Re: Dekoder Polsatu czy Cyfra+ ...

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam pytanie odnosnie obu dekoderow chodzi mi o odbior w UK , jestem ciekaw
    czy polsat cyfrowy odbiera w UK i czy sa jakies problemy z jego
    uzytkowaniem , z tego co mi wiadomo cyfra+ odbiera w UK ale ma dosc drogi
    abonament. Chcialbym sie tez dowiedziec czy za pomoca dekodera polsatu da sie
    odbierac kanaly TVP1 , TVP2 i TVP3 z gory dzieki za odpowiedz smile
    • 11.04.05, 12:08 Odpowiedz
      Ja co prawda nie z UK, ale osobiscie nie polecam Polsatu Cyfrowego.
      Po pierwsze - ich sygnal byl jeszcze kilka lat temu (nie wiem jak dzis) duzo
      slabszy niz Cyfry i odbieralam niemal to samo co na analogu, gdzie wtedy
      jeszcze byly oba Polsaty plus kilka programow typu Mango, TV Shop i Polonia1 wink
      Wtedy tez stracili prawo do nadawania panstwowej TVP 1,2,3, oprocz chyba
      TVPolonia i zdaje sie ze jest tak do dzis.
      Po drugie - mialam z nimi bardzo nieprzyjemne przejscia kilka lat temu, kiedy
      samowolnie zmienili warunki umowy po 2 miesiacach od jej podpisania i
      wprowadzili oplaty. Zostawili co prawda furtke tym, ktorzy nie chcieli przejsc
      na platne pakiety i pozwolili zachowac osprzet do odbioru swoich kanalow, ale 2
      lata pozniej dostalam bardzo nieprzyjemne pismo od "komornika", slawetnej firmy
      KRUK, ktorej pogrozki spokojnie mozna porownac do mafijnych crying , wzywajace do
      oddania sprzetu w terminie, ktory MINAL kilka dni wczesniej, bo jak nie to....
      Traf chcial, ze bylam akurat w POlsce i dekoder tez zdazylam juz przywiezc
      wczesniej, bo i tak nie byl mi juz do niczego potrzebny, wiec oddalam go na
      drugi dzien.
      Po moim telefonie do Polsatu z pytaniem dlaczego zostalam w ten sposob
      potraktowana (komornik, pogrozki, itp), uslyszalam ze wyslali wczesniej do mnie
      2 LISTy ZWYKLE z wezwaniem do oddania dekodera, a ja sie nie zastosowalam wiec
      oddali sprawe firmie windykacyjnej. Niby mieli prawo, tyle, ze ja nigdy
      wczesniej takiej korespondencji od nich nie dostalam! A na pytanie czy moga mi
      podac date wysylki, dowiedzialam sie ze nie prowadza takiego rejestru, ale
      panna jest pewna, ze wyslala je do mnie kilka miesiecy wczesniej! Powinni chyba
      ksiegowac poczte wychodzaca jako firma, szczegolnie w sprawie, ktora skutkuje
      rozpoczeciem procedury windykacyjnej?!
      Jednoczesnie dowiedzialam sie, ze poniewaz nie oddalam dekodera w wyznaczonym
      terminie (przypominam - list zostal wyslany dzien przed tym terminem,
      sprawdzilam stempel, a przyszedl juz PO wink), wiec trace prawo do odbioru kaucji
      za dekoder. To czyste zlodziejstwo, takich ludzi jest wiecej, kazdy x 100zl,
      uzbiera sie niezla sumka. Poszukaj dobrze w sieci, moje przejscia z Polsatem to
      pestka w porownaniu z tym, co przeszli inni wink Pamietam goscia, co wyslal
      poleconym sprawny sprzet i dowiedzial sie, ze jest uszkodzony, bo brakuje
      kabelka za kilkanascie zl, wiec musi zaplacic kilkaset zl za jego zniszczenie.
      Faktycznie gosc zapomnial go zapakowac i chcial odeslac natychmiast, ale
      Polsat sie nie zgodzil i ponoc musial zaplacic. Dlatego NIGDY WIECEJ POLSATU!

Zajrzyj na moj watek o Cyfrze+ na tym forum, odbieram wszystkie programy z
      pakietu plus 2 Polsaty w Turcji, wiec w UK rowniez nie powinienes miec
      problemu, chyba ze sa jakies miejscowe restrykcje co do instalacji anteny.
      Nie wiem jak bedzie sie ukladac w przyszlosci wspolpraca z Dzialem Obslugi
      Klienta Cyfry, ale mam nadzieje, ze lepiej niz z Polsatem wink

--
      wszystkiego dobrego smile
      kiranna
    • 11.04.05, 13:00 Odpowiedz
      Na dekoderze Polsatu nie bedziesz odbieral TVP1, 2 czy 3.

Dorota
      • 11.04.05, 16:13 Odpowiedz
        Tez nie polecam Polsatu,moze i taniej,ale mniej kanalow,na kanale polsatu czy
        czworki puszczaja hity! z przed 20 lat.Tez mielismy zle doswiadczenia,o ktorych
        juz nie bede pisac,teraz mamy cyfre+,mamy 1 i 2 i wiele innych fajnych kanalow.
    • 11.04.05, 18:29 Odpowiedz
      Wiem, że słowo drogi - dla każdego oznacza so innego, ale ja płaciłam za
      pakiet "niebieski" Cyfry ok. 40 PLN i wystarczał mi w zupełności. Wszystkie
      polskie programy miałam. Oddałam go przed wyjazdem i żałuję - teraz płacę
      tvpolonia.com więcej i mam wybrane programy i to kiedy im się spodoba puścić -
      koszmar (to było jedyne, co stąd mogłam załatwić "od ręki" po śmierci Papieża).
      --
      8399050
      • 11.04.05, 19:01 Odpowiedz
        Grazia, teraz chyba sa inne ceny, bo za pakiet bialy place 47zl, niebieski
        kosztuje nieco drozej, chyba 56zl.

Wracajac do tematu... Pakiet podstawowy Polsatu to 30zl, ale nie ma wlasnie
        panstwowych TV i kilku innych fajnych programow. Skoro nie udalo sie Polsatowi
        uzyskac koncesji na TVP przez te 5 lat, to mysle, ze juz jej nie dostanie.
        Podobno zarzad i wlasciciel tej firmy nie sa lubiani przez tych co ja
        przydzielaja, tak sie kiedys dowiedzialam na forum, wiec marne szanse. To nie
        przeszkadzalo Polsatowi zwodzic swoich klientow (mnie przez 2 lata), ze TVP
        bedzie na 100% juz niedlugo wink Nawet nie chce myslec co by bylo, gdyby to
        wezwanie od firmy windykacyjnej doszlo wtedy, gdy dekoder byl za granica, a
        mialam prawo do wywozu wg umowy. Firmy windykacyjne maja niestety to do
        siebie, ze niechetnie pozbywaja sie klienta, z ktorego moga cos uszczknac, a
        proces moze trwac latami. Zwyczajny obywatel nie ma z nimi szans, chyba ze
        sobie oplaci swietnego adwokata crying
        Teraz przezornie dekoder kupilam od Cyfry na wlasnosc w promocji za 99zl, a w
        razie jakichkolwiek problemow sama karte mozna wyslac kurierem i nikt nie
        bedzie sie czepial, ze kabelek nie taki czy pilot zarysowany wink

--
        kiranna
        • 12.04.05, 14:57 Odpowiedz
          Ja oddawałam w lutym 2005, więc ceny nie poszły chyba aż tak w górę. Miałam
          wynajęty dekoder, a facet sam mnie namawiał, żebym go sobie wzięła za granicę.
          Mi nawet do głowy nie przyszło.
          --
          8399050
          • 12.04.05, 17:04 Odpowiedz
            Niestety, ceny poszly w gore sad Widocznie jako "stary" abonent placilas wg
            poprzedniego cennika. Ja wykupilam Cyfre w grudniu 2004 i mnie obowiazuja juz
            wyzsze ceny:
            www.cyfraplus.pl/index.up?zm=25

Teoretycznie w umowie jest wyraznie zaznaczone, ze dekoder nie moze byc
            wywieziony za granice i jest wlasnoscia Cyfry. W praktyce jednak wiele osob
            wywozi, a nawet dalej odsprzedaje. Dopoki placa abonament problemu nie bedzie.
            Gorzej jak operator zmieni warunki umowy, tak jak zrobil to Polsat, na ktore
            nie bedziesz chciala sie zgodzic. Trzeba zwrocic dekoder w jakims bardzo
            krotkim czasie, jesli nie to wlasnie oddaja sprawe firmie windykacyjnej. Jesli
            ktos bywa czesto w Polsce albo ma mozliwosc wysylki, to ok, zdazy. Ja jestem
            raczej rzadko, wyslanie kurierem pewnie kosztowaloby tyle co nowy sprzet,
            dlatego nauczona smutnym doswiadczeniem z Polsatem, mialam zamiar kupic od
            Cyfry tylko karte. Ale akurat trafila sie promocja i mam ich dekoder za grosze
            z cesja praw przelana na mnie, oprocz tego zalapalam sie na antene i 2 mies
            abonamentu gratis plus aktywacja za 1zl smile
            W porownaniu z Polsatem Cyfra wypada wiec calkiem przyzwoicie smile

--
            kiranna
            • 12.04.05, 22:52 Odpowiedz
              Widze, ze tu tylko ja jedyna odbierajaca z cyfrowego Polsatu. Jak narazie nie
              mamy zadnych zastrzezen, a mamy antene od 2 lat. Za zestaw zaplacilismy chyba
              300zl (nie jestem pewna), a w tym wliczony byl abonament za 6 miesiecy. Teraz
              placimy 24.9/miesiac, bo tyle wychodzi jesli zaplacisz za rok z gory!

P.S. Odbieram TVP1 i TVP2
              Pozdrawiam wink
              --
              Victorka
    • 13.04.05, 21:08 Odpowiedz
      No właśnie jak w temacie. Nie mam możliwości zainstalowania anteny satelitarnej
      w budynku gdzie wynajmuje mieszkanie (jest jedna zbiorcza chyba do Sky jak ktoś
      chce). Czy jest jakis inny sposób, dzięki któremu mogłabym oglądać polskie
      kanały?
      • 13.04.05, 23:42 Odpowiedz
        W wielu krajach mozna odbierac TVPolonie na lokalnej kablowce w systemie
        naziemnym, spytaj u swojego dostawcy. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale slyszalam,
        ze w USA jest tez mozliwosc zamowienia polskiej TV przez specjalna firme,
        niestety slono sobie licza. Tu najlepiej beda zorientowane dziewczyny z USA.
        W innym przypadku malo prawdopodobne, zeby mozna bylo ogladac polska tv bez
        zainstalowania anteny, bo jak inaczej zlapiesz sygnal z Polski?
        Jest jeszcze mozliwosc odbioru przez internet, tez chyba tylko TVPolonia i
        TVN24, poszukaj info w sieci, ale musisz miec bardzo szybkie lacze.
        Najlepiej popytaj tez na forach informatykow i technikow, moze oni cos
        podpowiedza?

--
        kiranna
        • 14.04.05, 19:41 Odpowiedz
          Dzięki za odpowiedź. Mieszkam w Londynie. Obecnie mam dostęp do TVPolonia przez
          interent ale chętnie oglądałabym i inne polskie kanały.
          • 15.04.05, 00:04 Odpowiedz
            Masz, Moniko, tvpolonia.com ? My zdecydowaliśmy się tydzień temu i szczerze
            mówiąc żałujemy. Seriali nie oglądam. Z informacyjnych wolę Panoramę, ale jej
            nie ma. Resztę wiadomości też można za darmo obejrzeć na tvp.pl. Myślałam, że
            chociaż bajeczek będzie więcej, bo nie mamy video, a tu guzik. Może to na
            razie, a później będzie lepiej?
            --
            8399050
            • 16.04.05, 23:43 Odpowiedz
              przywiezlismy dekoder polsatu z Polski w styczniu 2005 .Koszt :dekoder na
              wlasnosc 200 zl +300 zl abonament na rok i odbieramy TP1 TP2 TVN TVN7 TV4
              POLSAT POLSAT2 POLSAT SPORT TVN24... okolo 40 polskojezycznych
              programow .Jakosc odbioru O.K
              --
              Nasz Victoria
              Viki skonczyla miesiac

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.