacyjnych
        on-line przez nas organizowanego. Tak więc przyjęte na naukę dziecko jest
        zobowiązane do przystąpienia do egzaminów klasyfikacyjnych.
        Rodzice mogą zgłosić chęć rezygnacji po przystąpieniu do rocznych egzaminów
        klasyfikacyjnych. W przypadku nie zaliczenia bądź nieusprawiedliwionego
        nieprzystąpienia do egzaminów klasyfikacyjnych uczeń nie otrzyma świadectwa
        ukończenia klasy, a Dyrektor Szkoły cofa zezwolenie na naukę w
        trybie tzw. nauczania domowego.

Na czym faktycznie polega Państwa pomoc w pierwszych latach nauki. Skoro są
        podręczniki, ćwiczenia, programy a dziecko i tak samo nie korzysta ze szkoły
        on-line tylko rodzic, to czy w praktyce Wasza pomoc nie ogranicza się do
        powtarzania tych samych materiałów które są w podręcznikach?
        - scenariusze lekcyjne to konspekty pracy. Nie jest to przepisany podręcznik
        ale przygotowany przez nauczycieli szkoły partnerskiej plan lekcji który na
        co dzień służy im w pracy w szkole stacjonarnej. Scenariusze wzbogacone są o
        dodatkowe filmiki, zdjęcia, mapy, pokazy slajdów by lekcje były atrakcyjne
        dla dziecka.
        Lekcja to praca z scenariuszem, który odsyła do podręcznika albo
        ćwiczeniówki, ale sam też zawiera wiele informacji, słowniczek pojęć itd.

I wreszcie-czy sama muszę/ mogę wybrać szkole do której dziecko zostanie
        zapisane w Polsce, czy są to szkoły wyznaczone przez Państwa?
        -szkołę partnerską, do której zapisane zostanie dziecko ustala Dyrektor
        Szkół Libratus.
        --
        Polonijne Stowarzyszenie Kulturalno-Oswiatowe
        osstoja.nl/
        • o0nika0o Re: szkoły internetowe 05.04.13, 11:02
          Co tzn że nie ma możliwości rezygnacji w trakcie roku szkolnego? Szkoła jest bezpłatna i jeżeli stwierdzę że dziecko nie da sobie jednak rady, mogę w każdej chwili zrezygnować nic przy tym nie tracąc...
          Ma ktoś może aktualne informacje o Szkołach Libratus? Słyszałam, że trwają zapisy na kolejny rok i chciałabym uzyskać jakieś informacje...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka